Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен сайт?

От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

@ilk92 и аз правя сайтове горе-долу от толкова време и тъка погледнато може и да си прав, аз разбирам само от онлайн магазини а в този сигмент много много името не играе та и разширението
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

@ilk92 и аз правя сайтове горе-долу от толкова време и тъка погледнато може и да си прав, аз разбирам само от онлайн магазини а в този сигмент много много името не играе та и разширението

Зависи как си докарваш трафика. Ако си докарваш трафика с фб и платена реклама или афилиейт, името не играе никакво значение. Но ако разчиташ гугъл трафик и на лоялна постоянна аудитория, която да ти знае името и да ти влиза всеки ден в сайта.... тогава името има огромно значение. Защото ако си плащаш за реклама и влезне някои потребител в сайта ти, ти искаш следващия път да влезне директно, а не пак през реклама... а това може да стане само ако имаш добро име и той го запомни....
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

... или ако те е намерил с търсене :)
(аз искам да си публикувам тема а не виждам как.. днес ми е първи ден)
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Не оспорвам предимствата на хубав брандъбал къс домейн с разширение com, bg, co.uk, etc
Но направи си експеримент попитай няколко средно статистически ползватели колко имена на онлайн магазини знаят наизуст.
Не говорим за колеги, приятели , познати, братовчеди от скайпа ...

А и питай колегите кой би заложил на zappos па било то и com
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Стан, прав си... zappos трудно ще се наложи, но това пак ни връща към името на домейна, не разширението. И в общия случай и двете имат голямо значение. В Гърция името може да значи нещо много хубаво, но в българия като не значи нищо, а и има две p-та много трудно ще се запомни освен ако не вложат големи средства в брандиране на марката...

В крайна сметка човек трябва да намери идеалната среда, ако при теб това е с .info домейн, хубаво. Знам, колко време коства да се развива един сайт и не подценявам труда ти, даже те поздравявам ако наистина си развил добър .info домейн, но в този случай ако беше с .com сигурно нямаше да имаш конкуренция на пазара. Аз лично не се заемам в развиването на .инфо
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Еее приятел моля те провери какво е zappos.com

И мога да ти представя човек от тоя форум създал бранд и наложил го през годините с .info е верно после купи и com и еu но началото беше info.

И да никак не му беше лесно, още не му е , ама то на кой му е лесно, разширението не ти гарантира успех
:)
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Сори за zappos-a, не бях запознат с него.

Относно това: "И мога да ти представя човек от тоя форум създал бранд и наложил го през годините с .info е верно после купи и com и еu но началото беше info"

това само потвърждава думите ми, че човека бяга от .info-то. За бг лично смятам, че .com и най-вече .bg е много по сериозен и дава и повече доверие на хората, а и лично не мога да си представя, да имаш добър .info и да не купиш .com-a, това може само да доразвие бизнеса ти.

Относно почването, всеки почва от някъде и лесно няма, но затова се борим и е хубаво да разменяме опит когато можем.
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

✓ Нали купуваш .info или .net ако .com е заето! Кой човек ще си сложи сайта на тях при положение, че .com е свободно.
А за България .bg (в това няма съмнение:) )
8)
(и все още не мога да си пусна темата. от къде се публикува?)
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

@sholding: кликни отгоре на Пазар, след това избери някой подфорум и там има бутон за нова тема :) Успех

Относно домейните си прав, когато няма .ком човек взема .нет или .инфо, но можеш да търсиш друга комбинация или ако .кома не е зает да се опиташ да го откупиш, има десетки платформи, които продават домейни и ако имат сериозен проект инвестицията може и да си заслужава.
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Ако не внасяш 2-3К лв. примерно на месец за реклама - значи няма никакъв смисъл.
 
От: Купувате ли домейни, сходни на вашите, с цел някой да не ги направи конкурентен с

Еее приятел моля те провери какво е zappos.com

И мога да ти представя човек от тоя форум създал бранд и наложил го през годините с .info е верно после купи и com и еu но началото беше info.

И да никак не му беше лесно, още не му е , ама то на кой му е лесно, разширението не ти гарантира успех
:)

Тоя бранд не е създаден даже на 1-та година предполагам и ако купува и другите разширения, то е защото наистина има не толкова бранд, колкото трафк зад .info.
Може твоят случай да е друг, сещам се за proomo.info с доста трафик и смотан домейн :D
 

Горе