Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Аланчо, редовният ти коментар с редовните епитети в него - ти освен като каруцар от Меден Рудник не можеш ли да се изразяваш - кретен на сина на баща си ще викаш. Милионите, които ги взима капитал по не знам каква неофициална линия ги знам и то не от днес, това не променя с нищо факта, че статията в блитц е стил агенция ЕЖК без грам факт - колко му е да влезе в сайта на фондацията и да копнеш?!?

А иначе щото пита за милионите, хич не е случайно и по-горе Тест писа, няма нужда какво да го пренаписвам.

Това по никакъв начин не променя факта, че Капитал писаха първи за схемите в КТБ, след това схемите между Пеевски-Василев, схемите с ЮП на местна почва, след това скъсване на оста и вече историята я знаеш. А преди последните години винаги е била вадила бакиите на КФН в различни схеми на предприеятията ни на борсата, но уви нищо. След като КТБ, като се гавриха с тоталната безхаберственост на БНБ и КФН цапнаха една глоба. Не знам някоя друга финансово/икономическа медия да яде дърво, това е показателно за качеството, че журналистите им знаят какво да правят. А то не е толкова трудно и тези на Блитц или която и да е медия да правят същото инфото е достъпно просто трябва знаеш къде да го търсиш и да наслагваш фактите, просто е лесно да се пуска жълта преса. Аз лично винаги съм чел Капитал заради техните финансови и икономически анализи и то най-вече на нашата местна почва. По политически теми нещата са различни.
 
Последно редактирано:
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Някой може ли ми каже, що форума е бъгъв и не мога да си едитна поста?
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Аз лично винаги съм чел Капитал заради техните финансови и икономически анализи и то най-вече на нашата местна почва. По политически теми нещата са различни.
Това изчерпва темата. Каквито и анализи да пишат, фактите са че американците им дават пари. Никой не дава пари заради хубавите ти очи. Отделно, това въобще не е пазарно спрямо другите български медии, които нямат такива щедри спонсори. И тук говорим за сериозни суми, милиони долари. Така че, дори и да ги глобят наистина - 100 000 лв. са смешна сума на фона на субсидията им.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Принципно това не е субсидия, а лично отношение между фондация и друго лице и това си е част от играта - това си и пазарно. Фондациите решават на кого да дават пари, в повечето случай се дават на Х лице/компания заради нещо качествено. При капитал не ми е ясно по каква линия им ги дават - ако някой от вас може да изкара пряка линия на харчовете то ще е вече друго, щото спекулации бол.

Не смятам, че това обезсмисля журналистите им които пишат не по политически или не по теми имащи нещо общо Хамерика. Между другото последното, което четох в Капитал е за за някакви БГ момчета направили някакви био пробиотични нам си какви продукти и как силно се котирали в Ню Йорк, другото което четох беше за Walltopia и Терилик ..... но нещата винаги може се проверят в други медии, ако не е разбира се журналистическо соло проучване, но и то може се провери - просто пример Търговският Регистър, компании като Дакси, Агенция по вписване и т.н.

Ето още една останала медия, която показва нещата и то пак по линия на Мавродиев, да се готви и тя за дърво от КФН ...
https://bivol.bg/мавродиев-декларирал-кредитни-карти.html
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Принципно това не е субсидия, а лично отношение между фондация и друго лице и това си е част от играта - това си и пазарно. Фондациите решават на кого да дават пари, в повечето случай се дават на Х лице/компания заради нещо качествено. При капитал не ми е ясно по каква линия им ги дават - ако някой от вас може да изкара пряка линия на харчовете то ще е вече друго, щото спекулации бол.

Не смятам, че това обезсмисля журналистите им които пишат не по политически или не по теми имащи нещо общо Хамерика. Между другото последното, което четох в Капитал е за за някакви БГ момчета направили някакви био пробиотични нам си какви продукти и как силно се котирали в Ню Йорк, другото което четох беше за Walltopia и Терилик ..... но нещата винаги може се проверят в други медии, ако не е разбира се журналистическо соло проучване, но и то може се провери - просто пример Търговският Регистър, компании като Дакси, Агенция по вписване и т.н.

Ето още една останала медия, която показва нещата и то пак по линия на Мавродиев, да се готви и тя за дърво от КФН ...
https://bivol.bg/мавродиев-декларирал-кредитни-карти.html

Да бе,то и дадената двайсетолевка на катаджия не е подкуп,а лично отношение между две физически лица.Що ги арестуват едните и уволняват другите,не знам...
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Да бе,то и дадената двайсетолевка на катаджия не е подкуп,а лично отношение между две физически лица.Що ги арестуват едните и уволняват другите,не знам...

Владко, вземи се стегни явн не ти е ясно взаимоотношението между една частна фонданция със средата на нейното опериране. Като те хване чичко ти полицай и като му бутнеш 20-вка с тези 20 лева ти му откупуваш законното му право, което пък си е наказуемо и за 2-те странни - все пак крадеш от ДЪРЖАВАТА :D
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Владко, вземи се стегни явн не ти е ясно взаимоотношението между една частна фонданция със средата на нейното опериране. Като те хване чичко ти полицай и като му бутнеш 20-вка с тези 20 лева ти му откупуваш законното му право, което пък си е наказуемо и за 2-те странни - все пак крадеш от ДЪРЖАВАТА :D

Значи им даряват едни 3 млн.,ама това нищо не значи.Така ли?Смешни са обясненията и оправданията.Нали писаха миналата година в "Афера" кои протестъри са на хранилка в щатски НПО-та,данните са публични.Това е механизма на цветните революции по цял свят,включително във Венецуела и Украйна.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Значи им даряват едни 3 млн.,ама това нищо не значи.Така ли?Смешни са обясненията и оправданията.Нали писаха миналата година в "Афера" кои протестъри са на хранилка в щатски НПО-та,данните са публични.Това е механизма на цветните революции по цял свят,включително във Венецуела и Украйна.

Къде съм казал, че не значи? Но ти ми кажи 100% за какво са ги дали, а не хипотези. Като знаем по какви линии отиват ще може да говорим - защото всичко е ЕЖК.
Честно казано малко ми е странна логиката с 3 милиона разхвърлени за 4 години ще ти стигнат за цветна революция като по принцип си в НАТА и ЕС .... но карай ти си знаеш.
 
От: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Къде съм казал, че не значи? Но ти ми кажи 100% за какво са ги дали, а не хипотези. Като знаем по какви линии отиват ще може да говорим - защото всичко е ЕЖК.
Честно казано малко ми е странна логиката с 3 милиона разхвърлени за 4 години ще ти стигнат за цветна революция като по принцип си в НАТА и ЕС .... но карай ти си знаеш.

„АМЕРИКА ЗА БЪЛГАРИЯ” ПАК НАХРАНИ ПРОТЕСТЪРИТЕ :
202 220 лв. прибират НПО-та на Огнян Минчев
240 бона грабва братът на служебния екоминистър Юлиан Попов
Институтът за регионални и международни изследвания получава 62 300 лв
Неизвестната фондация „ Български адвокати за правата на човека“ са зарадвани с 86 950 лв
144 000 лева пък са отпуснати на Сдружение „Департамент за правна култура“.
167 150 лева получава фондация „Гъливер клиринг хаус“ на Цветелина Йосифова и Десислава Гаврилова
Това е за 2014 година,а 3-те млн. за Прокопи са отделно ;)

Променям мнението си с още една статия,пак за МИНАЛАТА 2014 ГОДИНА!
СКАНДАЛНО! „АМЕРИКА ЗА БЪЛГАРИЯ“ ДАДЕ МИЛИОНИ НА ПРОТЕСТЪРИТЕ
Сайтът „Офнюз“ ще прави „разследваща журналистика“ със 102 800 лв.
btv е зарадвана с 9 900 долара за филм
Поредните 200 000 долара получава близкият до кръга „капитал“ Асен Асенов и неговото „Списание Едно“.
Малко известният Институт за аграрна икономика на доц. Димитър Николов грабва 386 340 лв.
Асоциация „Прозрачност без граници” е получила поредните 195 255 лв
Институтът за развитие на публичната среда на протестърката Антоанета Цонева взема 194 000 за „инициатива за честни и свободни избори“.
и още и още.....
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Много обичам доводите ти, говорим си за Капитал и само за него, ти ми вадиш някакви други неща от Афера, дай ми преките линкове от сайта и дори пак няма нищо общо с Капитал. Много ми харесва дават ти точен въпрос как капитал ще направи цветна революция като сме в НАТО и ЕС, ти ми скачаш с некви хора дето Афера казва, че взимат пари за протестите и ми чукваш капитал и хайде готови сме и капитал в кюпа смешен довод.

Хайде сега да се върнем на сайта на фондацията и да четем:

Изданията на „Икономедиа” ще съхранят своята редакционна независимост и ще укрепят водещите си позиции в отразяване на събития, в разследвания и анализи, които подкрепят реформите във важни обществени сектори и служат на интересите на гражданите на България.

Сега се сети за това http://www.capital.bg/politika_i_ikonomika/bulgaria/2013/03/29/2032173_durjavata_ktb/ и виж не отговаря ли всичко на болдната част.

А иначе по сметките ти излиза фондацията раздала 1 милион за хранене на протестите - дай да правим пак простите сметки. Имаше протести стотици дни, хайде да вземем проста сметка имало е 1-2к из между хилядидите в страната, които са платени от тази фондация и на всеки да се дават по 20 лв на ден - та значи излиза по 20к на ден сега го умножаваме по 400 дни и хоп излизат между 8 и 16 милиона, та в питанката се пита щом само тази фондация ужким храни от де се финансират "цветните революции". В този пример ти заемам много ниска граница така, че може множиш по няколко. Само не разбрах тази "цветна революция" за свалянето на ББ 2013 ли беше - щото той падна или за Ореха и ко.? Питам щото за 2-рото много безплодна беше от към протестите ... или те са купили Местана за по лесно и той направи "цветната революция" като дръпна чергат на БСП и после обръча на фирми искаше да бутне целият борд като инструемент на действието КТБ - все интересни неща ....

По възможно е ни направят някаква революция стил източна Украйна/Крим от колкото цветна - и пак по същият иамгинерен мотив руснаците по изтичното черноморие на БГ са много и дай ще ги защитим ...
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Америка за България е държавноконтролирана фондация, която е създадена от САЩ.

Принципно това не е субсидия, а лично отношение между фондация и друго лице и това си е част от играта - това си и пазарно.
От кога държавното субсидиране е пазарно?

Колкото до протестите - ами много ясно, че американците даваха пари за тях. Кой плаща заплати на главните протестъри, които между другото не се чуват напоследък?
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Революцията беше истинска за свалянето на ББ,но тази за Орешарски беше цветна(ПЛАТЕНА).За пример,ти си от Варна-протестите започнаха от Варна и на 3-ти март имаше около 50 000 души на протест.Подобна беше ситуацията във всички областни градове,включително и в София.Вярно,не с толкова внушителни цифри,но,много хора излязоха.Колко имаше докато "протестираха" интелигентните и "ранобудните"?Ще ти кажа-150-200 човека на надник,и то само в София,снимаха ги от близо и казваха,че са повече. :)
За справка,в Украйна са дали 5 милиарда $,но там си струва,защото залогът беше Крим.
 
От: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Америка за България е държавноконтролирана фондация, която е създадена от САЩ.


От кога държавното субсидиране е пазарно?

Колкото до протестите - ами много ясно, че американците даваха пари за тях. Кой плаща заплати на главните протестъри, които между другото не се чуват напоследък?

Ред, субсидията е пряко финансиране от бюджета на страната. Този фонд, който се трансфоримира във фондацията, се финансира самостоятелно и решава, на кого да дава средстава - това ти казавам, че е разлно. Както и факта, че субсидия се дава за неефективност иначе никой нямаше даде пари :)

Прост пример със субсидия - БДЖ даваме им почти 200 милки и те пак завършват на загуба ...

Добре на главните се дават, ами на не главните и "гладните"?
 
Последно редактирано:
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Революцията беше истинска за свалянето на ББ,но тази за Орешарски беше цветна(ПЛАТЕНА).За пример,ти си от Варна-протестите започнаха от Варна и на 3-ти март имаше около 50 000 души на протест.Подобна беше ситуацията във всички областни градове,включително и в София.Вярно,не с толкова внушителни цифри,но,много хора излязоха.Колко имаше докато "протестираха" интелигентните и "ранобудните"?Ще ти кажа-150-200 човека на надник,и то само в София,снимаха ги от близо и казваха,че са повече. :)
За справка,в Украйна са дали 5 милиарда $,но там си струва,защото залогът беше Крим.

При ББ имаше странни обстоятелства, ако се сещаш имаше референдум и после изненадващо начисление на сметките ... но за другото си прав. Не знам какво е било в София всеки ден, но и така да е както казваш много слаба тази революция бе, чак стигнаха до Местан иначе имаше още 3 години ги гледаме по ТВ-то. Хайде по сериозно, че тази думичка "цветна революция" и БГ си е чист оксиморон.

Залага никога не е бил Крим, а ориентацията им и Янукович като пич реши да играе контра на народа си, другото е история - Крим си го взеха по-най безпардоният начин потъпвайки всички договори, които Русия ги е подписала, но както и да е друга тема.

Ако решите се върнете по темата ще говорим иначе политически теми в този форум бол.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

"Революцията беше истинска за свалянето на ББ,но тази за Орешарски беше цветна(ПЛАТЕНА).За пример,ти си от Варна-протестите започнаха от Варна и на 3-ти март имаше около 50 000 души на протест.Подобна беше ситуацията във всички областни градове,включително и в София.Вярно,не с толкова внушителни цифри,но,много хора излязоха.Колко имаше докато "протестираха" интелигентните и "ранобудните"?Ще ти кажа-150-200 човека на надник,и то само в София,снимаха ги от близо и казваха,че са повече."


Виж файлът 11549

Да това за 150-200 е супер яко. Горе съм дал две снимки. На тази в ляво след около един месец протести са снимани 150-200 човека (платени разбира се) и едно малко уточнение, снимката е правена е от средата на колоната. От същото място е сниман и митинга на БСП и ДПС (снимката в дясно), на който Станишев и Доган обявиха, че има 70 000 човека.

И ако може най-накрая някой да ми плати за над 100 дни търкане на жълтите павета, че изглежда само аз не съм си получил възнаграждението.

При първия кабинет на Борисов, по протести ходехме по-малко хора отколкото бяха фотографите (под 100 човека). Като изключим екопротестите, първия по-голям протест беше "доматения", бяхме около 500-600 човека. Няма да ви казвам как ни караха да се събираме за да може да се направи някаква свястна снимка. Поводи имаше много, но хората само мрънкаха по форуми. Сега с втория кабинет на Борисов пак бях на два протеста и пак бяхме шепа хора (около 400-500), къде са пак са вечните мрънкачи.

Когато нещо не ви харесва организирайте се и си отстоявайте правата, а не мрънкайте само по форумите.

п.п. Много е гадно когато си сложиш някой в листата да не му четеш "умните" мисли и някой да го цитира.
 
От: От: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

„АМЕРИКА ЗА БЪЛГАРИЯ” ПАК НАХРАНИ ПРОТЕСТЪРИТЕ :
202 220 лв. прибират НПО-та на Огнян Минчев
240 бона грабва братът на служебния екоминистър Юлиан Попов
Институтът за регионални и международни изследвания получава 62 300 лв
Неизвестната фондация „ Български адвокати за правата на човека“ са зарадвани с 86 950 лв
144 000 лева пък са отпуснати на Сдружение „Департамент за правна култура“.
167 150 лева получава фондация „Гъливер клиринг хаус“ на Цветелина Йосифова и Десислава Гаврилова
Това е за 2014 година,а 3-те млн. за Прокопи са отделно ;)

Променям мнението си с още една статия,пак за МИНАЛАТА 2014 ГОДИНА!
СКАНДАЛНО! „АМЕРИКА ЗА БЪЛГАРИЯ“ ДАДЕ МИЛИОНИ НА ПРОТЕСТЪРИТЕ
Сайтът „Офнюз“ ще прави „разследваща журналистика“ със 102 800 лв.
btv е зарадвана с 9 900 долара за филм
Поредните 200 000 долара получава близкият до кръга „капитал“ Асен Асенов и неговото „Списание Едно“.
Малко известният Институт за аграрна икономика на доц. Димитър Николов грабва 386 340 лв.
Асоциация „Прозрачност без граници” е получила поредните 195 255 лв
Институтът за развитие на публичната среда на протестърката Антоанета Цонева взема 194 000 за „инициатива за честни и свободни избори“.
и още и още.....
Сега ако дадеш инфо и Кремъл колко е дал на Пик, Блиц, Днес и Дир.бг, цена няма да имаш. Също и колко милиона хвърчат годишно по 3-те български партии, които са на директно руско субсидиране. Както и колко милиона получава пак от Кремъл телевизия Алфа.
Нека поставим нещата на кантар и да видим кои са получили повече милиони. Както и кои пари са дадени открито и кои под масата!
 
От: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

"Революцията беше истинска за свалянето на ББ,но тази за Орешарски беше цветна(ПЛАТЕНА).
Пълна простотия. Вероятно гледането на телевизия силно изкривява трзвата преценка.
Орешарски го свалиха ДПС. Той изпълни задачата перфектно, дори я преизпълни. Срока, който му бяха дали Станишев и Доган беше удължен с 3 месеца. Никакви протести не са сваляли правителството, никое правителство. Но обикновения наблюдател преценя първосигнално и не вижда милиардите в схемите.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

"Орешарски го свалиха ДПС."

Тъжно, но факт. Ако Станишев не беше поискал след евроизборите да става премиер и ДПС да гътнат кабинета сега още Орешарски щеше да е премиер.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Революцията беше истинска за свалянето на ББ,но тази за Орешарски беше цветна(ПЛАТЕНА).За пример,ти си от Варна-протестите започнаха от Варна и на 3-ти март имаше около 50 000 души на протест.Подобна беше ситуацията във всички областни градове,включително и в София.Вярно,не с толкова внушителни цифри,но,много хора излязоха.Колко имаше докато "протестираха" интелигентните и "ранобудните"?Ще ти кажа-150-200 човека на надник,и то само в София,снимаха ги от близо и казваха,че са повече. :)
За справка,в Украйна са дали 5 милиарда $,но там си струва,защото залогът беше Крим.
Даже по-малко бяха - под 100 ги броя аз.
[video=youtube;dSxFfUA7G78]https://www.youtube.com/watch?v=dSxFfUA7G78[/video]
 
От: От: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Сега ако дадеш инфо и Кремъл колко е дал на Пик, Блиц, Днес и Дир.бг, цена няма да имаш. Също и колко милиона хвърчат годишно по 3-те български партии, които са на директно руско субсидиране. Както и колко милиона получава пак от Кремъл телевизия Алфа.
Нека поставим нещата на кантар и да видим кои са получили повече милиони. Както и кои пари са дадени открито и кои под масата!
Нали затова има НАП и Сметна палата.Дай ми ти инфо,че са платени от Кремъл.Ако изброените от теб Пик, Блиц, Днес и Дир.бг са боза,то тези които четеш и защитаваш,са блато с цвят на боза ;)
 

Горе