Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Анализът на Илиян Василев - хем признава загубата на стойност, но хем оспорва дупката като се аргументира с проектино-финансиране. За такова финансиране трябва да им железен бизнес план, точно там е логично всичко да е премислено няколко пъти преди отпускане на кредита и трябва да има адски много прилежащо инфо. А силно ме съмнява 80% да са дадени в проектно финансиране все щяхме да чуем за такъв бизнес и този бизнес ще има повече от 1 служител. Факта е че БНБ накара одиторите да работят по друга метода, но си е спекула да се хваща и период от 4 месеца за загуба от 80%. Трябва всичко да се съпостави като оценка спрямо миналият отчет от Март и тогава ще е реална отправната точка на съпоставка!

Аз писах по-горе спрямо думите на Василев, предадени от жена му, в КТБ имало ликвидни стредства за 2,5 милиарда евра като приспадем близо 1 милиард дръпнат остава около 1,3 милиарда разминаване в актива спрямо отчета от Март!

Трябва forensic accounting близко до сериозна финансова ревизия да се направи в цялото КТБ с нарещни проверки за всеки отпуснат кредит, тогава всичко ще излезе черно на бяло. За жалост БНБ си мие ръцете и иска излезе суха!

Цацаратура трябва се самосезира с директни персонални искове към УС и надзора на БНБ като за начало .... ама още нищо не сме чули ..... някои май ще минат стил кредитните милионери от 96/7-ма
 
Последно редактирано:
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

малко жълто е да правят изводи ЕЖК, пък била тя и ЦВЖК...
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Само да кажа, че ПИБ емисията е отложена за 2015, няма да има сътресения сега. В смисъл падежът и е удължен

Да, големи са и топките, но е една от малкото банки, издържали Стрес теста на евро-комисията. А доста европейски банки не успяха. ;) Нещо, с което лично аз бих направил в кампания. :)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Само да кажа, че ПИБ емисията е отложена за 2015, няма да има сътресения сега. В смисъл падежът и е удължен

Дай линк, защото не съм чул ново разрешение от ЕК за нови 5 месеца ...

А иначе хич не бих си доверил парите там дори и 5 лв няма им дам - нека върнат парите и да видим какъв е резултата от преструктурирането им.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

не успявам да го намеря, но в инвестора във форума го бях мернал, може и да не се изразявам правилно икономически, но останах с впечатление, че няма да се връщат сега парите
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

А иначе хич не бих си доверил парите там дори и 5 лв няма им дам - нека върнат парите и да видим какъв е резултата от преструктурирането им.

Да, но бате нека си говорим обективно, един бизнес не е индивидална единити. Най-малкото има и разчита на партньори, в този случай - тези, които и помогнаха да изплатят този отлив, който се случи буквално за ден. Често се случва когато продаваш бизнес, да го продаваш с всичките му активи, а това са и контактите с други бизнеси и партньори. А това дали така е било правилно, вече е друг въпрос, но правилното изчезва още в началото на историята, както бе писал не веднъж. :)
 
От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да, но бате нека си говорим обективно, един бизнес не е индивидална единити. Най-малкото има и разчита на партньори, в този случай - тези, които и помогнаха да изплатят този отлив, който се случи буквално за ден. Често се случва когато продаваш бизнес, да го продаваш с всичките му активи, а това са и контактите с други бизнеси и партньори. А това дали така е било правилно, вече е друг въпрос, но правилното изчезва още в началото на историята, както бе писал не веднъж. :)

Проблема е че се създава морален риск и се оправдават лошите практики това довежда и до изкривяване на пазара, но по лошото е че не порицава, а пощрава лошите практики!
Аз като фалирах, що не ми удари едно рамо държавата.
Да 800 милки успяха да върнат, но държавата за 2-ри път ги вади от калта - работата, че рамото е по-голямо от предният път! Ако не си вземеш поуките си до там - принипно всяка банка има една и съща участ, но не трябва се стимулират лоши практики.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

не успявам да го намеря, но в инвестора във форума го бях мернал, може и да не се изразявам правилно икономически, но останах с впечатление, че няма да се връщат сега парите

Това беше някаква спекулация на лаик - виж в писмото пише помощта е точно за 5 месеца! За да се увеличи трябва ново разрешение, защото това си е държавна помощ и там правилата са различни и много стриктни!
Ако те не го върнат, то ние ще трябва теглим около 1.3 милиарда нов дълг, на фона на 1.2 от лятото.
 
Re: От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Проблема е че се създава морален риск и се оправдават лошите практики това довежда и до изкривяване на пазара, но по лошото е че не порицава, а пощрава лошите практики!
Аз като фалирах, що не ми удари едно рамо държавата.
Да 800 милки успяха да върнат, но държавата за 2-ри път ги вади от калта - работата, че рамото е по-голямо от предният път! Ако не си вземеш поуките си до там - принипно всяка банка има една и съща участ, но не трябва се стимулират лоши практики.

Не си партнираш с държавата, а вече се доказа многократно, че бизнеса (и най-вече физ. лица) по никакъв начин не може да разчита на държавата и всяка една нейна единица, била то социална или икономическа. ;)

Ние тук сме пълни с лоши практики. Лошото е, че никой не си учи урока или са нарочно предизвикани, за да обслужат някои конкретни фигури, което със сигурност няма как да говорим за икономика, бизнес и инвестиции, когато това се случи. ;) Алчността и безкруполните човешки черти не са част от икономическите книги и стратегии. А когато са на лице, всичко друго бяга от стандартите си. ;)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да и затова заемане на нов дълг платим от народа за да удари този дълг едно рамо за нашият стандарт си е върха на сладоледа ..
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да и затова заемане на нов дълг платим от народа за да удари този дълг едно рамо за нашият стандарт си е върха на сладоледа ..

Да, само ми е чудно кой самоубиец ще излезе и ще каже на народа, че ще той трябва да плати нарочно направените грешки на група хора, които както видяхме стоят още на свобода и явно няма нищо да се случи.
 
От: Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да, само ми е чудно кой самоубиец ще излезе и ще каже на народа, че ще той трябва да плати нарочно направените грешки на група хора, които както видяхме стоят още на свобода и явно няма нищо да се случи.

Както виждаш редица политици, "експерти" и всякакви народни изпълнели, художници, режисьори и нам си какви говоря за спасяване и как това е по-доброто, да не забравя синдикалистите и редица явни и не явни икономисти - да не кажа, че голяма част са на лъжичката, но хайде ...

Та има бая, които са съгналсни да вземем милиарди за да узаконим кражбата - така само става деойна кражбжа, ноооо затова им се плаща да говорят :)

Както любимото ми е тези милиарди дупка не били толкова а по-малко около 1-2 милиарда защото сменили методиката и били давани за проектно финансиране! И 100 милиона да е БНБ може вземе лиценза, а спрямо техните виждания са 1-2 милиарда на защитниците, а питат ли се аджеба от тези проектини финансирания, който раздали креидти на фирмите на Василев, та как ще се преберат парите ....
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да, само ми е чудно кой самоубиец ще излезе и ще каже на народа, че ще той трябва да плати нарочно направените грешки на група хора, които както видяхме стоят още на свобода и явно няма нищо да се случи.


Аз вече писах някъде из темата каква е схемата. Пари в кеш от бюджета или от някъде другаде няма да се вадят дори в най-лошия случай. Ще се акумулира дълг за сметка на бъдещите вноски на банките в гаранционния фонд. Така ще се замажат очите на обществото, но това не променя факта, че тези пари в крайна сметка пак са за наша сметка. Просто ще ни ги вземат с упойка.
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Аз вече писах някъде из темата каква е схемата. Пари в кеш от бюджета или от някъде другаде няма да се вадят дори в най-лошия случай. Ще се акумулира дълг за сметка на бъдещите вноски на банките в гаранционния фонд. Така ще се замажат очите на обществото, но това не променя факта, че тези пари в крайна сметка пак са за наша сметка. Просто ще ни ги вземат с упойка.

Това е така, но обществото ще го видиш и колко вече ще има доверие (което дори не знам имало ли е някога) в държавата, банковата система и в частност фифурите замесени в това. След като това се случи, ще се засили в пъти недоверито на хората в банките и това, че ще го връщаме с упойка, едно на ръка, но мисля, че на банките ще им е в пъти по-тегаво. Доверие не се печели лесно, особено, ако преди това си си изграл картите така криво.

Не познавам някой от моите приятели, който би дал два пъти да го таковат. Било то и ония олигофрени от държавната структура. Колко пари са нужни, за да върнат предишното доверие е въпроса. Защото сега питайте на улицата какво им е мнението на хората и сами ще се убедите, че не е такова, каквото беше. И като се върна назад, това се играе за 2ри път. :)
 

Горе