Край на мафията 7777.bg

Само мога да добавя че лично съм печелил 5цифрена сума от тях миналата година и ми преведоха до стотинка всичко ..
 
Ами някои са, но тук говорим за големи заводи. Малките родни производители нямат достъп до големите вериги, първо защото не могат да осигурят огромни количества, второ защото ще работят на загуба ако им дадат цените, които веригите очакват.

И нека не забравяме, че цяло лято динята е гръцка, доматите и краставиците от Албания, Гърция или Турция, рибата и нея я карат от някъде си.

И едно отклонение - ако някой се интересува от качествени продукти от ферми препоръчвам farmhopping.com. Заслужават да им се направи реклама :)
Хипермаркетите на са за зеленчуци, освен ако не можеш да си намери' нещо. Аз след края на сезона само в един Кауфланд намерих чорбаджийски чушки. По пазарите когато е сезона се появяват добр продукти, но който има градина или село да си прави домати и краставици, няма какво да го замени това. У нас - да веригите правят шашмалъци, но така илиначе относно цени за много неща малките търговци няма как да се борят с тях.
 
@nandibandi е Айн Ранд.
Да, няма значение, ейрейска филосфка, материалистка, Отваращава ме. Любовница на богати мъже. Филмът по нейните книги е добър, но философията е скапана. Изучавал съм я.
 
Това е всекиму ясно. Вместо пенсионерите да вземат 100 лева горница от пропуснатите ползи (както се изразяваха), ще се наложи да се бръкнат с толкова, че и повече, за да платят компенсацията на държавата към Божков.
И ти ли бе успешно заблуден, че тези пари са щели да отидат за пенсионерите? То не бе за 100 лв. на всяка пенсия, не бе за коледни добавки, тея пенсионери само за тях се мисли, а Божков не е превел парите за да ги облагородят! Ето сега като стане държавна лотарията и пенсиите за няколко години ще се удвоят
 
Тъкмо видях това в нета и викам да го пусна тук, че така или иначе темата замря:
"Казвам се Васил Божков и съм реално беглец от България, но с тези редове, които ще се появят няколко седмици след последното ми публично изявление в медиите, искам да задам няколко въпроса на така наречените политици в България и те няма да са пряко свързани с мен, а като цяло ще се опитам да получа отговори, защо едни селяндури без образование, но с власт вече 30 години управляват България правейки се на демократи. Години наред седях настрани от политиката, защото не ме вълнуваше, но когато бандити представящи се за политици са тръгнали да ме унищожават искам да знам, всичко за така нареченият преход в България и така нека си задам въпросите пък вие, ако наистина сте честни, както твърдите, ще отговорите пред цяла България на въпросите ми.

Въпрос номер 1:

Бойко Борисов докато е главен секретар на МВР участвал ли е в уговорки за разчистване на конкуренцията в ъндърграунда на България в полза на една групировка с три букви? Искам да подчертая, че аз лично знам отговора на този въпрос и мога даже да представя доказателства за това, че е било така.

Въпрос номер 2:

В първият си мандат като министър председател Бойко Борисов беше ли предоставил кабинет на Румен Николов Пашата в министерски съвет и реално заради него ли се арестуваха всички така наречени силови босове в България, които после се откупиха с огромни суми в полза на двама човека? Естествено и че за това имам доказателства, но искам да чуя отговорите.

Въпрос номер 3:

Вярно ли е че Валери Симеонов само от строежа на българската ограда по границата с Турция е получил 4 милиона лева комисионни?

Въпрос номер 4:

Покровител ли е Валери Симеонов на канали за трафик на бежанци през България?

Въпрос номер 5:

Иван Гешев дали някога като прокурор е осъдил някой? Защото имам информация, че всичките му дела срещу определени хора са завършвали със споразумения, но не само в съда? Има и на още едно място споразумение и други неща.

Въпрос номер 6:

Иван Гешев как точно е завършил школата в Симеоново на МВР, много ми е интересно да знам за втората му година учене и какво точно се е случило тогава?

Засега мисля, че тези шест въпроса са достатъчни, за да разбера дали срещу мен седят честни и достойни хора или едни бандити облечени във власт. И не забравяйте господа политици, че Васил Божков никога не е бил жертва, винаги е бил ловец..
 
Тъкмо видях това в нета и викам да го пусна тук, че така или иначе темата замря:

Автентичността на това е меко казано съмнителна :)
Можеш ли да намариш сериозен източник, който да твърди, че този текст е от Божков? Аз - НЕ, а ако беше наистина от него щеше да се появи веднага в едни определени сайтове. Отделно стилът е малко различен...
 
Хубаво, но много плахо. Аз бих подпукал направо с големите бомби вместо да мятам разни намеци.

И бих го дал на редактор да го пооправи.

Но иначе да - много ще съм доволен ако се заръфат кучетата.
 
Нещо някъде линче да четем. Какво ще е поредния на опашката да съди държавата в Страсбург? :)
Засега е само този пост, и почти е сигурно, че е под негова диктовка, вече чакаме по интересните неща
 
@Blinky не ми трий музикалните постове. Прекаляваш вече. Ще те гласуваме да последваш съдбата на Божков. :hankey:
Бате, имаш музикални форуми, в които ще оценят начина ти на изразяване, но за жалост тук получаваме репорти за тях. ;)
 
Бате, имаш музикални форуми, в които ще оценят начина ти на изразяване, но за жалост тук получаваме репорти за тях. ;)
Ах, ти го играеш форумния Гешев с тези репорти... забравих. ;)

Само ми е чудно кой се занимава да "репортва"? :D Това трябва да е някоя от множеството заядливи дребни душици тук...
Даже като го написа това почнах да я търся къде е тази велика опция, хахахахах, никога не я бях виждал/използвал.
 
Ах, ти го играеш форумния Гешев с тези репорти... забравих. ;)

Само ми е чудно кой се занимава да "репортва"? :D Това трябва да е някоя от множеството заядливи дребни душици тук...
Даже като го написа това почнах да я търся къде е тази велика опция, хахахахах, никога не я бях виждал/използвал.
По-скоро се възприемам като гласа на масата. Няма как да се игнорират рипортите на хората, защото поражда ниско доверие в администрирането и анархия. А и честно ми кажи Ок ли е? :)

Колкото до рипортите. Ако искаме чист и спретнат форум, то е редно всеки, на който му направи нещо криво впечатление да даде репорт. Това ни различава от боклучавите форуми. Ако искаш да си чат от такъв, лоши новини - тук не такова място. :) И не знам защо точно тук трябва да е мястото да си разменяте "любезности". Все си мисля, че ако някой е много навит да дразни и да храни безцелно - винаги може да излезе навън и да ги го потърси. Гарантирам, че ще си го намери при упорити проби. :)
 
Лотарията не е измама, поне да кажем в някои случаи. Тя просто е направена като 6от49, печалбите които ги има по билетите са нищожна част от обората. Отгоре на всичкото положеието с лотарията за крайния продавач е подобен като въпроса с цигарите, дават им някакви стотинки за продадено билетче. Така че те са си огромно на печалба и без да мамят. Знам човек който наистина спечели 50 бона, един друг взе 10.
Обясни го на НАП, на които няколко стотин милиона не им бяха платени. :) На тия смешки, които ще източат и последния лев със съдя изпълнител, а такива милиони ще си останат поредната дупка, която дори да оберат и цялата нация, от средната класа, пак няма да успеят да запълнят. Пълен цирк. Този го мислех за "умен" бизнесмен - да лапаш без да си плащаш нагоре е доста рисковано, но явно човека взимал пари на ръка в Държавната комисия по хазарта, по 10 000 на ден, не е сметнал за необходимо да дава нагоре. :) И така. Но и да е давал, то това на практика не би компенсирало задължението към НАП - другата толкова неефективна държавна институция. :)
 
Обясни го на НАП, на които няколко стотин милиона не им бяха платени. :) На тия смешки, които ще източат и последния лев със съдя изпълнител, а такива милиони ще си останат поредната дупка, която дори да оберат и цялата нация, от средната класа, пак няма да успеят да запълнят. Пълен цирк. Този го мислех за "умен" бизнесмен - да лапаш без да си плащаш нагоре е доста рисковано, но явно човека взимал пари на ръка в Държавната комисия по хазарта, по 10 000 на ден, не е сметнал за необходимо да дава нагоре. :) И така. Но и да е давал, то това на практика не би компенсирало задължението към НАП - другата толкова неефективна държавна институция. :)
Тази история отива към потулване, тук става въпрос за геополитика. Боко пак ще се снижи. Американците и руснаците си мерят пишките.
 
Последно редактирано:
По-скоро се възприемам като гласа на масата. Няма как да се игнорират рипортите на хората, защото поражда ниско доверие в администрирането и анархия. А и честно ми кажи Ок ли е? :)

Колкото до рипортите. Ако искаме чист и спретнат форум, то е редно всеки, на който му направи нещо криво впечатление да даде репорт. Това ни различава от боклучавите форуми. Ако искаш да си чат от такъв, лоши новини - тук не такова място. :) И не знам защо точно тук трябва да е мястото да си разменяте "любезности". Все си мисля, че ако някой е много навит да дразни и да храни безцелно - винаги може да излезе навън и да ги го потърси. Гарантирам, че ще си го намери при упорити проби. :)
Тук отдавна е загубена предприемаческата нотка. Много хора или липсват, или не пишат. Това за мен е форум за общи приказки в който от време на време се казва нещо полезно. Но наистина полезното е от време на време и не е основно. Сигурно имам принос за това положение, но не мисля, че съм само аз. Идеята на форума е да има диалог, тук повечето случаи или се задават някакви малоумни въпроси от току-що регистрирали се индианци, или почваме да се разправяме за всекидневни тъпи теми като тази в която си драскаме в момента. На пръсти се броят темите в които наистина се е водела смислена дискусия по въпроси, свързани с ПРЕДПРИЕМАЧЕСТВОТО. Повечето от тях са с последни постове отпреди 2-3 години, а някои и повече.
Ако искаш това да е предприемачески форум, то изключи подобни глупости като теми в които се обсъжда какво казал Гешев, къде навряли Васил Божков и т.н.
Иначе и с твое участие това е една говорилня, носеща славното име от миналото - предприемач.
 
И ти точно по какъв начин правиш нещата по-добри? :)
Ако под никнейма ми пишеше Owner, питай ме. :) Просто ти отговарям на написаното. Работата ми тук не е да правя по-добър форума. Това по-скоро да е твоя работа. Аз си правя каквото ми е кеф.

А иначе относно въпроса ти конкретно: Можеш да ми разгледаш постовете и да видиш, че когато в някоя тема е имало смислен диалог на тема предприемачество, свързан с въпроси и предизвикателства, съм се включвал с каквото мога да помогна или с каквото знам. Но както написах и по-горе, тези теми и дискусии са между всичките общи приказки към които включваме и тази тема.
 

Горе