Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Бих те ли участвали в конкурса

  • Да с един сайт

    Votes: 26 41.3%
  • Да с два сайта

    Votes: 8 12.7%
  • Да с повече от два сайта

    Votes: 13 20.6%
  • Не

    Votes: 16 25.4%

  • Общо гласове
    63
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Хайде да преговорим нещата:
1.Организатор предполагам , че ще са собствениците на форума ,а може да питат някоя хостинг компания за спонсор
2. Такса от 10лв е ОК
3. Оценяването може да стане на точкова система като първият получава 5 , втори 4 и така нататък и накрая се сумират общият брой на точките.
4. Трябва да се определят срокове
5. Съгласен съм събраните пари да се дадат за благотворителност
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Хайде да преговорим нещата:
1.Организатор предполагам , че ще са собствениците на форума ,а може да питат някоя хостинг компания за спонсор
2. Такса от 10лв е ОК
3. Оценяването може да стане на точкова система като първият получава 5 , втори 4 и така нататък и накрая се сумират общият брой на точките.
4. Трябва да се определят срокове
5. Съгласен съм събраните пари да се дадат за благотворителност

1. И аз съм на това мнение, но собстениците все още не са взели активно участие в темата (като изключим поста на Blinky, който каза че за него е чест да е в журито).
2. 10 лв. е една добра такса, но аз не съм много наясно с това което бе споменато за закона и др., а и нямам фирма...
3. За оценяването ще се изготви списък от изисквания към даден сайт, като всяко изискване ще се оценява по 10-тобалната система от журито, а сбор от всички точки ще даде класирането и победителите.
4. Организирането, като гледам ще отнеме време, така че не знам кой е най-обективния срок за начало на конкурса.
5. Ако обявим конкурса с благотворителна цел, мисля че може да се привлекат доста спонсори. Според анкета във форума, най-желаната хостинг компания е SuperHosting.bg така че може и с тях да се свържем...
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Таксата от 10лв ще откаже 90% от желаещите да участват в такъв конкурс. Ако не вярвате, пуснете една анкета във форума:
Бихте ли участвали в конкурса на Predpriemach.com "Най-добър уеб сайт 2009"?
възможни отговори:
1. Да, и ще платя 10лв за такса участие, а ако не спечеля, обещавам да не псувам журито и да викам "върнете ми парите корумпирани некомпетентни мошеници"
2. Да, но при условие, че няма такса за участие
3. Да, но само ако има награден фонд
4. Не, но имам желание на следващия конкурс да участвам
5. Не, аз ще бъда само сеирджия
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Аз пък не мисля така. За всеки който има по сериозен уебсайт би могъл да даде 10 лева - подпомага развитието на форум, откъдето е научил доста нови неща(примерно), изгражда имидж и запознава останалите уебмастъри със сайта си. Идеално време за изграждане на нови контакти и бизнес отношения.
При средно развит сайт това ти са приходите за ден. Критиката също е безценна :)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Според мен
Наградата НЕ трябва да бъде ПАРИ !
Таксата трябва да е символична 1 - 2 лева !
Всеки който иска да участва да сложи на сайта си банер малък към форума и темата - за да има полза и за собствениците на форума от цялата дандания - популяризиране на сайта
Сайтовете трябва да се борят в три насоки:
1. Оценка на форума / един вид сайт на публиката /
2. Оценка на журито / но трябва да се дадат 10 позиции по какво се сумират оценките и пълна прозрачност/ за пример: - за дизайн от 1до 10 за популярност 1-10 за лесно ползване 1-10 за оптимизация 1-10 за полезнотия пак така .. и т.н.
3. Оценка по посещенията / генерирани от банера сложен на сайта им /

ако таксата е десет лева ще се лишим от много емоции
защото няма да участват достатъчно хора :)
аз съм съгласен и да бъде без такса за участие
наградата да бъде грамота и статуетка с някакъв надпис
достатъчно е ! и не е малко тази статуетка ще ви стои до компютрите години наред и ще ви радва окото :) особенно надписа- ПОБЕДИТЕЛ В КАТЕРОРИЯ ЕДИ КАКВА СИ ПРИЗ САЙТ НА ПУБЛИКАТА ИЛИ ОЦЕНКА НА ЖУРИ ИЛИ ПОСЕЩАЕМОСТ ЛИ ТАМ КАКВО ЩЕ Е :twisted:

НЯКОЙ В ТОЯ ФОРУМ КАЗА- НЕ ИСКАЙТЕ ПАРИ ЗА ВСИЧКО
форумът е с финансова насоченост - нека поне класацията да не е за пари !
за да няма обвинения а да има само положителни емоции
разбира се победителите като награда могат да ни поканят някъде да се напием заедно и участници и кибици :)
та това е моето мнение надявам се че ще го прочетете целото и помислите по него :)

нека няма такса или да бъде един лев за да може всеки да си я позволи и да участва в някоя от категориите
Все пак това го правим за да ни е интересно а не да се печели да се караме да има интриги и сърдити - което ще е неминуемо ако става въпрос за големи парични награди
пука ви за парите - да си направим кефа!!! :)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

трябва да е без такса за участие, защото който събира парите трябва да е регистриран по закона за хазарта

Ми намерете някой познат, който е регистриран там ::)
 
От: От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

...пука ви за парите - да си направим кефа!!! :)

Ще започна малко отзад напред, но:
1. Това няма да е класация, а конкурс за най-добър сайт;
2. Такса определено ще има, защото по-дози начин ще избегнем напълването на категориите с безпрой сайтове, наподобяващо спам;
3. Никой няма да си пълни джоба от конкурса, както единодушно бе прието всичко отива за благотворителност;
4. Това с банерите няма да е задължително, мисля че ако направим конкурса с благотворителна цел, доста фум ще се вдигна по блогове и форуми;
5. С благотворителна цел конкурса има възможност да привлече повече спонсори, защото за жалост в България спомене ли се нещо за благотворително, то това означава реклама;
6. Не може да има оценка на сайта по посещения от банерите, тъй като това е някак си коромпирана история ми се струва. Определено ще има гласуване на журито и на публиката;
7. Мисля че всеки който има сериозни намерения към сайта си би платил 10 лв. понеже дори и да не спечели този конкурс, той ще получи достатачно голяма публичност и линкове, което определено е добре за сайта му;
8. Желаещи ще има, защото не мисля, че трябва да правим грешката на УебТурист да ограничаваме конкурса само за членове на форума;
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

ама ние не искаме сериозни сайтове - искаме да има емоции ? или поне аз искам да е това, аз не съм в нета за да се товаря а точно за обратното искам да ми е забавно и интересно - а това не пречи и на бизнеса в нета нали :)
аз затова обичам виртуалните клиенти - най-малкото поне защото не им миришат устата :)
нека има няколко кръга първи отпадат сайтове и остават по 20 в категория
втори кръг остават 4 саита и от тях в трети кръг се избира победителя.

АЗ ПАРИ ЗА БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ НЕ ДАВАМ !!! КАКТО НЕ БИ ТРЯБВАЛО ДА ДАВА И ВСЕКИ ТРЕЗВОМИСЛЕЩ !!!
ИМАМЕ СИ ДЪРЖАВА - ПЛАШАМЕ И ДАНЪЦИ ДА ДАВА ТЯ ПАРИ НЕ АЗ !! АЗ И ДАВАМ ДОСТАТЪЧНО НА НЕЯ ТОЧНО С ТАЗИ ЦЕЛ - ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ОСТАНАЛИТЕ !
АЗ ПАРИ ЗА БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ НЕ ДАВАМ - ДА ПОВТОРЯ :)
АКО ИМА ТАКСА КОЯТО ОТИВА ЗА БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ АЗ НЕ ИСКАМ ДА ИМАМ НИЩО ОБЩО С ПОДОБЕН КОНКУРС :)
БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТА е най-голямата измам и то с подкрепата на държавата!!!
отказвам да имам какъвто и да е допир с подобно измекярство ...
сори за думите но много се дразня на всякакви подобни мероприятия ...
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

АКО ИМА ТАКСА КОЯТО ОТИВА ЗА БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТ АЗ НЕ ИСКАМ ДА ИМАМ НИЩО ОБЩО С ПОДОБЕН КОНКУРС :)
БЛАГОТВОРИТЕЛНОСТА е най-голямата измам и то с подкрепата на държавата!!!
отказвам да имам какъвто и да е допир с подобно измекярство ...
сори за думите но много се дразня на всякакви подобни мероприятия ...

Силни думи!
Конкурса не е задължителен, а по желание... така че никой няма да бъде принуден да участва в него... всичко е на добра воля... :wink:
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Допадат ми идеите на amoun и напълно ги подкрепям ;)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Аз ще участвам поне с 1-2 сайта.Ако има такса то според мен 5-10 лева няма да бъдат проблем за един уеб мастър.Събраната сума ще е най-добре да се даде за благотворителност.Награди все пак според мен трябва да има все пак е конкурс и всички участници трябва да имат някакъв стимул.За награди примерно някакви символични нещо от рода на банерче или някаква статуетка като на bgsite, която победителят ще може да сложи в сайта си.Още една награда може примерно някакво малко банерче на уеб сайта победител до тези на афилейт програмите на форума. :)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Доста предложения се изказаха но още мн. неща не са ясни.
Някой трябва да се заеме с организацията на конкурса.
Трябва да се намери жури което е съгласно да даде своя глас. До сега само предложения кандидатури и нищо. Да пуснем една анкета във форума и 10-те човека събрали най-много гласа + съгласие от тяхна страна да станат жури.

След това такса от 10 лв ще откаже доста участници, поне да се борят в няколко категории. Например: някой има 10 сайта и иска да участва с всичките и какво да не би да даде 100 лв за някакъв конкурс в който дори няма награда ?! По добре таксата да е около 2 лв.

интересна идея даде амон за статуетки на победителите,. Но за такива трябва спонсор. А за спонсор трябва готов конкурс с ясни правила. Иначе приходите от таксите е добре да отидат за благотворителност.

Та докато тези неща не се изяснят скоро не виждам как ще има някакъв конкурс. А за да се изяснят тези неща трябва някой да се заеме с организацията на цялата работа. А такъв човек не виждам тук.... :(
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Аз подкрепям Amoun! Незнам дали наистина парите ще отидат за благотворителност а ако случайно има награда нека този който спечели ако иска да ги даде за благотворителност къде той си поиска.. Имаме една позната която работи в дом за сираци и знам как стоят нещата там затова няма смисъл :)

Ако вместо такса се иска линк от сайтовете към форума така ще бъде по-добре за форума а не някакви 200 лв. които не се знае къде отиват :)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

интересна идея даде амон за статуетки на победителите,. Но за такива трябва спонсор. А за спонсор трябва готов конкурс с ясни правила. Иначе приходите от таксите е добре да отидат за благотворителност.

:(

нещата не стоят точно така :)
най скъпото в една статуетка е да се гравира надписда на табелата :)
статуетките все пак са китайски и не са скъпи никак даже
но пък по нищо не им личи и е без значение какви са вс епак не правим олимпиада :) и 10 лева да струва статуетката важна е сянката която тя хвърля положена до компютъра :):twisted::twisted::twisted:
ако има такса десет лева ще участват 20 -30 сайта
ако таксата е 1 лева ще участват 5 пъти повече
ако няма такса ще е много по голяма активноста

Това е любителско съревнование - защо да не участват и стари и опитни - такса за участие в мюзик айдъл няма нали :)
вижте какви образи имаше и ко беше забавно - аз лично гледах само кастингите - не гледах след това скучните концерти :)
Искмае емоции нещем пари
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Ако няма навити или нищо няма да се направи, компромисното решение е следното:

1. Първа седмица:
- пуска се тема за предложения за сайт на Предприемач, в която всеки добавя своето 1 предложение в продължение на 7 дни*
2. Втора седмица:
- пуска се тема с анкета, съдържаща всички предложения и се гласува до края на седмицата**
- пуска се нова тема за предложения.
3. Третата седмица:
- обявява се седмичния победител (който обира лаврите и получава цяла седмица трафик от Предприемач, защото всеки ще иска да види "какво е това чудо на чудесата");
- пуска се новата анкета за гласуване
- пуска се новата тема за предложения

*Забележка: Срокът на даване на предложения може и да е по-малък от седмица (примерно 3 дни)
**Забележка: Срокът на гласуване може да е до събота (6 дни), за да може в неделя вечер да се обявят резултатите и в началото на следващата седмица победителят да грее някъде (примерно забодена тема в секцията)


Това е от мен :)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Не е истина, какви глупости могат да се случат в такава тема.
Явно ентусиазмът умря и нищо няма да правим!

Izida, на мен ми се иска да го направим с тебе, но много слаба подкрепа получи инициативата от създателите на форума, а нали уж основно по линия на форума ще се осъществява...
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Frik, никого няма да питаме. Ще го направим днес или утре!
 
Не сме се месили за да ви тестваме доколко сте сериозни :)


мога да видя как ще до утре ще има специална секция за конкурса даже за днес по късно

няма да има такса

наградите ще са символични стауетки или нещо подобно ще ги направим ние но ни оставете известно време да намерим подходящо

за категориите какво се реши

и така харесва ли ви :)

а нали си знаете няма нужда да ни питате за нищо стига да е съобразено с правилата
 
Последно редактирано от модератор:
Izida, на мен ми се иска да го направим с тебе, но много слаба подкрепа получи инициативата от създателите на форума, а нали уж основно по линия на форума ще се осъществява...
Ние сме ЗА и в момента се чудим какви награди може да раздадем. Все пак хората ще бъдат мотивиран, когато се борат за нещо, а не просто за благото на духа го правят, нали? :)

Ще се надявам и Вие да с е включите с идея, но определено адмните и по-специално форума искам да е организацията, която ще го направи. Това може да създаде традицията да се провежда всяка година. ;)

Очаквам вашите предложения, както и ни трабва подкрепа от Вас. В следващия пост ще имаме визия за награди, дата на протичане и популяризация на събитието. Благодаря ви за разбирането.

П.П: Не осирайте темите, губите си времето с писане. Знаете много добре, че ще бъдат изтрити. ;)
 

Горе