Купувай китайски боклуци, народе!!!

От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

От 4 години ползвам изключително китайска техника. Телефони, таблети, тв, фенери, разни дребни джунджурии и както казва колегата в първия пост не виждам зашо да давам ненормлани пари за някаква марка вършеща съшото но за 2000 лв.

Настощия ми телефон с андроид 2.3 и слаби параметри работи вече 1 година със спукан дисплей, а тъча струва ми се като да работи по-добре от преди :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Скоро видях едно Lenovo подобно на Crazydeliv-ското, е наистина работеше супер... Вече май няма да давам толкоз пари за Ай телефон, че по нищо не отстъпваше (може би само дизайна) но пък фърчеше доста добре :)
 
Super e. Имам същия, точно от същата страница, но черен. Имам само един дефект, или не знам как да го нарека - моя нещо не поддържа 2G мрежите, баца си на 3G само. :)

Много съм доволен от телефона. Направо цепи....Сигурно белия изглежда също много добре.
 
От: От: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

И това е за хвалене? Браво предприемачО!

Някъде да съм казал, че съм предриемач??? Темата е за да споделим мнения а не да си разменяме олигофренски реплики на кой му е по-голям.
 
От: Re: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Предприемач, не предприемач, всеки си решава. :) Пък и то всичко се изписва от Китай вече. :)

Тъкмо това исках да кажа. След още 5 до 10 години друга техника няма да има.юПорсот никой няма да може да си позволи ниска себестойнст на труда каквато има в Китай.
 
От: От: От: Re: Купувай китайски боклуци, народе!!!

А защо не го каза? :shock:

Човеко, стига се напъва няма да влизам в дивашки пререкания с теб не само за Китай ами и за каквот и да е....
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

U370P886T1D1877F12DT20110824143422.jpg
Ей т'ва тука на снимката е Китай..
Ако това на снимката е китайски боклук, не мога да разбера ние защо нямаме поне 1 шибан боклуджийски небостъргач да си го туриме в София и в него примерно да настаним 15 000 бежанци и да си решим проблема с емигрантите.
На тази снимка, което виждате е построено за 15 години.. Мога да ви кажа кога нещо подобно ще го видим в България.. НИКОГА в нашия живот, а МАЛКА част от това може би след 150 години.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

В БГ 1/2 милиард дето бачкат за храна и подслон :) . Шегата настрана - няма как да се сравняваме с тях, още повече, че има прогнози да станат най-силната икономика до 10-тина години.
 
От: От: Re: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Тъкмо това исках да кажа. След още 5 до 10 години друга техника няма да има.юПорсот никой няма да може да си позволи ниска себестойнст на труда каквато има в Китай.

Трябва да уточня, че не на труда, а на продукцията. Което се определя от високи технологии, достъпни патенти, данъчни ставки и осигуровки и множество други улеснения за малкия и средния бизнес.

Що се отнася до заплащането на труда (заплатите), то в България положението е доста по-зле отколкото в Китай. Дори и минималните работни заплати да се сравнят, пак е по-зле. За покупателната способност да не говорим - цените на стоките и услугите в България са много по-скъпи.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

@crazydevil, @Blinky мито, ДДС плащахте ли за тези телефони?
Аз чакам един малко по-висок клас ..
 
@crazydevil, @Blinky мито, ДДС плащахте ли за тези телефони?
Аз чакам един малко по-висок клас ..

Като попове си платихме. :) Нищо, че ще дойде с бележка, на която ще има пише $50 или по-малко. Няма минаване. Поне при мен. Виж дали имаш фактура, за да си я носиш или там ще те настанят да си разпечаташ от един компютър. И питай дали можете да измислите нещо. И се прави на тъп. Не им се прави на хитър, колко по тъпо гледане докараш, толкова по-бързо ще те плъзнат по други канали, за да ти го освободят, че имали и декларации. :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Виж файлът 8866
Ей т'ва тука на снимката е Китай..
Ако това на снимката е китайски боклук, не мога да разбера ние защо нямаме поне 1 шибан боклуджийски небостъргач да си го туриме в София и в него примерно да настаним 15 000 бежанци и да си решим проблема с емигрантите.
На тази снимка, което виждате е построено за 15 години.. Мога да ви кажа кога нещо подобно ще го видим в България.. НИКОГА в нашия живот, а МАЛКА част от това може би след 150 години.


представяш ли си какво ще стане ако много хора се откажат от китайските стоки? милиард и половина само на ориз не може :lol:

аз не знам защо говорят за екзекуциите в КНДР, след като в Китай е същото...
КНДР е през ден в новините...к'во, подготвят ли ни за нещо?
 
Re: От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

@crazydevil, @Blinky мито, ДДС плащахте ли за тези телефони?
Аз чакам един малко по-висок клас ..

Имам приятели, които редовно си имат вземане даване с митничарите и оправиха проблема ;]
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Китайците до 10 г. ще са най-развитата икономика в света!
САЩ имат дълг от 1159 Млрд. долара към Китай!
 
Китайците до 10 г. ще са най-развитата икономика в света!
САЩ имат дълг от 1159 Млрд. долара към Китай!
Мисях, че е най-голямата....явно още малко време и е нужна. На САЩ им е малко фалшива, така като им гледам и дълговете.

Но китайските "боклуци" са навсякъде. :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

За малко над 1000 паунда обзаведох цял апартамент, това включва:
Диван, Спалня + матрак тип мемори фоам, сет от гардероб + дрешник + нощна масичка, още 2 евтини гардероба, стъклено ъглово бюро (супер удобно, по цял ден съм на него), още 1 бюро напревено с 3 пръста дърво (супер добре изглеждащо и мноого тежко), кожен въртящ офис стол, трапезарна маса + 4 стола (не са много добро качество но за 60 паунда за 3-4 години ще ми свършат работа).

Проблем имах само с дивана - пристигна на 3 пъти... явно са омешали кашоните при пращането нещо... И с гардероба за спалнята, липсваше 1 част, след като им пратих 1 имай, пратиха комплект от 3 части, е да пратиха черни вместо бели, но кой ще види като е отвътре

По-късно добавих и телевизор 40" full hd за малко над 100 паунда и 2 библиотеки за съответно 25 и 60 паунда.

Тук в Англия 1 хубав кожен диван го продават около 800-900 паунда и нагоре, а почти същия като моя за 450....

Купувайте китайски боклуци от Европа на 5 пъти по-висока цена със сменен стикер за бранд, пък ние ще си взимаме оригинала
 

Горе