Конкурс за лого на "Лудогорец"

От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Който е участвал да каже да ударим по едно рамо:) па ша черпи аз не се натискам за победа ше гласувам по съвест:)
 
От: От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Много си прос,,, шампионите ги обиявават последни

Ами Лудогорец 4 пъти подред са вече шампиони в първенството, какво съм "прос". Ей такива малоумни мнения трябва да носят бан след себе си, защото простащината е заразителна....
 
От: От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Ами Лудогорец 4 пъти подред са вече шампиони в първенството, какво съм "прос". Ей такива малоумни мнения трябва да носят бан след себе си, защото простащината е заразителна....
Тук ходят ли на стадиона изобщо или всичко се договаря предварително в кручмата?
Че скоро БГ мач не съм засичал?
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Ей веднага е изпратен сигнал до лудогорец, че видите ли имало използвани чужди елементи във вашето предложение не твърдя, че подалия сигнала е от форума, но вероятността е голяма.
Евала на този който е изпратил сигнала, така трябва!
Ето го въпросното предложение, предложение което наподобява на картинка от нета, естествено писах да го махнат:

2015_06_16_151753.jpg


А второто ми предложение съм го прерисувал от тук:

ludogoretsnew.jpg


Търсих да снимам орел, ама не намерих и гледах от един от нета, не си приличат много, но все пак и тук е използван чужд интелектуален творчески труд и ще пиша да го махнат и него преди някой да ме е изпреварил:)
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Защо ще те изпреварва някой, като си предложил художествено творчество? Невъзможно е да го нарисуваш/пресъздадеш по памет без първоизточник. Все едно е да ти възложа да ме нарисуваш, без да ти предоставя снимка. :) Що се отнася до горното - приликите са видими на пръв поглед, но ако се наложат едно върху друго - няма съвпадения. Ясно е, че и горното е прерисувано въз основа на оригинала. Но не е откраднато в детайли. Имаш талант. :)
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Да аз не твърдя нищо просто изнасям факти и снимков матРял:)

А за изпреварването имам в предвид да се самодокладвам докато някой не ма е докладвал;):

"Здравейте,

Получихме сигнал, че изпратеното от Вас предложение използва напълно или частично елементи....."

За да получат сигнал значи конкуренцията разцъква и рови да изобличи противника, борбъта е жестока...

Със снимките не е точно така трябва да внимаваш от къде гледаш и друг път ми се е случвало подобно нещо, но тогава оцениха до някъде вложения труд.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Това е моето лого ще се радвам на подкрепа въпреки че сега виждам че има 160 гласа което ме изненада и радва че толкова много са гласували. В чужбина съм в момента и от скоро имам нет а и не получих никакъв имейл какво се случва с конкурса.
Моето предложение: http://www.ludogorets.com/bg/logo-contest/?id=1075

Мерси на всички които решат да ме подкрепят :)
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Аз лично не намерих време да участвам, но гласувах и за трите лога. Успех и на двамата!
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец&amp ;qu ot;

И аз дадох един глас за колегата, ако има някой друг участвал да пуска смело линкове, ето ги и моите предложения, може да гласувате свободно, който иска може да репортва, ако намери нещо нередно:

http://www.ludogorets.com/bg/logo-contest/?id=1071
http://www.ludogorets.com/bg/logo-contest/?id=1072
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Този конкурс е същата смехурия като онзи конкурс на базар.бг. Въпреки, че го спечели колежка от форума, и в крайна сметка беше заслужена наградата, най-грозните лога имаха най-много гласове, понеже беше тип "кой има най много приятели във фейсбук".

Аз даже не очаквах за моите анимационни герой да получа толкова гласове:) 200 гласа си е постижение, още повече, че съм взаимствал и аз някой елементи, ама то всеки взаимства, ако някой дизайнер каже, че не го е правил значи не е искрен на 100%.

Не прави подобни изказвания. Това, че ти не може да направиш или измислиш нещо, не значи, че друг не може и лъже ако твърди обратното.

Взаимстването - в началото като се учиш, докато още не си направил 10 лога и не знаеш как да нарисуваш нещо. Дори тогава е неправилна практика. За по-сигурно, застани пред празен лист хартия, без да гледаш в нета, нарисувай 10 скици, отвори тогава гугъл, махни тези, които приличат на някое друго известно лого, и остави уникалните.

Да вземеш пари за нещо, което не е твой труд или идея е меко казано непрофесионално. Особено когато става дума за нещо с по-големи мащаби и се наричаш "дизайнер".

Знам, че в България сме свикнали да не зачитаме авторски права и т.н. и на половината фирми логата са свалени от гугъл и правени в Word. Това не е оправдание.

Използването на фотография като източник на информация е нормално. Трябва да гледаш орела за да го нарисуваш като хората. Но в другия случай, когато графиката е много близо до оригинала и правиш от една илюстрация друга, вече си е копиране.

Ако ти се дадат едни пари за съответното лого, което бъде избрано, участва в хиляди рекламни материали и доведе до печалбата на милиони, а след известно време авторът на оригиналния символ, който го е регистрирал някъде и има документ предяви искане, ще изгориш и то много сериозно.
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Колега много ми е интрересно, като почнете да се правите на големи професионалисти, не се засягай, но съм виждал много твой взаимствани неща, не е нужно да се преекспонира и да се претендира за някаква 100 процентова уникаоност, аз преценявам според ситуацията какво и как, всеки решава сам за себебе си.
 
От: От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Колега много ми е интрересно, като почнете да се правите на големи професионалисти, не се засягай, но съм виждал много твой взаимствани неща, не е нужно да се преекспонира и да се претендира за някаква 100 процентова уникаоност, аз преценявам според ситуацията какво и как, всеки решава сам за себебе си.

Как видя "много" взаимствани неща, като за една година съм участвал сигурно в 2 конкурса с по 1-2 лога. Аз много добре знам как съм си правил нещата. Не се правя на професионалист, но ми е гадно на мен самия, като знам че съм изкопирал някой. Пък ти си мисли каквото щеш.

Не става въпрос за 100% уникалност, винаги има някой, който ще направи нещо по подобен начин на твоя, дори без да го е виждал. Идеята е, първоизточникът да не е чужда работа.
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Визирам участията ти в друг сайт за конкурси, не искам да влизам в спорове, като погледна едно лого и ми е ясно дали дизайнера е седнал на листа както викаш ти и дали е написал в гугъл в случая примерно eagle vector или logo sport football прегледал е някой идеи и е скалъпил на бързо нещо, за съжаление все по-малко срещам дизайни правени на "лист хартия" това е наистина професионален подход с това съм напълно съгласен с теб, малко го правят обаче и все пак важна е идеята, а тя може да ти е и само в главата изпълнението може да е семпло, но с добър замисъл, може и замисъла да не е кой знае какво, но графиката да е професионална.

И да не прозвучи като заяждане, трябва да спомена, че ти правиш наистина професионални графики, независимо от замисъла:wink:
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Аз гласувах отдавна за Websolut, шото е пич и заслужава награда за дизайн на логото на Лудогоретц
А кога ще кажат печелившите,,, или да продължавам да глясувам, имам оши възможности, само ми кажете кога да спра
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

То събралото най-много гласове поредложение ми прилича на имич трейс, с тази резолюция обяче не може да се прецени точно,, гласувай за тези, който са вложили старание от това гласуване обаче какато спомена колега по-горе ще спечелят хора с големи фейсбук страници.

Има предложение които са доста добри и те са с по-малко гласове, по-семпли и по изчистени.

Бластер много раншко сабаалем бе, събота сутрин си е още ракиено време;-)
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Подкрепям ви и двамата с гласчета. Споделих ви в активна Видинска фб групичка. Искрено се надявам да спечелите. ;)

*** Гледам лого с над 1000 гласа, за което не знам по какъв критерий гласуват, освен с нахалствен фб спам....
 
От: Конкурс за лого на "Лудогорец"

Покажете го това с 1000 гласа, че не го намирам.
 

Горе