Коя eCommerce / Shopping Cart платформа използвате?

Коя eCommerce / Shopping Cart платформа използвате?


  • Общо гласове
    89
Еххх, много се радвам за добрата оценка, благодаря!
Като е добро, то е добро. Може да споделиш малко трикове и съвети. Сигурно доста хора ще ги прочетат и вземат в предвид при изработката на своя онлайн магазин. А и темата е подходяща да наклониш везните към WooCommerce-a. ;)
 
Май тази анкета върви повече към WooCommerce, отколкото към opencart. Явно тенденциите се сменят с всеки няколко години. ;) Но челните позиции не са мръднали като цяло. Според мои наблюдения са се набутали в челните места някои SaaS последно време. Което не е лошо също, все пак се търсят и улеснения.
 
Някой има ли впечетление / ползва ли https://www.merchantpro.bg/
Аз имам положителни като цяло. Сега в момента даже имат нещо, което са въвели доста иновативно:


Може да се тестват, ако решиш. А и си решение точно за хора, на които не им се занимава с девелопъри и прочие. :)
 
Някой има ли впечетление / ползва ли https://www.merchantpro.bg/
Имат фри план. Защо не се пуснеш. Отдели един ден и събери собствени впечатления. Няма как да знаем дали е подходящ за теб. Аз искам едно, ти друго. Ако отговаря на нуждите ти от разгледаното от теб, взимаш някой от платените.

Едно време бях много скептично настроен към онлайн услугите тип Gombashop, Shopify и други такива SaaS услуги, но след като преди няколко един един търговец нямащ голям бюджет не успя да направи разлика между хостинг и домейн, реших че не съм бил прав през всички тези години. Тези SaaS услуги трябва да съществуват заради тези хора.
 
Абе то и тези Wix си имат вече e-commerce. Игратя явно е голяма там. Тази анкега трябва да се раздели май на 2 следващта година или по-скоро. Open source & SaaS.
 
Имат фри план. Защо не се пуснеш. Отдели един ден и събери собствени впечатления. Няма как да знаем дали е подходящ за теб. Аз искам едно, ти друго. Ако отговаря на нуждите ти от разгледаното от теб, взимаш някой от платените.

Едно време бях много скептично настроен към онлайн услугите тип Gombashop, Shopify и други такива SaaS услуги, но след като преди няколко един един търговец нямащ голям бюджет не успя да направи разлика между хостинг и домейн, реших че не съм бил прав през всички тези години. Тези SaaS услуги трябва да съществуват заради тези хора.
Регистрирах се но изпуснах тестовият период поради заетост с работещите ми магазини. Първите ми впечетления са добри. Смятам да пусна един магазин при тях но навигацията на бек офисът е доста различна и това ще забави изучаването на платформата. Засега виждам минус в липсата на упътване за работа с плаформата. Иначе , отлична комуникация с човека отговарящ на телефона, обявен в платформата.
 
Аз имам положителни като цяло. Сега в момента даже имат нещо, което са въвели доста иновативно:


Може да се тестват, ако решиш. А и си решение точно за хора, на които не им се занимава с девелопъри и прочие. :)
Тази платежна услуга е “налазила” навсякъде. Виждам я и в Шопико :) !
 
Тази платежна услуга е “налазила” навсякъде. Виждам я и в Шопико :) !
Шопико не съм разджитквал. Честно казано не знам. Стори ми се новично. ;)

Давай смело, все нещо можеш да сложиш там и така да си имаш на различни платформи различни магазини, като разбира се ще си прецениш кой с какви нужни е и подходяща ли е едната или другата.
 
Шопико не съм разджитквал. Честно казано не знам. Стори ми се новично. ;)

Давай смело, все нещо можеш да сложиш там и така да си имаш на различни платформи различни магазини, като разбира се ще си прецениш кой с какви нужни е и подходяща ли е едната или другата.
Да, това е и идеята, да намеря това, което ми върши работа. В Шопико например, не ми харесва това, че няма маркетинг инструмент “поръчай Х продукта, вземи безплатно Y продукт”. Няма и период на намалението. Досадно е !
 
Не се намери никой ,който да даде по конкретно мнение за това Shopiko. Доста добре изглежда има доста функционалности , естествено за да ги използваш трябва да се използва средния план. Ако има някой нека даде мнение да каже от към поддръжка как са нещата?
 
Не се намери никой ,който да даде по конкретно мнение за това Shopiko. Доста добре изглежда има доста функционалности , естествено за да ги използваш трябва да се използва средния план. Ако има някой нека даде мнение да каже от към поддръжка как са нещата?
Според мен не е толкова използваема платформата, за да има хора с конкретно мнение и препоръки. ;) Но според мен не отстъпва много от останалите бе SaaS платформи като CloudCart, Gombashop, Seliton, и други. ;)
 
Според мен ще са 3-4 основни в тази анкета, и като цяло това, което хората от форума масово ползват. Това да Opencart, WooCommerce, prestashop, и може би от SaaS - Shopify. Силно се надявам поне крайните ми две предположения да са други, но мисля, че това ще е.

Големите брандове - магазини, ако не са къстам, разчитат на Magento, като Хиполенд, CloudCart - Зора. ;)
Няма желаещи да споделят, защото е май най-голямата дървения от всички бг e-commerce платформи. Не съм ги ползвал, но последно като гледах бяха много кът от към дизайни и интеграции с чужди услуги.
 
WP изобщо не ми допада като ecommerce система. Става за малък и среден бизнес, но се иска много пипане. Все пак Woocommerce e plug-in, а самата Wordpress не е предназначена по дефолт за такива неща. Вярно, може да се пипне, но се иска разбиращ. Иначе зависи каква търговия се "върти". WP е готина cms с доста възможности. Shopify повече като за афилейт се използва като че ли. За БГ както каза @Blinky Presta и Opencart, като аз лично клоня на 2-рото. Cloudcart също не е зле като SAAS, но там нямам много опит.
 
Аз използвам Магенто, защото е опън-сорс и дава много възможности за къстамизация. Много съм доволен, платформата е стабилна.
 
Аз използвам Магенто, защото е опън-сорс и дава много възможности за къстамизация. Много съм доволен, платформата е стабилна.
Това е може би е най-добрата, ако решиш да си адван, но може би на Ентърпрайс решението. ;)
 
Тези някой разглеждал ли ги е? Не ги бях засичал до сега
 

Горе