Копирайтинг - обучение

slimlady

Member
Здравейте. Като за начало искам да ви споделя, че пиша мой статии и се опитвам да натрупам доста и тогава да пусна собствен сайт, не знам дали правилно разсъждавам, но това правя в момента. Искам да натрупам към 150-200 авторски статии и тогава да открия сайта си! Докато си се ровя из интернет, научих и за копирайтинга! Много искам да премина обучение, моля ви насочете ме къде мога да премина такова обучение, както и дали има някъде обучение за копирайтър, но онлайн... Благодаря предварително!
 
че пиша мой статии

И тук изгуби всякакъв авторитет. Не пиши своЙ статии, докато не овладееш елементарния български правопис! Успех. :(
 
Леко си закъснял. Чети преди да постваш ;)

Крайният срок за записване за курса е 24 ноември 2018.
Чета го преди да постна, въпроса е че в софтуни може да намери такива курсове.
 
Споко, ще има още, там постоянно пускат такива обучения. Само трябва да ги следиш.
Да! Трябва да потърпя. Мисля, че обучението им ще е на ниво, просто съм нетърпелива, заредена за нови знания ....
 
Ок, не ме интересува твоето мнение, грам!

Ок, това е единият вид реакция - неадекватният. Другият е да се запиташ: абе толкова ли съм тъпа, че не мога да науча едно от най-елементарните правила в българската граматика, а именно кога се използва "и" и кога "й"? Не курс по копирайтинг ви е нужен, а 3-ти клас от началното училище. Първо правописа научете, а после как да вмъквате ключови фрази в SEO текст.
 
Ок, това е единият вид реакция - неадекватният. Другият е да се запиташ: абе толкова ли съм тъпа, че не мога да науча едно от най-елементарните правила в българската граматика, а именно кога се използва "и" и кога "й"? Не курс по копирайтинг ви е нужен, а 3-ти клас от началното училище. Първо правописа научете, а после как да вмъквате ключови фрази в SEO текст.
тц-тц... Няма да се засегна от това, че за миг не се замислих и съм допуснала грешка! Бълвай лошотия на воля и колкото искаш, все тая! Излей си всичко! ВСЕ ТАЯ!
 
тц-тц... Няма да се засегна от това, че за миг не се замислих и съм допуснала грешка! Бълвай лошотия на воля и колкото искаш, все тая! Излей си всичко! ВСЕ ТАЯ!

Критиката на колежката/колегата беше конструктивна. Наистина не ти е правилна реакцията.

За правопис има spell check (тъй като се случва човек да се "замисли"). Провери как се използва.

Винаги преди да публикуваш нещо е добре го прочетеш най-малко 3 пъти. Ако е нещо важно може и 30 пъти. На английски термина е proof read. В противен случай рискуваш да загубиш авторитета си. Авторитет се печели трудно, губи се лесно, след като го загубиш е в пъти по-трудно да го спечелиш обратно.

Успех!
 
Бълвай лошотия на воля и колкото искаш, все тая!

Само глупавите са достатъчно арогантни, за да приемат забележките винаги и единствено като лошотия. Умните са благодарни, защото знаят, че с потупване по рамото ще успееш само в кварталната кръчма, и то ако черпиш. Отново успех. :)
 
Последно редактирано:
Не знам, къде в поста споменах "Моля проверете за грешки". Малко е смешно! Получавам обиди! Ако бях такава щях да падна на същото ниво и да обиждам! За това казвам, все ми е тя какво ви е мнението! Аз знам как се пише, нямам нужда от коментарите! Згрешила съм за миг и излязох нищожество! Напротив, ако сте над тия неща... минава и подминава... Пак казвам все ми е тая! Или напишете нещо смислено по темата или просто спрете да пишете!
 
Згрешила съм
И то бая... :D:D

Обикновено съм снизходителна към правописа на хората, но когато писането е, или предстои да бъде основно тяхно занимание, съм безпощадна. Приемете го като добронамерен съвет - научете първо правописа. Копирайтингът е лесен, стига да не липсва дар слово.

Дори не мисля, че са ви нужни курсове. Онлайн има достатъчно насоки, включително тук във форума. Ето нещо полезно от прекрасната ни Петя:

https://www.predpriemach.com/threads/Пари-от-писане-Безплатна-е-книжка.35984/
 
Последно редактирано:
И то бая... :D:D

Обикновено съм снизходителна към правописа на хората, но когато писането е, или предстои да бъде основно тяхно занимание, съм безпощадна. Приемете го като добронамерен съвет - научете първо правописа. Копирайтингът е лесен, стига да не липсва дар слово.

Дори не мисля, че са ви нужни курсове. Онлайн има достатъчно насоки, включително тук във форума. Ето нещо полезно от прекрасната ни Петя:

https://www.predpriemach.com/threads/Пари-от-писане-Безплатна-е-книжка.35984/
Винаги си била беСпощадна, това го знаем ;)
 
И то бая... :D:D

Обикновено съм снизходителна към правописа на хората, но когато писането е, или предстои да бъде основно тяхно занимание, съм безпощадна. Приемете го като добронамерен съвет - научете първо правописа. Копирайтингът е лесен, стига да не липсва дар слово.

Дори не мисля, че са ви нужни курсове. Онлайн има достатъчно насоки, включително тук във форума. Ето нещо полезно от прекрасната ни Петя:

https://www.predpriemach.com/threads/Пари-от-писане-Безплатна-е-книжка.35984/
Няма значение какво си изписахме.. ок сгреших. Благодаря за препратката към темата, опитвам се да търся из форуми, но все си мисля, че по-бързо ще се случи ако премина през курс... Благодаря
 
Първо ти трява курс по българска филология. След това ставай копирайтър.
Филологията дава разширени исторически познания по съответния език, разширява общата култура и опознава литература. Не разбирам какво общо има с грамотността, копирайтинга и SEO текстовете. Типичната българска черта да имаш някакво образование, което е напълно излишно за твоята област е голям проблем.
 
Щом сняташ, че е излишно, пиши си с грешки, няма проблем. Или викаш ти си от грамотните? Ама ако човек от екипа ти направи грешки, ти с лека ръка ще го потупаш и ще му кажеш, споко, случва се. Много се съмнявам да ти кажа, че ще реагираш така. И да, всичко има общо, да си филолог е огромно предимство, когато се пишат текстове, независимо за какво са те.
 

Горе