Край на сагата "Южен Поток" ?

От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Всички Западни медии лъжат яко.

На Запад карат москвичи и трабанчета, които горят по 20 литра бензин.

А в Русия ние какви коли прави - това БВМ, това Мерцедес, това Порше, това Ауди, това Фолцваген. Забравихме и iPhone - много яки телефони правим. Самсунг и Ейпъл ряпа да ядат. Всъщност ние в Русия и ряпа не произвеждаме ами си я внасяме, щото сме баровци. Нали имаме нафта да изнасяме и срещу нея даже и ряпа си внасяме.


Майтапче ама положението не е розово.


Айде лека нощ от мен и утре пак ще се караме.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Русия има перфектни отношения с големите държави, щото не може да ги изнудва. А малките такива като нас лесно ги изнудва.
Математичката без да иска доближи вълнолома....
Големите държави затова са големи, щото гонят своите интереси. Малките затова са малки, защото гонят чужди интереси.

Малките се използват, за да лаят (знать она сильна, что лает на слона). лаенето е фонов шум, който изнервя обстановката и създава масовост.

Елементарен похват, но не и срещу слон или мечка. Просто те са си noo qki by default.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Ти до тук ли опря? Колите?
Простотията на герберите няма равна и с нивото на най-големите заметресения. Айде лягам да спя, с тиквеници и национални предатели не ми се разговаря. Както и с боклуци. Такива като теб вкараха България във много войни и то все на грешната страна сега пак ще направите същото, ама нали знаеш какво следва след това разстрел, а за разлика от теб аз знам как се държи и автомат и пушка...

Писна ми от тъпотиите ти, както и на другите лизачи на негърски дупета...
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

А Русия с ЕС какви отношения има? Като с малка държава или като с голяма? Щото не е държава некак си...
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

А Русия с ЕС какви отношения има? Като с малка държава или като с голяма? Щото не е държава некак си...
Сам си отговори. Това не е държава. Това е временен съюз, копиращ СССР, но не притежаващ ресурсите на СССР. Causa perduta.

Русия с този съюз досега имаше отношения като медицинска сестра с пенсионер в старчески дом. Всеки си мислеше, че е онодил другия.

Но от няколко години (след покриването на външния дълг) нещата се промениха.

Накараха пенсионерите или да си намерят арабонегров заместител или да излязат да бачкат. Нещата в ЕС (демографски) хич не са добре. В България не го забелязвате, щото при вас са още по-зле, но това не помага на ЕС. ЕС умре.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Демографският проблем в ЕС е факт, но далеч не е толкова сериозен. Просто го гледаш с руския аршин и логично ти изглежда страшно. Но не е.
Колкото до това дали ЕС е държава или не, в отношенията със Русия това няма особено значение. Все повече на Русия ѝ се налага да преговаря не отделно със всяка страна, а директно със съюза. Както в случая преговарящият беше ЕК. Когато енергийният съюз стане факт, това съвсем ще промени нещата и то в полза на ЕС. Сега да видим защо го казвам това - Русия няма друг вариант на поведение към ЕС, освен да го приема като голяма страна, която не може да изнудва. България е част от ЕС, с което без да бъде голяма страна ще може да се възползва от преимуществата на такава. Схващаш ли?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Сериозно ли демографския проблем в ЕС не е голям? Най-популярното име във Великобритания за 2014 г. е .... МОХАМЕД, нека да няма проблем... скоро и в Германия.

Демографският проблем в ЕС е факт, но далеч не е толкова сериозен. Просто го гледаш с руския аршин и логично ти изглежда страшно. Но не е.
Колкото до това дали ЕС е държава или не, в отношенията със Русия това няма особено значение. Все повече на Русия ѝ се налага да преговаря не отделно със всяка страна, а директно със съюза. Както в случая преговарящият беше ЕК. Когато енергийният съюз стане факт, това съвсем ще промени нещата и то в полза на ЕС. Сега да видим защо го казвам това - Русия няма друг вариант на поведение към ЕС, освен да го приема като голяма страна, която не може да изнудва. България е част от ЕС, с което без да бъде голяма страна ще може да се възползва от преимуществата на такава. Схващаш ли?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Принципно под демографски проблем се дефинират съвсем различни неща. Ти говориш за чисто етнически проблем. Него го има. Но пък също е решим :wink:
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Демографският проблем в ЕС е факт, но далеч не е толкова сериозен. Просто го гледаш с руския аршин и логично ти изглежда страшно. Но не е.
Колкото до това дали ЕС е държава или не, в отношенията със Русия това няма особено значение. Все повече на Русия ѝ се налага да преговаря не отделно със всяка страна, а директно със съюза. Както в случая преговарящият беше ЕК. Когато енергийният съюз стане факт, това съвсем ще промени нещата и то в полза на ЕС. Сега да видим защо го казвам това - Русия няма друг вариант на поведение към ЕС, освен да го приема като голяма страна, която не може да изнудва. България е част от ЕС, с което без да бъде голяма страна ще може да се възползва от преимуществата на такава. Схващаш ли?
И двете ти тези са зле.

Обяснявам защо.

1. Демографският проблем в ЕС е много сериозен точно от гледната точка на Русия. Русия преди години беше по-зле дори от България. Предприе програми, стимулиране, майчински капитал, здравеопазване и излезе на плюс (макар и малко все още). ЕС не може да си го позволи (няма пари), камо ли България.
2. Русия не приема ЕС като страна със сигурност. Големият проблем за ЕС обаче, че не го приемаме и като субект. Водят се някакви преговори за какво ли не, но на никого не му дреме за тях. Русия общува на равно геополитическо ниво само със САЩ и Китай. На политическо - с всяка страна поотделно. Но ЕС е безполезна кухина. Той е сбирщина от няколко страни (някои от тях като Германия могат да бъдат полезни партньори, разбира се), повечето от които са загуба на време (и пари съответно). Тия са погребани преди да са се родили.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

А имаше време в което уни се заричаше , че в политика няма да пише. Гледам днеска пак е прекарал в раздел Политика да говори за големия лош Бойко . И това човек дето говореше , че няма да гласува защото нямало за кого.... а след това има претенции какво да става в държавата. Странна работа.
По темата- не ни трябват никакви тръби и потоци , ако може да си развием нашите находища на газ! По-евтино от това няма как да дойде.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

1. Съвсем очаквано - гледаш от гледната точка на Русия. За страна с 10 години по-ниска продължителност на живота, нормално е застаряването в ЕС да изглежда трагично. Но докато един човек в Русия на 70 има едва няколко месеца живот, в ЕС той все още е съвсем читав.
2. Когато срещу Русия има изправен енергиен съюз, Путин може да си мисли, че приема или не приема субект или каквото ще, но съюзът е факт, па ако ще да е сбирщина. И Русия няма избор, освен да преговаря именно като със съюз. Ако преговорите за ЮП бяха само с България, отдавна да е построен...
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

По темата- не ни трябват никакви тръби и потоци , ако може да си развием нашите находища на газ! По-евтино от това няма как да дойде.

Малко да се развеселя... :)

Ми развивайте ги тез находища! Кой ви пречи?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Принципно под демографски проблем се дефинират съвсем различни неща. Ти говориш за чисто етнически проблем. Него го има. Но пък също е решим :wink:
То и бай Тошо увеличаваше населението на социалистическа България, като внасяше мангали от Румъния. Пусти демокради, баш цоциалисти :lol:
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

1. Съвсем очаквано - гледаш от гледната точка на Русия. За страна с 10 години по-ниска продължителност на живота, нормално е застаряването в ЕС да изглежда трагично. Но докато един човек в Русия на 70 има едва няколко месеца живот, в ЕС той все още е съвсем читав.
2. Когато срещу Русия има изправен енергиен съюз, Путин може да си мисли, че приема или не приема субект или каквото ще, но съюзът е факт, па ако ще да е сбирщина. И Русия няма избор, освен да преговаря именно като със съюз. Ако преговорите за ЮП бяха само с България, отдавна да е построен...

1. В демографията са важни тенденциите. Няма как да го кажа по-ясно.
2. Срещу Русия няма енергиен съюз. Има изправена глутница кучета. Които предимно лаят и не могат да хапят. Това е идеалният вариант за всяка цивилизация, камо ли за руската. Хем се движи напред, хем има оправдание за действията си срещу предизвикателна агресия.
3. За третото съм съгласен. Русия и България биха се разбрали винаги, ако България бе независима страна. Въпрос на взаимни интереси. Но при това положение - R.I.P.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

1. Не знам как изчисли тенденциите. Едната тенденция със сигурност е продължителността на живота в ЕС да се увеличава. Няма как да го кажа по-ясно.
2. Енергийният съюз е основната задача на новата ЕК и рано или късно ще бъде факт. Ако сгромолясването на банановата Русия не го обезмисли, разбира се.
3. Напълно си прав, с изключение на дребната грешка за зависимостта на България. Ако България не беше част от ЕС щеше да бъде зависима и да приеме този идиотски проект. И при това положение - RIP. Сега България се отърва в сравнително ранен етап от Белене 2.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Сега България се отърва в сравнително ранен етап от Белене 2.
Хареса ми как се държиш в последните дискусии, спорим си съвсем културно, затова няма да се гавря. Но си запазвам правото да ти припомня тези думи.

BTW, ако искаш да ме бъзнеш, може да прегледаш старите ми мнения. Преди малко го направих с идеята да не съм се издънил нещо. Оказа се, че съм пророк :-o Нема Турция, мурция, нема Гърция, нема ЮП... всичко съм нацелил у десетката (в темата за Украйна).
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Аз си се държа културно винаги :wink:
Не знам за какво да ти гледам старите мнения. Помня, че Иван Костов каза, че ЮП няма да го бъде още преди 2 или 3 години. :lol:
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Аз си се държа културно винаги :wink:
Не знам за какво да ти гледам старите мнения. Помня, че Иван Костов каза, че ЮП няма да го бъде още преди 2 или 3 години. :lol:

Помня как Иван Костов каза, че е "абсурд Син поток да мине там" дет минава сега :)

А преди два месеца се изпъчи с двугодишен газ-план от некакъв нов негов аналитичен център...

Много бързо мислещ човек (бързо реагиращ), ама газ не се планира за 2-5 години.... Китайците и досега не могат да преценят какво е влиянието на Френската буржоазна революция върху човешкото развитие...
 

Горе