Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Когато нямате какво смислено да кажете и обявявате всички за герберасти, почва едно плюване по боко, тиквата, бб етц. Нямате ли си собствено мнение, аргументи, факти? Аман от опорни точици!
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Ейй събрахте се !!!

Трябва да се земете, хем ще имате обща тема, лошия бате боко, дето фалирва хранителни магазини щото не могат да продават цигари :D
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Амииии, глупости - как ще е лошо да се изцепиш, че някой не си е плащал данъците, без изобщо да си запознат ? Супер си пич - продължавай да меташ глупости с голямата лопата.
В една предишна тема се изказах доста остро и крайно в отговор на Нандито,защото имах коренно различно от нейното мнение,но тук в тази тема съм на абсолютно същото мнение.Съсипването на дребния бизнес беше поголовно като започнеш от това,че големите вериги (като Лидл,Кауфланд,Пикадили,Пенита-менита и т.н.) не плащаха ДДС,а малките търговци плащаха и като си го искаха получаваха ревизия,да не говорим,че ако купиш 5 тона банани ти правят 1 цена,а ако купиш 50 кг съвсем друга...И стигнем до дребния производител.Имах клиент,който работеше 3 или 4 оранжерии за домати и краставици.Слагаха им 20% ДДС и автоматически цената на продукцията им,за да не са на загуба,беше толкова на колкото големите вериги продаваха.От около година се изгуби човечеца,искаше да бяга в чужбина,дано е направил това,а не другото,което много хора направиха,слагайки край на живота си.
Така че няма какво да ми ги хвалите едните,за сметка на другите,Герб или БСП,дали ще е кърлеж или пиявица,все ти смучи кръвчицата!
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Ейй събрахте се !!!

Трябва да се земете, хем ще имате обща тема, лошия бате боко, дето фалирва хранителни магазини щото не могат да продават цигари :D

Биоз - ако живота беше толкова елементарен колкото твоя мисловен капацитет всичко щеше да е прекрасно. Страшно обобщение направи на това, което съм казала - така ви научи кучкаря по време на дресировката или...?
 
Re: От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да, но е толкова убеден, че аз съм укривала данъци, че чак ми се стори, че споря с цвъко, който 3 години ме е подслушвал.:wink:
Да те управлява милиционер е кофти - да си влюбен в милиционер, значи да виждаш във всеки човек - престъпник.

Пожарникар е всъщност. Другият - на кой му пука, като му е празна кратуната. :)
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Ейй събрахте се !!!

Трябва да се земете, хем ще имате обща тема, лошия бате боко, дето фалирва хранителни магазини щото не могат да продават цигари :D

Силно влизане, няма що. Да бях си бръкнал в окото преди да прочета това. :)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

В една предишна тема се изказах доста остро и крайно в отговор на Нандито,защото имах коренно различно от нейното мнение,но тук в тази тема съм на абсолютно същото мнение.Съсипването на дребния бизнес беше поголовно като започнеш от това,че големите вериги (като Лидл,Кауфланд,Пикадили,Пенита-менита и т.н.) не плащаха ДДС,а малките търговци плащаха и като си го искаха получаваха ревизия,да не говорим,че ако купиш 5 тона банани ти правят 1 цена,а ако купиш 50 кг съвсем друга...И стигнем до дребния производител.Имах клиент,който работеше 3 или 4 оранжерии за домати и краставици.Слагаха им 20% ДДС и автоматически цената на продукцията им,за да не са на загуба,беше толкова на колкото големите вериги продаваха.От около година се изгуби човечеца,искаше да бяга в чужбина,дано е направил това,а не другото,което много хора направиха,слагайки край на живота си.
Така че няма какво да ми ги хвалите едните,за сметка на другите,Герб или БСП,дали ще е кърлеж или пиявица,все ти смучи кръвчицата!

Не си се изказвал крайно и остро, щом не го помня :) Не може винаги да сме на едно мнение, но тук ковеш 10-та и няма как да не го забележа.
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Когато нямате какво смислено да кажете и обявявате всички за герберасти, почва едно плюване по боко, тиквата, бб етц. Нямате ли си собствено мнение, аргументи, факти? Аман от опорни точици!

Пич, това което споделяме е от собствения ни житейски опит, какво друго мнение търсиш?
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Биоз - ако живота беше толкова елементарен колкото твоя мисловен капацитет всичко щеше да е прекрасно. Страшно обобщение направи на това, което съм казала - така ви научи кучкаря по време на дресировката или...?

Не се сърди, нормално е получаваш иронични подхвърляния по свои адрес когато говориш с недомлъвки. Защо не обобщиш каква е точната причината за фалита, вместо да обясняваш какво са та карали да правиш? Защо просто не си кажеш, че ти падна оборота защото в твоя квартал са отворили лидъл или кауфлан и бабаите пазарят от там?

Живота колко е сложен... ехх това колко сложна материя е за твоята дребна душица :)
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

В една предишна тема се изказах доста остро и крайно в отговор на Нандито,защото имах коренно различно от нейното мнение,но тук в тази тема съм на абсолютно същото мнение.Съсипването на дребния бизнес беше поголовно като започнеш от това,че големите вериги (като Лидл,Кауфланд,Пикадили,Пенита-менита и т.н.) не плащаха ДДС,а малките търговци плащаха и като си го искаха получаваха ревизия,да не говорим,че ако купиш 5 тона банани ти правят 1 цена,а ако купиш 50 кг съвсем друга...И стигнем до дребния производител.Имах клиент,който работеше 3 или 4 оранжерии за домати и краставици.Слагаха им 20% ДДС и автоматически цената на продукцията им,за да не са на загуба,беше толкова на колкото големите вериги продаваха.От около година се изгуби човечеца,искаше да бяга в чужбина,дано е направил това,а не другото,което много хора направиха,слагайки край на живота си.
Така че няма какво да ми ги хвалите едните,за сметка на другите,Герб или БСП,дали ще е кърлеж или пиявица,все ти смучи кръвчицата!

Те за тия вериги да влязат тук са си взели комисионите, не се притеснявай. А данъка, който плаща малкия бизнес не им влиза директно в джиба, защо да му пазят интересите. Това е политиката тук - начин да издействаш нещо за пари или защита на други интереси. Народът, хм, какво за него? Няма такова понятие при БГ политиците.
 
От: Re: От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Пожарникар е всъщност. Другият - на кой му пука, като му е празна кратуната. :)

Аз визирах по-скоро прийомите му, а не длъжността, която е заемал, преди да напусне редиците на МВР в знак на протест срещу изискването да не членува в партията, на която днес е УЖ голяма алтернатива.:wink:
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Не се сърди, нормално е получаваш иронични подхвърляния по свои адрес когато говориш с недомлъвки. Защо не обобщиш каква е точната причината за фалита, вместо да обясняваш какво са та карали да правиш? Защо просто не си кажеш, че ти падна оборота защото в твоя квартал са отворили лидъл или кауфлан и бабаите пазарят от там?

Живота колко е сложен... ехх това колко сложна материя е за твоята дребна душица :)

В няколко поста назад го каза бе човек. Ти ще ме изненадаш, ако сефте чуваш да е фалирала фирма, защото не и връщат ДДС или я принуждават да си сложи касов апарат, свързан с НАП. Разберете, няма бизнес, който да оцелява в тази среда, ако не го играе и той мръснишки. Много честните фалират още първата година. ;)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Не се сърди, нормално е получаваш иронични подхвърляния по свои адрес когато говориш с недомлъвки. Защо не обобщиш каква е точната причината за фалита, вместо да обясняваш какво са та карали да правиш? Защо просто не си кажеш, че ти падна оборота защото в твоя квартал са отворили лидъл или кауфлан и бабаите пазарят от там?

Живота колко е сложен... ехх това колко сложна материя е за твоята дребна душица :)

Абе пич, ако гадаеш с помоща на боб виж да не е хванал гъгрици, че все тъпи предположения праскаш.:lol: И изобщо няма да ти давам обяснения на тебе за каквото и да е - пробвай с утайка от кафе или карти таро - може и да ти светне един ден.
 
Re: От: Re: От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Аз визирах по-скоро прийомите му, а не длъжността, която е заемал, преди да напусне редиците на МВР в знак на протест срещу изискването да не членува в партията, на която днес е УЖ голяма алтернатива.:wink:

Ааа, ясно. Защото другия е подсъдим и пак му гледаме мафиотската мутра на свобода, че и по продажните медии.
 
От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

В няколко поста назад го каза бе човек. Ти ще ме изненадаш, ако сефте чуваш да е фалирала фирма, защото не и връщат ДДС или я принуждават да си сложи касов апарат, свързан с НАП. Разберете, няма бизнес, който да оцелява в тази среда, ако не го играе и той мръснишки. Много честните фалират още първата година. ;)

Аз пък сефте чувам фирма дето не е рег по ддс да чака да и го връщат, а щом си чел внимателно си видял, че въпросното магзинче не е било??? Колкото до касовия апарат, ако фалираш заради това по-добре да идеш да сечеш дърва, дарвин навремето го наричал естествен подбор...

Едит: както виждам по-горе госпожицата няма намерение да изясни случая ... колко типично :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Ааа, ясно. Защото другия е подсъдим и пак му гледаме мафиотската мутра на свобода, че и по продажните медии.
Освен подсъдим,е и осъден вече по едно от делата си,а телевизиите са си техни,особено новичката и босфора...
 
От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Аз пък сефте чувам фирма дето не е рег по ддс да чака да и го връщат, а щом си чел внимателно си видял, че въпросното магзинче не е било??? Колкото до касовия апарат, ако фалираш заради това по-добре да идеш да сечеш дърва, дарвин навремето го наричал естествен подбор...

Едит: както виждам по-горе госпожицата няма намерение да изясни случая ... колко типично :)

да се чудим как тебе де е пропуснал подбора... е, стават грешки :clap:
 
Re: От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Аз пък сефте чувам фирма дето не е рег по ддс да чака да и го връщат, а щом си чел внимателно си видял, че въпросното магзинче не е било??? Колкото до касовия апарат, ако фалираш заради това по-добре да идеш да сечеш дърва, дарвин навремето го наричал естествен подбор...

Едит: както виждам по-горе госпожицата няма намерение да изясни случая ... колко типично :)

Да, явно насила са го накарали. Нали се сещаш, че и счетоводството става с други цифри. Не знам къде живееш, но ме съмнява собствениците на квартални магазинчета пред теб да карат нови коли. Или си в Малибу или не познаваш такива хора. Сметките на такъв тип бизнес са много тънки и всеки голям харч и допълнителна простотия може да го извади от равновесие. Да не говорим за рекетьорите, които минават всеки месец - ХЕИ, Пожарна безопастност, Кварталния и други анимационни герои. Като ти се случи, тогава ще очаквам да се включиш по-адекватно. ;)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Абе пич, не знам кой блее, като овчица, ма ти нито слушаш, нито мислиш. Казвала съм ти милион пъти, че никога не съм била фен на бкп, за разлика от тоя, на който свириш денонощно - как дишаш чак се чудя.
Преди мутрата да съсипе всичко, най-вече икономиката имах реален бизнес, с който мислех да се пенсионирам някога - след него нямам нищо и не съм само аз, а милиони българи изгубиха бизненса си, вследствие на политиката на геноцид, с която ТОЧНО мутрата уби дребния бизнес.
Магистралките бяха хранилка, от която крадоха най-много - така че не ми излизай с тоя номер. Не защитавам комунягите - можем да ги плюем заедно до утре ако искаш, ама да ми казваш, че мутренската групировка е тяхна алтернатива говори за огромен наивитет, граничещ с глупост.
Точно с тая политика оцеляхме в тая криза. А в една Испания даже българи дето са там от 10 години се върнаха тук. Безработицата минава 20 процента. Та не ми говори как ти бил рухнал бизнеса. Аз ти говоря с факти. Всяко БКП управление завършва с криза . Трите банкови кризи дойдоха по управлението на БКП. Европарите винаги спират по времето на БКП. Това е. Няма как народа на 10 поредни избори да не те нарежда на 1во място и ти да управляваш. ТОва се нарича шмекерство и затова тая проядена тройна коалиция се разпадна. Герб е най-подкрепяната партия в България факт. Всички големи градове в България Герб води с много проценти. Младите хора гласуват в голямата си част за Герб. Статистиката е това. Хората от села , турци , цигани и пенсионери - това е електората на останалите партии. ТИ за кои ще гласуваш ?
 
Re: От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Аз пък сефте чувам фирма дето не е рег по ддс да чака да и го връщат, а щом си чел внимателно си видял, че въпросното магзинче не е било??? Колкото до касовия апарат, ако фалираш заради това по-добре да идеш да сечеш дърва, дарвин навремето го наричал естествен подбор...

Едит: както виждам по-горе госпожицата няма намерение да изясни случая ... колко типично :)

човек микробизнесите изкарват по една запалта на собствениците като се извадят всички и създават заетост от тях няма какво повече да вземеш затова в белите държави гледат колкото могат да ги облекчат защото не може да вземеш кой знае какви данъци дори да ги изстискаш докато не им остане нищо....

иначе си прав че така погледнато в дървенат мафия (незаконна сеч) може да правиш спокойно 7-8к на месец и за два месеца в гората да изкарваш повече отколкото микробизнес за година...
 

Горе