Конкурентен сайт копира снимки

bgtupanfighter

Well-Known Member
Как да процедирам.
"конкурент" на мой клиент му копира най-нагло снимките от сайта, модва ги и си ги слага по неговитя сайтове с джаснат телефон отгоре им. В кавички съм го сложил, защото принципно той не се занимава лично с дейността презентирана в сайтовете му, а е посредник, който чрез тези сайтове набира пациенти и ги раздава срещу процент на малоумници, които явно не могат сами да презентират и рекламират бизнесът си. ОК не съм запознат законово до колко това е легално, но съм яко бесен на копирането на снимките. Понеже няма собствена услуга/производство гепи снимките от "моите" сайтове (щото не може ест да има свои) и се възползва от тях рекламирайки своите посреднически сайтове. Принципно снимките са леко маркирани, но той ги изрязва и пак си слага телефона на тях. Ползва също снимки на които дори се виждат работниците на моя клиент, дори в някои и лицата им. Не знам какъв наглец трябва да си....заеби!
Предлагайте всякакви варианти как да процедирам. Комисия потребите ли, кзк ли, дело ли направо, писма до гугал и тн търсачки (защото чрез тях рекламира, един вид и те се явяват въвлечени)
Ще се радвам на всичко което родят главите ви, каквото ви хрумне. Просто това е нагло и нелепо и трябва да се предприемат някакви мерки.
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

свърза ли се с него да му обясниш, че това което прави не е правилно?
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Плати си на адвокат, той ще ти обясни какво точно да направиш за да го осъдиш. Или по-точно носителят на авторското право върху снимките трябва да направи това.
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

ватермарк е трябвало да сложиш сега не можеш нищо да му направиш!
Мои снимки колко са копирали да знаеш!
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Не съм съгласен, че нищо не можеш да направиш със снимките. Има си закон за авторското право, в който е забранено използването на чужди снимки, без разрешение. Трябва ти само човека, който е правил снимките - дали ти, въпросния твой познат-бизнесмен или нает фотограф. След това използвай дадения по-горе съвет - приказвайте с адвокат и заведете дело в съда. Направи всичко което трябва и както трябва и ще спечелиш. Не се хаби за стотинки, както някой го правят, за да спестели някой лев. И ако не знаеш - вече има осъдени хора, точно за това - които плагиатстват снимките.
Прочети това, ще ти е полезно:

Бий плагиата по главата.

Имай предвид, че е писано от Петър Петров, който е съдия в РС Димитровград.

Ако мислите да бъдете добри самаряни и да няма дело, а само да се задоволите с премахването на снимките - може адвоката да изготви писмо и с него да отидете или да го пратите на въпросния крадец, за да го стреснете и да искате веднага да свали снимките.

В такива случаи, на плагиатство, независимо дали на снимки или писмен материал, мисля, че с молба не става - трябват си действия.
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Клиента ти ли е правил снимките или е наел фотограф за целта ?

Два са случаите. Една част от снимките си ги е правил лично (след като му казах сам да си ги прави). Друга част са правени точно от този посредник. Тоест имаме и лично правени - такива с авторки права един вид, имаме и такива които явно излиза, че са без права (странно излиза), но с изцяло фирмено съдържание. Дървото е че преди да се познаваме с пича, оня му е намерил обект и го е снимал на каше какви ги върши. Сега без разрешение ползва снимки с неговата дейност, разбирай буквално как работниците извършват услугата и си ги джаска в неговите сайтове, симулирайки че това са негови работници (за запащите сайта). Никой не му е давал права да снима и още повече да показва снимки, нито на обектите, нито на дейността по услугата, нито пък на работниците.
И явно е супер нагъл, защото сега дори използва и собственосниманите снимки. Явно не може да преглътне, че фирмата си има собствен сайт и не се "възползва" от намерените чрез тези "полу-легалните" сайтове обекти.

Незнам наистина до колко е законно всичко това (принципно за това посредничество) Не би ли трябвало да се оказва някъде в сайта, че това са посреднически услуги и реално собственикът им няма нищо общо нито с рекламираните обекти, нито със предлаганите услуги. Тоя дори няма фирма и указаният адрес за връзка също е измислен. Просто явно ползва добри оптимизатори (или той самият е такъв), граби чрез чужд труд материал за сайтовете си и после изнудва разни фирми, които не са в час, да им намери обект срещу процент.
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Мерси странник :) Явно трябва действия действия (too new to rep :) )

Все пак на адвокати не вярвам, предпочитам да се начертае нещо като план за действие и да започнат наистина действия. Тия адвокатите са почти същите като тоя изедник
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Да, има нещо вярно, просто го споменах, понеже в статията съдията обяснява точно това - може да се яви и без адвокат, но трябва да е подготвен за целта. Иначе буди недоверие в съда и в съдията. Като прочетеш статията ще видиш какво пише, да не я преразказвам. :)
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Как попадам на тази тема сега, когато точно за това си мисля от сутринта - за плагиатството, кражбите и тоталното неуважение на доста хора към труда на други хора. Извинявам се, че ще сложа мой пример, но става въпрос за подобно нещо. Една позната онзи ден ми каза, че видяла мой превод в някакъв сайт, без да е посочена връзка към блога ми, както изрично съм помолила. Това не се случва за пръв път, но този случай ме накара доста да се подразня. Изпратих мейл с молба да бъда сложена връзка към блога ми - резултат никакъв. Всички преводи в блога ми са направени на доброволни начала и чак напоследък се светнах, че трябва да изисквам поне да слагат връзка онези, които си ги крадват. Да, наивна съм. И то много. Недостатък, над който работя...

Ето го моя превод: http://lastloveblog.blogspot.com/2012/07/blog-post.html

Ето го и въпросния сайт, в който искат например някакви си 300 лв. за посещение за оправяне на мисловните модели. Чудя се само как се поправят крадливите модели: http://selftransformation-bg.com/?p=1790

Не знам как може да се реши проблема на автора на темата. Не знам въобще как се оправят неуважението и наглостта, когато действието на законите у нас е винаги под съмнение.
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Понеже и аз съм фотограф и са ме крали и знам това - онова, значи от момента на щтракването на апарата снимката си е авторко право на фотографа, освен ако не работи по договор и неса му поръчани. Можеш съвсем спокойно да го мачкаш стига оригиналните файлове или ленти да са си при теб. Ако имаш и платежни документи за заплатената услуга че въпросния ти е снимал за теб пак си го заковал.


Два са случаите. Една част от снимките си ги е правил лично (след като му казах сам да си ги прави). Друга част са правени точно от този посредник. Тоест имаме и лично правени - такива с авторки права един вид, имаме и такива които явно излиза, че са без права (странно излиза), но с изцяло фирмено съдържание. Дървото е че преди да се познаваме с пича, оня му е намерил обект и го е снимал на каше какви ги върши. Сега без разрешение ползва снимки с неговата дейност, разбирай буквално как работниците извършват услугата и си ги джаска в неговите сайтове, симулирайки че това са негови работници (за запащите сайта). Никой не му е давал права да снима и още повече да показва снимки, нито на обектите, нито на дейността по услугата, нито пък на работниците.
И явно е супер нагъл, защото сега дори използва и собственосниманите снимки. Явно не може да преглътне, че фирмата си има собствен сайт и не се "възползва" от намерените чрез тези "полу-легалните" сайтове обекти.

Незнам наистина до колко е законно всичко това (принципно за това посредничество) Не би ли трябвало да се оказва някъде в сайта, че това са посреднически услуги и реално собственикът им няма нищо общо нито с рекламираните обекти, нито със предлаганите услуги. Тоя дори няма фирма и указаният адрес за връзка също е измислен. Просто явно ползва добри оптимизатори (или той самият е такъв), граби чрез чужд труд материал за сайтовете си и после изнудва разни фирми, които не са в час, да им намери обект срещу процент.
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Стига зяпали, полза се виде че няма :)
 
Последно редактирано:
От: Конкурентен сайт копира снимки

Понеже и аз съм фотограф и са ме крали и знам това - онова, значи от момента на щтракването на апарата снимката си е авторко право на фотографа, освен ако не работи по договор и неса му поръчани. Можеш съвсем спокойно да го мачкаш стига оригиналните файлове или ленти да са си при теб. Ако имаш и платежни документи за заплатената услуга че въпросния ти е снимал за теб пак си го заковал.

За собствените ясно. Тука обаче се ползват и такива без права, но накърняващи интереси, като се слагат публично без разрешение.
Се едно аз да снимам офисите на мтел (без надписите горе) и да си ги сложа като презентации на моят собствен офис, май същото излиза :)
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Два са случаите. Една част от снимките си ги е правил лично (след като му казах сам да си ги прави). Друга част са правени точно от този посредник. Тоест имаме и лично правени - такива с авторки права един вид, имаме и такива които явно излиза, че са без права (странно излиза), но с изцяло фирмено съдържание.
Вие сте му дали разрешение да снима - т.е. снимките, правени от него са си негови и може да ги слага където си поиска.
Няма такова нещо като фирмено съдържание. Или за да има, трябва всичко да е написано. Има ли написано нещо?
Ако не, пиете студена вода.
 
От: От: Конкурентен сайт копира снимки

Вие сте му дали разрешение да снима - т.е. снимките, правени от него са си негови и може да ги слага където си поиска.
Няма такова нещо като фирмено съдържание. Или за да има, трябва всичко да е написано. Има ли написано нещо?

THAT'S RIGHT!
ватермарка си го сложил в ъгъло!
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

И "ватермарка" не върши на 100% работата, но е най-доброто решение. (тъй като има скриптове който го обработват, или просто изрязват снимките, което ми се е случвало)
Или по някакъв начин да се забрани опцията за копиране на текст или снимков материал от сайт Хикс. (В случая - Вашият, на потърпевш)
 
От: От: Конкурентен сайт копира снимки

Вие сте му дали разрешение да снима - т.е. снимките, правени от него са си негови и може да ги слага където си поиска.
Няма такова нещо като фирмено съдържание. Или за да има, трябва всичко да е написано. Има ли написано нещо?
Ако не, пиете студена вода.

Определено не ми се вярва да е така, но наистина не съм запознат на 100%, за това и питам тук някой с опит. Не му е давано право да излага публично снимки, дори напротив. Едва ли мтел няма да ми видят сметката ако снимам тяхна мацка и съответно офис и си ги пусна в сайта, презентирайки новият си офис...
Наистина ли мислиш, че нищо не може да се направи?? Че то и лицата на хората са на тия снимки
 
От: Конкурентен сайт копира снимки

Ако се виждат лицата на работниците ви, много лесно може да го заковете.
Той трябва да има писмено разрешение за ползването на снимки на хора, на които се виждат лицата, така че и от този аспект може да го подгоните.
Друг е въпроса, че той много лесно може да замаже лицата на работниците и да се измъкне, но вие ако разпечатате сайтовете му в с въпросните снимки и след това се заверят при нотариус, сте го заковали.
 

Горе