Купувай китайски боклуци, народе!!!

От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Знаете ли какво точно трябва да пиша на продавачите, за да им кажа да слагат ниска цена като изпращат стоката, както и да я изпращат по отделно ? Например ако дадено нещо струва 15 $, аз искам да му кажа да пише 8 $. Или пък когато поръчвам 3 неща да му кажа да ги прати 1 по 1, за да няма проблеми на митницата.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Знаете ли какво точно трябва да пиша на продавачите, за да им кажа да слагат ниска цена като изпращат стоката, както и да я изпращат по отделно ? Например ако дадено нещо струва 15 $, аз искам да му кажа да пише 8 $. Или пък когато поръчвам 3 неща да му кажа да ги прати 1 по 1, за да няма проблеми на митницата.

за кой сайт става въпрос, в алито ги изпращат поотделно, в тинидийл преди да приключиш поръчката си има поле в което да пишеш на продавача
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

За алито става въпроса. Имам приятелка която е поръчвала и са ги пращали заедно, за това питам как да ги пратят по отделно
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Защо не ги поръчаш с няколко отделни поръчки? Така няма нужда да обясняваш.

Имай предвид, че може да ти задържат пратката, ако преценят, че цената не е реална.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

За тениски става въпрос. 15 $ е тениската, продавача я пише 10 $. Поръчах 2 две различни, но от една обява. Казах му следното - send them 1 by 1.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Спокойно може да ги прати двете заедно и да пише обща стойност 5 или 10 долара. Няма да направят проблем за нещо подобно.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Спокойно може да ги прати двете заедно и да пише обща стойност 5 или 10 долара. Няма да направят проблем за нещо подобно.

И аз така мисля. Хората си вкарват ЛЕД телевизори от край време от онлайн магазини от чужбина и досега не съм чул случай, в който да е имало проблеми на митницата.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Че какви проблеми могат да имат, ако си плащат ДДС-то и митото (ако се дължи)?
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Вече не всички китайски стоки са боклуци.Не гледам с добро око на техните стоки,но скоро си взех телефон Huawei (китайски е ) и за сега съм много доволен.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

И аз така мисля. Хората си вкарват ЛЕД телевизори от край време от онлайн магазини от чужбина и досега не съм чул случай, в който да е имало проблеми на митницата.

Проблема с митницата идва по-скоро от липсата на огранизация. Пращат те от едно гише на друго, попълваш сумати документи, доказваш стойността на покупката, редиш се на касата да плащат, разнасяш дискети и флопита... Най-добре митнически агент да освобождава стоката. Но и за там трябва пари - вероятно затова е толкова тромова процедурата.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Я да използвам хубавата тема да забия и аз един конкретен въпрос:

Харесал съм един "китайски боклук" - http://www.dx.com/p/leagoo-lead2-qu...hd-ips-13mp-otg-ota-white-339908#.VBlNWPmunHI

129$ е цената (вдигнали са го докато се чудя 107$ беше вчера), трябва ли да пиша нещо на продавача, мито ще плащам ли, как стоят нещата като цяло?

P.S. Ако някой има опит с тая марка горчив или сладък моля да сподели :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Няма проблем с митницата ако използвате куриер за доставката (за телевизор 99% ползват куриери за доставка). В този случай, куриера има опция да направи всичко, като разликата в случая ще е 50 лв в повече, но....си струва всеки един даден лев. единственото, което е минус - трябва да направите пълномощно - нотариално заверено.
най-лесният вариант е просто да ползвате някой да ви го достави.
не искам да звучи като реклама, но се занимаваме с доставки от цял свят и ако не ви се занимава - пишете за да ви кажа как може да се съдейства.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Здравейте :) вчера си взех телефон Дускавъри В5 значи не мога да му пусна мобилния интернет някои може ли да ми помогне ще съм много благодарен :)
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

А някой да има идея за сайт който приема плащане със Скрил
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Ако някой ползва тинидийл ето няколко кода за отстъпки, ако нямате регистрация мога при желание да дам реф. линко

$2 Off $50 - 2 долара отстъпка при покупка над 50 долара, важат до 1,12,2014
ScdDF8851BB
Scd92E726A6
ScdFDCA22C9

5% за андроид - Scd819DF7C8
5% за power bank - ScdF35C94ED

15% за това яке - ScdB4061129
 
Момци, аз да ъпдейтна, че въпросния телефон от първия пост вече повече от година изкара при мен и упорито НЕ ЩЕ ДА СЕ СЧУПИ. Викам си за Коледа ще се зарадвам с нещо ново, ама на, той още здрав...
 
От: Re: Купувай китайски боклуци, народе!!!

Момци, аз да ъпдейтна, че въпросния телефон от първия пост вече повече от година изкара при мен и упорито НЕ ЩЕ ДА СЕ СЧУПИ. Викам си за Коледа ще се зарадвам с нещо ново, ама на, той още здрав...

всичко е на късмет, карат много или се чупят първия месец, не че ако е от тука не е така ама евтиното си е евтино
 
Re: От: Re: Купувай китайски боклуци, народе!!!

всичко е на късмет, карат много или се чупят първия месец, не че ако е от тука не е така ама евтиното си е евтино

Според хватката е като купуваш стока от Китай, да търсиш китайска марка, която си е брандирана при тях. Всичко, което е "реплика на" е боклук защото се стараят да го копнат 1:1 и накрая става разминаване я в харудер, я в софтуер и джаджата не ще да бачка както трябва.
 
От: Купувай китайски боклуци, народе!!!

10% отстъпка за този часовник - ScdAF4B45BA
 

Горе