Край на сагата "Южен Поток" ?

От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Тъй де, тъй, а що едната още е в проект, при положение, че трябваше да е завършена отдавна? Що стойността на първата нарасна няколко пъти и на практика заебаха втората?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Тъй де, тъй, а що едната още е в проект, при положение, че трябваше да е завършена отдавна? Що стойността на първата нарасна няколко пъти и на практика заебаха втората?

В грешка си. Първата си си действа от време оно (откак Филипов заяви, че няма как да я бъде). А докато беше планиран ЮП, нямаше как да се увеличи капацитетът на СП с втората. Турците просто си плащаха транзита на България и я чакаха да се издъни. И дочакаха.

След като ЮП умре, турците извадиха асото от ръкава. НО Костов сгреши жестоко по всички варианти.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

За момента не е сгрешил. Ти си противоречиш - първоначалният план на Син поток е две тръби и това няма връзка с Южен поток. Защото Син поток е планиран и забатачен твърде отдавна, а Южен поток едва от два дни тръгна към киреча на по-високо ниво, че дори нищо официално няма по въпроса. Т.е., това говори за чудовищно грешно планиране. Ако направят втората тръба, то това означава, че единият от двата проекта е бил излишен. Което е и вярно всъщност.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Син поток си работи от край време, Южен поток - не. Пак не разбрах в какво аз си противореча, а ИК е целият в бяло.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Заеби го ИК. Той каза, че ЮП няма да го има и се оказва прав. Толкова по темата.
Колкото до син поток, имайки предвид, че цената му се увеличи три пъти, а проектът се реализира наполовина, да кажеш просто ей така - ми работи си, е просто нелепо.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Костов директно заяви, че Син поток няма да го бъде.

Син поток обаче възникна точно по този маршрут, по който вашите се бореха като прасета с тиква срещу "Големия шлем" на Първанов.

От "Големия шлем" вече имате само огризки.

Евала, бат Ваньо. позна!
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Заеби го ИК. Той каза, че ЮП няма да го има и се оказва прав. Толкова по темата.
Колкото до син поток, имайки предвид, че цената му се увеличи три пъти, а проектът се реализира наполовина, да кажеш просто ей така - ми работи си, е просто нелепо.

ЮП се превръща в СП-2. На кого му пука как се казва - в икономическите проекти се броят парите, а не наименованията.

Цената за кого се е увеличила? СП си работи, претоварен е дори, разни страни като България дори получаваха транзитни такси поради неговата претовареност....

Тази нелепост ще бъде поправена. Вече България ще плаща тези транзитни такси на Турция. Доволен?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Нещо бъркаш. Не ЮП се превръща в СП, а СП и ЮП общо могат да се превърнат в първоначалния вариант на СП. Колкото до цената - увеличи се цената за инвеститорите. И то драстично. Мислиш, че не се отразява на проекта ли? И не знам как е претоварен, пък втората тръба я няма...


ПП Това с Турция става като за плашене на децата с Торбалан, ама само до тук.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Нищо не бъркам, просто ви се кефя. Натресохте на Турция и петролопровода, и АЕЦ, и газопровода. Хак да им е на турчулята!
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Турция има съвсем различна икономика от нашата и общо взето няма особен избор - тя има нужда от мощни енергийни източници, при това цената при тях няма особено значение. При нас нещата са съвсем различни. Това, е нещо е подходящо за някъде, няма как да означава, че е подходящо за навсякъде. Не бъркай турската икономика с българската.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Турция има съвсем различна икономика от нашата и общо взето няма особен избор - тя има нужда от мощни енергийни източници, при това цената при тях няма особено значение. При нас нещата са съвсем различни. Това, е нещо е подходящо за някъде, няма как да означава, че е подходящо за навсякъде. Не бъркай турската икономика с българската.

Горката Турция!

Стига де... не ме разсмивай чак до такава степен :) Тия са в Топ-10 на света вече.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Не съм казал горката Турция. Но Турция далеч не е толкова устойчива икономика. Нещата не са толкова розови колкото изглеждат. Па ако ще и в топ 1 да са.
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Не съм казал горката Турция. Но Турция далеч не е толкова устойчива икономика. Нещата не са толкова розови колкото изглеждат. Па ако ще и в топ 1 да са.
Устойчива като? Като топ 1?

Заеби, позабавлявах се предостатъчно :)
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Турската икономика работи по начин, който не е устойчив във времето и до голяма степен зависи от благосклонността на ЕС и Щатите към нея. Така по-ясно ли е?
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Турската икономика работи по начин, който не е устойчив във времето и до голяма степен зависи от благосклонността на ЕС и Щатите към нея. Така по-ясно ли е?
Exactly! :D
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Трудностите, които създават българските власти, са основната причина Русия да се откаже от проекта "Южен поток". Това казал руският президент Владимир Путин на турския си колега Реджеп Ердоган по време на срещата им на 1 декември и му се оплакал, че му дошло до гуша да се разправя с бг-властите, твърдят турски дипломатически източници, цитирани от "Хюриет".
http://www.blitz.bg/news/article/306268
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

Ако беше вярно, щеше да е супер. За съжаление нямаме политици, които да теглят една на Путин,
 
От: Край на сагата "Южен Поток" ?

На Путин нищо няма да може да му се тегли, ама ей на такова леке седесарско говедо, аз ще ти тегля една балък прост.
Ако беше вярно, щеше да е супер. За съжаление нямаме политици, които да теглят една на Путин,
 

Горе