Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

От една страна се радвам, че има такива конкурси и хората могат хем да трупат опит и портфолио, хем евентиално да вземат и парички. Защо обаче така нагло и с насмешка бе човек. Сори, и аз бих ти направил едно логце ей така да си оплътня времето и защото ОБИЧАМ да правя лога, ама с такова отношение няма как да стане. И логото на Кока-Кола е просто един красив шрифт, но едва ли са им го направили за 20 лв, не мислиш ли. Ама то не си и ти виновен. Не е луд тоя, дето яде баницата все пак... Просто се дразня от такива тарикатчета като теб. Жалко, наистина жалко, че за 20 лв си ангажирал толкова хора да си губят времето и в крайна сметка ще получиш продукт, който не заслужаваш и най-важното - който не УВАЖАВАШ. Като си all in както казваш, по-добре вземи се хвани някъде на работа да натрупаш малко капитал, а не да ми се правиш на бизнесмен. Наистина ме е яд като гледам как темата ти се пълни с лога, повечето от които са "лога" и това не изненадва никой.

Един съвет към админите и модераторите на форума: Хора, вземете сложете в правилата за този раздел някакъв разумен минимум за тези Конкурси. Нека и "работодателите" малко започнат да се съобразяват и да уважават труда на хората!
 
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

Открай време се въртим около едно чисто семантично недоразумение: Лого-На-Сайт няма нищо общо /или съвсем частично се припокрива/ с Фирмено Лого. Никакъв имидж не смята да гради, а още по- малко пък История, притежателят на Pedro.co.cc например.. Последният смята, че не е лошо да има някаква заврънтулка горе вляво, понеже и другите така си имат, пък и шарено да става. Подобен шит върви по $40 - $80 в белите страни, където дизайнера е вложил $2000 в Design Premium Suite. За сравнение - не би могло да се говори сериозно за изработка на Фирмено лого под $700 - $800, а тавана е много по- високо.

За българските оферти, честно казано, изобщо не ми се коментира. Тук имаше такива "конкурси" /как само звучи,а!../ и за по десет лева, което е повече от нелепо. Все пак смятам, че тези които са участвали, не са го направили за да си "дадат гъза" за десетолевката, а по- скоро заради съревнователният дух: в рамките на форума атмосферата е много по- различна от тази в офиса, ако в последния без задръжки би се изсмял в лицето на някой, който ти дойде с подобна "оферта", тук ..може да се съгласиш. Заради себедоказването; защото ти е "прощъпулник"; защото имаш малко време и ти е станало интересно, или пък "ей така".

Което пък ни най- малко не оспорва основното от поста на Красен: Да, по същността си българската психика е садо- мазохистична, с робско- чорбаджийски нагласи и това е единствената причина за уникалното социално- икономическо състояние на страната ни. Да, несъмнено това се отразява във всяка група от тази общност и форума няма как да е изключение, нито пък някоя професионална прослойка, като тази на дизайнерите, или разработчиците. Просто това, че някой участва в нископлатените конкурси на този форум не е непременно критерий за неговата индийска принадлежност.
 
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

LINKOVE11 copy.jpg

..................



Това, като онова, само че му е преместена точката. :)
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

linkove14 copy.png sss.jpg

Едно набързо и стига толкова!
 
От: Re: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

хаха ти колко искаш да ти дам за един шрифт просто ? 200лв не виждаш ли какво искам то това не е и лого даже а името на сайта с някаф красив шрифт !
Логото не е просто подбор или модификация на готов шрифт. Които 2 неща сами по себе си са тежка категория и я има 2-3 из форума (аз не съм от тях) дето имат поне бегли умения в областта, я не.

Както виждаме от логото на Томов, тук са включени и още адвансед елементи като подбор на цветова схема и боравене с пространството и пропорциите. Сичко туй предполага изчитане на купчини книги и тежка/продължителна практика. Съответно си има цената.

По основния спор:

Аз лично не виждам лошо в това някой да пусне лого компетишън и за 5 лева. Иска човекът картинка за 5 лева, получава картинка за 5 лева. Кои сме ний че да му казваме кво да слага в горния десен ъгъл на сайтя си... А може да излезе късметлия и някой скучаещ със стандартно по-високи тарифи да му направи нещо бадева.

Мене ме дразнят основно хора дето официално се занимават с дизайн и вместо да инвестират времето си в учене и вдигане на нивото, си го прахосват по участия в подобни 'ивенти'. Някой спомена че така се бил учел. Учиш са, трънки. Преди да седнеш да практикуваш, трябва да имаш някаква теоретична база. Цъкането в захлас на едни и същи заучени шитави 'техники' във Фотошопа няма да та докара доникъде. Както и богато портфолио, пълно с шитаци, няма да ти е от файда.

Последната група са хора дето просто си убиват времето, опитвайки нещо различно или пък тия 20лв просто им трябват. Няма нищо срамно в това да ти трябват 20лв и да се опиташ да ги вземеш. И аз съм бил на такова дередже.
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

Много хора мислят, че е нещо лесно и нещо, с което всеки би се справил. Прочиташ една книга за Photoshop, пусната от Adobe, научаваш как се прави нов документ, а след това и всички инструментчета и простотии, и вече си дизайнер. Е не мисля, че е така.. как ще се научиш да боравиш с Photoshop/Illustrator или CoreDraw е без значение дали чрез книга, уроци в нета или ще отвориш въпросната програма и ще почнеш да си цъкаш, докато не научиш кое какво прави - начини много. Но на въображение, креативност и идеи никой не може да те научи или по-скоро аз не познавам такъв човек още. Дори да вземеш бакалавър или магистър за дизайн си нищо без горе посочените качества.. Когато искаш лого, се предполага, че си започнал сериозен или поне имаш амбиции да наречеш така проекта си, ако не то такова "животно" не ти трябва (лично мое мнение).

ако постна тук се га 3-4 безплатни онлайн лого билдера който са направени за деца и слагат Corel i Photo shop в малкия си джоб от към лекота и ефективност ще ахнеш ....не мога да разбера все едно съм направил новия Гугъл и трябва да дам 10000евра за лого................
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

Много хора мислят, че е нещо лесно и нещо, с което всеки би се справил. Прочиташ една книга за Photoshop, пусната от Adobe, научаваш как се прави нов документ, а след това и всички инструментчета и простотии, и вече си дизайнер. Е не мисля, че е така.. как ще се научиш да боравиш с Photoshop/Illustrator или CoreDraw е без значение дали чрез книга, уроци в нета или ще отвориш въпросната програма и ще почнеш да си цъкаш, докато не научиш кое какво прави - начини много. Но на въображение, креативност и идеи никой не може да те научи или по-скоро аз не познавам такъв човек още. Дори да вземеш бакалавър или магистър за дизайн си нищо без горе посочените качества.. Когато искаш лого, се предполага, че си започнал сериозен или поне имаш амбиции да наречеш така проекта си, ако не то такова "животно" не ти трябва (лично мое мнение).

ако постна тук се га 3-4 безплатни онлайн лого билдера който са направени за деца и слагат Corel i Photo shop в малкия си джоб ще ахнеш ....не мога да разбера все едно съм направил новия Гугъл и трябва да дам 10000евра за лого................
Печелиш наградата 'Най-тъп пост по темата'.
Засилих се да цъкам първия си минус от бая време насам, ама видях че ще светнеш червено и ще дойде малко повече отколкото съм имал предвид.
 
От: От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

Здравейте,

Но за един много добър и професионален дизайнер, конкурсите действат по-скоро негативно от колкото позитивно, защото губи време, за да направи нещо хубаво, а накрая не получава нищо ако не изберат неговото творение, което не е правилно. Един такъв дизайнер би трябвало дори за 1 предложение да получава нужното заплащане, дори то да не се хареса на клиента.

А ето нещо което сглобих набързо за този конкурс :)

linkove-logo.jpg

много яко лого си направил ....иначе не съм съгласен с твота логика (че и неуспешен опит трябва да се плаща) той ако е толкова добър трябва още първото му лого да ме грабне като съм му пояснил какво искам ..............виж ти уш не си добър пак ме грагна творбата ти от първия път
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

Печелиш наградата 'Най-тъп пост по темата'.
Засилих се да цъкам първия си минус от бая време насам, ама видях че ще светнеш червено и ще дойде малко повече отколкото съм имал предвид.

1.първо защо трябва да се започва с обидите? (Печелиш наградата 'Най-тъп пост по темата'.)
2.да бе гледам много се надъхвате с тия точки ли са какво са и един друг ми лепна ще се обърна към администратора за тая схема .........ако всеки за щяло и нещяло си цъка точици става е*ати детския филм братче?
 
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

познавам поне 5 човека който ще ми направят за 50лв не по лошо лого от "доказалите се дизайнери" нарочно пуснах задачката тук заради съфорумците нали това е идеята на форума да се зарибяваме:) ........ който иска участва .....веднага се появи разбирач по темата тц тц P.S пък и честно казано съм all in с парите сега покрай няколко проекта иначе и 50лв ще пусна награда :)
ако постна тук се га 3-4 безплатни онлайн лого билдера който са направени за деца и слагат Corel i Photo shop в малкия си джоб ще ахнеш ....не мога да разбера все едно съм направил новия Гугъл и трябва да дам 10000евра за лого................
много яко лого си направил ....иначе не съм съгласен с твота логика (че и неуспешен опит трябва да се плаща) той ако е толкова добър трябва още първото му лого да ме грабне като съм му пояснил какво искам ..............



Пич, attitude-a ти куца. Никой не ти е длъжен. С нищо. За отношението и парите, който предлагаш получи повече от прекрасни предложения. Като хората ще ти работят почти за без пари, нека поне да е с кеф.
А като ти гледам обяснението какво искаш за лого: към обявената награда добави още 5 кинта - за врачка
И един въпрос, по-скоро реторичен: като си има безплатни супер-дупер онлайн лого билдери, що не ги ползваш?
 
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

ако постна тук се га 3-4 безплатни онлайн лого билдера който са направени за деца и слагат Corel i Photo shop в малкия си джоб ще ахнеш ....не мога да разбера все едно съм направил новия Гугъл и трябва да дам 10000евра за лого................
Основното май ти се изплъзва. Ще ти го синтезирам:
Инструментът /вкл. чисто техническите умения за боравенето с него/ е без значение; концептуалната ерудиция и ТВОРЧЕСКИТЕ СПОСОБНОСТИ са Всичко. Или: Всеки може да има баскетболна топка. Не всеки е Майкъл Джордан.

Второ: Не, няма такива инструменти, "който са направени за деца и слагат Corel i Photo shop в малкия си джоб".

Трето: Качвам си нещата, защото ми е интересно да се съревновавам с колегите, въпреки че с тоя последният ти пост съвсем ме разколеба.


linkove.jpg

linkove2.jpg
 
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

От една страна се радвам, че има такива конкурси и хората могат хем да трупат опит и портфолио, хем евентиално да вземат и парички. Защо обаче така нагло и с насмешка бе човек. Сори, и аз бих ти направил едно логце ей така да си оплътня времето и защото ОБИЧАМ да правя лога, ама с такова отношение няма как да стане. И логото на Кока-Кола е просто един красив шрифт, но едва ли са им го направили за 20 лв, не мислиш ли. Ама то не си и ти виновен. Не е луд тоя, дето яде баницата все пак... Просто се дразня от такива тарикатчета като теб. Жалко, наистина жалко, че за 20 лв си ангажирал толкова хора да си губят времето и в крайна сметка ще получиш продукт, който не заслужаваш и най-важното - който не УВАЖАВАШ. Като си all in както казваш, по-добре вземи се хвани някъде на работа да натрупаш малко капитал, а не да ми се правиш на бизнесмен. Наистина ме е яд като гледам как темата ти се пълни с лога, повечето от които са "лога" и това не изненадва никой.

Един съвет към админите и модераторите на форума: Хора, вземете сложете в правилата за този раздел някакъв разумен минимум за тези Конкурси. Нека и "работодателите" малко започнат да се съобразяват и да уважават труда на хората!

айде още един ....къде видя че се правя на бизнесмен ве (цензура) ........започвам да се дразня вече! главната ми идея беше да направя състезание за лого да се зарибяваме със сфорумците аз също съм си направил 2 вече, но ще сложа на някой колега който спечели ей така за кеф нали за това е този форум ! .....................

"Като си all in както казваш, по-добре вземи се хвани някъде на работа да натрупаш малко капитал, а не да ми се правиш на бизнесмен." без коментар го оставям това :)
 
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

ако постна тук се га 3-4 безплатни онлайн лого билдера който са направени за деца и слагат Corel i Photo shop в малкия си джоб ще ахнеш ....не мога да разбера все едно съм направил новия Гугъл и трябва да дам 10000евра за лого................

Колко мъка има по тоя свят... Мъкааа... Cut veins си направо за мен, чесно. Ти определено не схващаш идеята... Безплатни билдъри и али-бали... Не с програма, а с извинение с говна по стената да рисувам, ще направя хубаво лого. Просто прояви малко уважение или си отвори билдъра и си направи надписчето сам/а, пък ние шматките дет сме инвестирали в софт все някак ще се оправим. И без това вече чухме достатъчно. Изчакай си крайния срок. Виж още колко лога ще постнат хората. Избери си победител и си му плати 20лв. Според мен това трябва да направиш!

Едит: Ама коментирай си колкото искаш... Аз имам какво да си местя в другия крачол! След този конкурс може да пуснеш и за уеб дизайнче... Нищо, че си имаш. Ей така за състезателния дух да се "зарибяваме със съфорумците". Кой бяга от едни 10 лв пък и колко онлайн уеб билдъри има... страхотия са! Тея за хилядите евра могат да им носят чехлите само... И я постни твойте лога да ги видим. Ако до крайния срок никой не пусне по-хубави ще ти дам 20 лв да се почувстваш и ти пичага!
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

Бре, много хубави произведения и професионалисти. Наистина чудесни логота в темата, особено на тази цена :)
 
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

И без това вече чухме достатъчно. Изчакай си крайния срок. Виж още колко лога ще постнат хората. Избери си победител и си му плати 20лв. Според мен това трябва да направиш!

АМА аз това правя обаче се исипахте 3-4 човека без работа явно и разводнихте темата.........видях че има много хора който си тренират в предния пост на колега за 40лв дето е.....и реших и а яз да пусна едно състезание то стана революция :) ........никой не те задължава да отваряш темата дори цента се вижда още в заглавието
 
Последно редактирано:
От: От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

20лв. са си 20лв. е момци... Ако на ТОП дизайнерите във форума им се струва робско да си изгубият 10-те минути да сглоблят "лого" за 20лв. дава перфектната възможност на "Пешо", който вчера е гледал урока "Как да пишем текст по път (path)" да грабне двайстака, първия си iTrader и Реп. И вечерта на "капана" да каже: -Момци, бирите са от мен! :) Все трябва да се започне от някъде нали?

За да не съм тотално оффтопик, по-късно и аз ще се включа за двайстака, че сега трябва да ходя при моя робовладеец, че след няколко дни наем трябва да се плаща...

Айде успешен ден на всички ТОП и начинаещи дизайнери и предприемачи.

цениш всяка стотинка браво :) това ми беше идеята и на мен някой ако скучае да се зарибява да убива време да тренира видях в предната тема че много хора се зарибяват и така.......то стана мазало нека де то за това е форума :) да ври и кипи трябва постоянно
 
Последно редактирано:
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

Аз я отворих темата ти за да се запозная с проекта и евентуално да ти направя логце. Парите тук изобщо не са фактор, поне за мен.

хаха ти колко искаш да ти дам за един шрифт просто ? 200лв не виждаш ли какво искам то това не е и лого даже а името на сайта с някаф красив шрифт !

Ей тука обаче много ме жегна и с последвалите постове затвърди кофти усещането. Аз спирам да пиша в тази тема. Надявам се си разбрал правилно нещата които съм ти казал.

Поздрави!
 
От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

Виж файлът 1871

това ми харесва на колегата kikocrx само точката малко да увеличи и ще стане бонбон :)
 
Последно редактирано:
От: От: Конкурс за най-добро лого. Награда 20лв.

linkove-logo.jpg


това също ми харесва на колегата BRAIN_PAIN
 

Горе