Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Благодаря Angell оправи се като смених статусите :D
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Радвам се, че са се оправили нещата :)
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Всичко е добре обаче когато изтрия поръчката наличността отново се връща в магазина,има ли начин да не е така.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Всичко е добре обаче когато изтрия поръчката наличността отново се връща в магазина,има ли начин да не е така.

А каква е причината това да не бъде така ?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имам няколко въпроса - в клин от cloxy до колкото разбрах мета таговете са без никакво значение, това значи ли, че в описанията на продукт не е необходимо да слагам тагове на продукта? или това се отнася за ключовите думи? (някак съм забелязала че ключовите думи изобщо не ми ги отчита). Не мога да разбера за кое точно става въпрос. Някой може ли да обясни?
Също така бих искала да разбера, дали има някакъв начин да подбера кои точно страници да ми се показват в гугъл под главната ми страница (това което се показва като предположения за страници в сайта) .. то това си имаше точно определено име, но не знам как е.. При мен в момента си е избрало една категория, която ми върши работа и разни други като за нас, условия и т.н. което не ми харесва особено.
Също така искам да попитам и как мога да настроя of:title i of:image, защото мисля че в момента не подбира правилното изображение. Сега някой може да ми каже .. ами просто ги пишеш в хед-а .. ами да ама .. на всяка една страница ли? Няма ли някакъв по лесен начин, как за всеки продукт .. то може да са 1 000?

И знам че някой сега може да каже .. пиши в Гугъл, там има отговори .. ала бала .. знам че може и да има ама .. явно аз не намирам нищо полезно.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Някакъв плъгин за добавяне на youtub video под описанието на продукта ?
 
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имам няколко въпроса - в клин от cloxy до колкото разбрах мета таговете са без никакво значение, това значи ли, че в описанията на продукт не е необходимо да слагам тагове на продукта? или това се отнася за ключовите думи? (някак съм забелязала че ключовите думи изобщо не ми ги отчита). Не мога да разбера за кое точно става въпрос. Някой може ли да обясни?
Също така бих искала да разбера, дали има някакъв начин да подбера кои точно страници да ми се показват в гугъл под главната ми страница (това което се показва като предположения за страници в сайта) .. то това си имаше точно определено име, но не знам как е.. При мен в момента си е избрало една категория, която ми върши работа и разни други като за нас, условия и т.н. което не ми харесва особено.
Също така искам да попитам и как мога да настроя of:title i of:image, защото мисля че в момента не подбира правилното изображение. Сега някой може да ми каже .. ами просто ги пишеш в хед-а .. ами да ама .. на всяка една страница ли? Няма ли някакъв по лесен начин, как за всеки продукт .. то може да са 1 000?

И знам че някой сега може да каже .. пиши в Гугъл, там има отговори .. ала бала .. знам че може и да има ама .. явно аз не намирам нищо полезно.
Има няколко плъгина за SEO, Паладин-а например е личния ми фаворит, които добавят ключови думи, мета тагове и прочие екстри масово на продуктите.
За съжаление, nulled не съм го намирал, иначе с удоволствие бих го споделил.Затова ми се наложи да си го закупя.
Относно за това, "кои точно страници да ми се показват в гугъл под главната ми страница", ако съм разбрал правилно и сайта, за който говорите е някакъв супер добре индексиран, може с htaccess файл да ограничите кои страници да се показват.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Някакъв плъгин за добавяне на youtub video под описанието на продукта ?

Точно под продукта ли трябва да е видеото?
Не може ли да се добавя ръчно embed-натия код в описанието?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

За коя версия и коя тема на openkart?
Имаше един много хубав турски модул, който добавя видеото между допълнителните снимки на продукта

Някакъв плъгин за добавяне на youtub video под описанието на продукта ?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

1.5.6 Трябва ми да е посредата под описанието на продукта
 
От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Имам няколко въпроса - в клин от cloxy до колкото разбрах мета таговете са без никакво значение, това значи ли, че в описанията на продукт не е необходимо да слагам тагове на продукта? или това се отнася за ключовите думи? (някак съм забелязала че ключовите думи изобщо не ми ги отчита). Не мога да разбера за кое точно става въпрос. Някой може ли да обясни?
Мета таговете са от огромно значение. Дори и кейуърдс могат да се добавят. Да, Гугъл не ги чете, Бинг не ги чете, но Яху ги ползва ако няма други сигнали. Все пак не трябва да се прекалява и изобщо да се ползват само ако са малко и не носят негативен ефект.

Също така бих искала да разбера, дали има някакъв начин да подбера кои точно страници да ми се показват в гугъл под главната ми страница (това което се показва като предположения за страници в сайта) .. то това си имаше точно определено име, но не знам как е.. При мен в момента си е избрало една категория, която ми върши работа и разни други като за нас, условия и т.н. което не ми харесва особено.
Така Гугъл вижда структурата на сайта. Тука са важни бредкрумбс и линковете от първата страница.

Също така искам да попитам и как мога да настроя of:title i of:image, защото мисля че в момента не подбира правилното изображение. Сега някой може да ми каже .. ами просто ги пишеш в хед-а .. ами да ама .. на всяка една страница ли? Няма ли някакъв по лесен начин, как за всеки продукт .. то може да са 1 000?
Ог мета таговете са важни за споделянето и аз съм пуснала едни скриптове за Опенкарт. Не знам с коя версия си и дали темата ти не променя много контролерите. Виж ги и пробвай ако са за твоята версия или се свържи с мене да погледна.
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=22963
 
От: От: От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

...
Ог мета таговете са важни за споделянето и аз съм пуснала едни скриптове за Опенкарт. Не знам с коя версия си и дали темата ти не променя много контролерите. Виж ги и пробвай ако са за твоята версия или се свържи с мене да погледна.
http://www.opencart.com/index.php?route=extension/extension/info&extension_id=22963
Аз ползвам безплатния модул на agatha65 за open graph таговете, въпреки че Паладина ми генерира абсолютно същите.Може би защото нейния код е някак по-подреден.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Може ли малко помощ? http://prntscr.com Ползвам ТоталИмпорт Про за първи път и не разбирам какъв е проблема...
 
Последно редактирано:
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Между другото да кажа, че май правя всичко правилно. В демо магазина на производителя ми изписа това, щом веведох същата информация:
Success: Feed fetched and parsed. Ready for import: 566;

Според вас къде е проблема?
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Странно, на мен не ми даде грешка, като опитах от адреса, но на следващата стъпка ми излиза:
Success: Feed fetched and parsed. Ready for import: 0;
Нещо не е наред с линкът.
Намерих решение, конвертирах ги в csv и стана.
Ако искаш използвай някой онлайн конвертер или дай мейл да ти метна файла.
Едит: с Opencart 2.0.3.1 съм (което всъщност няма значение в случая де).
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Не става нищо...дава ми невалиден урл, като се опитвам да го конвентирам. Но проблема е, че на демото на производителя всичко става, а само при мен не.
 
От: Конфигуриране, оптимизиране, функции, статии за OpenCart

Не става нищо...дава ми невалиден урл, като се опитвам да го конвентирам. Но проблема е, че на демото на производителя всичко става, а само при мен не.

Странно, ами дай мейл тогава ако искаш.
 

Горе