Конкурс за лого на фирма

pa_lta

Well-Known Member
Рейтинг - 100%
12   0   0
Търси се лого - награден фонд 200 лв. за фирма Candlеsy Ltd - занимаваща се с търговия и производство на ръчно изработени декоративни свещи, предимно тип - к а р в и н г. Логото ще се ползва за сайта на фирмата - онлайн магазин и за отпечатване върху опаковките на продуктите. Сайт все още няма.

1. Начало на конкурса: 05.06.2015 г.

2. Краен срок на конкурса: 19.06.2015 г. до 23:59ч.

3. Дата за обявяване на победител: 22.06.2015 г.

4. ПРОМЯНА: Награда: 100 лв. гарантирана награда за първо място, ако спечелилото лого се използва в сайта candlеsy.co.uk, каквато е и основната идея на този конкурс, се дава и допълнителна награда от още 100 лв.
Разделям наградния фонд по обяснима причина.
Вече е:
гарантирана награда от 200 лв. за победителя в конкурса тук /другаде конкурс - няма и няма и да има/!!!
Успех на всички.

5. Желателно е да представите цветен и монохромен вариант.

6. Търси се - креативност и дизайн

7. Насоки, с които не е необходимо да се съобразявате при създаването на логото - водещия елемент в сайта ще е магия, феерия, приказност.

8. Важнни насоки, с които е задължително да се съобразите - логото трябва да е стилно и излъчващо лукс и да не съдържа "Ltd"

9. При изплащане на наградата победителя се задължава да подпише договор за прехвърляне всички права върху логото.

10. Наградата се изплаща - с Paypal или по банков път.

ЗАПОЗНАТ СЪМ СЪС ПРАВИЛАТА ЗА КОНКУРС ЗА ЛОГО И ДИЗАЙН.

Успех на всички участници.

П.П. Всички въпроси и разяснения, както и самите предложения се публикуват само и единствено в тази тема.
Ама и аз как го копнах и сложих - чак сега виждам "СЪС"?!?:shock: :wink:


Благодаря на всички за предложенията до сега, за труда и креативността. Имам само една лека насока - в желанието си за оригиналност на шрифта, моля ви не правете компромис с четимостта на надписа/ите и отделните букви. Благодаря ви още веднъж за старанието.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на фирма

И от мен идейка:

8154986m.png
 
От: Конкурс за лого на фирма

Ето и моята идея. В нея съм наблегнал на "CARVING" и лукс. Още за концепцията мога да напиша при интерес на ЛС.

%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%89.png


%D1%81%D0%B2%D0%B5%D1%892.png
 
От: Конкурс за лого на фирма

8156675u.png

8156676y.png

8156678l.png

8156689W.png
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на фирма

Благодаря на всички за предложенията до сега, за труда и креативността. Имам само една лека насока - в желанието си за оригиналност на шрифта, моля ви не правете компромис с четимостта на надписа/ите и отделните букви. Благодаря ви още веднъж за старанието.
 
От: Конкурс за лого на фирма

Още едно предложение. Пламъчето снимах (вижда се на снимката) и преработих с Photoshop, като леко деформирах височината му.

8160219J.png
 
От: Конкурс за лого на фирма

Избора ще е труден. Много хубави предложения има, на мен лично фаворити за сега са ми първото предложение на @ Stoineff и на @ Still Free, но всички са пълни с креативност.
 
От: Конкурс за лого на фирма

Тъй като има наистина интересни предложения, надявам се това, което ще прочетете да ви насърчи към създаването на още. :wink:
Променям условието за евентуални още 100 лв. ако логото се използва в сайта /т.е. ако логото, което спечели конкурса, наистина толкова ми хареса, за да не се налага да търся алтернатива/ на гарантирана награда от 200 лв. за победителя в конкурса тук /другаде конкурс - няма и няма и да има/!!!
Успех на всички.
 
От: Конкурс за лого на фирма

Най-накрая успях да кача снимка :D

x0IEj2g.png


Wp5N0zc.png
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на фирма

Представил съм логото в няколко цветови комбинации, също така и как ще изглежда там където евентуално ще бъде поставяно: върху кашони, пликове, печати.
Концепцията е ясна и разбираема без особени претенции за оригиналност, но за сметка на това с ефектен изглед и модерен стил.

Идеята ми е следната:
Логото може да бъде в няколко цвята които да бъдат свързани със конкретния повод за който се поръчват свещите, примерно за романтична вечеря пакет с червено лого, съответно свещи в подходящи цветове и т.н.т.
Пакета освен брандиран може да бъде запечатан с восъчен печат на който е отпечатано логото, което ще предаде до някъде известна аристократичност, а Англичаните са си аристократи по природа, освен това восъка ще предаде тежест, до известна степен оригиналност и бранда ще бъде по-лесно запомнен, а и най-вече ще е различен от конкуренцията надявам се:).

Освен всичко това triangle стилът наподобява стилът на свещите според мен и допринася за асоциирането му с марката.



Wax-Seal-Stamp.jpg
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого на фирма

Благодаря за интересния конкурс. Желая успех на всички участници!!
 
Последно редактирано:

Горе