Край на спама в Предприемач?

Kirev

Active Member
В последно време излишните теми, мнения и потребители зачестиха. Това дразни останалата част на форума, хвърчат репутации, цветущи изказвания по адрес на роднини и т.н., но нещото, което най-трудно се мярка, е модерацията. Поне на мен ми прави такова впечатление, защото не мога да виня хората, че са с недостатъчно умствен багаж, че нямат необходимия опит, че нямат желание да използват търсачката и пр. И точно затова честичко се сещам за coolice и Blinky, не с лошо, но ме дразни факта, че във форума има прекалено голяма свобода. Малко или много е тематичен и е хубаво да се придържаме към основната тематика, но уви, има и моменти, когато това не се случва.
И понеже както всички знаем, сезонът на дините, опа, почивките е, намерих нещо, което може би ще е полезно и за администраторите, и за нас - потребителите.

https://www.vbulletin.com/forum/sho...ting-users-with-a-certain-negative-reputation

Прекалено много негативна репутация = довиждане. Колко точно, администраторите ще решат.

ПП: И сега ако не бях изписал толкова, а просто бях постнал линка, нищо нямаше да ми стане, ама... в крайна сметка изчитате толкова спам дневно, че едва ли моята тема ще ви подразни толкова. :)
 
От: Край на спама в Предприемач?

Темите със спама си личат от далече или след първият пост - който не му се чете спам просто не ги отваря в началото и мен много ме дразнеше но всичко си има своята логика и въпрос на преценка
Аз лично се кефя на форума в този му вид - спамери винаги ще има и не виждам защо заради тях да пострада свободното слово :)
 
Абсолютно съм против това нещо. Модерацията на потребителите трябва да е ръчна и да се прави от хората които имат право на това, а не от нас. Има една основна причина поради която горното не би било в употреба при нас и тя е разликата в точките.

Сметни моите, на ноке и на още 2ма потребителя - лесно се правят 300. Ха сметни сега твоите и на другите с по-малко точки.
Няма да има баланс и така 5 човека ще могат да ръководят форума, пък дори и да не е правилно.

Форума си е наред. Има си шушумиги и деца, ама вече сме им свикнали, а на който не му е кеф, както мантамен каза, просто да не чете. На мен тези теми са ми повече от забавни и ме разведряват. Чета, смея се на бисерите както на човека който е пуснал темата, така и на рогатото с блестящите си коментари, така и на ноке, така и на още една камара хора :)

Дишайте малко по-дълбоко и бъдете по-широко скроени. Не може само да се говори за работа, оптимизация и ш*баните нови алгоритми на гугъл и т.н.
 
Въпрос на избор явно.
Работата е там, че ако исках да съм по-широко скроен(да чета глупави мнения), най-вероятно щях да посещавам форумите на Data-та и Teenproblem.
Относно това, че няколко човека ще ръководят форума, смятам, че е по-добре няколко, отколкото (почти)никой.
Не е лошо да разпускаме със забавни теми, даже съм абсолютно За, но работата е там, че забавните теми станаха повече от сериозните. Може и аз да съм сбъркан, може и мен слънцето да ме е напекло, ама... започва да ми писва лека-полека и по-лошото е, че започвам да гледам на форума, като на един от тия, които съм споменал по-горе. А като се замисля, че преди беше един от любимите ми сайтове, като цяло...
 
Въпрос на избор явно.
Работата е там, че ако исках да съм по-широко скроен(да чета глупави мнения), най-вероятно щях да посещавам форумите на Data-та и Teenproblem.
Относно това, че няколко човека ще ръководят форума, смятам, че е по-добре няколко, отколкото (почти)никой.
Не е лошо да разпускаме със забавни теми, даже съм абсолютно За, но работата е там, че забавните теми станаха повече от сериозните. Може и аз да съм сбъркан, може и мен слънцето да ме е напекло, ама... започва да ми писва лека-полека и по-лошото е, че започвам да гледам на форума, като на един от тия, които съм споменал по-горе. А като се замисля, че преди беше един от любимите ми сайтове, като цяло...

Виж моите стъпки:
1. Отварям форума
2. Цъкам на "What's new?" http://www.predpriemach.com/search.php?do=getnew&contenttype=vBForum_Post
3. Преглеждам заглавията, кой потребител е пуснал темата и в кой раздел е.
3.1. Ако ми се стори интересна - десен клик Open link in new tab
3.2. Ако ми се стори безинтересна - преминавам напред
4. Стигна ли до края - цъквам отново на линка от втора точка, за да не изтърва някоя нова тема, ако няма такава ..
5. Forum Actions -> Mark forums read

И четеш само това което ти е интересно :)
 
Хаха, интересно съвпадение. Аз също винаги чета през What's new?, също отварям желаната темата в нов подпрозорец, но не маркирам форумите, като прочетени :)
Ако четях всичко, раздел по раздел, сигурно щях да съм забравил за форума отдавна.
Има хора(администратори), които трябва да преценят имат ли нужда от подобно въведение или не. Ама като гледам и на тях не им пречи кофти съдържанието, така че темата най-вероятно ще увисне, но здраве да е.
От доста време исках да си го кажа това, казах си го, пък да става к'вото ще. =)
 
е как да не ни пречи две теми в кофата и един разследван случай само за днес... единия потребител трябваше да се оплаче от червена репутация за да го видя че се клонирал друг ... обаче нито един подаден репрорт през системата за репорти за тези случаи конкретно не можем да следим 24/7 всички темите за да регаираме в релано време ( и тази ситема повечето отказвате да я ползвате незнам защо за целия август се броят на пръстите на едната ръка като единия път е човек дето сам сие объркал темата и иска да се махне) а на нея реагиме от реално време до няколко часа... така че следващия път като някои се държи като човек на които мястото не му е тук весто на звездичката за репутация цъкате на тригълника за репорт иначе ще чакате докато модератор го види което може да не случи за доста дълго време като и ние не четем всичко

червената репутация е за хора които мислите че ще се стреснат от това че им е дадена червена репутация имат шанс да се поправят
ако мислите че случая е непоравим или че трябва по спешна намеса от модератори натиснете триъглния бутона за репорт плс ДО репутацията е...


ПП от ваканцията остава 2 седмици и половина това лято минахме доста по тънко от минлата година несериозните ще се махнат и ще останат само тези които наистина искат да научат нещо...

ппп веднага давам пример рекация за псуващия в кофата след репорт 27 минути (доста под средното време но до няколо часа както написах все някои ще реагира) Реакция ако само му шляпахте репутации никаква не чета кофата трябва да чакате утре блинки... и тои най вероятно няма да прочете кофата... ше трябва да се почака бая
 
Последно редактирано от модератор:
В по-голямата част от случаите, когато нещо/някой ми се стори ненужно/ненужен тук съм репортвал, но все пак в някои случаи е трудно да се прецени. Примерно - руския клонинг.
 
добре ме подсети да изхвъля в кофата и онази тема :) аз не бях я виждал досега... правех разследвне върху темата и защо и слагат червени репутации... и предцених че като клонинг си ги е заслужила...

а на останалите искам да кажа че да ползвате репортите не е изпорти другарче за да му навредиш а е насочване и помощ модераторите да си свършат работата ...
 
От: Край на спама в Предприемач?

Идеята да се бориш за точки за да останеш е не приложима, понеже се сменя фокуса на постването и води до роботозиране, свободата се губи, а и някой нарочно може те светне червен после докато станеш зелен, е нагласата на хората щом си червен масата ще приложе модела не да го обърне, кво да правиш психология на тълпата. За мен по удачното е да сигнализира за нередност с обосновани аругменти, не водени от емоцията днес не ми е кеф и затова обичам да давам червенки репички
 
От: Край на спама в Предприемач?

днес не ми е кеф и затова обичам да давам червенки репички
По тази причина напълно уместно ще е тези репутации да НЕ са анонимни.Така ще се намалят драстично необоснованите репутации,които всички предполагам са получавали.Споменаване безпричинно на роднини и тн.,просто заради спорта...
 
От: Край на спама в Предприемач?

Да, 100% съм ЗА това репутациите да станат неанонимни.
 
От: Край на спама в Предприемач?

За мен анонимността не е проблем, когато някой даде репичка лоша в полето да има оснонвание което само админа що го види, а ако основнито не е обективно директно се отнема репичката или добавя - админите ще се нагърбят с повече работа в края на деня по няколко мин повечко, но така ще са реални репичките. Не аз да получвам репичка "ти си ебати идиота иди се гръмни" идва Х админ вижда това и моментално ми връща репичката а на този Хатмак моментално се казва при следващо такова малоумно/неоосновано или квото и да е прилгане на репички, то той/тя няма да има привилегията да я изпозлва 1 седмица, месец, година sky is the limit. Тогава при мног очервени точки се пуска някъде обява ще банваме хикс човек поради еди си коя и коя причина, и тогава може се демократизира, ама форума е авторитарна структура :D нищо че newground е точно на демократичен принцип и да ги няма админитие те ще се адмнистрит с години.
 
От: От: Край на спама в Предприемач?

За мен анонимността не е проблем, когато някой даде репичка лоша в полето да има оснонвание което само админа що го види,

Абе кой луд(освен ако админите не са превъртели:)) ще тръгне да гледа всички репутации,дали са заслужени или не.Въпросът е само получателят да вижда от кой е ряпата.Така доброжелателя/хейтъра ще се замисли преди да спомене нечия майка безпричинно.
 
От: От: Край на спама в Предприемач?

Абе кой луд(освен ако админите не са превъртели:)) ще тръгне да гледа всички репутации,дали са заслужени или не.Въпросът е само получателят да вижда от кой е ряпата.Така доброжелателя/хейтъра ще се замисли преди да спомене нечия майка безпричинно.
Да, обаче като дадеш на някой заслужена червена репутация, той, за да ти го върне ще ти даде същата, но незаслужена репутация.
 
От: Край на спама в Предприемач?

Дам това и аз говоря всичко трябва да е обусновано.

Абе аз имам един въпрос от вчера и днес си събрах 2+ ама чудно защо не ми се прекалкулират, имате ли и вие такива проблеми или цялата конспирация е срещу мен :D :D :D
 
От: Край на спама в Предприемач?

Дам това и аз говоря всичко трябва да е обусновано.

Абе аз имам един въпрос от вчера и днес си събрах 2+ ама чудно защо не ми се прекалкулират, имате ли и вие такива проблеми или цялата конспирация е срещу мен :D :D :D
Вероятно тук ще получиш отговора:)
http://www.nssi.bg/
 
От: Край на спама в Предприемач?

Дам това и аз говоря всичко трябва да е обусновано.

Абе аз имам един въпрос от вчера и днес си събрах 2+ ама чудно защо не ми се прекалкулират, имате ли и вие такива проблеми или цялата конспирация е срещу мен :D :D :D
На мен ми се е случвало като дам на някой да не се отразява - не знам защо.
 
Пак подкарахте темата за репутациите. Е хубаво, да я разширя и аз. Първо да спомена, че голяма част (може би 90% от анонимните репи) идват от мишоци със пауър 3-4-5, иначе казано или новорегистрирани смешници или такива които не умеят да докажат мненията/твърденията си.
Не съм много сигурен, ама тая година май съм получавал само 2 червени репи, една от които съм напълно съгласен, че си я заслужих.

Нека разгледаме нещата по двата възможни начина:
1) Нещата си остават такива каквито са в момента - е то няма какво толкова да се разглежда на този случай.
2) Репутациите вече не са анонимни, от тук идват дооооста неща.
Плюсовете:
1. Тези с майките и т.н. вече ще си траят, защото някой друг ще ги накаже с доста повече точки.
Минуси:
1. Възможността е да получиш червена точка (неоснователна), само защото си дал на някой такава (основателна).

На мен лично ми е все тая как ще стоят нещата. Винаги си слагам прякора преди репутацията, било то зелена или червена (Признавам си вчера раздадох няколко зелени без прякор, щото ме мързеше да пиша).
Тук нещата са до манталитет и дали ще се покажеш като мишок, или ще обосновеш защо я даваш тази репутация.

А след като сте я подкарали тази тема. Предлагам Coolice или Blinky да пуснат една анкета как да бъдат репутацията и форума да реши - анонимни/открити. Демокрацията ще си бъде на ниво и сами ще си решим как да стоят нещата.
 
добре за анкетата може да я пуснем само да видя как се осъшестява технически... без да се човърка много ядрото...

само на отицателните репутации не се вижда кои ги е сложил положителните си се показва бай дефулт като положителните може да са без коментар такак са го измислили от вбюлетин и позлваме всичко вградено
 

Горе