Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Извинявам се на всички, които ми писаха.

Днес след няколко поръчки се оказа, че бързата поръчка пази афилиейт тракинг кода в УРЛ-то и записва комисионните.

В този случай не ми трябва събирането на допълнителната информация.

Благодаря на всички отзивчиви хора, които ми писаха :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте , направил съм поне 4-5 неща от темата и стана супер като цяло.
Въпроса ми е може ли по-някакъв начин било то с модул или с премахване на някакъв код да премахна "Моят профил" , "Вход" и "Регистрация" ? Сложих си модул за бърза поръчка (благодарение на CTAH) и не са ми нужни.
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Може да ги махнеш от .tpl файла

А къде по-точно мога да намеря този .tpl файл ?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Пробвах да променя всеки един файл от template и нещо не ми се получи.. както и да е. Мерси все пак.
 
От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, надявам се някой да ми помогне. След като включа SEO URLS, и цъкна на някоя под категория се получава това:
PROBLEM SEOURLS.jpg
 
От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, за MOZILLA и за CHROME се оправих, но за IE не работи, някой да има идея.
problem IE.jpg
 
Re: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, за MOZILLA и за CHROME се оправих, но за IE не работи, някой да има идея.
Виж файлът 11887

Как си знаех, че само тази бъгавина IE ще го визуализира така. Хм, според IE няма css, от това, което виждам като проблем, но реално ако може да погледнеш в темата - началото как почва кода. Дали има едно if IE 8....и така? А добре ли е като го изключиш?
 
От: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте, за MOZILLA и за CHROME се оправих, но за IE не работи, някой да има идея.
Виж файлът 11887

В случая браузъра не е виновен, а част от темплейтните файлове на темата.

При валидация на страницата се появява следното сериозно предупреждение и грешка :

Warning Byte-Order Mark found in UTF-8 File.

The Unicode Byte-Order Mark (BOM) in UTF-8 encoded files is known to cause problems for some text editors and older browsers. You may want to consider avoiding its use until it is better supported.

Line 1, Column 2: Non-space characters found without seeing a doctype first. Expected <!DOCTYPE html>.
<!DOCTYPE html> ...

Намери category.tpl темплейтен файл и го запази в UTF-8 без BOM и виж дали ще има разлика.
 
От: От: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Намерих всички category.tpl темплейтен файлове и гипроверих.Всичките бяха в UTF-8 без BOM
 
От: От: От: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Смени темплета

Намерих всички category.tpl темплейтен файлове и гипроверих.Всичките бяха в UTF-8 без BOM
 
От: От: От: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Намерих всички category.tpl темплейтен файлове и гипроверих.Всичките бяха в UTF-8 без BOM

Колега в category.tpl надали ще намериш нещо от хендъра :)
Влез в header.tpl и се пробвай да махнеш <!DOCTYPE html> да видим дали ще стане :)
Ако не писал съм ти лично ще ти помогна
 
От: От: От: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Колега в category.tpl надали ще намериш нещо от хендъра :)
Влез в header.tpl и се пробвай да махнеш <!DOCTYPE html> да видим дали ще стане :)
Ако не писал съм ти лично ще ти помогна

А защо си мислиш, че проблема е в темплейтния файл отговарящ за хедър частта? Точно там със сигурност не е, понеже началната страница и останалите на сайта се отварят през експлорер без проблем. Ако разгледаш рендирането на изхода на системата ще разбереш, че хедъра, футъра и всички съпътстващи модули се визуализират в темплейтния файл на определената страница. Ако в началото на нея има non-space character той ще се визуализира първи. Най-напред трябва да се потърси в елементите(контролер / вю) на проблемната страница с категориите.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

И аз имам проблем с opencart. Става дума за отстъпките на даден продукт.
Пример Продукт_1 с цена 10 лева.
Добавям Отстъпка:
Клиентска група: Default
Количество: 2
Приоритет: 1
Цена: 8

Тоест ако купят 2 броя цената на брой пада на 8лв и логично сбора в количката трябва да е 16 лева.
Обаче добавям 2 броя в количката и там сбора си е 20 лева. Тази отстъпка не работи.
Да не би да имам някакъв бъг или нещо правя грешно?
 
От: От: От: От: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

А защо си мислиш, че проблема е в темплейтния файл отговарящ за хедър частта? Точно там със сигурност не е, понеже началната страница и останалите на сайта се отварят през експлорер без проблем. Ако разгледаш рендирането на изхода на системата ще разбереш, че хедъра, футъра и всички съпътстващи модули се визуализират в темплейтния файл на определената страница. Ако в началото на нея има non-space character той ще се визуализира първи. Най-напред трябва да се потърси в елементите(контролер / вю) на проблемната страница с категориите.

ДА човек казах да пробва само :) предложил съм да му помогна ако иска колегата да пише.Не казвам това е.Но се си мисля че CSS взимането е проблема.Да прави си може и да е конролер.Но според мене е свързано с хедъра.Защото проблема не е само в категории но и в продукт.Не знам само си гадаем честно казано.Предложим съм на колегата да му помогна като видя файловете вече ще знаем от къде е проблема.Всичко друго е гатанка.
 
От: От: От: От: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Не е CSS. Ако видиш инспектора на експлорер как рендира документа ще ти стане ясно защо се получава този ефект. Конзолата също пищи:
HTML1527: DOCTYPE се очаква. Най-краткият валиден doctype е "<!DOCTYPE html>".
мебелни-панти, ред 1 знак 2
HTML1502: Неочакван DOCTYPE. Разрешен е само един DOCTYPE, който трябва да се намира преди всички елементи.
мебелни-панти, ред 1 знак 2
HTML1513: Открит е излишен етикет "<html>". Във всеки документ трябва да има само по един етикет "<html>".
мебелни-панти, ред 2 знак 1
HTML1503: Неочакван начален етикет.
мебелни-панти, ред 3 знак 1
HTML1512: Краен етикет без съответствие.

Ако копираш сорс кода на проблемната страница и го пейстнеш в ноутпад ++ примерно и промениш кодировката ще забележиш виновника преди доктайпа. И пак казвам, че не е от хедъра, този non-space character се генерира от страницата за категории. Виновника е ясен, но причината за него е неизвестна. Ако palominoo се възползва от помоща ти, пиши какво точно е станало. И още нещо... при мен продуктовата страница си я отваря без проблем. Това което забелязвам е че този символ се появява само в категории от последно йерархично ниво: http://tedquality.bg/led-осветление - ок, http://tedquality.bg/led-осветление/LED-лента - не е ок
 
От: От: От: От: От: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenC

Не е CSS. Ако видиш инспектора на експлорер как рендира документа ще ти стане ясно защо се получава този ефект. Конзолата също пищи:


Ако копираш сорс кода на проблемната страница и го пейстнеш в ноутпад ++ примерно и промениш кодировката ще забележиш виновника преди доктайпа. И пак казвам, че не е от хедъра, този non-space character се генерира от страницата за категории. Виновника е ясен, но причината за него е неизвестна. Ако palominoo се възползва от помоща ти, пиши какво точно е станало. И още нещо... при мен продуктовата страница си я отваря без проблем. Това което забелязвам е че този символ се появява само в категории от последно йерархично ниво: http://tedquality.bg/led-осветление - ок, http://tedquality.bg/led-осветление/LED-лента - не е ок

Да естествено
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Явно никой не е имал моя проблем. В такъв случай може ли някой да пробва как е при него с отстъпките, дали му работят коректно и да пише тук?
 
От: От: От: От: От: От: От: От: Re: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за O

Благодаря на всички, след като изтрих <!DOCTYPE html> във фаила header.tpl от catalog/..../theme/default, нещата се оправиха, или поне на мен така ми изглежда, но при валидирането ми дава 13 грешки, ако някой помогне и за това ще бъда благодарен (малко по подробно защото не съм много в час все още). Дано не ставам нахален :),
п.с: немога да отговарям на лични съобщения все още.
 

Горе