Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Fozzy

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
123   0   0
Здравейте! Обявявам конкурс за лого с награден фонд от 150лв! Изискванията за конкурса са следните:

  • Конкурсът стартира днес и е с времетраене до 09.06.2012г. (девети юни тази година). Оставям голям срок защото търся нещо качествено, което смятам, че е добре подкрепено с наградният фонд.
  • След приключването на конкурса, в срок от една седмица се избира победителят.
  • Аз съм журито и аз определям кой ще е той.
  • Награда за 2-ро място НЯМА! Всичко или нищо :)
  • В конкурсът можете да участвате с неограничен брой предложения.
  • Ако не ви стигне времето имате правото да пишете в темата и да си запазите време. Ако пишете между 7-ми и 9-ти юни, че имате нужда от още време, конкурсът се удължава с още една седмица.
  • Нещо много важно, ще ползвам само лого, КОЕТО МИ ХАРЕСА! Няма да платя за нещо, за да отбия номера. Ако не харесам нищо, то ще обявя явно гласуване сред останалите потребители на форума и човекът събрал най-много гласове ще получи утешителна награда в размер на 30лв. Като знам, обаче колко сте талантливи, едва ли ще стигнем до там.

Изискванията за логото:

  • Прави се за сайта Razbirach.com и трябва да съответства на мястото, където в момента е разположен слогана, на цветовата гама и т.н., тези неща дизайнерите си ги знаете.
  • Трябва да има някакъв брандабъл откъслечен елемент. Тоест нещо малко от логото, което да поставя като Favicon и да ползвам като корица на Facebook и Google+ страниците. Идеята е тази част като се види самостоятелно и да се асоциира с моят сайт.
  • В този ред на мисли, освен брандабъл частта логото трябва да съдържа и текст "Razbirach.com".
  • Крайното лого трябва да е с хубава резолюция и качество. Трябва да ми пратите подходящ файл за слагане в сайта (.png, .jpg и т.н.), както и изходния файл (.psd примерно). Също така ми трябва вариант на логото във векторен формат.
  • Прикрепяйте в постовете си освен логото и тъмбнейл на страницата как би изглеждало то.

Ако се сетя за нещо, ще допълвам. Ще се радвам също на мнения и препоръки от ваша страна.

Ако искате да изкарате някой лев, пък не сте дизайнер, сиреч афилиейт:

1. Поканете някой приятел, който е добър във Photoshop.
2. Убедете го да участва в конкурса.
3. В случай, че спечели, той ще получи обещаната награда, а за вас ще има 30лв комисионна.

Поздрави и успех!
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Здравейте,
Поздравявам Ви за добре оформения конкурс и за добрата награда. Единствената ми забележка е относно:
Ако не ви стигне времето имате правото да пишете в темата и да си запазите време. Ако пишете между 7-ми и 9-ти юни, че имате нужда от още време, конкурсът се удължава с още една седмица.
Според мен месец и няколко дни е предостатъчно време даден дизайнер да измисли концепция и ясно да формулира идеята си, да създаде логото и да Ви го представи. Хрумна ми също така, че ако всеки дизайнер има ограничение до 2-3 дизайна така ще се редуцира само най-доброто и няма да си губите време с отсяване на лоши предложения. Разбира се това са само размишления и идеи, но добре познатата фраза говори достатъчно - "Който плаща, той поръчва музиката". Определено успяхте да ме спечелите с добре формулирания конкурс и хубавата награда, и ще се включа в надпреварата.
Поздрави и успех с конкурса и в начинанието.
 
Re: От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Здравейте,
Поздравявам Ви за добре оформения конкурс и за добрата награда. Единствената ми забележка е относно:

Според мен месец и няколко дни е предостатъчно време даден дизайнер да измисли концепция и ясно да формулира идеята си, да създаде логото и да Ви го представи. Хрумна ми също така, че ако всеки дизайнер има ограничение до 2-3 дизайна така ще се редуцира само най-доброто и няма да си губите време с отсяване на лоши предложения. Разбира се това са само размишления и идеи, но добре познатата фраза говори достатъчно - "Който плаща, той поръчва музиката". Определено успяхте да ме спечелите с добре формулирания конкурс и хубавата награда, и ще се включа в надпреварата.
Поздрави и успех с конкурса и в начинанието.

Здравейте! Ще отговоря защо съм поставил тези правила, може да не съм прав, но това са ми разсъжденията:

1. За удължаването на срока - има много кадърни дизайнери, които влизат по-рядко във форума и могат да изпуснат конкурса. Също така има ентусиасти, които поради това, че са претрупани с работа изпускат конкурса. Искам да събера повече предложения, за да имам по-голяма база за избор. Действително търся нещо качествено. Не съм запознат и не знам колко по принцип струва изработка на лого, но се надявам, че наградата е добра.

2. За редуцирането на предложенията - не искам да го правя. Има много хора, които имат въображението да направят десетки лога, като най-вероятно такава особа ще участва защото и харесва идеята, просто ей така за спорта. Също така предвид условията на конкурса, предполагам всеки е наясно, че е по-добре да предложи 1 качествено лого, отколкото 10 боклучави.

Относно моето време, то действително в момента е дефицит, но в блогът съм вложил и частичка от себе си, затова наистина искам да го "облека" с нещо хубаво. Именно поради тази причина съм готов да разгледам много предложения и да харесам едно, вместо да разгледам 5-10 работи, да не намеря нищо подходящо и да не излъча победител. Или още по-лошият вариант, да взема нещо за отбий номера.

Благодаря за включването.

Поздрави!
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Не обичам да съм първи, но явно този път аз ще направя сефтето. Дано конкурса се развие добре и пожелавам успех на всички колеги. Започвам с едно малко сурово и "отгоре-отгоре" предложение, но целта е да покажа идеята и да разбера дали има интерес към нея от страна на клиента. Ако има такъв ще развия идеята и ще наблегна повечко на качеството и на подбора на цветовете.
Поздрави!

CEO.jpg
 
Re: От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Не обичам да съм първи, но явно този път аз ще направя сефтето. Дано конкурса се развие добре и пожелавам успех на всички колеги. Започвам с едно малко сурово и "отгоре-отгоре" предложение, но целта е да покажа идеята и да разбера дали има интерес към нея от страна на клиента. Ако има такъв ще развия идеята и ще наблегна повечко на качеството и на подбора на цветовете.
Поздрави

Виж файлът 3797

Много благодаря за старта! Лично на мен ми харесва, :) но има едно голямо "но". Нека и другите го видят. Лично съм се насочил към нещо по-сериозно с някакъв брандабъл елемент. Също така не съм дизайнер, но лично на мен не ми се връзва този розов цвят.

Иначе логото е много идейно, човечето, което действително би олицетворило един "разбирач", таговете, от които е заградено и т.н. Вижда се, че има вложено щипка мисъл и доза креативност. Както казах, харесва ми, но просто не смятам, че отговаря на изискванията за един "сериозен" проект.
 
Re: От: Re: От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Благодаря за отзивите. Прикачвам ново предложение. Идеята е проста: разбирач -> знание -> книга. Поздрави!

Благодаря! Това определено пасва повече. :)

Още нещо, не е задължително в логото да е включен слогана - "Блог за..."
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Здравейте отново. Реших все пак да кача малък едит на първото предложение, заради цитата по-долу. Не мисля, че ще се стигне до там, но все пак.. :) А относно въпроса за слогана: при мен присъства, защото повече ми харесва, когато комбинирам логотата със слоган, но разбира се не е проблем да бъде премахнат, ако Ви хареса нещо.
Поздрави!

Ако не харесам нищо, то ще обявя явно гласуване сред останалите потребители на форума и човекът събрал най-много гласове ще получи утешителна награда в размер на 30лв.
razb.jpg
 
Re: От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Здравейте отново. Реших все пак да кача малък едит на първото предложение, заради цитата по-долу. Не мисля, че ще се стигне до там, но все пак.. :) А относно въпроса за слогана: при мен присъства, защото повече ми харесва, когато комбинирам логотата със слоган, но разбира се не е проблем да бъде премахнат, ако Ви хареса нещо.
Поздрави!
Виж файлът 3800

Не, за мен няма значение дали ще има слоган или не. Важното е да изглежда добре. В този ред на мисли, на някой предложението може да не се връзва със слогана и затова не искам да се чувства задължен да го слага.
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Ето го и моето предложение:
1be3d754-800-600-ups-ri-41xivj9umd.jpg

2[1].jpg (цветовете не са толкова ярки; не знам защо така излизат тук)
Поздрави,
GDesigns
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: Brad
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Не искам да се правя на интересен,но не се сдържах да отправя един въпрос към дизайнерите,който постват предложения: Вие преди да качите вашето "лого" за конкурса оценявате ли го като за 150лв??
 
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

Колега, er0s. За да го кача може би го оценявам, а ако ти не го оценяваш на толкова или поне такива изводи направих аз от казаното би ли ми показал нещо като за 150лв? Нали знаеш на чужд гръб и сто тояги са малко. А и в крайна сметка за това е конкурс, защото има кой да решава кое е за 150лв - идея, изработка, визия и т.н. Не че се заяждам, но .. нали :) Ако ще критикуваш поне го прави като хората, както казах винаги съм отворен за градивна критика, но такива коментари са ми малко тъпи. Не искам да те обидя, но подкрепям принципа или кажи нещо умно или въобще не си отваряй устата. Поздрави!
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за изработка на лого. Награден фонд - 150лв!

razb.jpgrazbi.jpg Първо предложение , не е нещо особено но все пак :)
 
Има интересни предложения. :) Нещо обаче няма много желаещи, което ми е странно. Много талантливи хора правят лога за по 10-15лв, а тук никакво внимание.
 

Горе