Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Бих те ли участвали в конкурса

  • Да с един сайт

    Votes: 26 41.3%
  • Да с два сайта

    Votes: 8 12.7%
  • Да с повече от два сайта

    Votes: 13 20.6%
  • Не

    Votes: 16 25.4%

  • Общо гласове
    63
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Радвам се, че откликнахте толкова бързо по темата. Надявам да се организира добре този конкурс и наистина както спомена Blinky да се превърне в традиция. За да може да изчистваме малко по малко работата, аз предлагам долупосочените категории, които обобщават по-големи области и ниши. Няма причина това да са крайни категории, очаква обсъждане и предложения... Ако интереса е голям, може да ги разбием тези категории на повече...


Информация и Медии
Услуги, Обяви и Работа
Хоби, Развлечения и Спорт
Градове, Пътуване и Туризъм
Фирми, Бизнес и Доходи
Портали и Магазини
Лични Страници
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Понеже се чудите какви награди да раздавате... може да има малка входна такса и в последствие да се поръчат тениски със избрани от "шефовете" надписи. Сещате се за какво говоря...
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Аз съм за статуетки добра идея, дори да са прости някакви. Защото тя ще остане като спомен или като една малка мотивация да ставаш все по-добър :)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Щом и собствениците на форума се включиха, значи ще очакваме техните предложения. В случая е важно, как ще става записването и оценяването, а наградите са най-малкия проблем!
 
Re: От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Понеже се чудите какви награди да раздавате... може да има малка входна такса и в последствие да се поръчат тениски със избрани от "шефовете" надписи. Сещате се за какво говоря...

такса няма да има щото доколкот разпитах Лошият е прав които събира паритетрябва да е регистриран по закона за хазарта иначе го нарушаваш или да е фонданция абе поредната бг простотия....

а ще го мислим за стауетки и тениски как точно да стане :)

чао засега че отивам да загравям за мача :)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

И аз съм включен в брейнстоминга. ;)

Статуетка звъчи добре, както и някои поощрителни награди. Както и форума ще се хвали с победителя си. ;) Предлагам да му направим и не лоша кампания тук в сексията на пазара, за да набере скорост и пред клиенти.
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

аз съм за тези хора
1. coolice
2. Blinky
3. Izida
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Аз мога ли да гласувам, ако ще съм към журито. Имам си отговор. :)

Мерси за гласуваното доверие, трудно е да бъдем шантажирани с пари и да се превърне в един друг конкурс за сайт на годината. :)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Благодаря за доверието, но давайте да го стартираме този конкурс!
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

А защо не попитаме и по-известните компании в уеб пространството - icn.bg, superhosting.bg, hostbulgaria.com ?
Може някоя от тях да се съгласи да ни е спонсор.
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

А защо не попитаме и по-известните компании в уеб пространството - icn.bg, superhosting.bg, hostbulgaria.com ?
Може някоя от тях да се съгласи да ни е спонсор.

И това ще стане, но за да търсим спонсори трябва да имаме ясна визия за конкурса, за да имеме какво да им предложим... Никой няма да се съгласи ако му кажем: "Абе вие дайте кинтите, а ние ще измислим нещо..." :lol:
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

А защо не попитаме и по-известните компании в уеб пространството - icn.bg, superhosting.bg, hostbulgaria.com ?
Може някоя от тях да се съгласи да ни е спонсор.
Някой ден, може би. :) Като им гледам хостинг услугите, мисля си, че друго имат да оправят. ;) Ние ще го направим веднъж и после ако се прояви интерес ще се развие и като идея.
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Пак се отклонихме от темата! Ще правим ли конкурса или няма да го правим?
Какво или кого чакаме?
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Пак се отклонихме от темата! Ще правим ли конкурса или няма да го правим?
Какво или кого чакаме?
Ще има, Изида. Ще започне като се съберат и участници...все пак ако са само 2-ма не мисля, че ще е голям смисъла. Дайте се сметнем желаещите, ако искате? Сега ще се изготвят правилата и начина на оценяване. Важното е да е чесно за всеки и никой да не чувства неудобство при влизането в конкурса. ;)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Mен ако питате пуснете една тема за записване и така ще се разбере колко ще са хората.:)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

дам доста хора биха участвали нищо, че не са гласували в тази анкета
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

какви са категориите
да участвам с няколко сайта
ще се боря за предпоследното място !
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Една визия за конкурса:
Разрешени за участие категории: вземете ги от dMoz
Критерии за оценяване: дизанй, интуитивност, функционалност, полезност, правопис, краснопис,
Начин на оценяване: всеки критерий се оценява от различни хора от журито с оценка от 1 до 10. За всеки критерий трябва има поне по 2ма човека от журио - специалисти в дадената област(дизайн, функционалност...)
Крайната оценка за даденият критерий - средноаритметично от гласовете на журито Х 90% + средноаритметично от гласовете на публиката Х 10%
Класация: Класация на сайтовете по критерии (по дизайн, по интуитивност....) Обща класация за цялостна оценка. (средно аритметично от оценките за отделните критерии.
Евентуална опция за "Predpriemach's choice"

Такси: Няма такси
Участници: Журито да няма право на участие независимо от категорията! Ролята на журито е да оценява, а не да бъде оценявано. Не бива да оценява някой който очаква да бъде оценяван. Лимит на участие: 5 сайта на потребител.
Награди: списък на топ10 в класациите по категории и обща класация с dofollow линк. Победителите ще могат да сложат линк в сайта си примерно: "Класация за дизайн 2009: 2ро място"
Няма смисъл от класация всеки месец, веднъж на сезон е достатъчно, Пример: "Летен предприемач 2009"
Ако има спонсор може да има и награда едногодишен хостинг.

Правила на участие:
1. Една седмица срок за събмитване на сайтове за участие
2. Една/Две седмици срок на журито и публиката за поставяне на оценки.
3. Текущият резултат от гласоветена публиката да остане скрит с цел избягване на злоупотреби.
4. Право на глас (от публиката) ще имат регистрирали се във форума преди датата обявена за старт на събмитване на сайтове.
5. При повишена активност в регистрациите над нормалното - забрана на тези юзъри за гласуване
6. нататък не съм ги мислил :)

10. Мисля си за нещо като приз "дребен предприемач" на участника който има обща оценка най близка до 5, но по ниска от 5.
11. Мисля си също за опция да отпадат небалансираните сайтове. Небалансиран - разлика по голяма от 3 от оценките между кои да е два критерия. Примерно за дизайн има 8, а за правопис - 2

Предпочитам amoun да не е част от журито. Има интересни идеи, но не смятам че човек който влиза с цел забава и спам, ще вземе насериозно задължението си да оценява. Не можем да се забавляваме с труда на хората направили нещо.

Не искам да съм част от журито :) По бих бил полезен като източник на идеи за конкурса. Аз лично няма да участвам. Мисля че моята визия за конкурса е най безпристрастна.

Аз също съм за Izida в журито с две ръце!

Мисля че трябва и потребителите които искат да са в журито да се напишат за да знаят хората кого да изберат за жури.

УСПЕХ!:D
 
Последно редактирано:

Горе