Коя eCommerce / Shopping Cart платформа използвате?

Коя eCommerce / Shopping Cart платформа използвате?


  • Общо гласове
    89
Е нема, ти се скара вече и са темата е тотал щета ;) Ма пък може и стиФокса да бръкне у базата си със 48670 сайта от които 2/3 само мега шопове (че само те имат ресурс за магенто...) и веднага да ти извади извадка, колко и от коя система има в БеГе, и допълнително инфо за поне още 890650 сайта по чужбинско :)
 
една стара таблица
някой да я парсне и да извади сметка какво ползват
 
една стара таблица
някой да я парсне и да извади сметка какво ползват
Всеки може лесно да си го види, слага един wappalyzer в браузъра и гледа. ;)
 
Мене ми е интересно защо Блинки е сред ползващите всяка една от нацъканите платформи... :eek: без Шопико.

Човекът държи поне 8 магазина и очевидно е с доста авантюристичен подход към технологиите, евала!
 
Последно редактирано:
Мене ми е интересно защо Блинки е сред ползващите всяка една от нацъканите платформи... :eek: без Шопико.

Човекът държи поне 8 магазина и очевидно е с доста авантюристичен към технологиите, евала!
Нямам нито един магазин, но съм работил с всичко, което съм вотнал. :) Просто така ми се е случило, да попадам на тях, да ги разучавам и в последствие, да правя някакви неща по тях. Честно казано, не съм съжалил и за момент, защото си е опит и виждаш всеки дев екип каква логика е следвал и на какво е залагал при всяка една платформа. Има си любими, имам си не чак толкова любими и определено, ако попадна на нещо интригуващо и отделя време, с желание ще го разджиткам и него. Дори преди има няма 1 година попаднах на Shopify, като решение, видя ми се интересно, а една преди месец го проучих в малко повече, защото ми се налижи да помогна за едни къстамизации, поне това на фронта се позволява, но от изброените от мен SaaS, всички го позволяват. Пипането в логиката вече липсва. :) Нормално, те си имат вече изграденото, от теб се иска да го донагласиш - в повечето случаи не е нужно нищо повече от това, до което са ти дали права да ръчкаш.

Специално за Shopiko, не съм имал кейс. Иначе с голямо удоволствие ще се радвам да видя какво са сътворили от Суперхостинг. Предполагам е на нивото на GombaShop, а може би и CloudCart. За съжаление не знам дали би се приближило дори и малко до Shopify и BigCommerce. В този ред на мисли, ако някой има, да свирка и да даде някакво мнение за него. Спомням си един приятел си направи магазина на него и остана доволен, че дори и го класира добре за продуктите, които продаваше на него. Дано продължава да е все така силен. :)
 

Малко информация по твма анкетата. Не, че съм го включил, някой ако ги ползва? Мой пропуск. Вече няма значение де. :)
 
е как бе, тука във форума е събран каймака на бизнеса, даже им е евтинко.... Иначе всички в екипа сме platform independent. Трябва да се работи с всичко, което му дойде на ум на клиента. Ама най-големи мъки се берат с БГ e-Commerce платформите, разбирай Seliton. A що се отнаса до SalesForce не си мисли, че е ядрена физика....
:love:
Що бе, кво му е на Селитона, направо фЪрчи! :D
 
:love:
Що бе, кво му е на Селитона, направо фЪрчи! :D
абе те и таралежите фърчат..... ако ги изриташ достатъчно силно отзад
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: sim5
Аз използвам Woocommerce, тъй като разполагам с малки магазини с по няколко по-специфични продукти.
 
Wow не очаквах че над 70% ползват опенсорс системи.
Май е по-добре да почна да правя плъгини за продажба за БГ пазара.
Бихте ли имали интерес към плъгини по поръчка?
е как бе, това е бг пазара.... задължително изискване за бизнеса е, платформата за търговия да е без пари и без абонаментна поддръжка. Ако може лапето на съседката да го направи що да плащаме..... ако не, пиши на съпорта на хостинга, те ще го направят задължително
 
е как бе, това е бг пазара.... задължително изискване за бизнеса е, платформата за търговия да е без пари и без абонаментна поддръжка. Ако може лапето на съседката да го направи що да плащаме..... ако не, пиши на съпорта на хостинга, те ще го направят задължително
Има нещо вярно, пропуснати ползи от нереализирани продажби и поддръжка в бъдеще не се взимат в предвид при евтина изработка на магазин.

Но нормално е това, човек като започва иска да похарчи минимум пари и чак в последствие научава какво е важно и какво не.
 
Последно редактирано:
е как бе, това е бг пазара.... задължително изискване за бизнеса е, платформата за търговия да е без пари и без абонаментна поддръжка. Ако може лапето на съседката да го направи що да плащаме..... ако не, пиши на съпорта на хостинга, те ще го направят задължително
Истина, но пък сериозните, които се надявам да са много, няма да има циганийки. :) Мога от сега да ти кажа кое ще върви на местна почва, тъй като другите (написаните за системите от чужди девове) са мулти-функционални и често се използват. Та за локално ниво са предимно:
  • Модулите за плащане, като най-голяма драма им е интеграцията с Борика, MyPost, и банките, предлагащи собствени интеграции.
  • Доставките, изразяващи се в добри и безпроблемни интеграции с Еконт, Спиди.
  • Фактуриране - всеки търговец държи много на фактурите, пращащи се към клиента и те да са максимално брандирани, ясни и графично изпипани. Разбира се, отговарящи на счетоводните стандарти при нас.
 
Онлайн търговията в България от няколко години е занимание за безработни домакини.
Оттам и популярното в бранша откъм софтуер/бюджети.
 
Не всички, имам близък приятел, който си има два магазина и покрай тях се реши преди има няма 5-6 години и онлайн магазин да си направи. За жалост прави си ги някои неща сам, някои му се получават, други още си ги учи и практикува в движение, но като цяло добре се справя. Никой не очаква да продаваш модули на Озоне, нали? :) Таргетът ти е хора, стартиращи бизнеса си, но и с бюджет, разбира се, не просто някакви си.
 
Аз ползвам woocommerce и cloudcart за един клиент, повече съм фен на woocommerce за моя личен магазин. Cloudcart е кретен френдли, но доста куца откъм оптимизация и ранкване. Може би за 2010 щеше да е супер. От друга страна пък дава по-малко грешки, но където няма функционалност, там няма и грешки. Също така cloudcart имат доста платени екстри, а и на това отгоре вие реално не сте собственици на вашия сайт :eek::hankey:
 

Горе