Купувай китайски боклуци, народе!!!

От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Ако имате парите и не ви притеснява размера (мен ме притесняваше първите 4 дена, защото от PadFone 4.3 да скочиш на Note3 5.7 екран си е голям скок) това е телефона. В момента телефон с под 2 ГБ рам, постепенно става труден за ползване. Пуснат skype,fb,whatsapp/viber, някое и друго приложение което ползвате и вижте какво става
Screenshot_2013-10-28-23-05-08.jpg
Вярно е, че са си доста приложения, но се ползват и трябва да са пуснати.
Китайски телефони има и добри попадения (в момента има един HUAWEI G6600 който никой не ми вярва ама от разговори го късам и кара 16 дена с едно зареждане, при по малко разговори рекорда ми е 30 дена с едно зареждане), но са си рядкост и след 2-6 месеца правят дефекти.
 
Аз само да попитам, нали правим разлика между реплики и китайчета. В някой случаи има и застъпване, но като цяло има китайски марки, които просто използват технологията на смарфоните, дизайна им си е техен, както и марката. И не се опитват да имитиран нищо. То пък това да имитираш iPhone, що за бизнес план си разписвал преди това. :D

@Firefly, тук ме спечели. Да не става дума за Lenovo P780, или Lenovo К900, който не бих върнал също. :)

П.П: Някой знае ли от DealExtreme за колко време идват продуктите след покупка? Мерси.
 
От: Re: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Аз само да попитам, нали правим разлика между реплики и китайчета. В някой случаи има и застъпване, но като цяло има китайски марки, които просто използват технологията на смарфоните, дизайна им си е техен, както и марката. И не се опитват да имитиран нищо. То пък това да имитираш iPhone, що за бизнес план си разписвал преди това. :D

@Firefly, тук ме спечели. Да не става дума за Lenovo P780, или Lenovo К900, който не бих върнал също. :)

П.П: Някой знае ли от DealExtreme за колко време идват продуктите след покупка? Мерси.

Зависи много от това кога имат кораб/самолет който да пътува горе долу към Европа. Имало е пратки които идват за 2 седмици, имало е пратки които идват за 60 дена. Имайте предвид, че от няколко месеца всички пратки от Китай се проверяват много обстойно (въвели са някакъв нов закон който им забранява износа на литиеви батерии) и това забавя пратките с повече от месец в 99% от случаите (пратки поръчани през ebay за 30 път ми се налага да пускам диспут, защото крайния срок от 45 дена от поръчката идва, а стоката я няма и не е известно дали ще дойде).
 
Re: От: Re: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Зависи много от това кога имат кораб/самолет който да пътува горе долу към Европа. Имало е пратки които идват за 2 седмици, имало е пратки които идват за 60 дена. Имайте предвид, че от няколко месеца всички пратки от Китай се проверяват много обстойно (въвели са някакъв нов закон който им забранява износа на литиеви батерии) и това забавя пратките с повече от месец в 99% от случаите (пратки поръчани през ebay за 30 път ми се налага да пускам диспут, защото крайния срок от 45 дена от поръчката идва, а стоката я няма и не е известно дали ще дойде).
Мерси. Ти реално не си ли следиш пратката с ордър тракинга? Или викаш, все тази след като зацикли на някоя товарителница. Ясно, така съм чакал една стока от Китай, като даже в един момент бях забравил, че съм я поръчвал.

Това им е кофти на стоките от чужбина - чака се и не може да го имаш на момента. Естествено, в някои случаи идва и нещо, което не е това, което си искал, но и това си е риск, който всеки поема. Доста по-добре от да отидеш в моло и дадеш 30-50% отгоре. А някой път повече. :)

За това китайчетата имат глас вече. Само се чудя нашите кога ще започнат да сдават багажа тук с техните "конкурентни" цени. :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Разликата между повечето китайските стоки и продуктите на Самсунг, Сони, ЛГ и т.н. е контрола на качеството.

Не е само това разликата. Други разлики са иновациите, екстрите, материалите, интерфейса и съпорта.

Китаеца е телефон който ще се продава защото компонентите вътре са добри за парите си :)

Ако съотношението цена : качество е най-важно за теб, тогава си взимаш някой от топ телефоните, но втора употреба. Предпочитам да си взема втора употреба Sony пред чисто нов китаец.
 
Re: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Ако съотношението цена : качество е най-важно за теб, тогава си взимаш някой от топ телефоните, но втора употреба. Предпочитам да си взема втора употреба Sony пред чисто нов китаец.

Точно смартфон втора употреба....не съм сигурен тук. Виждам приятелите ми какво правят с телефоните си, и не бих се наел на тези смели думи. Китаеца поне не го виждам как го сглобява, докато виждам моите приятели как ги заливат, изпускат и мачкат.

Иначе добро съотношение цена-качество, трудно ще се намери в Сони. :) Не казва, че не са качествени, но всички знаем, че при Сони купуваме марката. Наскоро ми се наложи да правя сравнения между два телевизора Сони и Самсунг....нали.... :)
 
От: Re: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Точно смартфон втора употреба....не съм сигурен тук. Виждам приятелите ми какво правят с телефоните си, и не бих се наел на тези смели думи. Китаеца поне не го виждам как го сглобява, докато виждам моите приятели как ги заливат, изпускат и мачкат.

Аз пък имам приятел, който си гледа телефона като писано яйце. Винаги е с калъф и протектор на екрана. Това кой какви приятели има е без значение. Да, има обяви на телефони втора употреба, които са в окаяно състояние, но има и такива, които са много запазени, такива, които са като нови (още в гаранция), а има и нови (пак в гаранция), които се продават като втора употреба. Има хора, които вместо да теглят заем, си взимат телефон на изплащане и веднага след това го пускат за продажба, за да вземат парите кеш и след това си го изплащат.

На всяка обява си има снимки и описание. Ако те отговарят на качеството, което търсиш, си го поръчваш, телефонът пристига в Еконт, отваряш го, тестваш го и ако отговаря на описанието в обявата си го взимаш. По-лесно е да се прецакаш с дефектен китайски телефон, отколкото с неработещ втора употреба, защото втората употреба го тестваш преди да го платиш. Да не говорим, че телефонът е бил тестван и при първия му собственик и ако е имал някакъв фабричен дефект е щял още при него да се появи.

Иначе добро съотношение цена-качество, трудно ще се намери в Сони. :) Не казва, че не са качествени, но всички знаем, че при Сони купуваме марката. Наскоро ми се наложи да правя сравнения между два телевизора Сони и Самсунг....нали.... :)

Пред Самсунг и Сони винаги ще избера Сони-то, стига да са от един клас. Самсунг-ът е известен с големия си процент дефектиращи уреди и устройства. Относно телевизорите, ако си сравнявал плазмен Самсунг с ЛЕД телевизор Сони, е нормално да усетиш разлика в картината (ако предположим, че от това си недоволен). Друг момент, е че Самсунг вади по-изкуствена и подсилена (и на пръв поглед ефектна) картина от Сони, където цветовете са по-реалистични (въпрос на вкус е дали искаш да гледаш реалистична картина или изкуствена и ефектна такава). Същото е и при телефоните им.
 
От: Re: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Иначе добро съотношение цена-качество, трудно ще се намери в Сони. :) Не казва, че не са качествени, но всички знаем, че при Сони купуваме марката. Наскоро ми се наложи да правя сравнения между два телевизора Сони и Самсунг....нали.... :)

Намери кво да сравняваш. В един телевизор най-важното е матрицата, а както е известно самсунг правят оргормен процент от матриците на сони, така, че ако ще се сравняват марките по-добре да не е с телевизори. :)

Иначе си прав, при сони плащаш малко повечко за марката.
 
всъшност шарп мисля вадеше най истинските цветове заради доплъбителното жълто

а да робуваш на телефон е гадно моят е без калъф и не бих си взел повече от 3.5 защото искам да си го нося в преден джоб на не смъкнати дънки и да си сядам без да се налага да го вадя...

дори и носен в калъф накрая го изпускаш поне ведъж дваш
 
Това робуването на телефон, не съм го разбирал никога. :) Камо ли да се правиш на интересен с него. За мен ми е важно да ми върши работа. :)

Днес питам в един мобилен оператор дали имат еди какъв си, за да го видя, но нямаше. Само маркови както казах момчето имали. Викам еваларка, брат. :)
 
От: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Шок и ужас. Никога не съм харесвал китайците. НИКОГА! Имал съм лош експириънс така да се каже и не съм се и замислял да купувам китайски телефон.

В Канада пак всиччо е от Китай само че..... :) В Китай имат система за оценяване на качеството , и така вече разбираш накъде бия. Тук бг внасяме 3 и 4 качество което пак не е лошо но не е като първото качество...
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

@bodyrock89 зависи какво наричаш иновации, защото китайците бяха първи в доста от нещата, които за момента приемаш за нещо нормлано да бъде част от смартфон ;).

За екстрите - големите искат пари за тях, китайците ти ги дават без пари - част от комплекта ;).

Материалите са същите, така че не виждам защо ги споменаваш.

Интерфейса какво за него?

Съпорта донякъде е малко по-проблемен, но винаги отговарят в рамките на час (по мейл). Ако пък се стигне до ремонт е в пъти по-лесно от примерно Apple и е просто повече време чакане.

И пак да кажа: говорим за китайски продукти, а не за някакви имитации ;)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

На печелившите честито .Да си го ползаш с кеф.:clap:
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Пичове купувайте си китайски стоки и се кефете. Аз обаче съм на друго мнение взимам си една s3 mini среден клас 1гб рам 4 инчов 5 мегапиксела камера добавям му 16GB карта памет слагам му протектор за екрана и едно калъфче и въобще не го мисля. Нито има тъп тъчскриин, който 10 минути трябва да го цъкам за да набера някой или да пратя sms, и не се притеснявам дали утре като съм навън ще спре да свети екрана и да не мога да ползвам телефона повече.
Всичко това с 24 месеца гаранция само за 400-420 лева като вътре има всичко от което имам нужда и на този Android вървят всички приложения, които ми трябват.
Ето за това НЕ искам да тествам не много известните марки :lol:
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Пич, не ща да ти разбивам илюзиите, но повечето Galaxy S3 са произведени в Китай, в заводите на Foxconn. Същата китайска компания прави оригиналните iPad и iPhone. :)
 
От: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Пич, не ща да ти разбивам илюзиите, но повечето Galaxy S3 са произведени в Китай, в заводите на Foxconn. Същата китайска компания прави оригиналните iPad и iPhone. :)
Добре може и така да е, но няма как да сравняваме S3 примерно със някаква марка, която за първи път я чуваме. За мен Samsung си е Samsung имал съм няколко телефона Samsung и няма какво лошо да кажа никакви проблеми съм нямал.
 
От: Re: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Това робуването на телефон, не съм го разбирал никога. :)

Ще ми е интересно някой да ми услужи с Айфон или Галакси - да падне два пъти в калната леха с домати, докато ги снимам. Какво ли ще се случи? :rolleyes:
 
Re: От: Re: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Ще ми е интересно някой да ми услужи с Айфон или Галакси - да падне два пъти в калната леха с домати, докато ги снимам. Какво ли ще се случи? :rolleyes:
Ще го фейс лифнеш, като и ще смениш цвета, ако е добре направена калта. Днес видях един пич да си скроли по тъча на iPhone-a си с мазните си ръце от дюнер. И други хора не са за такива телефони, но хубавото е, че не го знаят. :) Най ме радва мазен дисплей с чеснов сос по него. :)
 

Горе