Колко струва човешкият живот?

donsavage

Active Member
Попаднах на това видео във фейсбук... и го качих в Yotube, за да го видят още хора. Чудно ми е - на тези хора, кой им е дал право за превозно средство?

[video=youtube;CXHBtb1MPfY]http://www.youtube.com/watch?v=CXHBtb1MPfY&feature=youtu.be[/video]

Клипът не е хора със слаба психика!
 
Последно редактирано:
От: Колко струва човешкият живот?

Аз издържах само до втората минута и това е. Повече не искам да гледам и точно по това време да си мисля и да разсъждавам за изродите на пътя. За такива видеа пишете, че не за хора със слаби нерви.
 
От: Колко струва човешкият живот?

На някои от катастрофите шофьорите реагираха много адекватно !
Колко да струва? Това идва за секунда...
 
От: Колко струва човешкият живот?

Гледах го аз цялото, че съм претърпявал катастрофи и съм претръпнал.
2 пръста лед зимата един варбург беше СПРЯЛ на извънградски път та го качих на един бордюр.
Пострадали няма но заради една такава глупост може да станат много по-големи бели.
Точно 1 минута след инцидента минаха 3 камиона със сол. Късмет.
Ето 2 снимки:

http://store.picbg.net/pubpic/00/38/f1fc2792a2950038.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/EC/F3/47bc6240bb01ecf3.jpg
 
От: Колко струва човешкият живот?

2 пръста лед зимата един варбург беше СПРЯЛ на извънградски път та го качих на един бордюр.

Евала, добре си направил, малко са такива като теб.


При мъжете масово наблюдавам липса на всякакво познаване на знаците и правилата на пътя и/или тяхното нарочно неспазване. Човека си мисли, че колкото по-силно бръмчи, толкова ще бъде по-голям гъзар, а не знае за какво се използват мигачите. Дават предимство, когато те са с предимство. Жените също няма да ги пропусна, там нещата са много зле, особено когато става дума за мома в скъпа кола - тука се наблюдава липса на всякаква ориентация или съобразителност за предимство и т.н., тя си кара купената от някой си кола и се мисли за царица на пътя. Момите с по-обикновени коли, и те същата работа с малко изключения. Редовния им номер е като излизат от малки пресечки на път с предимство или по-голям път - винаги, ама винаги гледат не там, където трябва, а в грешната посока и в повечето пъти тръгват, без да проявят и капка съобразителност кой идва, ще могат ли да се мушнат достатъчно бързо и ред такива логични мисли...
 
От: Колко струва човешкият живот?

Гледах го аз цялото, че съм претърпявал катастрофи и съм претръпнал.
2 пръста лед зимата един варбург беше СПРЯЛ на извънградски път та го качих на един бордюр.
Пострадали няма но заради една такава глупост може да станат много по-големи бели.
Точно 1 минута след инцидента минаха 3 камиона със сол. Късмет.
Ето 2 снимки:

http://store.picbg.net/pubpic/00/38/f1fc2792a2950038.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/EC/F3/47bc6240bb01ecf3.jpg

бе ти вартбурга си го направил хечбек бе?

а ко обясни чичката, що е спрял насред нищото - повик на природата а?
 
От: Колко струва човешкият живот?

Аз един пострадал не видях в клипа. Обаче има нещо много странно, вижте 1:12, откъде се взима тоя човек, който като зомби си ходи по платното:shock:
 
От: Колко струва човешкият живот?

Аз един пострадал не видях в клипа. Обаче има нещо много странно, вижте 1:12, откъде се взима тоя човек, който като зомби си ходи по платното:shock:

И аз това гледам. Сякаш се телепортира. Ама после установих че просто е тръгнал да пресича преди да започне клипа и не се вижда заради камиона. А след това изглежда че е по-далеч от колкото е заради лошото качество и белия цвят на дрехата. Все едно минава през камиона малко изглежда.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Имаше бая поредици с хора, измъкнали се така на косъм от някоя летящ автомобил срещу тях. :) Но човешкия живот не струва, той е безценен. Дано всеки каращ кола го има в предвид. ;)
 
От: Колко струва човешкият живот?

Явно за някои човешкият живот не струва нищо, след като съм бил свидетел, как шофьори си го рискуват постоянно. Непрекъснато на завои без грам видимост се изпреварват, за да спестят няколко секунди.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Живота на един човек на пътя струва точно толкова, колкото струва и твоя собствен, когато ходиш пеша..... но не винаги оценката на този зад волана и твоята се препокриват. Все си мисля, че книжките трябва да се подновяват с режим както документите за огнестрелно оръжие, че поне тези, които са ги извадили от царевични пръчки Зрънчо, на следващия път да им ги вземат.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Уау, видеото беше косместонастръхващо. Направо като се сетя колко безумци виждам всеки ден на пътя, за които човешкия живот просто не струва нищо....
 
От: Колко струва човешкият живот?

По пътищата е страшно, особено в по-малките градове, където подрастващите карат разни АТВ-та, коли пред разпад или гъзарски "тупалки" с бясна скорост. Да не говорим и за женската част от шофьорите, които ( без да се обиждат ) поне 1/2 карат с голяма паника и пускат волана при всяко по-стряскащо събитие. Карам всеки ден доста и съветвам всички да внимават, да не бързат и най-вече да спазват знаците, че един момент на невнимание и може да стане ужасно.
 
От: Колко струва човешкият живот?

"Второй день рождения" - акцентира се върху късмета на някои от участниците в ПТП-тата, та гледайте си спокойно. Клипа е компилация от няколко руски видеа където за жалост не са всички с толкова щаслив завършек - тука са изкарани само късметлиите.

В Русия клип от видеорегистратор май има някаква стойност в съда като доказателство и за това почти няма кола без камера. То и за това имаше толкова кадри от падащия метеорит например :)

Иначе колко струва човешкия живот? - Ами миг невнимание или неправилна преценка, както за шофьор, така и за пешеходец...
 
От: Колко струва човешкият живот?

Гледах го аз цялото, че съм претърпявал катастрофи и съм претръпнал.
2 пръста лед зимата един варбург беше СПРЯЛ на извънградски път та го качих на един бордюр.
Пострадали няма но заради една такава глупост може да станат много по-големи бели.
Точно 1 минута след инцидента минаха 3 камиона със сол. Късмет.
Ето 2 снимки:

http://store.picbg.net/pubpic/00/38/f1fc2792a2950038.jpg
http://store.picbg.net/pubpic/EC/F3/47bc6240bb01ecf3.jpg

Имал си късмет, че си жив. :)
 
От: Колко струва човешкият живот?

Явно за някои човешкият живот не струва нищо, след като съм бил свидетел, как шофьори си го рискуват постоянно. Непрекъснато на завои без грам видимост се изпреварват, за да спестят няколко секунди.

Аз също съм бил свидетел на такива неща по-пътя.
Една опел калибра се опита да изпревари 3 коли на веднъж 2рата бяхме ние... в насрещното идваше един пасат комби... опела за малко да ни омете - спря на милиметри от нас... за щастие нямаше жертви.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Хората не си дават сметка какво може да стане ако не се внимава, иначе все би казал, че живота е безценен. Била съм свидетел на блъскане на човек и катастрофа на моторист, и двете бяха еднакво потресаващи, а по-лошото е, че гледките си седят в главата ми и не искат да се махнат.
 
От: Колко струва човешкият живот?

Цената зависи от това кой я плаща! Убит човек и друг в безнадеждно състояние, от пиян шампион, ч година условно. Заплаха с газов пистолет към известен политик- мин. 20 г. или до живот!
 
От: От: Колко струва човешкият живот?

Аз също съм бил свидетел на такива неща по-пътя.
Една опел калибра се опита да изпревари 3 коли на веднъж 2рата бяхме ние... в насрещното идваше един пасат комби... опела за малко да ни омете - спря на милиметри от нас... за щастие нямаше жертви.

Мен така ме удариха на Петрохан преди 2 години. Аз се спусках надолу зимата, беше заледено, а някакви срещу мен се теглеха нагоре. Един тръгнал да ги изпреварва, въпреки че там е забранено и се разминах с него на косъм. Работата е там, че след него тръгнал и онзи отзад да изпреварва. Въобще нямаше как да спра, не беше голяма скорост, но се ударихме и си смачкахме колите. Тръгнали и двамата да изпреварват нагоре на заледен участък и то на завой, без никаква видимост.
 
От: Колко струва човешкият живот?

На такива, като този с циганското ферари a.k.a ореЛ калибра , заслужават само бой, след като правят такива предпоставки за ПТП.
 

Горе