Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

От: Re: От: Re: От: Re: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Нещо не си ме разбрал. Никой тук не иска държавата да му помага, за това е тук. Както се вика една благоприятна бизнес среда да създаде, ще е достатъчно, но и това не може. :) Аз лично за това лъмтя, да е нормално всичко. Иначе къде си видял паразит да помага на госторпиемник? :)

То и аз това искам, ама ако се разчетеш какво искат русофилите лошо ти стане! А най-малкото държавата да изгони тези или онези инвеститори, да сложи в ред еди си кой сектор, еди си кое нещо - явно в различни теми влизаме, че не ги виждаш тези неща! Да не забравя за Болен, тук има много търговци на дребрно дето реват и искат държавата да регулира веригите, щото им ядели от хляба :D
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

То и аз това искам, ама ако се разчетеш какво искат русофилите лошо ти стане! А най-малкото държавата да изгони тези или онези инвеститори, да сложи в ред еди си кой сектор, еди си кое нещо - явно в различни теми влизаме, че не ги виждаш тези неща! Да не забравя за Болен, тук има много търговци на дребрно дето реват и искат държавата да регулира веригите, щото им ядели от хляба :D

Ха. Аз пак ще кажа, ако не разчитат хората на себе си, няма смисъл. Държавата е последното нещо, на което трябва да се опират. Това е така, защото е смотана и се управялва от такива.

А за КТБ, видяхме колко са адекватни. Това беше показно и какво се случва като цяло с престъпниците - държавата ги пуска, защото си плащат или имат някакъв тип протекции, демек някой друг им плаща. ;)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Ха. Аз пак ще кажа, ако не разчитат хората на себе си, няма смисъл. Държавата е последното нещо, на което трябва да се опират. Това е така, защото е смотана и се управялва от такива.

А за КТБ, видяхме колко са адекватни. Това беше показно и какво се случва като цяло с престъпниците - държавата ги пуска, защото си плащат или имат някакъв тип протекции, демек някой друг им плаща. ;)

+1
На пълно съгласен съм с теб! Трябва да намеря някъде твое менени извън политика да ти дам ряпа!
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

+1
На пълно съгласен съм с теб! Трябва да намеря някъде твое менени извън политика да ти дам ряпа!

Аз и извън политиката пиша. Тук пиша, защото съм пряко засегнат от случая с КТБ, така де роднини. Да им изсъхнат ръчичките крадливи. А този с мостака ... виждали сме какво се случва с бивши банкери. :)
 
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: Корпоративна търговска банка и атаката срещу

Аз и извън политиката пиша. Тук пиша, защото съм пряко засегнат от случая с КТБ, така де роднини. Да им изсъхнат ръчичките крадливи. А този с мостака ... виждали сме какво се случва с бивши банкери. :)

Абе аз писах преди с надеждата да се запознат хората като вкарват кинтите си в КТБ, явно или не си го видял или е било постфактум! Кофти работа, но за напред ще ви държи влага, най-малкото е че сте жертва на обстоятелствата нямате достъп до парите си! 1 лв е по ценен сега от колкото след 6 месеца, за жалост като гледам БНБ как цикли и иска даде картофа на следващото правителство надзора като нищо до Декември да е ... Новите държаво-мафиоти само да не решат над 100к изплащаме, че тогава ще цъфнем та вържем! Фалита е съществено важен фактор в капитализма :)
 
Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: Корпоративна търговска банка и атаката ср

Абе аз писах преди с надеждата да се запознат хората като вкарват кинтите си в КТБ, явно или не си го видял или е било постфактум! Кофти работа, но за напред ще ви държи влага, най-малкото е че сте жертва на обстоятелствата нямате достъп до парите си! 1 лв е по ценен сега от колкото след 6 месеца, за жалост като гледам БНБ как цикли и иска даде картофа на следващото правителство надзора като нищо до Декември да е ... Новите държаво-мафиоти само да не решат над 100к изплащаме, че тогава ще цъфнем та вържем! Фалита е съществено важен фактор в капитализма :)

Нямаше много време за реагиране, както и честно казано не вярвах, че в такава свинщина може да влезе и банката и държавата. Но явно тук всичко може. Няма проблем да е фалит, ама да е фалита, който по техен сценарии ще успее да гарантира тези влогове до 100К, както и след това да спасява предприятия и големи вложители. Виж за такива кретени като Веджи ми е точно през фара, той от нас ги е взел. Нищо в природата не се губи, ама той е човек на изкуството, няма как да са му ясни физичните закони. :)

Не виждам скоро нещо да се случи в тази насока, особено имайки в предвид това, че сега се сменя правителство и ще видим какво ще направи следващото, което му давам пак 1 година. :) Но и от Европа се предполага да ги натиснат. И от там си правят паса, то за кое първо да ни глобят. Може ли, да попитам аз, да ни управялват такива малоумници, преспътници и изроди? Ще видиш как след това с КТБ ще се увеличат сделките "под масата", "без фактура" и прочие. Просто не срещаш услуга насреща, която заплащаш с данъците си. А сега и като ще трябват да се връщат сместявания, да видиш ти как ще отидат в държавната хазна или в боркан банк. :)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

май вече върви сериозна далавера с влогове в ктб - от две места (до сега) чувам, че срещу 10% инициативни другари ти вадят парите от банката (но до 100К Е)
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

май вече върви сериозна далавера с влогове в ктб - от две места (до сега) чувам, че срещу 10% инициативни другари ти вадят парите от банката (но до 100К Е)

Ами, 90% от нещо е по-добре отколкото 100% от нищо : -), аз не разбрах как така нито аз, нито колегите ми, нито един от познатите ми не бяхме чули, че в КТБ има толкова висок лихвен процент за влоговете, че ние ако знаехме, нямаше да бачкаме бе. Ся на тези оправните малко им влезе, ама ще се оправят, пък ако не се оправят, няма да е прецедент, колко от едно времешните "спествони книжки" изгоряха, от 20к вкарани след 20г теглиш 200 лв, инфлация вика, кво да правиш.
 
Последно редактирано:
От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: От: Re: Корпоративна търговска банка и атакат

Нямаше много време за реагиране, както и честно казано не вярвах, че в такава свинщина може да влезе и банката и държавата. Но явно тук всичко може. Няма проблем да е фалит, ама да е фалита, който по техен сценарии ще успее да гарантира тези влогове до 100К, както и след това да спасява предприятия и големи вложители. Виж за такива кретени като Веджи ми е точно през фара, той от нас ги е взел. Нищо в природата не се губи, ама той е човек на изкуството, няма как да са му ясни физичните закони. :)

Не виждам скоро нещо да се случи в тази насока, особено имайки в предвид това, че сега се сменя правителство и ще видим какво ще направи следващото, което му давам пак 1 година. :) Но и от Европа се предполага да ги натиснат. И от там си правят паса, то за кое първо да ни глобят. Може ли, да попитам аз, да ни управялват такива малоумници, преспътници и изроди? Ще видиш как след това с КТБ ще се увеличат сделките "под масата", "без фактура" и прочие. Просто не срещаш услуга насреща, която заплащаш с данъците си. А сега и като ще трябват да се връщат сместявания, да видиш ти как ще отидат в държавната хазна или в боркан банк. :)

След това в Кипър и приемането от ЕС, че вложителите и кредиторите ще играят в оздравяването и като знам какво става в КТБ лампичките ми светиха! Очаквам от новото или да спасят всички над 100к или всички над 100к да станат част от акционерите стил Кипър!
КТБ и която и да е банка в света и у нас има максимум 10+% от депозитите като кеш! За да има 100к КТБ то трябва държи 3.6 милиарда в кеш, а това директно ще я фалира - няма как да отговори на лихвата по депозита, защото няма да даде този 3.6 милиарда като кредити! Банките работят на принципа на частичното резервно банкиране!
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

май вече върви сериозна далавера с влогове в ктб - от две места (до сега) чувам, че срещу 10% инициативни другари ти вадят парите от банката (но до 100К Е)

Че ква е тази схема! Сега големите банки сондират кредит срещу КТБ влогово обезпечение ... Което си е добро само за себе си!
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Че ква е тази схема! Сега големите банки сондират кредит срещу КТБ влогово обезпечение ... Което си е добро само за себе си!

няма банки. не знам подробности, само ми потвърдиха, че до 24 часа ги имаш парите. без комисионната. даващите как си ги взимат - нямам понятие.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

КТБ номинира всички свои вложители за кофата със студена вода.
Вежди Рашидов likes this
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

къде ли ще отиде цветан василев?
държави не членки на интерпол:

Северна Корея,
Тайван,
Фарьорските острови,
Соломонови острови,
Тувалу,
Вануату,
Палау,
Острови Кук,
Фолкландските острови,
Кирибати,
Микронезия,
Ниуе

залози? според мен тихоокеанските острови са чудни...
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

няма банки. не знам подробности, само ми потвърдиха, че до 24 часа ги имаш парите. без комисионната. даващите как си ги взимат - нямам понятие.

Имаш право да правиш транцакции ако имаш кредит вътре и влог/сметка в банката. По някакъв начин, заедно с вътрешен човек някои от имащите огромни кредити може да си ги погасят и да им остават по 10% от парите на хората. Ама по-скоро ми звучи като слух.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

къде ли ще отиде цветан василев?
държави не членки на интерпол:

Северна Корея,
Тайван,
Фарьорските острови,
Соломонови острови,
Тувалу,
Вануату,
Палау,
Острови Кук,
Фолкландските острови,
Кирибати,
Микронезия,
Ниуе

залози? според мен тихоокеанските острови са чудни...

10636061_713766028678740_3535373476514704000_n.jpg


Кирибати!
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Идеята е да се чукне капиталов контрол от 500-1к:
http://www.investor.bg/biudjet-i-fi...hen-dostyp-do-vsichki-depoziti-v-ktb-,179056/

Принципно е добро, но като знаем какво става по нашите ширини да не стане така бедняка взима 500 лв, а някой друг да си вземе милиона ...
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

пълни глупости, който го подпише това ще лежи в затвора
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

пълни глупости, който го подпише това ще лежи в затвора

Когато царува популизма, никой не лежи в затвора!

Политици да не признаят официално, че някоя банка е фалирала удря капиталов контрол! Реално погледано тези с блокираните сметки дори и 1% да вземат пак е по-добро от нищото! Решението е БНБ да взима лиценза и да влиза фонда и всичко да се разреши! Всичко го има черно на бяло написано в закона на БНБ, както и какъв е закона за отнемане на лиценз! Ако за 7 дни банка Х спре дейността си, това е основа за отнемане на лиценза ... С тази процедура на БНБ, КТБ е спряла дейността си от 2 месеца ... БНБ иска да играе на идиот до новото правителство и то да поеме отговорност и да им измие осраният гъз - БНБ има абсолютно всички правомощия и ресурси да реши проблема още миналият месец, но някои ще ядат дървото .....
 
Re: От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

Когато царува популизма, никой не лежи в затвора!

Политици да не признаят официално, че някоя банка е фалирала удря капиталов контрол! Реално погледано тези с блокираните сметки дори и 1% да вземат пак е по-добро от нищото! Решението е БНБ да взима лиценза и да влиза фонда и всичко да се разреши! Всичко го има черно на бяло написано в закона на БНБ, както и какъв е закона за отнемане на лиценз! Ако за 7 дни банка Х спре дейността си, това е основа за отнемане на лиценза ... С тази процедура на БНБ, КТБ е спряла дейността си от 2 месеца ... БНБ иска да играе на идиот до новото правителство и то да поеме отговорност и да им измие осраният гъз - БНБ има абсолютно всички правомощия и ресурси да реши проблема още миналият месец, но някои ще ядат дървото .....
Всъщност банката оперира, събирайки кредитните си задължения. Всеки може да вкара пари, но да изкара - няма как. Това не я ли класира като оперираща, колкото и извратено да е от страни? :)

Новото правителство ще го решава проблема и това е повече от сигурно. Аз не съм и видял някой да е седнал и да помисли за нещо сериозно като изход от тази ситуация, което е малко депресиращо, имайки предвид, че не само хората имат пари там, но и много ключови предприятия, дори цели отрасли.

А дали ще го хванат с интерпол или не, тук никой няма да ти каже, но по-вероятно ще потъне като всички останали като него.
 
От: Корпоративна търговска банка и атаката срещу нея

тази банка НЯМА лиценз, от банка без лиценз НЕ МОЖЕ ДА СЕ ТЕГЛИ и една стотинка, този тъпак вместо да се занимава с глупости и да си афишира некомпетентността, по-добре да си оправи приходната част, да ореже разходите и да оправи разградения двор в митниците!
 

Горе