Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

От: Re: От: Re: От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Днес още една. Кофти е, че родните търгаши слагат ненормални надценки. Капак за телефон в Китак 6 лева, тук 28 лева....


Надценкитеот БГ търговци дори са малки. Ако искаш да си легален като си платиш ДДС, доставката от Китай, разправиите по митниците, бензина и данъка трябва да 45 лв капака а не 28
 
От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Няма лошо от надценките. Те се коригират според предлагането. Сами виждате, че около 90 процента в олх-а нещата са от алито, като дори и ползваните снимки са същите.
 
От: Re: От: Re: От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Надценкитеот БГ търговци дори са малки. Ако искаш да си легален като си платиш ДДС, доставката от Китай, разправиите по митниците, бензина и данъка трябва да 45 лв капака а не 28

Айде сега цигански номера. Дай разбивка да видим кое толкоз много дига цената
 
Re: От: Re: От: Re: От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Айде сега цигански номера. Дай разбивка да видим кое толкоз много дига цената

Така е като цяло, но реално това говорим при зареждане с малки количества. Цените може би на един контейнер с капаци е съвсем друго като цифра. Добре де, аз все се питам как един тел струва еди колко си там, тук с планове, с не знам си какво пак е некви ебаси парите. :)
 
От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Не знам за китайските пратки, но от януари насам ми се събраха обикновени картички, които така и не получих. То това мързел и немарливост - нямам думи. После познатите ми почнаха да ми пращат картичка със Спиди...
 
Re: От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Не знам за китайските пратки, но от януари насам ми се събраха обикновени картички, които така и не получих. То това мързел и немарливост - нямам думи. После познатите ми почнаха да ми пращат картичка със Спиди...

На жената изчезна също една картичка. Пълен крах са. 4 пъти ми се е наложило да ги ползвам и половината съм съжалявал. И не по мое желание, а защото изпращача ги ползва. ;)
 
От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Януари месец поръчах слънчеви очила от Алито...пристигнаха вчера :D През цялото време ми показваше, че са на разпределителното в Пекин.

Иначе не ми се е случвало да ми изчезва нищо, но и не поръчвам редовно...
 
От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Малко Ъп-че на темата.
Поръчвам доста и редовно от Алито и Дх-а.
В интерес на истината всичко ми е идвало,но проблемът обикновенно е в Ганьо.
Като погледна печата на плика се вижда ,че китайците са доста коректни,
защото пратка е в София след 2 седмици,но това не пречи да чакам кавалчетата от БГ пощи по 4-5 месеца да благоволят ,да ми я донесът:twisted:.

Но пък минала седмица поставих рекорд от поръчка до получаване точно 9 дена :shock:

p.s.много ми е любопитно как лелките определят дали пратката е над 20 $ и я задържат,
защото съм поръчвал и за 50 $ ,и пак при мен директно |това с обявената стойност не го коментираме:lol:|
 
От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Това със задържането си е на късмет да ти кажа. Зависи на кого попаднеш, в какво настроение е и т.н. Едно и също нещо някой път ми идва на митница, друг път в пощата.
 
Re: От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

p.s.много ми е любопитно как лелките определят дали пратката е над 20 $ и я задържат,
защото съм поръчвал и за 50 $ ,и пак при мен директно |това с обявената стойност не го коментираме:lol:|

По принцип по фактура, ако те вкарват в една стаичка да си разпечаташ платежното я от PayPal, я от банковата сметка,, я от сайта акаунта си и така доказват. Но при наистина подозрения, че надхвърля тези брутално много пари. :)

За $50 някак ще мина, то това не е кой знае какво. В това число тениски, обувки, колани, някоя друга флашка, кабелче, кухненски уред в тънкия ценови клас и прочие, но примерно на мен ми казаха, да не се правя на ударен, защото пратката е над $50, и аз им казах, че не се правя на ударен, а просто знам каква бюрокращина следва за телефон от $240 и ще се радвам да имат някакви по-човешки процедури, а не да чакам телефона си с тоя дето чака контейнера с дрехи. Някак няма логика това.

Да не говорим къде ги съхраняват и че от време на време "няма такава пратка при нас" или "така дойде, не сме я пипали".....и телефона ми тогава беше отварян, разбираш ли да не е бомба идваща от Али експрес, пратена през PayPal. :D
 
От: Крадат ли БГ пощи пратките от Китай?

Аз за задържани пратки, на които съдържанието може да бъде класифицирано като "търговско количество" намерих много лесно решение - директно звъня в пощата и казвам да връщат пратката обратно на подател. Китаеца като получи пратката обратно, повдигам диспут и доказвам, че не съм получил нищо. Елементарен пример: поръчали сте си 5 тениски по 5$ - тоест общо 25$. Сумата надвишава прага и се спира на митница. Искат доказателство - давате разпечатка, отварят пратката и казват че е търговско количество. Пращат Ви към импортна фирма, да Ви обработи документите и да си платите мито. Те Ви вземат 30лв. такса + 8лв. ДДС + 1,2лв мито + 3.5лв. пощенска такса = 42,70лв. това са таксите по вноса. А вие вече сте платили 43лв. за стоките и общо става 85лв. за 5 тениски. Ако поръчвате еднообразни стоки, по-добрия вариант е този, вместо да плащате всичко и накрая да се чудите как да си избиете парите...
 

Горе