Коя е ЧСИ - Частен Съдебен Изпълнител

deffnews

Well-Known Member
Нас няма какво да ни убеждаваш - щом си сигурен, че си прав - наемай си адвокат и си ги съди. Ако спечелиш, може да претендираш и за адвокатския хонорар вероятно. Всичко останало са празни приказки.
Да така е, много отдавна трябваше да направя една група по тези въпроси. То бива, ама... ок да кажем, че човек с примири с тарифата на ЧСИ. Нещо от сорта на 150 лв, да кажем, че е нормално.
Да ти кажа, 100 пъти съжалявам, че не си взехме адвокат.
Основната работа е да вземат парите. Схемите им не са от вчера.
Така или иначе аз съм пратил вече някои официални писма, и трябва да се даде гласност на тази практика.

dertre

Well-Known Member
Ти в какъв филм си се цъкнал, не е истина. Само за протокола, какъв телефон ползваш, че си записал гласовия поток и на отсрещната страна?!?
Всеки нормален андроид има опция за записване на разговора (и двете страни).
Старата ми Нокиа с симбиан имаше приложение да го прави...

s1yf0x

Well-Known Member
Ако си го пратил до КЗК, ще има да чакаш отговор... като ти гледам писанията какъв въздух под налягане са, очаквам и писмата да са измислица.

deffnews

Well-Known Member
Ако си го пратил до КЗК, ще има да чакаш отговор... като ти гледам писанията какъв въздух под налягане са, очаквам и писмата да са измислица.
На тях не разчитам, макар че наскоро им махнаха шефа и може и да се поразбързат. Засега са пратени няколко, но са поготвени още няколко.

s1yf0x

Well-Known Member
Те изобщо нямат отношение към казуси от такъв тип.... иди някъде на правна консултация, че правиш тотални глупости, ако изобщо правиш нещо. И да си спокоен, в Сливен и региона няма кой да се навие да похарчи 0,60 лв за патрон

webstil

Well-Known Member
Ти в какъв филм си се цъкнал, не е истина. Само за протокола, какъв телефон ползваш, че си записал гласовия поток и на отсрещната страна?!?
И аз научих наскоро, че вече не стават тия работи, един познат ми каза. Аз съм записвал преди време съвсем успешно със samsung s5 мисля, че беше с едно приложение безплатно. Предполагам още става с него, седи там някъде из шкафовете. С новите телефони и тези дето се ъпдейтват предполагам е изключена тая опция заради gdpr или нещо от сорта.

dertre

Well-Known Member
И аз научих наскоро, че вече не стават тия работи, един познат ми каза. Аз съм записвал преди време съвсем успешно със samsung s5 мисля, че беше с едно приложение безплатно. Предполагам още става с него, седи там някъде из шкафовете. С новите телефони и тези дето се ъпдейтват предполагам е изключена тая опция заради gdpr или нещо от сорта.
Пробвах с каквото имам налично в момента (S21 ultra, Pixel 5/6) и на всичките си имаше вграден запис на разговори.

webstil

Well-Known Member
Странно, еми не знам казаха ми, че не става на мен. И аз се учудих, но не съм пробвал да записвам нищо от поне 6-7 години.

deffnews

Well-Known Member
Те изобщо нямат отношение към казуси от такъв тип.... иди някъде на правна консултация, че правиш тотални глупости, ако изобщо правиш нещо. И да си спокоен, в Сливен и региона няма кой да се навие да похарчи 0,60 лв за патрон
Потроших си нервите, не разбираш ли. Развали ми се здравето от тези истории. Буквално минавам през нервна криза и депресивен епизод. То ако беше резонно и направено точно, нямаше какво да кажа. Ще ми е далеч по-добре да го оставя това зад гърба си. Това е и нахалство. Още повече е - подигравка и направо си е беззаконие.
Далеч не всички фирми за такива, но повече са такива.

Блинки ако може да и изтрие името, няма смисъл да седи тук, вече са пратени по някои места.

webstil

Well-Known Member
Потроших си нервите, не разбираш ли. Развали ми се здравето от тези истории. Буквално минавам през нервна криза. То ако беше резонно и направено точно, нямаше какво да кажа. Ще ми е далеч по-добре да го оставя това зад гърба си. Това е и нахалство. Още повече е - подигравка и направо си е беззаконие.
Далеч не всички фирми за такива, но повече са такива.

Блинки ако може да и изтрие името, няма смисъл да седи тук, вече са пратени по някои места.
Един съвет - отиди при някой адвокат и си плати консултация или ако имаш познат го попитай него. Не са ти ясни нещата и не знаеш кое къде да пращаш. После ще има нищо не работи в тая държава и т.н. Може да си мислиш, че знаеш нещо и къде да си търсиш правата, обаче си в заблуда. Като се консултираш със специалист, ако имаш късмет да попаднеш на читав, ще разбереш изобщо има ли смисъл да се занимаваш и какво трябва да се направи. Ако обаче попаднеш на измамник от цялата работа ще се вътриш още пари, просто да си знаеш...

deffnews

Well-Known Member
Един съвет - отиди при някой адвокат и си плати консултация или ако имаш познат го попитай него. Не са ти ясни нещата и не знаеш кое къде да пращаш. После ще има нищо не работи в тая държава и т.н. Може да си мислиш, че знаеш нещо и къде да си търсиш правата, обаче си в заблуда. Като се консултираш със специалист, ако имаш късмет да попаднеш на читав, ще разбереш изобщо има ли смисъл да се занимаваш и какво трябва да се направи. Ако обаче попаднеш на измамник от цялата работа ще се вътриш още пари, просто да си знаеш...
Аз съм разпратил И към някои адвокати и към някои обществени фигури, които понякога се занимават с подобни положения. Моят случай е един от хилядите подобни.

nikolai.mt

Well-Known Member
Какво става с това ЧСИ Гергана Грозева, блокира ти сметките ли, тя какво е направила всъщност? Или да разбирам: теглил си бърз кредит и не си го върнал и са те погнали тигрите? Това ли е?

deffnews

Well-Known Member
Темата е вече индексирана в първа страница. Ако на модераторите това им пречи, премахнете я. Като цяло не видях съпорт в мненията на други хора по тази конкретна тема. Не искам да преча на бизнесмените тук. Конфронтирал съм се словестно с някои хора през последните месеци, и основната причина е тази. Искаме законност, но само на думи. Дори, ще ви помоля да премахнете топика.
Наистина преживявам нервна криза и депресивен период. Не съм съгласен системата да се отнася така към човека. Трябва да има някакъв баланс.

contra

Well-Known Member
Баннете го вече че от месеци само спами форумите по цял ден и живее на кредит, че се и депресира на всичкото отгоре...

100% неоправдан въглероден отпечатък.

nandibandi

Well-Known Member
Като цяло не видях съпорт в мненията на други хора по тази конкретна тема.
Аз пък видях, но видях и друго: ти не търсиш съпорт, а поле за изява. Очевидно е, че целта на темата е да се окайваш, защото не взе под внимание нито една конструктивна насока, която ти беше представена.

Съжалявам, че си в толкова кофти ситуация, но ти реално не правиш нищо с тази тема, освен да се жалваш.

Пожелавам успешно (за теб) развитие на нещата. Друго не мога да направя. Никой не може...

nikolai.mt

Well-Known Member
Можем ли поне да научим стойността на щетата нанесена от това лошо ЧСИ? За какви суми става въпрос?

Горе