Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравей Стан,
Прочетох хубави неща за теб от други потребители на който си правил оптимизация на магазин opencart.
Имам нужда от такава оптимизация спешно, защото хостинг провайдъра ми изпищя от превишени процесорни минути ...имам лимит 140 а аз имам средно 160, вчера съм минал 200. магазина е малък, няма повече от 200 продукта.
хостинга ми казва трябва оптимизация на PHP скриптове. Page loading time е ниско според тях.
Можеш ли да ми помогнеш? телефона ми е 0887 595377
Вал Обади ми се спешно , да го коментираме.
Поздрави

Това ми звучи като да са номерата на ICN :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Някой случайно да има това: http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=19226
или това: http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=19298
или нещо подобно?
С две думи това са поощрителни съобщения, които изскачат на посетителя и му казват, че преди малко някой си е купил еди какво си ;)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Успя ли да провериш или май забрави?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Мога ли да попитам на кратко , 1.5.6.4 ползвам до сега , гледам дизайна и новата серия 2.0.2.0 , но няма още много модули за него , кой препоръчвате да се ползва и е по добре защитетн от към SQL ?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Мога ли да попитам на кратко , 1.5.6.4 ползвам до сега , гледам дизайна и новата серия 2.0.2.0 , но няма още много модули за него , кой препоръчвате да се ползва и е по добре защитетн от към SQL ?

След като си ползваш версия 1.5.6.4 си остани на нея докато пуснат читава 2.0.х версия и достатъчно(необходимите за теб) модули.
 
Re: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

След като си ползваш версия 1.5.6.4 си остани на нея докато пуснат читава 2.0.х версия и достатъчно(необходимите за теб) модули.

Съгласен съм с това мнение. Имам 2 сайта вече на 2.0 и нагоре, но от към модули е бедно още, а да не говорим, че някой дори не са дебъгвани, а просто авторите (ако им се занимават) влизат и го нагласят с магии, докато тръгне. В някои случаи някои функционалности не тръгват, други не са много стабилни. За това давайте малко констра, ако някой клиент ви иска нещо с последната верся. Аз успях да укрепя един сайт, но всеки модул, който сложа е мъка. Дори не смея вече да търся. До сега такова нещо рядко ми се е случвало при дори 1.5.6.Х.

Тия докато не си закъпрят нещата като хората смятам да предлагам Преста и Мадженто. Баси засирането е с последната версия, честно.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Блинки сериозно ли слагаш преста пред Опенкарт-а ?? аз мисля че опенкарта е много приятен интерфейс и доста улеснен някакси от към UI. Опенкарт-а някакси ме грабна , бях инсталнал едно магенто , ама малко по тегаво ми се струва , може ли някакъв твой сайт на магенто да видя да го сравня доло горе пример с опенкарт , може на ЛС ако искаш . Мерси
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Блинки сериозно ли слагаш преста пред Опенкарт-а ?? аз мисля че опенкарта е много приятен интерфейс и доста улеснен някакси от към UI. Опенкарт-а някакси ме грабна , бях инсталнал едно магенто , ама малко по тегаво ми се струва , може ли някакъв твой сайт на магенто да видя да го сравня доло горе пример с опенкарт , може на ЛС ако искаш . Мерси

Незнам Блинки какво ще ти отговори, но от опит ти казвам, че Prestashop е едни гърди пред Opencart. Имам еднакъв брои изградени магазини на двете системи, винаги предлагам на клиентитите да си избират сами и само ги съветвам кое какво може, но за мен Престата си е фаворит в много отношение. Вярно Opencart е в много интуитивен за администриране, но това не го прави по добър. Не ми се влиза в спор да обяснявам защо, само казвам, че имам опит и собствени предпочитания. А самата визия на сайта как изглежда, не е толкова до система, а до тема. Имам теми на Преста и на Опън съвсем еднакви и ти като клиент на сайта едва ли ще видиш разлика. Разликата е в администрацията.
А що се отнаса до Magento, ще ме извиняваш Kikonez, но това е "тежката артилерия" на онлайн магазините и да кажеш, че е сложна-така си е, но да я сравняваш с Опенкарт, не ми звучи серизоно.
 
Re: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Блинки сериозно ли слагаш преста пред Опенкарт-а ?? аз мисля че опенкарта е много приятен интерфейс и доста улеснен някакси от към UI. Опенкарт-а някакси ме грабна , бях инсталнал едно магенто , ама малко по тегаво ми се струва , може ли някакъв твой сайт на магенто да видя да го сравня доло горе пример с опенкарт , може на ЛС ако искаш . Мерси

И да и не. Ако трябва да ги степенувам са - Мадженто, Преста, Опенкарт. Но тъй като искам и това и това и това, при първите две системи идва дебело. И на мен не ми се работи на тънко, но уви. Отделно знам кой админ ще им е по-лесен. Виждат, преценяват. Просто пазарът това харесва, естествено за тегави проект - нещо по-сериозно се избира и се преглътва, че ще е трудно. Сега имам една дето не може да си върже продукт с производител и категория, а за другите езикови версии - мъка. Представям си ако не беше Опенкарт какво щеше да е. :)

В момента нямам действащи магазини на системите, нещо не се справиха собствениците им. Беше отдавна. И един зенкат можех да ти пусна, но и при него така. ;)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Opencart е разработен на основата на Presta.
Престата акто цяло е по стар CMS и за това е по изпипан и изчистен от бъгове. Единственото предимство на Opencart пред Presta e дизайна на шаблоните.
Което не винаги е предимство ....
Като се има предвид прижевяването на клиента.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Нужна ми е малко помощ. Използвам Jurnal темата, но имам проблем с менюто. Мъча се да го настроя да се визуализира по следния начин:
http://journal.digital-atelier.com/2/ - когато маркураш менюто Products и ти пада списък с продукти по кътегории и бестсел. В момента менюто ми е от стария тип - маркираш и ти пада списък с подкатегории.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Влез в администрацията на тази тема и виж как е настроена.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Здравейте!

Да знаете някой модул за Remove the Add-To-Cart, Remov Price, Remove Shopping cart buttons и т.н. Да не остане нищо свързано с плащания?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

искаш да имаш просто каталог ли?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Да - искам не е онлайн магазин сайта - а както казваш - каталог. Но искам да си ползвам Opencart
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Opencart е разработен на основата на Presta.
Престата акто цяло е по стар CMS и за това е по изпипан и изчистен от бъгове. Единственото предимство на Opencart пред Presta e дизайна на шаблоните.
Което не винаги е предимство ....
Като се има предвид прижевяването на клиента.

Здравей :) Opencart не е базирана на Prestashop, единственото по което прилича на нея е по своето предназначение. Структурата на базата данни на Opencart прилича на Oscommerce (и производните на Oscommerce - Cre Loaded и Zen Cart). Като самата система е писана на авторски MVC framework.

Prestashop е по сложна за използване и модифициране система. По сложност и цена за модули + подръжка бих ги подредил така:
- Magento
- Prestashop
- Opencart
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Ами има доста варианти, според мен най безболезният е като ги премахнеш от CSS, ще ти дам пример с таксата:
stylesheet.css
на: price-tax
смяна на display:none;
и така за всички неща които искаш да изчезнат, някои обозначения са по повече от един път, като това price-tax мисля че го имаше 2-3 пъти
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Да - искам не е онлайн магазин сайта - а както казваш - каталог. Но искам да си ползвам Opencart
Има много модули за това:
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension&filter_search=catalog mode
не става само с css - абе може и да става ама е много играчка и ако смениш дизайна почваш отново.
Направи го с екстеншън или си намери тема, която има опция за каталог(в платените има такива).
 

Горе