Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

аз също имам затънал бизнес 10х ту герб
какво го съсипа - 99 на 100 от големите поръчки минаха през фирми на герб. без изключения всичко държавно, общинско и тия на хранилката. останаха трохи, дето си ги деляхме аз и доскорошните ми конкуренти, които се оказаха в сходна затъваща позиция. в момента гербаджийските фирми ги "разследват" данс, ама кел файда - бизнеса умря
увеличиха се разходите по поддръжка на бизнеса многократно. спряха да плащат. направо ни разкатаха фамилията с пари, дето не можем да си вземем. а вноските по кредитите и разходите си вървяха.
капакът бяха новите касови апарати, които при мен бяха много голямо перо
а единната сметка ни еба мамата тотално :)

Всички го имаме. Добре се погрижиха за това. Имам и още двама мои приятели, които не им се отрази добре. Единият (по-скоро познат) даже си хвана работа с презумпцията да вика срещу герберите в анти-правителствените протести, за да им каже, че не стават, не че не си го знаят де. :)

Това са най-големите унищожители на икономика, и който ще гласува за това, 100% няма собствен бизнес. А ако има, явно не е достатъчно зависим от икономиката тук. И най-вече в две пера го сдухаха яко - потоците пари, които бяха само в тяхна посока - техни хора, и новите изисквания, които спъваха във всяко едно отношение бизнеса. И ето ти икономика. Ако някой ми каже, че сега имаме читава икономика, много ще се забавлявам. :) Не че някога сме имали, но след тях вече и това нямаме. И сега моля ти се, ще дават по проекти по 20К лева на студенти за стартиране на идея. Оптимисти. Само ми е чудно кой ще се захване с това да прави тук бизнес с тези пари. Ще фалира още преди да е почнал да трупа клиенти и обороти. Но нека, да се пробват младите.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Не искам да се намесвам в политически спорове. Само от чисто любопитство - какъв ти беше бизнеса и как точно ти го съсипаха? Стига да не е някаква огромна тайна.

Не, не е тайна - търговия с хранителни стоки беше и преди да си ми казал, че съм некъдарна и затова съм фалирала, ще те информирам, че работих в продължение на 17 години, а един некадърник не може да издържи толкова, нали? Пък и успявах при лошите комунисти, но при добрия тиквунчо се провалих.
Няма да изпадам в подробности как точно - схемата е обществено достояние, само ще те светна, че първото решение на тиквата беше да ограничи свободната продажба на цигари с решението за ДДС-регистрация, което освен удар по легалната търговия на малките магазини беше и удар по хазната, тъй като контрабандата побесня именно при тяхното управление и по-точно ПОРАДИ тяхното управление. За връзването към НАП, което беше безпредметно за малките фирми на патентен данък даже не ми се говори - цялата галимация за един апарат + такса на мобилен оператор възлезе на 300-500лв за апарат, което във време на свито потребление и големи разходи си беше именно геноцид. Погледни търговския регистър и виж при кое управление най-много фирми са преустановили дейност и пак ме питай ''как точно''. Аз пък ще те питам, като ги няма дребосъците кой ще пълни хазната с данъци, ама едва ли ще ми отговориш смислено...
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Не, не е тайна - търговия с хранителни стоки беше и преди да си ми казал, че съм некъдарна и затова съм фалирала, ще те информирам, че работих в продължение на 17 години, а един некадърник не може да издържи толкова, нали? Пък и успявах при лошите комунисти, но при добрия тиквунчо се провалих.
Няма да изпадам в подробности как точно - схемата е обществено достояние, само ще те светна, че първото решение на тиквата беше да ограничи свободната продажба на цигари с решението за ДДС-регистрация, което освен удар по легалната търговия на малките магазини беше и удар по хазната, тъй като контрабандата побесня именно при тяхното управление и по-точно ПОРАДИ тяхното управление. За връзването към НАП, което беше безпредметно за малките фирми на патентен данък даже не ми се говори - цялата галимация за един апарат + такса на мобилен оператор възлезе на 300-500лв за апарат, което във време на свито потребление и големи разходи си беше именно геноцид. Погледни търговския регистър и виж при кое управление най-много фирми са преустановили дейност и пак ме питай ''как точно''. Аз пък ще те питам, като ги няма дребосъците кой ще пълни хазната с данъци, ама едва ли ще ми отговориш смислено...
Разбрах - съсипали са те от данъци, които преди това не си плащал/а.
Въобще нямам намерение да ти казвам тия неща, така че не заемай отбранителна позиция.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Герб изначало започнаха да прецакват фирмите с ДДС,имах позната счетоводителка,от която знам,че в момента,в който си поискаш ДДС-то следва Ревизия,след което дела по всички инстанции,докато след 1-2 години последната инстанция реши в твоя полза и държавата е длъжна в едномесечен срок да ти въстанови ДДС-то.Да,ама за тези 1-2 г. ти и фирмите надолу във веригата увисвате и следва неминуем фалит...Отделно с вдигането на акциза на цигари и забраната за тютюнопушене спомогнаха за фалита или западането на много дребни бизнеси.За сметка на това,контрабандата процъфтяваше и продължава да цъфти...За касовите апарати и изфабрикуваните полицейски акции въобще да не говорим...Или за общ.поръчки,при положение,че цялата общинска администрация беше и все още е тяхна.Не си мислете,че нещо се е променило,БСП/ДПС бяха 1 година на власт,но поръчките поне на общинско ниво си ги лапкаха пак Герб,а държавните отиваха при фирми на ДПС и БСП.Накрая явно им завидяха за ЮП и се изпокараха.Скоро ще почнат и да се избиват,така като гледам...
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

You must spread some Reputation around before giving it to nandibandi again.

А, така кажи им го душко, ама те промити мозъци нокога няма да го схванат.....

По времето на гроб всеки, който не беше съгласен с тях и тяхната политика, беше смазван, а тези които бяха с тях награждавани финансово и то сериозно, а тези имащи връзки с несъгласни с гроб принуждавани да избират или парите или .......
Това са най-големите изверги които са се появявали на сцената, майка им мръсна да ме извинявате, че псувам открито, но не мога да понасям тиквениците от гроб, а бърнито и останалите, в форума просто им е промит мозъка или им се заплаща добре за да реват.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Аз ще заема вместо нея, искаш, ли? И без това нищо не ми се прави вече?
Пък тиквите най-ги обичкам, да те цункам за лека нощ?
Пи ли си хапчетата б.б.?
Разбрах - съсипали са те от данъци, които преди това не си плащал/а.
Въобще нямам намерение да ти казвам тия неща, така че не заемай отбранителна позиция.
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Разбрах - съсипали са те от данъци, които преди това не си плащал/а.
Въобще нямам намерение да ти казвам тия неща, така че не заемай отбранителна позиция.

Ама по време на криза не видгаш данъците :) това правят леви партии затова говоря за лявото управление на герб и че герб е лява партия..

и винаги ми е странно как се пишат десни че и антикомунисти...
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Разбрах - съсипали са те от данъци, които преди това не си плащал/а.
Въобще нямам намерение да ти казвам тия неща, така че не заемай отбранителна позиция.

Ясно, и ти си чукча писател - не читател. Говоря ти за патентен данък, който съм плащала стриктно, плюс осигуровки, плюс квото още се сетиш. Поинтересувай се какво е патентен данък и ми обясни как връзката на моята фирма към НАП ( и на милиони други малки фирми) увеличи приходите в бюджета?
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

You must spread some Reputation around before giving it to nandibandi again.

А, така кажи им го душко, ама те промити мозъци нокога няма да го схванат.....

По времето на гроб всеки, който не беше съгласен с тях и тяхната политика, беше смазван, а тези които бяха с тях награждавани финансово и то сериозно, а тези имащи връзки с несъгласни с гроб принуждавани да избират или парите или .......
Това са най-големите изверги които са се появявали на сцената, майка им мръсна да ме извинявате, че псувам открито, но не мога да понасям тиквениците от гроб, а бърнито и останалите, в форума просто им е промит мозъка или им се заплаща добре за да реват.

Не се ядосвай душе - да спориш с кученцата на тиквоча е, като да спориш с радиото, въпреки че второто може и да се получи чат-пат.:wink:
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

нанди, не се ядосвай, няма те разбере

я кажете, не са ли на една хранилка?

Проектът на Йордан Цонев за допълнение на Наказателния кодекс, който практически криминализира всяко говорене срещу банки и финансови институции, беше приет днес на първо четене в парламента с гласовете на 90 народни представители от ГЕРБ и ДПС. Срещу проекта, който беше остро критикуван от цялата юридическа общност, гласуваха едва петима депутати, а 48 народни народни представители от Коалиция за България се въздържаха.

http://www.capital.bg/politika_i_ik...zasiliha_pulnata_zabrana_za_kritika_na_banki/

гробари, депесари и бесепари :cry:
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Разбрах - съсипали са те от данъци, които преди това не си плащал/а.
Въобще нямам намерение да ти казвам тия неща, така че не заемай отбранителна позиция.

Ти бате, верно ли? :)

Какво си прочел от това, което написа nandibandi, защото отговора ти не е адекватен на това, което аз чета. Ама то е до сиво вещество, какво да се прави.

И дори да си плащаш данъка, съвестни гражданино, за какво го правиш? Нещо да си получил насреща?

Колко мои познати увиснаха, защото им правеха проверка по ДДС, защото си го искат. И след 1-2 години си го получиха. Питай ме дали имат фирми, които да ги преберат вече. Това е разчистване на сметките, а не бизнес. Друго, ако кажеш, че това ти е малко, какво мислиш за поръчките и проектите, които реално се даваха на техни фирми, а тези, които са се докопали до някакви проекти - чакат с години да си вземат парите. Ти си работник, няма да разбереш. Само човек, който има собствен бизнес е наясно какво се случаи и как мутрите прецакаха всичко и си развиха контрабандата и каналите. Нищо, овчи, ходи на работа и си плащай данъка и кредитите. Няма страшно, ГЕРБ са супер. ;)
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Ясно, и ти си чукча писател - не читател. Говоря ти за патентен данък, който съм плащала стриктно, плюс осигуровки, плюс квото още се сетиш. Поинтересувай се какво е патентен данък и ми обясни как връзката на моята фирма към НАП ( и на милиони други малки фирми) увеличи приходите в бюджета?

Ама мила, той не знае какво е патентен данък. :) Той е работник. Шефът му плаща патентен данък. :) Той плаща само сметки, данъци и вноски по кредити. ;)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Ясно, и ти си чукча писател - не читател. Говоря ти за патентен данък, който съм плащала стриктно, плюс осигуровки, плюс квото още се сетиш. Поинтересувай се какво е патентен данък и ми обясни как връзката на моята фирма към НАП ( и на милиони други малки фирми) увеличи приходите в бюджета?
Нещо лошо ли казах? Защо се обиждате взаимно... че и мен намесихте.
Сори, че попитах!
 
От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Ама мила, той не знае какво е патентен данък. :) Той е работник. Шефът му плаща патентен данък. :) Той плаща само сметки, данъци и вноски по кредити. ;)

Да, но е толкова убеден, че аз съм укривала данъци, че чак ми се стори, че споря с цвъко, който 3 години ме е подслушвал.:wink:
Да те управлява милиционер е кофти - да си влюбен в милиционер, значи да виждаш във всеки човек - престъпник.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Нещо лошо ли казах? Защо се обиждате взаимно... че и мен намесихте.
Сори, че попитах!

Амииии, глупости - как ще е лошо да се изцепиш, че някой не си е плащал данъците, без изобщо да си запознат ? Супер си пич - продължавай да меташ глупости с голямата лопата.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Чакай, то сега тепърва започва, сега ще се появят и другите заплатени, бърнита мърнита, математики, боизи и кво ли още не :D
Амииии, глупости - как ще е лошо да се изцепиш, че някой не си е плащал данъците, без изобщо да си запознат ? Супер си пич - продължавай да меташ глупости с голямата лопата.
 
От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да, но е толкова убеден, че аз съм укривала данъци, че чак ми се стори, че споря с цвъко, който 3 години ме е подслушвал.:wink:
Да те управлява милиционер е кофти - да си влюбен в милиционер, значи да виждаш във всеки човек - престъпник.
Ако не забеляза, аз те цитирах. Това, което конкретно посочи, че те е съсипало беше:
- регистрация по ДДС
- закупуване и свързване с НАП на касов апарат, което твърдиш, че ти е струвало 300-500лв.

Аз си помислих, че са те рекетирали, както мен по времето на царя. Направо дойдоха 4 човека с бухалки.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Чакай, то сега тепърва започва, сега ще се появят и другите заплатени, бърнита мърнита, математики, боизи и кво ли още не :D

Е, опасявам се няма да имам нервите да им чета глупостите и ще се захвана с нещо по-приятно.
Тия пичове са като степфордските съпруги - боко ги е програмирал и ходят като роботи и повтарят едни и същи глупости, а мисловна дейност - тц!
 
От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Ако не забеляза, аз те цитирах. Това, което конкретно посочи, че те е съсипало беше:
- регистрация по ДДС
- закупуване и свързване с НАП на касов апарат, което твърдиш, че ти е струвало 300-500лв.

Аз си помислих, че са те рекетирали, както мен по времето на царя. Направо дойдоха 4 човека с бухалки.

Регистрацията по ДДС беше изискване, необходимо за да продаваш цигари, което в последната година на ''кадърното'' си управление отмениха.
Аз не се регнах по ДДС а спрях да продавам, което допълнително намали оборотите и ускори фалита. Ако нещо не ти е ясно, питай, но не прави глупави заключения, че се излагаш. Данъка, който съм била длъжна да плащам - си го плащах.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Аз ги чета за забава душко, толкова са ми ясни, всички, че не ми се обяснява. :)
Е, опасявам се няма да имам нервите да им чета глупостите и ще се захвана с нещо по-приятно.
Тия пичове са като степфордските съпруги - боко ги е програмирал и ходят като роботи и повтарят едни и същи глупости, а мисловна дейност - тц!
 

Горе