Край на сагата "Южен Поток" ?

От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Пак те питам Путя, що официално СПРЯ проекта, а не ЕС или която и да е страна от ЕС? Като всичко е толкова перфектно, що Путя не каза ок правим го по правилата?

Пак не ме питаш, щото аз само като видя некое тъпо келеме да нарича президента на друга държава "Путя" и вече ми е ясно нивото му. Обикновено не отговарям.

Но пък самият Путин отговори защо: "Вие какво очаквахте? Да изкопаме 800 км по дъното на Черно море на дълбочина 2000 метра, да стигнем до Варна и да чакаме га бегетата ще съблаговолят да попитат Маккейн?"

Ще духате супата и това е. Този път - доста задълго. И дори работата в чужбина няма да ви спаси. Щото и ЕС обедня в пъти.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Ех тази мъжка любов ....

Пак те питам за 3-ти път Путин, що официално СПРЯ проекта, а не ЕС или която и да е страна от ЕС? Като всичко е толкова перфектно, що Путин не каза ок правим го по правилата?
А защо Путин не иска дерогация както се случи със северен поток, а като мишка се изниза? Що не си защити интерес на ЮП? Мога още въпроси те питам, но знам че няма какво да ми кажеш и пак едни обиди ще завалят.

Та предполагам, че пак ще ми изфабрикуваш 800 км тръби, 2к дълбочина, та пак ще те питам - Дали ако всичко на Путин и ко е по ЕС правилата, та дали Маккейн или който и да е да дойде ще спре проекта? Та дори и да дойде и каже йок спираме го, под какъв предтекст ще е? И ако всичко е по правилата, та Путин нямаше ли да седере в междунардоният арбитражен съд ЕС и да спечели дело за десетки милиарди?!?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Ех тази мъжка любов ....

Пак те питам за 3-ти път Путин, що официално СПРЯ проекта, а не ЕС или която и да е страна от ЕС?
Това е друг въпрос, но не е проблем да отговоря и на него, щом се придържаш към протокола:
1. ЕС не е страна по проекта.
2. Коя е тази страна от ЕС, която би спряла изгоден за нея проект?

На никоя от свързаните с проекта ЮП не й бе изгодно да го спира (на България, Гърция, Сърбия, Италия, Унгария, Австрия и т.н.) Бяха подложени на натиск от САЩ (понеже на САЩ им беше изгодно този проект да не се осъществи). Повечето издържаха, България не можа. Сега на срещата с останалите след дни ще им се обяснява. Вероятно "ее будут бить, может быть даже ногами" (C)

Кел файда обаче.

На мен ми е кофти само за сърбите. Държаха се мъжки. Но предполагам, че сме изчислили вариантите да ги компенсираме.
 
От: От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Това е друг въпрос, но не е проблем да отговоря и на него, щом се придържаш към протокола:
1. ЕС не е страна по проекта.
2. Коя е тази страна от ЕС, която би спряла изгоден за нея проект?

ЕС не е страна, но страните в ЕС са длъжни да спазват правилата на ЕС - смятам знаеш, че няма нужда да задълбочаваме в тази точка.
Няма нито една страна да спре изгоден проект за нея! За жалост за БГ по официални изказвания на официалните ни лица излиза възвращаемост над 22 години и това беше преди да се оскупи с нови 20+% ЮП. Пак по наши официални лица са ясни само разходите с известни допускания, но за прихода нищо. Така, че е огормно съмнението за икономическата ефективност на ЮП за БГ. Другите страни може да са договорили по-добри условия. Всяка страна договоря сама.

Та и затова е целият въпрос, защото по толкова измислен начин Путин прекрати ЮП. Можеше да се съгласи по правилата да и/или имаше огромен коз за дерогация с прецедент Северен Поток и щеше да пак като Северен Поток, но уви.

Фактите са, че не иска да е по-правилата и че вече икономически става много сложно ЮП на база перспективи на суровини, но не пречи да се измие с БГ, сякаш ние сме единственият фактор ...

Нека да построят Син Поток 2 и нека да печелят от него руснаците, но нека първо да стане. До тогава я камилата, я камиларя ...
 
От: От: От: Край на сагата "Южен Поток" ?

ЕС не е страна, но страните в ЕС са длъжни да спазват правилата на ЕС - смятам знаеш, че няма нужда да задълбочаваме в тази точка.

Неправилно смяташ.

Като двама достойни и независими субекти сме подписали с теб договор. Обаче ти ставаш член на съюза на смешните предприемачи и със задна дата ми казваш, че този съюз не ти позволявал нашите договорености.

Е кво да те правя? Да те муам фронтално у стената в този случай?

Ще те заплюя и ще подмина.

Това и направи Русия.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

ЕК е преговарящ по проекта, как ЕС да не е страна :lol:


Иначе, много ме радват апокалиптичните мнения на Strana, ЕС беден, България в киреча..., а тия от СНН що така говорят... http://edition.cnn.com/video/?/vide...earch/?query=russia&primaryType=mixed&x=0&y=0

Пропаганда, знам си..
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

ЕК е преговарящ по проекта, как ЕС да не е страна :lol:
Ми не е. ЕС е една досадна лелка, която ще обвини в провала (о, изненада!) кого?
Ми България, разбира се. Дори ще осъди тази малка балканска парясница на всеобщо събрание, обвинявайки я дори и за собствените си грешки.

Нищо ново под слънцето, а на бас?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Нещо изпусна да коментираш линка, не знам що :lol:

Нека първо ЕС да обвини България и тогава да го коментираме, м? Щото към момента не виждам никакви наченки на такова обвинение. ЕС не искаше ЮП, Русия също, само шепа неадекватници в България го искаха, не разбрали инструкциите от Изток..
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Да коментирам CNN?! Ти добре ли си? :shock:

Не ми стигат тукашните глупендери, та и задокеанските да коментирам..
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Нека първо ЕС да обвини България и тогава да го коментираме, м?
Не знаеш ли, верно? Вече я разследва.

Тая цензура ще ви доубие... Добре че имате Биг Брадър.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Хамериканските привърженици у темата са в повечко, и са решили да си го изкарат, на един човек, хайде и айде се включа и аз да не им е скучно. Лейте и върху мен, аз съм с две ръце за южен поток, както и за перфектни отношения с Русия!!!
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Друго си е Правда :lol: :lol: :lol:

Едно много яко коментарче от NY Times.

Prior to Crimea, the West was investing with enthusiasm in modernizing the dilapidated Soviet legacy kleptocratic economy of Russia and ignoring many warning signs of growing oligarchy. Now Russia faces steep declines in export prices of energy, a falling ruble, inpending recession, capital flight and a brain drain. Other than that, things are going well. At least, that's what Russians hear on the state controlled TV.

Цената на нафтата пада, рублата пада, от Русия изтичат капитали и мозъци, икономиката стагнира, има инфлация от 10% и 40% за хранителните стоки, обаче като игнорирате тези малки проблемчета всичко останало е наред в Русия. :lol: :lol: :lol: :lol:

С други думи - корабът потъва бавно, вода има за всички - оопс нафта.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Хамериканските привърженици у темата са в повечко, и са решили да си го изкарат, на един човек, хайде и айде се включа и аз да не им е скучно. Лейте и върху мен, аз съм с две ръце за южен поток, както и за перфектни отношения с Русия!!!

Посочи ми една малка държава, която има перфектни отношения с Русия. :lol: :lol: :lol:

Русия има перфектни отношения с големите държави, щото не може да ги изнудва. А малките такива като нас лесно ги изнудва.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Друго си е Правда :lol: :lol: :lol:

Едно много яко коментарче от NY Times.

Prior to Crimea, the West was investing with enthusiasm

Чичо Фичо се ебава в "Гласовете" на Дачков. Не го взимай присърце. Ако те интересува NYT, то го чети директно, понякога се включват добри колумнисти, особено в днешно време.

Докато Чичи Фичо още трепери за апартаменчето от генерала в Манхатън. Нела (людоедка Неллочка) па стана детска меценатка. Простено им е донякъде.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Страна, кажи що тъй говорят от СНН бре...
Питай CNN, що питаш мен? Търнър беше пич, и по Джейн Фонда си падах, ама ете на. CNN умре кат обективна медия и за това не съм виновен нито аз, нито Русия.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Не е лесно да обеднееш за 2 месеца, трябва доста алкохол, за да го приемеш.

Кажи сега кво ще прави руската централна банка?

Ще слага ограничения за теглене на депозити или ще качи лихвите на 20%-30% за да задържи тегленето и отчасти да компенсира инфлацията?

Или може би ще пусне нови напечатани парички на населението.


Привижда ми се Виденов в Руски вариант.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Питай CNN, що питаш мен? Търнър беше пич, и по Джейн Фонда си падах, ама ете на. CNN умре кат обективна медия и за това не съм виновен нито аз, нито Русия.


А, не са обективно просто..

Иначе гледам, Ройтерс казват следното за ЮП

South Stream would need to be marketed at an equivalent of $9.50-$11.50 per million British thermal unit (mmBtu), including a 30 percent export duty, estimates have shown. The average European spot gas prices have ranged between $6-$9 per mmBtu this year.

"Decreasing oil-indexed prices for gas and lower sales are likely to drive Gazprom to the red this year," said Mikhail Korchemkin of East European Gas Analysis, forcing the firm to reduce its investment programme.

Те също са необективни, да?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

А, не са обективно просто..

Иначе гледам, Ройтерс казват следното за ЮП



Те също са необективни, да?

Те са обективни, разбира се.

Това и казвам. Всички ще бъдат обективни, а България - целата у бело.

Още не искам да я пускам към групата failed state (има държавност все още), но и не я виждам как ще издрапа.

Обективно.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Унгария! Съобщението,което сте въвели е прекалено кратко.Моля ,въведете съобщение ,което съдържа поне 10 символа.
Посочи ми една малка държава, която има перфектни отношения с Русия. :lol: :lol: :lol:

Русия има перфектни отношения с големите държави, щото не може да ги изнудва. А малките такива като нас лесно ги изнудва.
 

Горе