Конкурс за лого на женствен сайт

От: Конкурс за лого на женствен сайт

mymakeupideas.gif
 
От: От: От: От: От: Конкурс за лого на женствен сайт

Ако искате да си подобрите уменията е добре да се вслушвате в мнението на безпристрасните наблюдатели, все нещо градивно ще може да извлечете от думите :). Логото не изглежда прфесионално (без да се обиждате, лично мнение). Но и доста пъти съм наблюдавал подобни лога да са победители в конкурса, така че. И най-мразя дизайнери които кото им е направена забележка да тръгват да спорят и да се карат, човека не ти е враг единствено позитиви можеш да извлечеш от критики на предприемачи :). Аз като започвах, първите години ме бяха направили на пихтия от критики :). Запомни че всяка критика е плюс за теб а не минус.
Определено критиките не бива да се приемат като обида. Но мисля че има и начини под които да се представят. Или към тях да има съвет. Щом не одобрявате нещо, кажете какво би могло да се подобри.
Не претендирам за професионализъм. Искам да трупам опит и да се уча.
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Шведското знаме върху кашон не ми харесва особено, като лого на сайт за гримове. Сори mislem... :)
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Много благодаря на включилите се дотук в конкурса. :)
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Много почнах да се съмнявам с тия конкурси. На някой изобщо платено ли му е ако е спечелил някакъв форумен конкурс?
 
Последно редактирано:
От: От: Конкурс за лого на женствен сайт

Очаквах, че тук хората се вълнуват от професията и задачите си, участват в конкурси и показват уменията си, такива като мен пък се учат тепърва. А то пак натегачи, евтино му било, не било за неговото ниво, подценяван бил с мега якото си творение. Ами не участвай, реализирай се реално, не по форуми. Като всичко е фалшиво в този сайт и всичко се подлага на съмнение, заради истинността, защо изибщо съществува????
Разочарована съм!
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Отново ще си позволя, като обикновен зяпач (или потенциален потребител) да дам личното си мнение относно предложените лога...

Дотук най-доброто, според мен е това на stoineff. Лично на мен страшно ми хареса - дано и на автора на темата му хареса поне толкова. :)
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Яко спам отново, е така няма как да се проведе читав конкурс, явно Нанди се изявява като журе този път, така не помагате а правите лоша услуга на пусналия конкурса.
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Мен и сегашното лого на сайта ми е приятно. Но щом собственика иска ново си е в правото.
Може би тези, които се включват в конкурса трябва да слагат логото с този размер , за да се види как седи на сайта.
Успех на всички и не се страхувайте да участвате. Малък е шанса да се получи "горския 2ра част" :D
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Отново ще си позволя, като обикновен зяпач (или потенциален потребител) да дам личното си мнение относно предложените лога...

Дотук най-доброто, според мен е това на stoineff. Лично на мен страшно ми хареса - дано и на автора на темата му хареса поне толкова. :)
После аз съм спамил. Вижте я тая кви ги дрънка. Алоууу спри да се друсаш!!!!
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Кое пък толкова е спам ? Коментарите по предложенията няма как да са спам. Ако автора на темата го дразнят , може да каже да не се коментира и само да се дават предложенията. Въпреки , че според мен е полезно да се видят няколко гледни точки . Всички виждаме дадено лого по различен начин.
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Яко спам отново, е така няма как да се проведе читав конкурс, явно Нанди се изявява като журе този път, така не помагате а правите лоша услуга на пусналия конкурса.

Да пускаш постоянно постове, относно спама е спам от чист вид.

Не знам какъв ви е проблема, че давам мнението си, но щом ви дразни ще спра. Явно това е позволено само на мъжете потребители във форума и говори за огромната комплексарщина, ширеща се тук. Кофти за вас - на мен вашето мнение не ми е важно.... най-малко пък това на хейтърчето пъпхиро. :(

Извинявам се на автора на темата, ако съм направила нещо нередно и на никой друг.

Благодаря на Бърни, че се прояви, като един от малкото не-комплексирани тролове в тоя форум. :)
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Благодаря и на stoineff за професионалното лого, определено вдигна нивото на конкурса. :)

Виждам, че има някакви упасения за шарлатанство и измама, и се почувствах длъжен да спомена, че още в написаната дата за край на конкурса ще обявя победителя и ще му пратя наградата по предпочитан от него метод.
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Качи ги някъде и ги пусни, така не излизат.

*Стана вече
 
От: От: Конкурс за лого на женствен сайт

forBaner.jpg това е за банера

9facebook.jpg това как би изглеждало във фейсбоок
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

Ами да дам малко инфо за това как се провеждат конкурсите в големи сайтове, което ще е плюс и за клиенти и за дизайнери.
Обикновено се внася малка сума от клиента за гаранция, процент.
Във всички сайтове досега плащанията се извършват чрез PayPal или ...
На дизайнерът му се виждат всички дизайни от всички конкурси към профила и клиентите така могат да се ориентират за стилът на самия дизайнер и какво точно искат като дизайн.
Винаги клиентът дава описание за вида на логото, цвят, шрифт и дори файл с прикачени лого-дизайни, които му харесват и са близки до това, което очаква от дизайнерите. Хубаво е да се пише каква е концепцията за лого, например концепция пирамида за финансови институции се използва, концепция око за видеозони, концепция пъзел за събиране на деца и семейства или нещо подобно.
Колкото повече информация клиентът дава, толкова повече дизайнерите се включват.
И обикновено клиентът дава оценка на всяко лого, което е публикувано защо го харесва или не го харесва и какво точно очаква и иска от всеки участник. Може да хареса пет и после да си избере само едно от тях.
Може да иска промени по логото и да ориентира дизайнерите и сума ти такива неща.
Много е важно клиентът да знае как да подхожда с дизайнерите, за да получи всичко което е необходимо от тях като качество и изпълнение.
В други сайтове обикновено наемат човек, който разбира от дизайни, лого и тенденции и той участва във форумите с мнения, запитвания и искания от името на фирмата. Явява се посредник. Смятам, че е нужен човек посредник между фирми и дизайнери, който да поставя точни изисквания и да следи за тяхното изпълнение и който да разбира от качество на дизайни.

Например на мен писаното за банер, ми говори, че е необходимо векторно лого, което може да се използва във всички размери.

Професионалните лого дизайнери използват Адобе Илюстратор.
Нужно е да се каже какви видове файлове са нужни на фирмата, обикновено искат EPS, JPG, AI, PSD и т.н
Всички тези неща е необходимо предварително да се уточняват. И много е важен подходът с дизайнерите, защото ако не знаеш какво да им кажеш и много да могат нищо няма да получиш. А ако знаеш как да говориш, получаваш максимумът, отварят им се сърцата и творческият процес.
Аз например без ясни инструкции за лого, когато клиентът не знае какво иска, не изработвам лого. Хващам се с клиенти, които знаят какво искат, защото който знае какво иска го получава.
Логото 2Де ли да бъде или 3Де? С ефекти, без? Само текст или текст и картинка, това е уточнено в случая.
Хубаво е да има някакъв въпросник откъдето клиентите да се ориентират и да дават пълна информация с конкурса.
Още не съм си пуснала оферта, но знам как се прави - посредничеството в конкурси за лого. Винаги може да се провери за определена фирмена дейност какви са предпочитаните лого-дизайни и концепция. Така се ориентират всички фирми.
А професионалистите предпочитат семпли, но ефектни лого-дизайни, които да се ползват с години.
Тенденцията е изображението да е в надписа или пред или зад, да се получи нещо като цял надпис, не в средата изображението и под него буквите. Да, има и такива, има и в кръг дизайни се оформят като емблема, като икона. Това също е нужно да се изясни и за двете страни.
 
От: От: Конкурс за лого на женствен сайт

Това лого ми хареса, на stoineff , макар че рядко харесвам лого дизайни - стилът на професионалистите, семпло и ефектно, което може да се ползва с години и не съм виждала подобно, тоест не е клише, оригинално е, не е имитация на друго лого. Вариациите са добре дошли, но специално на мен ми хареса. Успех! :)
 
От: Конкурс за лого на женствен сайт

 
  • Like
Реакции: Sky

Горе