Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Че кой ти каза, че е крадец човека? Много си е свястен, ППП коалицията го съсипа, аз на този доклад хич не вярвам


Аха.. съсипали са го.

Я ми кажи, кой е тоя шеф на банка, който не знае че банката му е раздала "лоши" кредити за милиарди и е вътре с още милиарди?
И не прави нищо... е освен да се крие като мишок в Сърбия.

Стига развива теории. Ти не си ли следиш финансиите? Без да си шеф на банка?
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Имаш уменията да четеш едната страна от коалицията ППП ( пеевски / прокопиев / прокоратура / ) - и нормално каквото си чел там, да стане.
Ти се покри като мишка, сега излезна от дупката преди няколко дни, гледа ли си учителя прокопиев по бтв при цветанка ризова?

Типичното поведение на един маргинал.Взимането на почивка ако му се вика покриване, така да е!

Върни се в линк и пак чети! До колкото знам, нещата който са общо общество достъпни лесно се намират - прост пример търговският регистър! Ако искаш по напреднала работа има ДАКСИ!


Значи няма се извиниш, е здраве да е.
 
Последно редактирано:
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

blackout8, ти си е гати пророка! Каквото каза за КТБ, това стана.
Между другото се вслушах в съветите ти и за другата банка, за която лятоска прогнозира, че ще има сериозни затруднения, и си изтеглих депозитите от там. Щях да направя от трън та на глог. Ще видим, дали ще се окажеш прав. Ноември им е падежа да върнат държавната кинта, ако не се лъжа.

ПС: Дължа ти една черпавка с тенденция да се повишат драстично годините на питието, ако пак се окажеш прав.
 
От: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

blackout8, ти си е гати пророка! Каквото каза за КТБ, това стана.
Между другото се вслушах в съветите ти и за другата банка, за която лятоска прогнозира, че ще има сериозни затруднения, и си изтеглих депозитите от там. Щях да направя от трън та на глог. Ще видим, дали ще се окажеш прав. Ноември им е падежа да върнат държавната кинта, ако не се лъжа.

ПС: Дължа ти една черпавка с тенденция да се повишат драстично годините на питието, ако пак се окажеш прав.

Радвам, се че си се вслушал в съвета ми, макар че не се познаваме лично.
Не съм пророк, както казах анализирах КТБ беше много ясно, че нещата са не такива каквито трябва да бъдат! Най-простото имаха около 3% лоши кредити на фона от 22% средно за цялата банкова система, за 4 години и нещо направи 3-но увеличение на актива на фона на мижавите няколко процента за цялата банкова система - само това трябва да свети за нестабилност, другото то ... ами то бе ясно стига да гледаш обективно. Най ми е смешно как редица експерти останаха в неведение, не искам ги вкарвам в кавички някой от тях са платени, други хамави а трети просто не гледаха обективно, а четвърти мислиха че това няма как да стане това, което стана.

Точно така за 5 месеца падежа е 29 Ноември. Матуритета е с 5 месеца и такова е разрешението на ЕК - ето го и писмото http://ec.europa.eu/competition/state_aid/cases/253354/253354_1570224_113_2.pdf Чудно ми е какъв план е дала банката за преструктуриране преди време.

Когато едно нещо стане веднъж е случайност, а два пъти вече е явление или максимата ако нещо стане два пъти, ще стане и три пъти! Тази банка 2 пъти я спасяваха, така че дори и да не е успяла да набере средства нашите пак ще пишат до ЕК и чисто формално ще се револвира за още 5 месеца.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

E какво си анализирал, то и аз казах, че тая банка ще я съсипят ППП коалицията и така и стана, стига плямпа глупости.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

E какво си анализирал, то и аз казах, че тая банка ще я съсипят ППП коалицията и така и стана, стига плямпа глупости.

И кога каза, че ще я съсипят? Като прочете, че някой казал те ППП ще съсипят - повтарянето като латерна, какво си чел е нищо. Да вникнеш във фундамента на КТБ е съвсем друго. Ако беше го направил това и ако беше анализирал ситуацията, ти сам щеше да пишеш за рисковете в КТБ сигурно и преди мен, а не постфактум след събитието и то месеци след него. Изхода да вече е очеизваден, че трябва мине през пазарно решение.

Честно казано не знам, който го е измислил ППП и какво е вложил зад тези думи, но ти упорито отказваш да слушаш какво ти се говори! Още преди да има понятие коалиция ППП и какъвто му смисъл да му вкарваш аз съм писал какво става. Купувал съм 2012 банкови акции на нашата борса и съм представял аргументирани анализ пред хора, които и те като теб ми казваха, че нищо няма се случи, но хора със знание и опит за разлика от теб - е сега се оказа, че са в грешка.

Като не можеш губиш не се хващай на хорото, спри да си измисляш глупости по мой адрес - седни и чети всичко го има черно на бяло писано в този форум! Не влизай в теми, в които не ти е ясно кое как е! Ползвай си SЕО-то и там се развивай, аз като не знам си плащам и ми го правят.
 
Последно редактирано:
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Кризата с КТБ няма нищо общо с никакви икономически и финансови показатели. Причина за нея са Делян Пеевски и компания, които, за да си отмъстят на Цветан Василев, използваха различни медийни и комуникационни инструменти, всявайки паника сред вложителите. Това накара хората да се втурнат да теглят пари и банката окапа. За малко не се получи верижна реакция, която да започне да събаря и други големи банки. Това, че беше спрян процеса е страхотно постижение.

Със сигурност в КТБ има доста нередности, но банката все още щеше да си работи без никакви проблеми, ако не беше атаката на Пеевски срещу нея. На 1000% съм сигурен, че в подобна ситуация абсолютно същото щеше да се случи с всяка една банка от топ 5 и след последвалия одиторски доклад щяха да бъдат открити сходни по мащаби нарушения. Пеевски и компания все още имат огромно влияние върху журналистиката в България и благодарение на тях вниманието в медиите постоянно се отклонява от истинските причини за кризата. Ако имахме свободни медии хората вече щяха да са разбрали кой е истинският виновник за това, че са ограбени, а срещу Пеевски нямаше да има само протести, а може би нещо повече. Не е случайно, че сме на стотно място в класацията за свобода на медиите.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Причината е, че тази банка не работеше на пазарен принцип. Колкото до въпросните медии, те са неин продукт. Без нейното финансиране, тези медии нямаше да ги има. Защото и те не работят на пазарен принцип. Лафка също не работи на пазарен принцип.
 
От: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Кризата с КТБ няма нищо общо с никакви икономически и финансови показатели. Причина за нея са Делян Пеевски и компания, които, за да си отмъстят на Цветан Василев, използваха различни медийни и комуникационни инструменти, всявайки паника сред вложителите. Това накара хората да се втурнат да теглят пари и банката окапа. За малко не се получи верижна реакция, която да започне да събаря и други големи банки. Това, че беше спрян процеса е страхотно постижение.

Със сигурност в КТБ има доста нередности, но банката все още щеше да си работи без никакви проблеми, ако не беше атаката на Пеевски срещу нея. На 1000% съм сигурен, че в подобна ситуация абсолютно същото щеше да се случи с всяка една банка от топ 5 и след последвалия одиторски доклад щяха да бъдат открити сходни по мащаби нарушения. Пеевски и компания все още имат огромно влияние върху журналистиката в България и благодарение на тях вниманието в медиите постоянно се отклонява от истинските причини за кризата. Ако имахме свободни медии хората вече щяха да са разбрали кой е истинският виновник за това, че са ограбени, а срещу Пеевски нямаше да има само протести, а може би нещо повече. Не е случайно, че сме на стотно място в класацията за свобода на медиите.

Има си редица валидни икономически и финансови причини да се знае, че тази банка е много по-рискована от всички други. Да не говоря и за политически причини!
1. 3-но увеличение на активите за 4 години и нещо, като на фона най-големите банки кретаха с мижави проценти! Това е функция на редица държавни компнии/институции, които на времето вливаха парите си там! Това автоматично ти прави висока концентрация на депозити от 1 източник - приемам държавата като 1! Както тя държавата създаде и ликвидната криза на КТБ, цацата и медиите бяха просто черешката на тортата.
2. Другият начин на този 3-ен ръст бяха ултра високите депозитни лихви - два пъти средно над пазарните! Тук нещо трябва щрака, че имат огромна нужда от пари без значение за какви цели. Като цяло финансирането беше на много висока цена.
3. Всичкият този паричен ресурс се използваше да се кредитират редица приватизации/проекти, на фирми от кръга Пеевски-Василиев - БТК и БулгарТабак се цветущи примери. Имаше и добри кредити с много добро обезпечние към Петрол АД(после стана под контрола на Василев, като го взе от Събев, а Събев и Василев върнаха Илюмжинов и Ершов в 1-ви клас), но основният принцип бе на свързаността! Всичко това е широко достъпно в търговският регистър, както и в публични отчети както и на други места - дадох пример ДАКС, да не изброявам. Така под контрола бяха Булгартабак, БТК, Петрол, Техномаркет и т.н както безчет кредити отпуснати на фирмите на Пеевски. Както редица медийни проекти + политическият проект на Бюрека и т.н и т.н.

Тук просто си личи, че огромна концентрация на кредити в създаването на политическо-медийна-индутириална империя, обслужваща двмата! Т.е. с депозантни пари се гради империя, която от Юни месец се дели.
Това няма нищо общо със стабилно банкиране! Като за капак над 98% от кредитите са отпуснати на има няма 140 човека. Само това + факта какво се финансира иде да каже, че при ликвиден проблем активите им стават силно неликвидни ....

Дори никой да не приеме от 1 до 3, теорията и практиката на банковото дело се казва - когато една банка кредитира и увеличава активите си с бързо темпо в пъти от нормалното за една система, риска в тази банка расте главоломно! Просто защото няма да имат средства да отговорят при дори и малка вълна на теглене на депозити!
В отчета на КТБ, както и официално от БНБ за около 2% лоши кредити на фона от над 20% за банковата система - http://www.investor.bg/novini-i-ana...urirani-krediti-s-ryst-za-vtori-mesec-182427/ След доклада се разбра как се постига лесно това счетоводно! Плащане на вноските, чрез нови рефинансирания и промени в гратисният период!

Само на базата на последният абзац всеки, които е образован по линия банково дело ще каже, че има нещо много сериозно сбъркано или в банковата ни система или КТБ е функция на банковият месия. Но като вкараш точки от 1-3 нещата се променят.

КТБ съм писал, че е с много сериозен риск именно за всичко изброено по горе и защо не е добре да се доверим парите при нея!

Това, че катализатора беше Пеевски и Цацаратурата, това беше просто катализатор! Ако КТБ беше ръководена по всички нормални практики и най-вече не КОНСОЛИДИРАШЕ кредити/силно увеличение на риска, а ДИВЕРСИФИЦИРАШЕ /намаляваше риска/ нещата щяха да са коренно различни. Проблема на КТБ е че не се движеше от правилни банкови практики, никога нямаше да пише всичко от точка 1 до 3 и тогава нямаше как да се прогнозира, дори и атаката да имаше от цацата и свинята, нямаше да могат да я бутнат - просто защото щеше да има силно доверие от хората!

Може да те върна и след евро изборите, когато ДПС-то реши че са силни и убиха директно БСП, след това почна и контрата на БСП по линия ЮП - а там беше най-голяма хапка от милирди, сега това се дели и заграба! От там можеш да търсиш и политически сигнални, че КТБ като функция на политика може да стане нещо.

Няма как да се съглася, че всички са били в небрано лозе на 20 Юни защото нямало как да се разбере какво става във фундамента по лини КТБ и политическо-медийна-индутириална империя.
 
Последно редактирано:
Абе като цяло бизнес, който се управлява от такива такива хора няма как да работи на пазарен принцип и всички го знаем. Погледнете всеки един от тях. Който и да вземете, все нещо не му е ОК. Като започнем от медиите, които имат доста съмнителен модел за печалба. ;) Да не говорим, че много ме съмнява дали някоя от тях е на печалба в последните няколко години. Дали се държат предимно, за да се използват като инструмент за манипулация. Специално за Лафка, знаем как влезе на пазара, сигурно следва и доста крив бизнес модел - ниски заплати, монопол в някои области и подбиване на цени, както и се опитаха да вкарат това с цигарите, което тотално щеше да унищожи двугите. Колкото и пари да имат собствениците им, те не са добър пример за бизнес, лидерство, и др. Те имат 2 основни неща, които им помагат - връзки, пари и гадния човешки фактор. КТБ си е живия пример за това. И в интерес на истинат, не само Пеевски седи зад тази свинщина, а още куп хора, които са алчни, незадоволени, и мръсници. Пеевски е просто лицето. И за това, което направи трябваше да отнесе бесни глоби, дори затвор, но знаем и как работи правосъднната ни система също, та те така.

Няма друга държава, в която се случват такива абсурди и лоши практики. Ако си икономист тук имаш много материал да напишеш една книга за това, в няколко тома. ;) Линкът за Телерик и КТб е идеален пример кой става и кой не за бизнес лидер. В едния случай продаваш компанията си за 200+ милиона долара, в другия фалираш една банка и дърпаш няколко ключови отрасъла и десетки хиляди вложителя надолу. И това е не защото такава е съдбата й, а защото зад нея седят алчни, некадърнни изроди, които са решили, че е по-добре да разпределят парите между себе си, взимайки от народа. И естествено на държавата не и пука. Но за съжаление и държавата е съставена от такива хора, та всичко си идва на мястото. Няма случайни неща, просто има следствия от вече взети решения. Това е.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Всъщност, от всичко изброено по-горе в последните две мнения (с които съм напълно съгласен), изводът е, че с парите на КТБ е купувана власт. Защото притежанието на медии и Лафка, и ключови предприятия е именно власт. Нито едно от тях не работи на пазарен принцип, затова целта не е била развитие на бизнес, а развитие на власт. А на Лафка тепърва ще им ядем лайната, това е един от най-страшните проекти за мен.
 
От: Re: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Абе като цяло бизнес, който се управлява от такива такива хора няма как да работи на пазарен принцип и всички го знаем. Погледнете всеки един от тях. Който и да вземете, все нещо не му е ОК. Като започнем от медиите, които имат доста съмнителен модел за печалба. ;) Да не говорим, че много ме съмнява дали някоя от тях е на печалба в последните няколко години. Дали се държат предимно, за да се използват като инструмент за манипулация. Специално за Лафка, знаем как влезе на пазара, сигурно следва и доста крив бизнес модел - ниски заплати, монопол в някои области и подбиване на цени, както и се опитаха да вкарат това с цигарите, което тотално щеше да унищожи двугите. Колкото и пари да имат собствениците им, те не са добър пример за бизнес, лидерство, и др. Те имат 2 основни неща, които им помагат - връзки, пари и гадния човешки фактор. КТБ си е живия пример за това. И в интерес на истинат, не само Пеевски седи зад тази свинщина, а още куп хора, които са алчни, незадоволени, и мръсници. Пеевски е просто лицето. И за това, което направи трябваше да отнесе бесни глоби, дори затвор, но знаем и как работи правосъднната ни система също, та те така.

Няма друга държава, в която се случват такива абсурди и лоши практики. Ако си икономист тук имаш много материал да напишеш една книга за това, в няколко тома. ;) Линкът за Телерик и КТб е идеален пример кой става и кой не за бизнес лидер. В едния случай продаваш компанията си за 200+ милиона долара, в другия фалираш една банка и дърпаш няколко ключови отрасъла и десетки хиляди вложителя надолу. И това е не защото такава е съдбата й, а защото зад нея седят алчни, некадърнни изроди, които са решили, че е по-добре да разпределят парите между себе си, взимайки от народа. И естествено на държавата не и пука. Но за съжаление и държавата е съставена от такива хора, та всичко си идва на мястото. Няма случайни неща, просто има следствия от вече взети решения. Това е.

+1

Забравих да допиша та и тук ще пиша и ще подкрепя думите ти.

Някой чу ли какво каза жената на Василев? Василев казал, че КТБ има активи за 2.5 милиарда евра или 5 милиарда лв - да приемем тази теза, която няма как да се докаже, та КТБ имаше към Март тази година 7.3 милиарда активи, дръпнаха се 1 милиард остават 6,3 милиарда! Толкова счетоводно има активи, а жена му казва тази седмица КТБ има за 5 милиарда лв - само от тези думи и проста математиката прави разминаване от 1,3 милиарда!
 
Из :facebook.com

Моля за помощ и съдействие. Вече няколко месеца живеем като в 19 век. Всичките ни спестявания са в КТБ. Купихме през април месец 130 кози. Днес те зимуват отвън на минусови температури. Парите не ни стигат за да си купим армиран найлон, за да покрием кошарата. Плаче ми се, вика ми. На кой да пиша, към кой да се обърнем. Защо??? Как се допусна тази бездържавност в държавата. Борим се всеки ден да оцелеем. Нямаме баня за зимата, няма тоалетна. Наляхме малко бетен сами, но не можем двама души сами да налеем помещението. Броим си последните пари, имаме малко продукция, но с тия големи нужди и разходи и тя не стига до никъде. За по-малко от половин година се научихме да правим сирене и кашкавал, какъвто се е правил от едно време, без добавки и без консерванти с естествена плесен на кашкавала. И това го постигнахме, защото ни даваха 0.60 лв на литър мляко. Но питам се как ще изкараме зимата. Внесохме покана за незабавно изплащане на нашия депозит към БНБ и към Фонда за гарантиране на влоговете. Помогнете, кажете къде да пишем.

Не е истина. И ще става по-зле с идването на зимния сезон. Нещастията до къде докараха хората. Един добър извод, който може да се извлече от този казус (ако може да се нарече така дори) е не разчитайте на държавата за нищо, абсолютно за нищо. Всеки, които започне бизнес с близки отношения с държавата е обречен. ;)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Най-добре онлайн, поне не зависиш от държавата. А тя определено не създава условия за развитие на бизнес. А БНБ...а БНБ... и тия които играят тоя фарс за пред хората, всички те ще си получат заслуженото, за няколко милиона на човек ще сринат човешки съдби и животи на хиляди. Нищо не остава ненаказано!
 
Най-добре онлайн, поне не зависиш от държавата. А тя определено не създава условия за развитие на бизнес. А БНБ...а БНБ... и тия които играят тоя фарс за пред хората, всички те ще си получат заслуженото, за няколко милиона на човек ще сринат човешки съдби и животи на хиляди. Нищо не остава ненаказано!


+1 за това мнение. Абсолютно всичко се връща. ;) Трябва да си доста наивен, за да мислиш, че нещо такова ще ти се размине. И дори и да не вярваш, то ще те намери. Не са луди тези, които обясняват за баланса в природата и вселената. ;) Имат нещо в предвид, и дори не само са го наблюдавали, но и изпитали. Но за тяхно щастие, при тях е обратния ефект - добро за много добро. Тук ако формулата за доброто работи, значи се очаква нещото, което са сторили да им се върне в пъти. ;)

Да, онлайн му е майката. Имаше една тема в какво е най-добре да се инвестира. Там твърдо си бях за това, и ако пак ме питат, пак това. Дори още преди време когато гледах, че някой ще започва тук онлайн, направо се чудех как го е преценил и какво реално ще очаква от проекта си, имайки предвид не само обстановката тук, но и малкия пазар. На около 4 мил, (това е оптимистична бройка) потребители какво точно ще продаваш, като се има предвид, че това е общо, а не е неговия нишови пазар. :) И КТБ не е причина да си зададем въпроса защо на бг пазара, а по-скоро въпроса има ли смисъл и ако има, струват ли си нервите и инвестицията. :)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да, онлайн му е майката. Имаше една тема в какво е най-добре да се инвестира.



Майката му е стига да не дойде някой скрит тиранин и да ограничава онлайн стил Орбан, че тогава стана интересно ...
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Майката му е стига да не дойде някой скрит тиранин и да ограничава онлайн стил Орбан, че тогава стана интересно ...

Абе вие цъкайте си на чуждте пазари с чужди фирми и вашата да е такава, пък ако иска да идва и Осамата. Важното е допирът до тукашната лайнарщина, бирократщина и държавна пумия да е сведен до минимум, защото виждаме как се грижат за икономиката и гражданите си, пълни мафиоти и мекотели.
 
От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Абе вие цъкайте си на чуждте пазари с чужди фирми и вашата да е такава, пък ако иска да идва и Осамата. Важното е допирът до тукашната лайнарщина, бирократщина и държавна пумия да е сведен до минимум, защото виждаме как се грижат за икономиката и гражданите си, пълни мафиоти и мекотели.

+1
Но има и добри бизнес модели и за БГ - моделите на колегата spy е чудесен пример за добър модел в БГ.

Най-доброто е правим кинтите от вън, а ги харчим тук като най-малко пари оставаме тук под формата на данъци. Отваряш компания в офшорка с нулеви данъци и само тук ни взимат ДОД...
 
Re: От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

+1
Но има и добри бизнес модели и за БГ - моделите на колегата spy е чудесен пример за добър модел в БГ.

Най-доброто е правим кинтите от вън, а ги харчим тук като най-малко пари оставаме тук под формата на данъци. Отваряш компания в офшорка с нулеви данъци и само тук ни взимат ДОД...

Прав си, така е. Но само да не ти разваля настроението, но това не им е основния бизнес. ;) Но са истински професионалисти, няма съмнение в това. Дано някой ден сподели и за успеха си по западните ширини. ;) Иначе смятам, че имат доста добри отношения със Спортала и някои други големи сайтове в бранша - тук в БГ. :)

Винаги е било печелиш модел това. Домусчиев на този принцип и още куп успели бизнесмени. 1-2 неща тук, и всичко навън. Управлява се от тук или иа и тук седалище, но пазарите, които гонят са на вън. ;)

Както и да е, темата е за КТБ и за това какви глупаци има в тази държава и как БНБ е проспала този "тънък" момент с източването на толкова пари. :)
 

Горе