Конкурс за лого

От: Конкурс за лого

7875590G.png


7875586j.png


7875587r.png
 
От: От: От: Конкурс за лого

Ами то имаше 2 3 предни тарикатски конкурса с подобни условия и авторите на конкурсите не получиха наказания и така стана масова практика... Няма какво да се сърдите на създателя на конкурса. Разбира се като види че хляба в магазин А струва 1лв няма да отиде в магазин Б където същия е 2лв. проста логика. Трябва да се сложат правила в тия конкурси. Спрете гаврата с дизайнерите. Моля администратори и модератори най-накрая да се позадействат малко :). Уважавам много форума. Може би ако го нямаше този форум щях да съм тръгнал по друг път и въобще можеше да не съм в дизайнерската "индустрия". Както и да е. Преди време си спомням конкурсите нямаха подобни завършващи изречения.
Аз в конкурси не участвам но има доста дизайнери които участват и само ще отбележа за завършек че когато един дизайнер прави лого и знае че наградата е сигурна, той работи по-добре и нещата се получават съответно по-добре. Това е много важно за един дизайнер който навлиза в тази сфера.
Пак ще кажа успех на човека пуснал конкурса. А модераторите малко да позатегнат нещата :)

Подкрепям.

Има толкова много дизайнери които ще направят логото за около 50лв, защо трябва да пускате такива нелепи конкурси.

За един нормален лого конкурс трябва поне:
1. Да е с ясен и точен краен срок, който да не се променя в последствие.
2. Да се излъчи победител, независимо от обстоятелствата (все пак се трудят много дизайнери).
3. Да има първа и втора награда (примерно 2 награда да е избор, чрез гласуване или утешителна такава).
4. Да се каже предварително каква е наградата и как ще я получи спечелилият.
5. Да се помогне на дизайнера като се дадат насоки, предпочитания.
6. Да се упомене за какво ще се използва логото, дейността на фирмата или сайта за което е предназначено то.
И други...
 
От: Конкурс за лого

И аз да се изкажа конКУРсите са направени за да може да му е евтинко на пускащия. Да може да си избере от предложенията. Практика стана да се искат идеи и да не се плаща, не само тук а навсякъде в смотаната ни държавичка. Цената не я коментирам всеки си преценява дали иска да прави нещо за тези пари или не. Подигравката не е от тези, които пускат тази цена а от онези, които се навиват да правят "лого" за тези пари. Понеже логото е символ за фирмата Ви най-вероятно Вие не търсите лого а картинка и най-добре ще да е така да се изписва занапред за да не си мислят хоарата, че ЛОГО струва 50лв.

Ето какво представлява лого
http://justcreative.com/2010/04/06/branding-identity-logo-design-explained/

Ето и за цените малко да се ограмотите за тези дето знаят и Английски са линковете:
http://www.canny-creative.com/2013/05/how-much-does-logo-design-cost/


и моля ви "дизайнери" текущи и бъдещи ограмотете се относно ценовия диапазон и дайте малко по-сериозно да се отнесем към тази професия. Всеки хванал компютъра и мисли, че е дизайнер вече. То стана модерно някакси. Разберете, че за да ви се цени труда първо трябва да има НИВО след това вие самите да го цените (вашия труд) и чак след това да дойдете до умозаключението за цената като цяло.

Само софтуера ми струва 3000лв не знам къде измислихте тия цени , но направо вече ми се повръща от подобни неща в нашата мизерна държавичка.

ПС: И не ми излизайте с цитата "Ми то тука в България е така" като с всичко останало, ако не го променим ще е такова и хората плащат за дизайн не за картинки ценете си труда за да ви ценят и другите.

Успех занапред на всички колеги в развитието
 
От: Конкурс за лого

Не, че не съм съгласен с казаното от колегите, в момента дори уча маркетинг и все повече се убеждавам в това, от какво голямо значение е фирмената визия, но...
Осъзнавате ли, че това не е лого за фирма, не е голям проект с пълно брандиране, където тази сума наистина би била смешна, а е просто по-скоро картинка за продукт, която ще се появи в сайт и най-много някоя е-книга?
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за лого

Не, че не съм съгласен с казаното от колегите, в момента дори уча маркетинг и все повече се убеждавам в това, от какво голямо значение е фирмената визия, но...
Осъзнавате, че това не е лого за фирма, не е голям проект с пълно брандиране, където тази сума наистина би била смешна, а е просто по-скоро картинка за продукт, която ще се появи в сайт и най-много някоя е-книга.
Точно и кратко :wink:
 
От: Конкурс за лого

Не, че не съм съгласен с казаното от колегите, в момента дори уча маркетинг и все повече се убеждавам в това, от какво голямо значение е фирмената визия, но...
Осъзнавате, че това не е лого за фирма, не е голям проект с пълно брандиране, където тази сума наистина би била смешна, а е просто по-скоро картинка за продукт, която ще се появи в сайт и най-много някоя е-книга.

Именно - затова попитах в началото, дали ще е за лендинг (промо) страница.

@Zdravko.Kapanov - Благодаря за избора!
 
От: От: Конкурс за лого

Не, че не съм съгласен с казаното от колегите, в момента дори уча маркетинг и все повече се убеждавам в това, от какво голямо значение е фирмената визия, но...
Осъзнавате ли, че това не е лого за фирма, не е голям проект с пълно брандиране, където тази сума наистина би била смешна, а е просто по-скоро картинка за продукт, която ще се появи в сайт и най-много някоя е-книга?

Ще си позволя да допълня и че доста можещи, понякога просто нахвърлят нещо за 5-10мин, точно колкото да отговаря на наградата. Едва ли някой ще очаква от другиго да работи на 101% в подобни конкурси. (имам предвид с подобни цени за награди).
 
От: Конкурс за лого

Едно 'неангажиращо' мнение от мен: Първото предложение на petya77 е в пъти по-добро от спечелилото.
 
От: Конкурс за лого

Едно 'неангажиращо' мнение и от мен: Понякога тези които избират победител в тези конкурси, да им се начудиш как го правят, по-какъв критерий избират. Истината е някъде там...
 
От: Конкурс за лого

Едно 'неангажиращо' мнение и от мен: Понякога тези които избират победител в тези конкурси, да им се начудиш как го правят, по-какъв критерий избират. Истината е някъде там...

Ако знаех, че толкова хейт ще получа за един малък конкурс нямаше изобщо да го пускам. Искам да подчертая: Всеки си има вкус относно всяко нещо и дизайнера който желае да участва в даден конкурс трябва да знае, че неговият стил може да е на светлини години от вкуса на клиента. Същото е с колите, аз харесвам Мерцедес ти БМВ к'во прайм ?
 
От: Конкурс за лого

Явно страничката ще е с доста ярък и атрактивен дизайн, за да се спре на второто предложение. Идеята за него ми дойде в последствие. Предполагам, че метърчето в текста подсказва замисъла ѝ, докато само думичката Nefelin нищо не ми говори, освен лечение с кристал. Може би е само съвпадение името... Сигурно диетата ще е уникална.
 
От: Конкурс за лого

Намаление за диетата за участвалите в конкурса ще има ли :p :beer:
 
От: Конкурс за лого

Успех с проекта! Поздравления за победителя petya77 :)
 
От: Конкурс за лого

Браво Петя! Приятно е човек да получи признание, не всичко е пари. А ако човек е упорит и постоянен, започват и парите да идват.
 
От: От: Конкурс за лого

Същото е с колите, аз харесвам Мерцедес ти БМВ к'во прайм ?

Харесваш мечока, но избираш каруцата а хората искат да се возят на бавареца. Това в кръга на шегата :).
 

Горе