Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Сега можеш да използваш оръжие само ако и те имат и са го извадли, съответно те заплашват - пародията е пълна. За какво да говорим повече - казваш на полицайте ето този си призна, че е той и нещата са в тази и тази заложна къща, а те повдигат обвинение за саморазправа и побой.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Тогава нямаше безработни, тя държавата търсеше безработните хора и им намираше работа, а сега обратно - хората се молят като просяци да ги вземат на работа.

Чувал съм да разказват, че тогава ако седиш няколко месеца без работа ти пращали писмо от общината и те викат там да обясняваш защо мързелуваш, с какви доходи се издържаш и търсиш ли си работа. Ако скоро не намериш работа ти намират някъде място и те карат насила да започнеш.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Сега можеш да използваш оръжие само ако и те имат и са го извадли, съответно те заплашват - пародията е пълна.

Насочваш пистолета към крадеца и му нареждаш да извади неговия, иначе ще стреляш. След като го извади, стреляш. :mrgreen:
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Чувал съм да разказват, че тогава ако седиш няколко месеца без работа ти пращали писмо от общината и те викат там да обясняваш защо мързелуваш, с какви доходи се издържаш и търсиш ли си работа. Ако скоро не намериш работа ти намират някъде място и те карат насила да започнеш.

Ами не само това. Даже са ходили по кафетата да проверяват паспортите да видят дали имаш печат от местоработата където си назначен, тогава по онези години слагаха печат в паспорта ти от самото предприятие, и така праверха проверка кой работи, къде работи, и кой не работи. Идва милиционера в кафето и започва проверка: ти работиш ли, - да в почивка съм, - я дай да видя паспорта от имаш ли печат от местоработата ти... Наистина тогава така беше, това са минуси които не ги одобрявам, защото не може един дипломиран електронен инжинер или някакъв творец с талант, примерно художник или музикант да го накараш насила да чука камъни у Белене или в някоя мина да блъска с кирката като хамалин. Но мисълта ми е че хората бяха по спокойни, не се страхуваха както днес.
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Ами то целта е да има страх, да ти е запълнено съзнанието с други неща и простотии. Да не вземеш нещо да разсъждаваш, че тогава ще вземе да ти светне как тънко те обират някои хора. Целта е хората да са в постоянен страх - дали от бандюгите, дали от държавата все тая.
 
Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Насочваш пистолета към крадеца и му нареждаш да извади неговия, иначе ще стреляш. След като го извади, стреляш. :mrgreen:

Като в кайбойски филм. Всеки път като се сетя за безумните Бг закони и глупости, се сещам успоредно с това и за американката, която застреля крадец и стана герой. Като преди това звънна на 911 и попита какво да прави, като от там и казаха, направете всичко възможно да предпазите вас и бебето. Това ме накара да се почувствам доста зле, защото знам какво биха казали тук "изчакайте да ви свържа" или "изчакайте наш екип" или някоя друга тъпотия. Не случайно черните хроники са пълни. И никой не може да ме обеди, че тук нещата са нормални. И кво, да му подхвърля един нож и на него, за да може и двамата да имаме равни шансове. Макар, че за да имаш равни шансове с мен лично, трябва да си над 1,90 м и над 100 кг. Все още за такива крадци не съм чувал. :)

Това истина ли е? Проверявали по кафетата, защото не си работещ? Ее, възможно е за едно време. Има много ситуации, в които реално може да не работиш сега, обаче - от голямо наследство до кофти икономически обстоятелства. И в двете крайности си повече от прав. :)

За това не гледам ТВ, вестници и други такива манипулативни канали и не правя редица други неща, които обикновения човек прави, поради тази причина, спомената от TraderJoe's - да не си ограничавам и обременявам съзнанието с глупости и тъпотии. Няма смисъл и без това не се живее много качествено тук, остава и некви кретени да ми го натякват всеки ден. :)
 
От: Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Като в кайбойски филм. Всеки път като се сетя за безумните Бг закони и глупости, се сещам успоредно с това и за американката, която застреля крадец и стана герой. Като преди това звънна на 911 и попита какво да прави, като от там и казаха, направете всичко възможно да предпазите вас и бебето.

http://www.standartnews.com/svyat/mayka_predupredi_na_911_che_shte_zastrelya_bandit-128786.html

"Държа два пистолета. Има ли проблем да го застрелям, ако влезе през вратата", били точните думи на Сара. А отговорът на диспечера гласял: "Не мога да ви кажа да го направите, но постъпете както трябва, за да защитите детето си".
направо са й казали да го застреля :roll:
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Най-добрата защита е да си сложиш възможно най гадната евтина стара врата та крадците да те помислят за мазния клошар :D :D Пък вътре бол с плазми :D
 
От: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Ами не само това. Даже са ходили по кафетата да проверяват паспортите да видят дали имаш печат от местоработата където си назначен, тогава по онези години слагаха печат в паспорта ти от самото предприятие, и така праверха проверка кой работи, къде работи, и кой не работи. Идва милиционера в кафето и започва проверка: ти работиш ли, - да в почивка съм, - я дай да видя паспорта от имаш ли печат от местоработата ти... Наистина тогава така беше, това са минуси които не ги одобрявам, защото не може един дипломиран електронен инжинер или някакъв творец с талант, примерно художник или музикант да го накараш насила да чука камъни у Белене или в някоя мина да блъска с кирката като хамалин. Но мисълта ми е че хората бяха по спокойни, не се страхуваха както днес.

Мене директно си ме викаха в районното да разберат лично от мен дали бачкам :). Даже ме водиха в бюрото по труда (или както се казваше) и ми намериха работа. След 2 дена бях почнал :).
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Припомнихте ми с тая тема какво ми се случи миналата година на 31 май, бяха ме обрали и то точно като по филмите вратата си беше отключена влизам всичкото бардак... И ценното ми копютърче бяха задигнали :( даже едни чорапи на приятелката ми :). На другия ден ми се обадиха от полицията, че са го хванали. За жалост ми върнаха след половин година работите, и то благодарение на две молби в прокуратурата.
Гадно е... На никой не му го пожелавам, никога не можеш да заличиш стреса, който си прекарал...
 
От: Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Като в кайбойски филм. Всеки път като се сетя за безумните Бг закони и глупости, се сещам успоредно с това и за американката, която застреля крадец и стана герой. Като преди това звънна на 911 и попита какво да прави, като от там и казаха, направете всичко възможно да предпазите вас и бебето. Това ме накара да се почувствам доста зле, защото знам какво биха казали тук "изчакайте да ви свържа" или "изчакайте наш екип" или някоя друга тъпотия. Не случайно черните хроники са пълни. И никой не може да ме обеди, че тук нещата са нормални. И кво, да му подхвърля един нож и на него, за да може и двамата да имаме равни шансове. Макар, че за да имаш равни шансове с мен лично, трябва да си над 1,90 м и над 100 кг. Все още за такива крадци не съм чувал. :)

Това истина ли е? Проверявали по кафетата, защото не си работещ? Ее, възможно е за едно време. Има много ситуации, в които реално може да не работиш сега, обаче - от голямо наследство до кофти икономически обстоятелства. И в двете крайности си повече от прав. :)

За това не гледам ТВ, вестници и други такива манипулативни канали и не правя редица други неща, които обикновения човек прави, поради тази причина, спомената от TraderJoe's - да не си ограничавам и обременявам съзнанието с глупости и тъпотии. Няма смисъл и без това не се живее много качествено тук, остава и некви кретени да ми го натякват всеки ден. :)

Блинки наистина така беше едно време, помня когато сме сядали по заведения и сладкарници с родителите ми. Не знам на каква възраст си, но тогава беше така. За габаритния телесен капацитет на крадците по точно тези които 3 пъти обираха моя приятел в магазина му, са точно противоположни на теб - високи и хилави, и най много да са 40 кг. с мокри дрехи, но за сметка на това били много агресивни! Нали ти казвам, на третия въоръжен грабеж го намушкаха в корема, добре че е успял да отскочи назад та ножа е влязъл по на плитко, иначе ако не е реагирал да се отдръпне назад, раната е щяла да бъде по дълбока и можеше и да не е жив, заради 70 лв. в касата и там шепа стотинки. Били на около 19-20 години и по всичко личало че са наркоманчета. Няма значение телосложението, това е заблуда че ти като си грамада а той ако е комар ще се справиш - дори по лошо, защото представляваш доста добра мишена ако реши да те застреля или намушка, да не говорим че такива кльощави са и по пъргави и чевръсти и имат бързи реакции, до като на грамадите движенията им са забавени и при схватка бързо се измарят. Когато отиват на въоражен грабеж, те са подготвени предварително за това, и имат предвид всякаква ситуация ако стане еди какво си: ако жертвата окаже съпротива, ако има на мястото друг човек или други хора и те се опитат да окажат съпротива и т.н. всичко това те са го предвидили предварително. За това най добре вадиш оръжието и стреляш първо в крака му да го блокираш, не да го чакаш да дойде до теб с ножа дори изобщо не трябва да допускаш да те доближава, а ако и той извади пистолет тогава както се казваше по казармен устав за караулната служба - оръжието се употребява по нарушителя съгласно устава, само че тука съгласно устава за частната неприкосновена собственост и нападение :wink:

И аз вече 3-та година не гледам никаква телевия, нито вестници чета, нито никакви списания. Ако ме интересува нещо намирам го в интернет. И без това е вредно човек да слуша новини, защото психиката я приема информацията пасивно, а знаем какво говорят всяка вечер, а съвсем различно е да я прочетеш.


Най-добрата защита е да си сложиш възможно най гадната евтина стара врата та крадците да те помислят за мазния клошар :D :D Пък вътре бол с плазми :D

Ами всички апартаменти които обраха в нашия блок бяха точно с такива врати - евтини паянтови врати и пак ги обраха. Всичко е въпрос на информация. Ченгетата тогава ни казаха че от всеки блок има поне един информатор на крадците и му кихват по някой лев. Просто знаят къде да влизат. За това човек не е желателно да общува с арогантни съмнителни личности, нито да ги пуска в дома си, просто трябва да си подбира приятелите, ако иска да няма проблеми с крадци. Макар че и това не е гаранция, защото те пак могат да се информират от комшиите в блока особено пенсиите.

Когато реша да купя някаква нова техника, винаги избирам да я внеса в къщи вечер по тъмно, за това и ходя да я купя точно 30 мин. преди да затвори магазина, например Техномаркет са до 21:00 h то зависи коя верига, но гледам да внасям когато е тъмно и няма хора пред блока, защото очите им шарят и не знаеш кой ще ги пита и какво ще изпеят! Избирам за подобни покупки зимата когато паднат студовете и няма жив човек отвънка и вече като е тъмно. Най много тогава получават информация когато купувате обемисти техники и ги внасяте у вас - не знаете кой ви гледа от 10-15 м. отстрани или горе комшията през пердето на прозореца и какво ви кроят! Така станахме че се превръщаме в параноици и трябва да се пазим дори от сянката си.
 
Re: От: Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Мда, точно това беше новината. Много ми хареса този сценарии, които се разигра там, но и нормално, все пак там ако някой попадне в чужда собственост може да го гръмнеш. това са хубави закони. :)

Тук нали сме много хуманни и престъпността и мафията навсякъде е в пъти над във всяка друга държава. За това никой не си прави тук бизнесите, освен да аутсорсва, заради тънката раб. ръка. :) Много ще им е яко на някой да го рекетира един път държавата, един път мафията. Ама то май няма разлика. :)

@USAF, мен агресивните хора не ме притесняват, ама никак. Предполагам всеки е така, със самообладание и сила в себе си. Важното да го уцелиш добре и със сила, ако стане добре може да го оставиш инвалид за цял живот, пък нека е агресивен в инвалидната количка. Лично аз съм попадал на агресивни, но да ти кажа честно по-лесна мишена са от тези, които са спокойни и си преценяват жертвата, като правят и плавни движения към него и не откъсват поглед от очите му. От опит мога да кажа, че добрия боксьор гледа само в очите на другия и по никакъв начин погледа му не издава движенията, които ще предприеме. Виждал съм го и как работи върху мен и от мен. :)

Брат, не броим ножове. В кухнята имам само една задача поставена от жената - да режа. Може да я питаш, за нищо друго не ме бива там освен с ножа. Примера ми беше с голи ръце. Всякакви други неща са извън полезрението ни. Ако всеки вземе нещо, тогава е ясно - или-или. С пистолет съм стрелял веднъж и не ми е нещо кой знае какво. Бих се оправил, ама предпочитам да не ме съдят заради някое леке, за това гледам да е с ръце и за бързо. Ако имат подръчни материали и ситуацията вече става усложнена. :)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Блинки, аз съм на същото мнение което казваш но тука става въпрос ако те нападне един човек. А в случая моя приятел който го обраха 3 пъти, в магазина му влизат трима пичлемета и му вадят ножове. ОК - ще хванеш с рязък рефлекс ръката на единия да не те намушка но другите двамата ще те наръгат в гръб, ще действат по най курвенския начин. В съседния магазин при колегата му са влезли пък четирима пак с ножове. В такава ситуация или една дълга сопа и прилагаш техники от Кунг Фу и започваш да биеш ама със злоба да ги биеш и да удряш без да подбираш или един "Глог" върши идеална работа, като пръснеш капачката на коляното на единия другите двама ще се насерат. Няма друг начин, няма полиция която да ни пази. Онези пичлемета в момента са на свобода, а имали серия обири и по други магазини, не само при моя приятел. Не се знае още колко хора ще пострадат. Няма друг начин освен саморазправа и самозащита. Аз не разчитам на системата полицията и нямам никакво доверие.
 
Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Най-добрата защита е да си сложиш възможно най гадната евтина стара врата та крадците да те помислят за мазния клошар :D :D Пък вътре бол с плазми :D

Слагаш взривоустоичива врата ... :) така професионалистите който ги бива да отварят и такива ще решат тоя щом очаква някой да му сложи ексползив на етажа да го взриявяват явно не е случаен :) и ако ме свари вътре няма да ме бави с полиция :)



иначе има много техники при слагането на сот итнт да се обезопаси едно жилище до поносимо ниво на сигурност ( но да имаш над 5000 евро вътре е глупава идея) за по малки суми професионалисти който могат да минат през адванс направена система не биха се навили
 
Re: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Блинки, аз съм на същото мнение което казваш но тука става въпрос ако те нападне един човек. А в случая моя приятел който го обраха 3 пъти, в магазина му влизат трима пичлемета и му вадят ножове. ОК - ще хванеш с рязък рефлекс ръката на единия да не те намушка но другите двамата ще те наръгат в гръб, ще действат по най курвенския начин. В съседния магазин при колегата му са влезли пък четирима пак с ножове. В такава ситуация или една дълга сопа и прилагаш техники от Кунг Фу и започваш да биеш ама със злоба да ги биеш и да удряш без да подбираш или един "Глог" върши идеална работа, като пръснеш капачката на коляното на единия другите двама ще се насерат. Няма друг начин, няма полиция която да ни пази. Онези пичлемета в момента са на свобода, а имали серия обири и по други магазини, не само при моя приятел. Не се знае още колко хора ще пострадат. Няма друг начин освен саморазправа и самозащита. Аз не разчитам на системата полицията и нямам никакво доверие.

В твоя случай е различно и реално ще му е трудно за всеки, пък нека е шампион по ММА. Знам, виждал съм го в реална обстановка и на ринга, просто численото превъзходство е от голямо значение. Но имам въпрос относно твоя приятел, той защо след втория (максимум) опит не е взел мерси - поне да сложи една бухалка. Знам, че от страни се говори смело, но на мен ако така ми посягат с нож, просто оставям 1 на място и няма да ми мигне окото.

А ако е така 3-ма с нож, вече говорим за пистолет. И нищо друго. И защо след първите опити не са задържани или викаш и там законите и полицията "работят" добре. :) Аз много добре бих се завъртял с една бухалка, за да им дам шанс да ме доближат с ножа. И както ме доближат, чупя я на 2 бухалката в главата. Имаше една песен на Миро "Минаваш през мен". :)

Никой не разчита на системата, защото като отиде моя приятелка да подава жалба, със записи от камерите, те и се накарали защо не ги е повикала веднага. Сякаш има голямо значени. След поничките и шкембе-чорбата да се пуснат към адреса, за да установят, че някой се е опитвал да обира апартамента й. Ебаси героите. :) И и загубили цял ден, за да опише какво се е случило, за да може нищо да не направят, а само момичето да се обяснява на работодателя си, че некъв в районното (явно не по-умен от нея) я е накрал да пише обяснения, защото това е процедурата. Направо смех. :)

Може БТВ да им направи нещо като кампания - Героите на деня. :D :D :D В предаването ще има много продуктово позициониране на Магдоналдс, кремове за отслабване, флорисцентни лампи, с които ловят хора в крачка и ей такива смехории. :)
 
Така и така само си дрънкаме тук, няма да е зле, както е стила на всеки форум в мрежата, да дадем и малко полезна информация, която всеки да сподели от опит и четене по други сайтове.

Полезни съвети за предпазване от обир:

- Затваряйте плътно прозорците и вратите. Поверявайте ги по 2 пъти дори. Леко открехнат или незатворен прозорец, се води отворен.

- Заключвайте навсякъде, пускайте алармата (този режим със сензора за движение) и пак проверявайте дали е заключено с проби.

- Спускайте щорите и пердетата вечер, светлината от вътре издава съдържанието на стаята. Правете го превантивно.

- Пускайте поне една, може и всичките лампи, вечерно време, докато ви няма или сте излезли за малко.

- Опознайте хората в блока - съседи, посетители, доставчици, работещи там, ако има офиси и бъдете бдителни за нови лица.

- Дайте ключ на приятел, роднина или съсед, който да ви събира пощата и да мята по едно око.

– Гледайте някой да ви събира пощата. Претъпканата пощенска кутия говори за необитаем апартамент/къща.

- Не оставяйте ключа на врата. Има специални клещи, които се продават на много места - помагат за отключването на вратата.

- Създавайте внушение, че има нон стоп активност в апартамента ви. Забравен ТВ, лампи, музика.

- Подсилете вратите си, гледайте да не сте с ключалка за 20 лева или нещо такова.

- Не създавайте внушения, че държите нещо скъпо във вас, както и не го правете.

Ако някой се сеща за още нещо, нека добави. Ще е интересно да се знаят основните неща, които биха защитили дома на хората през почивните летни сезони. Не само този, но и другите. Просто тази година може да се осети все повече, един път заради кризата, друг път заради мизерията навсякъде и трети път заради слабото изпълнение на полицията и съдебната власт. Но факт е, че ако продължава така - няма да се оправи положението. И то никак.

Знам, че доста от вас могат да допълнят списъка със съвети и препоръки как да се защитим от обир или взлом. :)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

Ужас, малко ми трябваше да се филмирам съвсем. То аз реално всеки ден виждам луди и агресивни хора по улицата, но мислех, че само аз си го мисля....Преди години ме обраха в автобуса, аз като отидох в полицията и ми вика полицая: 'А, на дъщеря ми откраднаха телефона за 900 кинта, ти за една лична карта и малко пари се кахъриш'. Аз му обясних, че с тромавата им система, не мога да си извадя лична карта от друг освен родния ми град и това са разходи и че знам кой ме е обрал. Той вика, аа, ами то и ние ги знаем, те са едни и същи, ако ти хвърлят личната карта в парка ще я донесем. Беше ужас..по-тъпо нещо не съм чувала, че даже документ попълвах и като кажеш нещо, гък да не кажеш, че имало закон, че си длъжен да си пазиш хаха вещите и платих дори глоба при вадене на личната карта. Сега се психясвам заради новия блок, в който се преместих и най-вече за етажа...Макар че чувам, че и на последния да си, и на третия все тази, даже на първия по ги било страх, но така тъпо е измислена сградата, че те самите съседи скок и са на моя балкон, има си дограма и едни резенца, колкото да се каже, че има, но....Вратата не оставям ключа вътре, така ми казаха и сега като прочетох....Нямам нищо ценно кой знае какво освен комп, но пък не е бекъпнат (лошо, време ми е май) и за него си се притеснявам, колкото и тъпо да звучи. Посъветваха ме, ако стане нещо да се правя, че спя, ако е нощем да не стане лошо. Все се питам наистина що за държава е това, какво да се барикадираме ли? Отделно, ако извадиш нож, си подсъдим. Ако пък видят съседите ти ще си мълчат, че такъв стана живота...Една колежка така разправяше как чула някой да го бият много на улицата, да вика за помощ през нощта и какво, решила да замълчи...че после последствията всички ги знаем..Направо животът е страшен, хем се чудиш как да се оправяш, хем живееш в страх и несигурност, после бъди щастлив и си плащай всичко, кротувай си, давай да те облъчват медии и да те манипулират...И аз не гледам ТВ и други подобни, радвам се даже, че БТВ и канал 1 нямам, нито кабелна ми трябва нито нищо. Та какво излиза, няма начин да се предпазим, освен да не слагаме ключа в ключалката да им помагаме, друго не се сещам:(
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

При нас тука лятото става мазало. Особено като мине някоя организирана група. Като тайфун са. Безкрупулни!!! Хоратя спят в стаята те тършуват!!! Дошъл човека на почивка, събужда се вечерта и някаква сянка му рови из багажа. Голяма ваканция и релакс нема що... особено за жените е много стресиращо. А като минеш покрай патрулката вечер стаклата все запотени. Къртят вътре и не им пука :)
 
От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

white_pawn, това по морето ли? Къде се случва? Става страшно...
 
От: От: Кофти е да се събудиш в празен апартамент (опразнен докато спиш)...

А като минеш покрай патрулката вечер стаклата все запотени.
Може да се самозадоволяват.
 

Горе