Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

mr_nikolov, много благодаря за линка. Ще се възползвам обезателно.
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

winzes-4.jpg
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

С удоволствие щяхме да се включим в конкурса, ей така, за спорта както му е думата, но това БЕЗУМНО искане развали пейзажа..

- ще се наложи да се подпише декларация, че дизайнерът няма претенции върху изработката и логото НЕ МОЖЕ да бъде ползвано в портфолио след като се извърши плащането.

ЗАКОН ЗА АВТОРСКОТО ПРАВО И СРОДНИТЕ МУ ПРАВА

Чл. 18. (1) Авторът има изключителното право да използва създаденото от него произведение и да разрешава използването му от други лица, освен в случаите, за които този закон разпорежда друго.
(2) За използване по смисъла на ал. 1 се смятат действия като:
1. възпроизвеждането на произведението;
2. разпространението сред неограничен брой лица на оригинала или екземпляри от произведението;
3. публичното представяне или изпълнение на произведението;
4. излъчването на произведението по безжичен път;
. . .
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Ми те за това плащат 200лв - за да го притежават 100% и никой друг да няма право да се рекламира с него, по един или друг начин. За мен е нормално това изискване.
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Ама какви декларации, че се отказваш от труда си, кви 5 лева. Подписва се документ за прехвърляне/отдаване на авторските права, но не декларация, че се отказваш от това, което си направил. А в съответния документ задължително има клауза, че можеш да си го постваш в портфолио и т.н.

То един вид, на фирмата Х и поръчват лого за 1000 лева, пускат конкурса за 200 кинта и лапат 20 концепции, рибите подписват декларация, че се отказват от правата си /която в зависимост от разни неща вероятно няма да има никаква тежест/, и така се води, че възложителя е създал логото. Той си го слага в портфолиото, а видиш ли ти - истинския създател не може. И така оня, Х, нищо не е свършил, гуши парите, авторските права и т.н.

Пък ако не харесат нищо от конкурса, нали сме в България, пак могат да си вземат някое лого от постнатите, да му дадат на някой 50 кинта да го векторизира и пак на +, пак тарикатски истории.

Както и да е, де.
Аз само си написах мнението, защото имам право, не ми обръщайте внимание. Успех с конкурса и ако питате мене не подписвайте никакви глупави декларации. Авторското право е ваше, и спокойно можете да си го слагате логото в рамка, портфолио и т.н. :)
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

" ..и така се води, че възложителя е създал логото"

Да, точно това искат.


"То един вид, на фирмата Х и поръчват лого за 1000 лева, пускат конкурса за 200 кинта и лапат 20 концепции"

Официално лапат една - тази с декларацията. Иначе - да може да има "посредничество" - не е новост за форума :wink:


"Пък ако не харесат нищо от конкурса, нали сме в България, пак могат да си вземат някое лого от постнатите, да му дадат на някой 50 кинта да го векторизира"

Това важи за абсолютно всички подобни конкурси тук - както се казва всеки да си преценява.
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Иначе има уникални предпожения, така че за мен лично едва ли би било нормално да не се хареса нито едно предложение :wink:
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Ще си харесат нещо просто няма начин от толкова разнообразни предложения.
Ако не, взимаме факлите и вилите и ги намираме :wink: :beer:
 
Съжалявам, че zealot designs няма да участва, но това в въпрос на избор. Моля всеки, който не е съгласен с въпросната точка, да оттегли предложението си.
Победител ще има, това го написах вече. Също написах, че не съм привърженик на тарикатските истории.

Посредничество няма в случая, аз съм един от създателите на фирмата. Разбирам, че е интересно да търсите под вола теле, но няма нищо подобно.

Всичко е много просто -> първо прочитате условията -> ако се съгласите с тях, поствате концепция -> избира се победител -> той подписва съответните документи и ни предоставя файловете

Все пак живеем в България и действителността е такава, че трябва много да се внимава и да се поставя всичко под съмнение. И тъй като не ви познавам повечето и не може да считате думата ми за чиста монета, всичко се урежда с подписването на конкретната документация.
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

lizardking - въобще няма да споменавам от къде и най-смешното от кои участници в конкурса са "взаимствани" идеите, но ти препоръчвам да помислиш върху това как ти го виждаш логото и да изразиш твоето виждане. Все пак това е смисъла на конкурсите, разнообразието на идеи. Тъй като си нов във форума, или поне тази регистрация ти е нова ще си "замълча", но следващия път когато копираш толкова брутално лого на друг участник ще ти набия червената ряпа.[/QUOTE]

"Приятелю" ако моите лога приличат на някой от тези на колегите моля да ме извинят, дори несъм ги преглеждал, ако накой има притенции ще изтрия логото. Незнам каква е тая червена ряпа която ще ми набиеш, но бъди внимателен с .............
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Четвъртото ми предложение:

attachment.php


Още варианти:
 

Прикачени файлове

  • Winzes-Perspective-1.png
    Winzes-Perspective-1.png
    19.2 KB · Преглеждания: 159
  • Winzes-Perspective-2.png
    Winzes-Perspective-2.png
    19.3 KB · Преглеждания: 5
  • Winzes-Perspective-3.png
    Winzes-Perspective-3.png
    19.3 KB · Преглеждания: 3
  • Winzes-Perspective-4.png
    Winzes-Perspective-4.png
    7.8 KB · Преглеждания: 4
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Zealot до някъде е прав относно авторските права. Аз съм съдружник с crazydevil в създаването на фирма Winzes. Имаме конкретна причина поради която искаме логото да бъде позиционирано единствено върху нашите рекламни материяли и уебсайт и да не присъства в други сайтове и портфолиа. Рабирам претенциите на творците, както и оценявам труда им. Именно за това решихме да се възползваме от услугата в България както и да засвидетелстваме сериозното ни отношение с възнаграждението за това лого.

Не сме посредници и няма да препродаваме логото което изберем. То ще бъде за нашата фирма. Ще изберем само едно, въпреки, че сред предложенията има толкова добри, че ще ни бъде трудно да се спрем само на едно. Ще ни отнеме около 1 ден да направим финален подбор, но 100% победител ще има.

Пак казвам, изискванията, са точно такива каквито са описани в първия пост. Ако някой не е съгласен с тях, разбирам го, но няма как да ги променим. Благодаря още веднъж на всички които се включиха до момента. Определено ще остана много позитивен към дизайнерите в този форум!

Ама какви декларации, че се отказваш от труда си, кви 5 лева. Подписва се документ за прехвърляне/отдаване на авторските права, но не декларация, че се отказваш от това, което си направил. А в съответния документ задължително има клауза, че можеш да си го постваш в портфолио и т.н.

То един вид, на фирмата Х и поръчват лого за 1000 лева, пускат конкурса за 200 кинта и лапат 20 концепции, рибите подписват декларация, че се отказват от правата си /която в зависимост от разни неща вероятно няма да има никаква тежест/, и така се води, че възложителя е създал логото. Той си го слага в портфолиото, а видиш ли ти - истинския създател не може. И така оня, Х, нищо не е свършил, гуши парите, авторските права и т.н.

Пък ако не харесат нищо от конкурса, нали сме в България, пак могат да си вземат някое лого от постнатите, да му дадат на някой 50 кинта да го векторизира и пак на +, пак тарикатски истории.

Както и да е, де.
Аз само си написах мнението, защото имам право, не ми обръщайте внимание. Успех с конкурса и ако питате мене не подписвайте никакви глупави декларации. Авторското право е ваше, и спокойно можете да си го слагате логото в рамка, портфолио и т.н. :)
 
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Петото ми предложение в три варианта:

attachment.php
 

Прикачени файлове

  • Winzes-W.png
    Winzes-W.png
    21.6 KB · Преглеждания: 120
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

Първото ми предложение от по-рано, но с цял надпис

attachment.php


Между другото ако изберете някое от моите и имате някаква идея за лека промяна по него, не е проблем да я направя и да ви покажа как ще изглежда.
Толкова от мен.
Поздрави.
 

Прикачени файлове

  • Winzes-First-Full.png
    Winzes-First-Full.png
    15.6 KB · Преглеждания: 121
От: Конкурс за изработка на лого на IT компания - 200лв.

И за финал:

Предложение № 17
 
Последно редактирано:

Горе