Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

road_runner

Member
Знам, че немалко хора от колегите имат пари там, и аз включително и да ви кажа съм много раздвоен какво да правя
От една страна депозитите са гарантирани, БНБ казва няма опасност от фалит

БНБ: Корпоративна търговска банка няма да фалира

Но има доста интересни снимки на хора в банката, които правят опашка, а не е важна истината, а масовото внушение

http://www.infonews.bg/%d1%88%d0%be%d0%ba-%d0%b8-%d1%83%d0%b6%d0%b0%d1%81-%d0%b2-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%bf%d0%be%d1%80%d0%b0%d1%82%d0%b8%d0%b2%d0%bd%d0%b0-%d0%b1%d0%b0%d0%bd%d0%ba%d0%b0-%d1%81%d0%bd%d0%b8/


http://petel.bg/KTB--Opashkata-vav-...en-kolektor-na-gradskata-kanalizatsiya__75142
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да си теглиш парите в такъв момент е най- голямата грешка, защото както сам казваш се насява паника в хората и се получава нещо като верижна реакция- все повече започват да теглят вложенията си и така клиентите сами влошават състоянието на банката и вероятността за фалит. А и няма повод за притеснения според мен, първо защото депозитите са гарантирани и второ, БНБ и държавата не биха допуснали да се случи фалит и ако има някакъв проблем биха подпомогнали съответната банка.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

С депозитите на простосмъртните потребители, тоест НАС, нищо няма да стане и да си ги вземат.. Лошо е големите батковци да не си дръпнат паричките..

Гарант на всеки депозит е 100,000 лева от държавата, така, че до 100,000 лева може да има човек в банката и да е сигурен за парите си.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Тези симпатични журналисти от infonews или са много тъпи или са много богати. На снимките не се виждат повече от 8 човека. Честно казано в моя клон на Пощенска банка, опашките са много по големи от това което се вижда на снимката. Второ, това че някой е в банката не означава, че задължително си тегли парите. Да хванат и да прочетат чл. 152а от Закона за кредитните институции и да се молят БНБ да не ги вземе на мушка за "великата" им статия.

Чл. 152а. (Нов - ДВ, бр. 105 от 2011 г.) (1) Който разпространява невярна информация или обстоятелства за банка, с което се уронват доброто име на банката и доверието към нея, се наказва с глоба от 2000 до 5000 лв., а при повторно нарушение - от 3000 до 10 000 лв.
(2) Ако нарушението по ал. 1 е извършено чрез средство за масова информация, глобата е от 5000 до 10 000 лв., а при повторно нарушение - от 8000 до 20 000 лв.
(3) Ако нарушителят по ал. 1 или 2 е юридическо лице, се налага имуществена санкция, както следва:
1. в случаите по ал. 1 - в размер от 10 000 до 30 000 лв., а при повторно нарушение - от 30 000 до 50 000 лв.;
2. в случаите по ал. 2 - в размер от 20 000 до 50 000 лв., а при повторно нарушение - от 50 000 до 150 000 лв.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

И аз това казвам, да се поддадеш на спека е грешка! По ме притеснява слуховете за източване на КТБ през дружества на служители, на които се отпускат необезпечени кредити.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Според мен и това са спекулации, БНБ си има разоредби, които регулират точно тези неща и които не могат да се нарушават.
 
Корпоративна банка имаха една реклама - заповядайте и вие, след първия си милион?
Помня тази реклама и останах с вчепетлението че е само за богаташи?

http://www.corpbank.bg/advertisment_10.html
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

и к'во искаш да ти каже @Петел?
те информират това което се случва - не вярвам всички тези хора да са там за да внасят :lol:

дано повече хора си изтеглят парите
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Нека да си ги теглят, даже да почнат да ги харчат, ще се раздвижи икономиката малко.

Банката едва ли ще фалира така лесно.
Защо няма снимки от повече места, а само две? Това на снимката са 20 човека, да кажем по 10000 да са им парите са някакви си 200 000, смешни пари за една банка.
Виж , ако има тегления от 10 милиона на ден може и да е драма.

П.С гаранцията не е 100 000 лв а 100 000 евро на лице в една банка, т.е 196 000 лв
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Предишната тройна коалиция спаси една банка, която беше в доста по-лошо състояние от сегашното на КТБ. Това че ще има отлив е ясно, но няма да доведе до фалит на банката. Фалита на една банка винаги води до още фалити в сектора, а това никой няма да го допусне.

Но може да доведе до фалит на някои малки медии, ако решат да си правят тираж точно на тема банков сектор.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Нека да си ги теглят, даже да почнат да ги харчат, ще се раздвижи икономиката малко.

ама ти нещо караш ли ми се? :D

за какво пусна тази тема, след като имаш гаранция от БНБ?
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

ама ти нещо караш ли ми се? :D

за какво пусна тази тема, след като имаш гаранция от БНБ?

:D То тази гаранция като чето за нея малко ми стана едно такова, блажно. Ще ти ги възтановят, ама няма срок за това. Ако греша, ще се радвам на линк да погленда. Иначе сумата официално е тази.

И аз смятам, че е малко манипулация тук. Но народа освен, че се е стреснал за парите си, някой пък не искат да са с тази банка, поради лицето, което и е собственик. Аз лично не виждам голяма драма. Ще почакам малко, защото отливът може да донесе някакви добри предложения. :)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Нормално е банката да зависи от политическата обстановка след като тя е такъв тип (политическо-мутренска)... поне да се прикриваха малко.
Но явно са се самозабравили както всички останали..@амоун даде линк към един клип - той е ясно доказателство.

какъв е извода от ситуацията - колкото и голяма мутра да е, тя зависи от обикновените хора които заедно правят по-голяма сила и от всички милионери (за каквито уж е предназначена банката - според рекламния клип)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

"някой пък не искат да са с тази банка, поради лицето, което и е собственик"

Така е, един от тия хора съм аз. Въпреки че осъзнавам, че няма нищо по-глупаво да вкарваш чувства в бизнеса.

Това че ликвидността в банката сигурно ще бъде нарушена колкото и абсурдно да звучи ще има краткосрочен положителен ефект за хората с депозитни сметки които ще ги запазят в банката. Банката няма да може да сваля лихви в близко бъдеще, за да не губи вложители, даже може да им се наложи да го вдига (за лихвения процент става въпрос:)).
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

ама ти нещо караш ли ми се? :D

за какво пусна тази тема, след като имаш гаранция от БНБ?

ДА ти се карам ли? колега учудваш ме

Гаранция имаш, ама ако депозитите не могат да се покрият от гаранционния фонд какво правим.
По спомен се правеше 5 % от депозитите като гаранционна вноска в БНБ. Доколкото съм наясно КТБ в началото на 2014 са внесли около 1 млрд лв. Т.е 20 млрд депозити на физическите лица са там, ако е вярно, макар че ми се струва прекалено много , защото всичките са 40 млрд
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Нормално - все пак не са в добри отношения с Пеевски вмомента - нормално е да има медийни атаки.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Хора, това е за да се отклони вниманието на хората от оставката на скапаното правителство... Фалиращи банки, АТЕНТАТИ срещу гУспУин преял... вие сериозно ли вярвате? Сериозно ли създавате мнения и теми, в които се обсъжда това? Наистина ли?
 

Горе