Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Бих те ли участвали в конкурса

  • Да с един сайт

    Votes: 26 41.3%
  • Да с два сайта

    Votes: 8 12.7%
  • Да с повече от два сайта

    Votes: 13 20.6%
  • Не

    Votes: 16 25.4%

  • Общо гласове
    63
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Много лесно .Чрез смс-и

Победителя ще получи сумата събрана от смс гласуване

Така ще стане много корумпирана работата :)

Идват ми два варианта на ум:

1. Анкета или тема с участващите сайтове и всеки да си гласува за който си го кефи. Сайта събрал най-много гласове ще грабне приза "Сайт на публиката" + някаква част от събраните кинти.

2. Да се направи тема с участващите сайтове по категории, пак всеки да си гласува и сайта събрал най-много гласове от съответната категория да получава точки, които да се прибавят към тези на журито за определяна на крайния резултат.
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Добра е идеята бих участвал но моля ви без гласуване с СМС-и ... журито е достатъчно някои от хората ги знам от тук добре и им имам доверие, че ще са безпристрастни.
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Според мене хубава идея, но накрая може да има много сърдити, защото все пак форума е отдавна и има създадени приятелства. Аз като човек, които пиша повече за удоволствие и по-малко за “слава” предпочитам да уча от колкото да давам съвети, от къде да съм сигурен, че журито няма да изберат някой техен познат човек пред мен.

И не ми стана нещо много ясно това :

Креативност по отношение на дизайна на сайта;


какво ще рече

Иначе идеята за хората, които сте отдавна тука предполагам, че ще е доста добра, но пак казвам може в края да има сърдити :)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Мене може да ме сложите в журито... Аз няма да участвам но виждам че никой няма да даде 10 лв. :)
 
От: От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Според мене хубава идея, но накрая може да има много сърдити, защото все пак форума е отдавна и има създадени приятелства. Аз като човек, които пиша повече за удоволствие и по-малко за “слава” предпочитам да уча от колкото да давам съвети, от къде да съм сигурен, че журито няма да изберат някой техен познат човек пред мен.

И не ми стана нещо много ясно това :

Креативност по отношение на дизайна на сайта;


какво ще рече

Иначе идеята за хората, които сте отдавна тука предполагам, че ще е доста добра, но пак казвам може в края да има сърдити :)

Очаквах да пишат и писимисти по темата... :wink:
Конкурса е отворен и в него ще участва всеки който иска... няма да вкараме някой насила за да участва...

А колкото до Креативност по отношение на дизайна на сайта; това е просто предложение, а не краен критерии за оценка...
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Тъй като гледам повечето искат да са жури, а не участници:)
 
От: От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Тъй като гледам повечето искат да са жури, а не участници:)
има една такава работа да ти кажа. Явно нямаме подходящи сайтове за да спечелим с тях :)

От сега знам че ще спечели някой флаш сайт тип: тути фрути. След като се гледа само дизайна може и някоя флаш галерия да спечели.
 
От: От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Тъй като гледам повечето искат да са жури, а не участници:)

Аз ще участвам в евентуален конкурс... даже мисля да участвам в няколко категории... :p
 
От: От: От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

има една такава работа да ти кажа. Явно нямаме подходящи сайтове за да спечелим с тях :)

От сега знам че ще спечели някой флаш сайт тип: тути фрути. След като се гледа само дизайна може и някоя флаш галерия да спечели.
---------------------------------------------------------------
Че то аз флаш сайтове в подписите не съм виждал - само Wordpress, Joomla и Pligg.:)
А как ти се вижда тути-фрути на Wordpress, хаха ?:)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Ако наградата се даде за благотворителност , според мен няма да има нито сърдити нито корупция :]
 
От: От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Ако наградата се даде за благотворителност , според мен няма да има нито сърдити нито корупция :]

Подкрепям!
Парите за каузата, а за победителя славата... ;)
 
От: От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Ако наградата се даде за благотворителност , според мен няма да има нито сърдити нито корупция :]
А, това беше добро предложение !
Медиите ще го харесат и удовлетворението ще е за всички - победителя, получателя на дарението и predpriemach.com като организатор на първото по рода си събитие от този род.
Тогава и пускащите sms може да са повече - гости, които също могат да се включат.
С добра предварителна реклама и организация всичко става.:)
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Здравейте, виждам че набързо сте заформили 3 страници тема, а дори съм и жури, като единствен представител на женския пол, което е чест за мен.
Идеята за конкурсите винаги ме е вълнувала, защото аз самата съм провела доста конкурси. Самият начин на демокрация при определянето на правилата на конкурса не ми допадат. 1000 човека - 1000 мнения. Говорим за неща, които са различни. Ето вариантите, които аз виждам:

1. Собствениците на форума правят конкурс за сайт - те дават правилата, а наградата - символична или парична, според наличието на бюджет или не.
2. Абсолютна демокрация - всички мислим правила и жури, накрая (след 1 месец правим конкурс) - няма награди, само слава и линк във форума за 1 месец, следващият месец нов победител и така вечно
3. Честен - 5-10 лв. за конкурс е супер, но всеки който е дал входна такса има право на глас. Няма нужда от жури, а само тези, които са платили имат право да гласуват. Отделно сайт на публиката с анкета.
4. Да не е конкурс, а класация - може да се направи примерно като тази - realtop.net, в нея ще имат право да гласуват само потребители на Предприемач, но това е друга бира....

За сега е това, оставям ви да разсъждавате :)
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

аз като напълно изпуснат ще кажа само : хахахаха супер идея!
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Искам само да питам , награди в всяка категория ще има нали ? Благодаря предварително . С радост ще съм един от участниците .

Така няма ли да стане прекалено победители , примерно в категория туризъм има два три сайта ... и да вземеш първо място не е интересно..
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Здравейте, виждам че набързо сте заформили 3 страници тема, а дори съм и жури, като единствен представител на женския пол, което е чест за мен.
Идеята за конкурсите винаги ме е вълнувала, защото аз самата съм провела доста конкурси. Самият начин на демокрация при определянето на правилата на конкурса не ми допадат. 1000 човека - 1000 мнения. Говорим за неща, които са различни.

За сега е това, оставям ви да разсъждавате :)

Надявам се да не си само жури, а и отганизатор, понеже аз до сега никога не съм организирал подобно нещо и не съм много наясно! Идеята ти ми харесва, но аз дадох тази свобода понеже немога да измисля списъци от правила и уславия... Ако искаш дай един списък според теб да го обсъдим?

Така няма ли да стане прекалено победители , примерно в категория туризъм има два три сайта ... и да вземеш първо място не е интересно..

Можи би е най-добре да излъчим победител във всяка категория, а за наградата на публиката да се борят всички сайтове наравно?
 
От: От: От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Подкрепям!
Парите за каузата, а за победителя славата... ;)

Напълно съм съгласен с exLc.

Парите събрани от участниците да се пратят на някой дом за деца с увреждания или на друго място ,на което ще са им нужни парите
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Нека си дам и мойто скромно мнение:
1. Нека журито да е от повече хора който имат опит във създаването на сайтове и няма да участват в конкурса, така ще намалее субективния фактор и ще изпъкне професионалното оценяване.
2. Предлагам да има категории от друг тип и да се оценяват от едно до 10(тоест точкова система, който сайт събере най-много точки от журито а е победител:
а) Категориите да са към съдържанието на саита, по-конкретно следното:
- Уникалност на статиите-плагиятството ще се оценява най ниско
-Изчерпателност на статиите
-Приятно и коректно преставяне на информацията
-и други...
б) Категории към дизайна на сайта:
-добра визия
+подбор на цветове
+добре подреденост на сайтовото съдиржание
+добре подреден и обособен начин на престава на статиите
-изчистеност на елементите- тоест най-претрупаните сайтове да се оценяват по-ниско
-интересни и уникални съчетания и формати на сайтовата визия
- и други...


Това е от мен за начало!
Очаквам критика и мнения!!!.
 
От: Конкурс за "Най-добър уеб сайт 2009" от Predpriemach.com

Твърдо съм за парите да отидат за благотворителност и ако се намери някои друг спонсор ще е супер. Такса от 10 лева е добре.
 

Горе