Копирайтинг - обучение

Дискусията в 'Проблогинг - ProBlogging' стартирана от slimlady, Дек 11, 2018.

1. slimlady

slimlady Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    Здравейте. Като за начало искам да ви споделя, че пиша мой статии и се опитвам да натрупам доста и тогава да пусна собствен сайт, не знам дали правилно разсъждавам, но това правя в момента. Искам да натрупам към 150-200 авторски статии и тогава да открия сайта си! Докато си се ровя из интернет, научих и за копирайтинга! Много искам да премина обучение, моля ви насочете ме къде мога да премина такова обучение, както и дали има някъде обучение за копирайтър, но онлайн... Благодаря предварително!

2. nandibandi

nandibandi Well-Known Member

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    1,217
    Харесвания:
    727
    Точки:
    113
    И тук изгуби всякакъв авторитет. Не пиши своЙ статии, докато не овладееш елементарния български правопис! Успех. :(

Kaloyan Hristov и djidja83 харесват това.
  3. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    209
    Харесвания:
    113
    Точки:
    43
  4. И.ИваHоВ

И.ИваHоВ Active Member

Рег.:
    Ян 5, 2018
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    59
    Точки:
    28
    Леко си закъснял. Чети преди да постваш ;)

Крайният срок за записване за курса е 24 ноември 2018.

5. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    209
    Харесвания:
    113
    Точки:
    43
    Чета го преди да постна, въпроса е че в софтуни може да намери такива курсове.

6. slimlady

slimlady Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    Ок, не ме интересува твоето мнение, грам!

7. slimlady

slimlady Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    Благодаря ви, и аз гледах в софт уни, но съм изтървала срока...

8. Svetliooo

Svetliooo Active Member

Рег.:
    Окт 30, 2017
    Съобщения:
    209
    Харесвания:
    113
    Точки:
    43
    Споко, ще има още, там постоянно пускат такива обучения. Само трябва да ги следиш.

9. slimlady

slimlady Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    Да! Трябва да потърпя. Мисля, че обучението им ще е на ниво, просто съм нетърпелива, заредена за нови знания ....

10. nandibandi

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    1,217
    Харесвания:
    727
    Точки:
    113
    Ок, това е единият вид реакция - неадекватният. Другият е да се запиташ: абе толкова ли съм тъпа, че не мога да науча едно от най-елементарните правила в българската граматика, а именно кога се използва "и" и кога "й"? Не курс по копирайтинг ви е нужен, а 3-ти клас от началното училище. Първо правописа научете, а после как да вмъквате ключови фрази в SEO текст.

AMitrev и Fozzy харесват това.
  11. slimlady

slimlady Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    тц-тц... Няма да се засегна от това, че за миг не се замислих и съм допуснала грешка! Бълвай лошотия на воля и колкото искаш, все тая! Излей си всичко! ВСЕ ТАЯ!

12. И.ИваHоВ

И.ИваHоВ Active Member

Рег.:
    Ян 5, 2018
    Съобщения:
    149
    Харесвания:
    59
    Точки:
    28
    Критиката на колежката/колегата беше конструктивна. Наистина не ти е правилна реакцията.

За правопис има spell check (тъй като се случва човек да се "замисли"). Провери как се използва.

Винаги преди да публикуваш нещо е добре го прочетеш най-малко 3 пъти. Ако е нещо важно може и 30 пъти. На английски термина е proof read. В противен случай рискуваш да загубиш авторитета си. Авторитет се печели трудно, губи се лесно, след като го загубиш е в пъти по-трудно да го спечелиш обратно.

Успех!

nandibandi харесва това.
  13. nandibandi

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    1,217
    Харесвания:
    727
    Точки:
    113
    Само глупавите са достатъчно арогантни, за да приемат забележките винаги и единствено като лошотия. Умните са благодарни, защото знаят, че с потупване по рамото ще успееш само в кварталната кръчма, и то ако черпиш. Отново успех. :)

Последно редактирано: Дек 11, 2018
  14. slimlady

slimlady Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    Не знам, къде в поста споменах "Моля проверете за грешки". Малко е смешно! Получавам обиди! Ако бях такава щях да падна на същото ниво и да обиждам! За това казвам, все ми е тя какво ви е мнението! Аз знам как се пише, нямам нужда от коментарите! Згрешила съм за миг и излязох нищожество! Напротив, ако сте над тия неща... минава и подминава... Пак казвам все ми е тая! Или напишете нещо смислено по темата или просто спрете да пишете!

15. nandibandi

Рег.:
    Февру 7, 2014
    Съобщения:
    1,217
    Харесвания:
    727
    Точки:
    113
    И то бая... :D:D

Обикновено съм снизходителна към правописа на хората, но когато писането е, или предстои да бъде основно тяхно занимание, съм безпощадна. Приемете го като добронамерен съвет - научете първо правописа. Копирайтингът е лесен, стига да не липсва дар слово.

Дори не мисля, че са ви нужни курсове. Онлайн има достатъчно насоки, включително тук във форума. Ето нещо полезно от прекрасната ни Петя:

https://www.predpriemach.com/threads/Пари-от-писане-Безплатна-е-книжка.35984/

Последно редактирано: Дек 14, 2018
    cross и Странникът харесват това.
  16. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    2,221
    Харесвания:
    253
    Точки:
    83
    Професия:
    Копирайтър, WordPress специалист
    Място:
    София
    Винаги си била беСпощадна, това го знаем ;)

17. slimlady

slimlady Member

Рег.:
    Февру 16, 2013
    Съобщения:
    64
    Харесвания:
    3
    Точки:
    8
    Няма значение какво си изписахме.. ок сгреших. Благодаря за препратката към темата, опитвам се да търся из форуми, но все си мисля, че по-бързо ще се случи ако премина през курс... Благодаря

18. tedkata_m

tedkata_m Well-Known Member

Рег.:
    Юни 5, 2012
    Съобщения:
    1,158
    Харесвания:
    125
    Точки:
    63
    Място:
    София
    Първо ти трява курс по българска филология. След това ставай копирайтър.

19. cross

cross Well-Known Member

Рег.:
    Юни 2, 2015
    Съобщения:
    2,221
    Харесвания:
    253
    Точки:
    83
    Професия:
    Копирайтър, WordPress специалист
    Място:
    София
    Филологията дава разширени исторически познания по съответния език, разширява общата култура и опознава литература. Не разбирам какво общо има с грамотността, копирайтинга и SEO текстовете. Типичната българска черта да имаш някакво образование, което е напълно излишно за твоята област е голям проблем.

20. tedkata_m

tedkata_m Well-Known Member

Рег.:
    Юни 5, 2012
    Съобщения:
    1,158
    Харесвания:
    125
    Точки:
    63
    Място:
    София
    Щом сняташ, че е излишно, пиши си с грешки, няма проблем. Или викаш ти си от грамотните? Ама ако човек от екипа ти направи грешки, ти с лека ръка ще го потупаш и ще му кажеш, споко, случва се. Много се съмнявам да ти кажа, че ще реагираш така. И да, всичко има общо, да си филолог е огромно предимство, когато се пишат текстове, независимо за какво са те.

Сподели страницата

1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies.
    Dismiss Notice