Купувай китайски боклуци, народе!!!

От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Аз поръчах един на приятел и то още преди месеци, какво да ти кажа.. 4.4.4. версия на Jelly Bean, 4 ядрен с 2 рам и като сложили половината китайски икони, та да не може да се изтрият, чуду. Докато оправя езика да е на английски и да изтегля какъвто и да е браузър, който да ми вади резултати не на китайски, дори едни клипове от Ytube-а да гледам ми загуби много време. Не са лоши телефончетата като цяло, но са брандирани за китайчета. Отделно не тегли от библиотеката на G Play, ами от някакъв бял куфар и там също всичко е с йероглифи. Предпочитам да заложа на някое местно HTC, което може да се нагласи да работи както трябва за всякакви нужди. Не че това не може да се рутне и да му сложа някаква става версия на андроид, но няма кой да ми гарантира после, че това жувотно ще заработи нормално.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Lenovo в момента са виден китайски производител, който държи добри цени и предлага супер смартфони, които нямат нищо общо с ментетата.
 
От: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Аз поръчах един на приятел и то още преди месеци, какво да ти кажа.. 4.4.4. версия на Jelly Bean, 4 ядрен с 2 рам и като сложили половината китайски икони, та да не може да се изтрият, чуду. Докато оправя езика да е на английски и да изтегля какъвто и да е браузър, който да ми вади резултати не на китайски, дори едни клипове от Ytube-а да гледам ми загуби много време. Не са лоши телефончетата като цяло, но са брандирани за китайчета. Отделно не тегли от библиотеката на G Play, ами от някакъв бял куфар и там също всичко е с йероглифи. Предпочитам да заложа на някое местно HTC, което може да се нагласи да работи както трябва за всякакви нужди. Не че това не може да се рутне и да му сложа някаква става версия на андроид, но няма кой да ми гарантира после, че това жувотно ще заработи нормално.
Или го рутваш или не си вземаш, то просто е неизползваем инак,телефона.
Аз моя го взех от глобул и е пригоден да се ползва за тук.
И като купувате от китай гледайте на какви честоти бачка, трябва да и поддържа и WCDMA (или нещо подобно беше)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Преди да се поръча такъв телефон задължително се проверява дали може да му се смени фирмуера с читав и да се инсталира GooglePlay. Освен това никога не се поръчват смартфони без марка. Това са най-големите боклуци. Задължително трябва да е ясен производителят. Последното нещо, което се гледа са техническите параметри.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Взех си 8-ядрен китайски фаблет (5'7 инча, куча марка) през седмицата, в понеделник би трябвало да го получа.

Малко под 200 долара излезе като цена (за сравнение 4-ядрен Samsung Note е над 700). Ако нещо не е наред (честоти, фирмуер), то обещавам да споделя.
 
Последно редактирано:
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Гледам сега едни спортни тениски и се чудя дали да поръчам. На снимките в обявата няма лого на отбора и спонсора, в случая "Найки" и "Барселона". Продавачите обаче казват, че тениските се продават с логотата. Дори се свързах с един продавач и той ми прати реални снимки, на които се виждат всички логота и спонсори както оригиналната тениска. Ето това е обявата http://www.aliexpress.com/item/Chan...a-Liga-Barce-FC-Soccer-Jersey/1962012735.html. В обявата пише, че дрехата може да се смени ако не отговаря на тази от обявата. Обаче в самата обявата както казах ги няма логотата, а само на email-a ми ги изпратиха. Ако пристигне тениска без логота и искам да я сменя, продавача може да ми каже, че в обявата няма логота и да не я смени. Според вас дали наистина ще дойде такава, както е в снимките от emaila ? Ето това са снимките които ми пратиха на email:
IMG_2253.jpg
IMG_2259_??.jpg
 
Последно редактирано:
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Свали картинката и качи тук или си дай мейла и паролата да погледнем
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Оправени са горните снимки. Поръчах една тениска, за да видя какво ще пристигне. Има положителни feedback продавача, така че се надявам всичко да е наред.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Пуснах диспут в PayPal

Грешка си направил. Трябваше първо с търговеца да се свържеш. Следващия път може да откажат да ти продават.
 
От: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Грешка си направил. Трябваше първо с търговеца да се свържеш. Следващия път може да откажат да ти продават.
Нищо не стана с диспута, защото се оказа, че срокът е изтекъл. Така или иначе DX пуснаха наново пратката и си получих нещата.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Ако беше писал първо на търговеца, вероятно щяха да ти пратят наново пратката по-рано.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Писах им, но им отне един месец да отговорят на тикета.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

При такива ниски цени е нормално да пестят от заплати.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

В близките магазини няма ли червен ориз, че го купуваш онлайн? Не ти ли излезе златен с доставката?
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

И аз се изненадах като видях червен ориз, но като потърсих в алито видях, че това е някакъв телефон. :D
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Продават и червен ориз (ориз с близък до червения цвят). Телефони с такава марка не видях.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Xiaomi са много добри телефони
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Xiaomi са много добри телефони
Ако да не почваме. Аомиоооо са реплики и не плащат никакви лицензи, крадат нагло и затова скоро от Кита няма да излязат.
 

Горе