Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

в една панамера

другото е бошлаф работа
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Някакво мнение за това? Инвестиция в дългосрочен план. Обаче се чудя, ако сметките излизат защо все още няма засадени плантации от големите земевладелци. Извинявам се на автора на темата за поста, защото тук сумата е с една нула повече...
 
От: Re: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Сериозен ли си? Знам как да направя така, че едни 50К евро да носят добра доходност при сравнително нисък риск. Тъй като сигурно някой ще пита, ще кажа за какво става въпрос - едно от по-новите ми бизнес начинания, което започнах преди 4-5 месеца. Финансово се представя прекрасно, но просто едни 50К евро ликвидни средства биха забързали растежа. Няма да е проблем да ти се изплаща доходността, която търсиш. Та ако наистина си сериозен, може да имам предложение.

Ако не е тайна може ли споделиш кой е бизнеса - може и на ЛС.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

За велосипедите.В моето населено място няколко човека се мъчат от години.Единия даже отвори втори магазин и след време го затвори.Града е голям и магазините са на хубави места.Определено такъв бизнес не върви навсякъде.(продажба на велосипеди и ремонт)
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Най-голямото предимство на златото е и най-големия му недостатък - то не се променя. Не ръждясва, не се окислява... и не извършва никаква дейност.

Хората са го ценяли с векове, но да не забравяме, че през цялото това време то е било валута, основно разменно средство, било е част от ежедневието. В днешно време е като митология - всеки е чувал за него, но повечето хора (поне в развитите страни) не са го и докосвали. Това че валутите вече нямат нищо общо с него само помага на хората да го забравят по-бързо. Златото е като Michael Jackson - ненадминат като жив, а след това какво? Вече няма да припадат девойки по стадионите, феновете му ще оредяват все повече и повече. Всяко нещо с времето си. Дали след 50 години някой ще иска да има злато в ръцете си и защо по дяволите? Изоставили сме го не много отдавна и все още има ехо от миналото, но до кога? Дали нещо е чак толкова ценно ако е рядко, но никой и за нищо не ще да го използва?

Златото нищо и не прави. Купуваш си го, складираш си го някъде и... нищо. Можеш да му говориш, може да му се молиш, но то нищо няма да ти даде. Разчиташ, че стойността му ще се вдигне. А дали? Кой ще я вдигне тази стойност и защо? А защо не я свали? От кой зависи стойността му, когато популярността му намалява? Този връх от 1900 долара през 2011 мен лично ме притеснява - показва колко е уязвима стойността му. Или манипулируема? А среброто, то също е метал с изключителни качества, какво да кажем за неговата цена?
Мита е, че цената на златото винаги се вдига, но реалната картинка от 2011 насам сочи точно обратното. Да, валутите това, валутите онова... но в края на деня ние знаем: имаш ли валута - можеш да купуваш сега и веднага, без въобще да го мислиш.

Не твърдя нищо за златото, просто си размишлявам. Даже наскоро си купих една златна монета и за мен би било добре ако стойността му си върви бавно, полека и стабилно само нагоре. Но дали има вече смисъл да го прави :)
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Най-голямото предимство на златото е и най-големия му недостатък - то не се променя. Не ръждясва, не се окислява... и не извършва никаква дейност.

Хората са го ценяли с векове, но да не забравяме, че през цялото това време то е било валута, основно разменно средство, било е част от ежедневието. В днешно време е като митология - всеки е чувал за него, но повечето хора (поне в развитите страни) не са го и докосвали. Това че валутите вече нямат нищо общо с него само помага на хората да го забравят по-бързо. Златото е като Michael Jackson - ненадминат като жив, а след това какво? Вече няма да припадат девойки по стадионите, феновете му ще оредяват все повече и повече. Всяко нещо с времето си. Дали след 50 години някой ще иска да има злато в ръцете си и защо по дяволите? Изоставили сме го не много отдавна и все още има ехо от миналото, но до кога? Дали нещо е чак толкова ценно ако е рядко, но никой и за нищо не ще да го използва?

Златото нищо и не прави. Купуваш си го, складираш си го някъде и... нищо. Можеш да му говориш, може да му се молиш, но то нищо няма да ти даде. Разчиташ, че стойността му ще се вдигне. А дали? Кой ще я вдигне тази стойност и защо? А защо не я свали? От кой зависи стойността му, когато популярността му намалява? Този връх от 1900 долара през 2011 мен лично ме притеснява - показва колко е уязвима стойността му. Или манипулируема? А среброто, то също е метал с изключителни качества, какво да кажем за неговата цена?
Мита е, че цената на златото винаги се вдига, но реалната картинка от 2011 насам сочи точно обратното. Да, валутите това, валутите онова... но в края на деня ние знаем: имаш ли валута - можеш да купуваш сега и веднага, без въобще да го мислиш.

Не твърдя нищо за златото, просто си размишлявам. Даже наскоро си купих една златна монета и за мен би било добре ако стойността му си върви бавно, полека и стабилно само нагоре. Но дали има вече смисъл да го прави :)

Не че нещо, но преди време ми сипеше редица нападки за стойност в коментара, а сега си същият и ти.
Не твърдиш нищо, тогава за какво го писа?

Защо така мислиш, че не извършва дейност - като само в САЩ в няколко щата е законно платежно средство?
Златото е единственото нещо със среброто, което хилядолетия изпълнява функцията на пари - разменно средство, средство за стойност и най-важното средство за запазване на богатството. Последното го пропускаш. За последните 100 години долара се обезценил 96%, а златото за последните 100 години увеличава покупателната си способност измерено в реални стоки - ето ти прост пример:
Gold-51-600x549.png

Просто не си запознат с фундманта на златото и правиш типичната грешка мислейки, че златото е инвестиция и стойността му раст/спада спрямо хартийки.
Златото това са реалните пари и когато гледаш златото не го гледай спрямо долари и други хартийки, а спрямо реални стоки/активи.
Между другото ако видиш златото измерено в друга валута освен долара ще видиш интересно нещо.

А от кой зависи стойността му - ами зависи както за последните няколко хилядолетия - от пазара.
И съвет златото най-силно манипулируемият актив в света преди месец Дойче Банк сама потвърди това и в момента ще и се случи случка, както и на COMEX където вече 600 хартиени унции са обезпечени от една реална унция. Не гледай цената в хартийки, на хартиен златен пазар където утре може някой направи къса продажба с 10 милиарда в злато без никаква реална доставка, а гледай примерно какво става с премията над спота или как големите златни рафинерии или монетни дворове вече не могат се снабдяват със злато. Гледай хартиеният златен пазар и след това гледай златото измерено чрез реални неща - ще се стреснеш от огромният дисбаланс и огромният спад на фиатните хартийки - надявам се да се сетиш как ще се балансира този дисбаланс.

Среброто е в отношение 16 към 1 спрямо златото затова е нормално да е ниско, но именно среброто е най-подцененият актив в света - ако златото е налично, среброто намалява ударно заради огромното индустриално търсене, сложи в добавка.

ПС.

Ето ги и тези хартийки с, който можеш да правиш всичко:
USD_PP1.png


А всяко сваляне на цената на златото е добре дошло за цяла Азия - където се изкупува ударно, а на годишна база само Азия гълта цялото глобално производство. Това, че запада не цени златото и е забравил какво е не значи нищо за изток - дори и ние българите го ценим много повече от запад. През 1913 година 100 долара са били 4 унции злато, сега 1 унция злато е 1250 долара, а 4 унции са 5к долара - значи само за 100 и малко години 100 долара - 100 долара покупателната сила измерена чрез златото е загубила 98%. Интересното, че 96% е спаднал долара спрямо относителни цени в САЩ. А за сметка на това покупателната сила на златото за 100 години спрямо реални активи расте в пъти ..

Дано дано да съм ти дал насоки от които сам да проучиш нещата - но мисля, че знам в какво ще държиш богатството си за дълъг период от време :)
 
Последно редактирано:
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Не забравяйте, че повечето иконографики, картинки и т.н са с дата 2009, 2010, точно това искат спекулантите .... нека да продължат картинките до 2016 година и да видим какво ще се получи
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Не забравяйте, че повечето иконографики, картинки и т.н са с дата 2009, 2010, точно това искат спекулантите .... нека да продължат картинките до 2016 година и да видим какво ще се получи

Хаха, и като ги продължат до 2016та какво ще се получи?

1916 - $ 20.67
2016 - $ 1204 (30.05)


180 oz * $ 1204 = $ 216 720

Всеки да си прави сметките :)
 
Последно редактирано:
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Не забравяйте, че повечето иконографики, картинки и т.н са с дата 2009, 2010, точно това искат спекулантите .... нека да продължат картинките до 2016 година и да видим какво ще се получи

Приведи го към 1250 долара, приведи си и тоталната загуба на покупателна способност на долара и отново ще получиш горе долу същото - златото расте спрямо реални активи, доларът се обезценява всяка година спрямо реални активи.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

това от последния вестник на тавекс
vpxfvb.jpg


чакам цената на златото да се изравни с разходите и тогава ще купя, вижте петрола свалиха цената за да затворят малките рафинерии и за да останата големите .... това ще се случи и при златото според мен
 
От: От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Хаха, и като ги продължат до 2016та какво ще се получи?

1916 - $ 20.67
2016 - $ 1204 (30.05)


180 oz * $ 1204 = $ 216 720

Всеки да си прави сметките :)

заради подобни "статистки", за статистиците има толкова вицове :)
Ти би ли чакал 100 години? Не? тогава това което показваш е манипулация.
 
От: От: От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

заради подобни "статистки", за статистиците има толкова вицове :)
Ти би ли чакал 100 години? Не? тогава това което показваш е манипулация.

Що за глупост каза току що. По-горе някой искаше цифрите за 2016 щото "щяло нещо да се получи". Е, сметнах му ги и ги показах. Кое точно е манипулацията?

Въпросът не е в определените години чакане, а в това да се покаже фундамента на златото. 5000 години е било пари и сега е пари! То не е инвестиция, то е сигурност, ако някой още не е разбрал. Централните банки що трупат резерви в злато? Да не би и тях да са ги манипулирали? :D
 
От: От: От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

заради подобни "статистки", за статистиците има толкова вицове :)
Ти би ли чакал 100 години? Не? тогава това което показваш е манипулация.

Ти май не вдяваш след 100 години 100 долара купуват нещо каквото са купували(96% обезценяване) в началото, за сметка на това след 100 години златото не само че купува, ами купува и допълнително.
 
От: От: От: От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Централните банки що трупат резерви в злато?

ми в кво да трупат???? нали все в нещо трябва да се трупа?
това не е сериозен аргумент :) всички сме приели златото от най-дълго време като най-скъп метал и затова всички държави го използват
съвсем друго ще е положението ако утре всички държави продадат златото си на пазарни цени (всъщност то няма да се изкупи дори и на 50%) да не кажа силна дума, но реалната му цена ще е сигурно 10% от тази
така, че златото е като тази картина на ван гог - нищо особено , просто драсканици с четка, но струват милиони

WheatFieldWithCypresses.jpg


Златото изтри 100 долара за месец (СЛУЧАЙНО попаднах на тази статия преди малко докато гледах видео на друга тема в сайтът им)

за сметка на това след 100 години златото не само че купува, ами купува и допълнително.

какво значение има след като след 100 години - ти и децата ти няма да сте живи. А внуците ти ще са пенсионери?
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Норти, това идва да покаже че хартийките не са пари, а златото е, защото запазва покупателната стойност през годините, десетилетията, вековете и хилядолетията.
А не гледай златото измерено чрез хартийки наречени долари на борса, която се търгува хартиено злато - а гледай злато измерено чрез реални активи.

Към то 2016 човешката цивилизация друга истинска форма на парите освен злато и сребро не е приела - защото златото и среброто не могат да се създават от въздуха.
 
Последно редактирано:
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

ми в кво да трупат???? нали все в нещо трябва да се трупа?
това не е сериозен аргумент всички сме приели златото от най-дълго време като най-скъп метал и затова всички държави го използват


Щото това е много сериозен аргумент
Задавал ли си си въпроса защо ТОЧНО златото и среброто са "избрани"? Ще ти помогна, кои са характеристиките, които трябва да притежават парите?

съвсем друго ще е положението ако утре всички държави продадат златото си на пазарни цени (всъщност то няма да се изкупи дори и на 50%) да не кажа силна дума, но реалната му цена ще е сигурно 10% от тази
така, че златото е като тази картина на ван гог - нищо особено , просто драсканици с четка, но струват милиони

Тъпотия до тъпотия редиш...

Златото изтри 100 долара за месец (СЛУЧАЙНО попаднах на тази статия преди малко докато гледах видео на друга тема в сайтът им)

Какво трябва да значи точно тази статия? Че има пазар ли?

какво значение има след като след 100 години - ти и децата ти няма да сте живи. А внуците ти ще са пенсионери?

С това мислене, дали големите американски магнати създали богатството си и династиите си преди толкова години сега още щяха да са толкова, ако не и повече богати?
Ти като мислиш само за себе си и не оставиш богатство на децата си и техните деца ги обричаш на вечно финансово робство. Щом те кефи.
 
От: Къде бихте инвестирали 100 000 евро?

Норти, това идва да покаже че хартийките не са пари

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Факта, че на обикновена хартия може да се придаде стойност (защото хартийките в действителност носят/представляват стойност), защо да не може на един метал? В днешно време златото има повече символична стойност (или марка/бранд за луксозна/скъпа стока) и това е причината поради която още дълго време ще се използва.


С това мислене, дали големите американски магнати създали богатството си и династиите си преди толкова години сега още щяха да са толкова, ако не и повече богати?
Ти като мислиш само за себе си и не оставиш богатство на децата си и техните деца ги обричаш на вечно финансово робство. Щом те кефи.

кажи ми няколко американски магната които са забогатели заради това, че пра-пра дядо им е купил злато ПРЕДИ 100 години :D всеки който е забогатял е в следствие на продукт/услуга която е предложил СЕГА, а не в бъдеще когато няма да си жив.

Ти като мислиш само за себе си
по тази (грешна) логика би трябвало в момента да съм (а и всички останали които нямат наследство) финансов роб защото пра-пра дядо ми преди 100 години не е купил злато?
никой нормален човек не мисли за финансово състояние на неродените си внуци

мисля, че преувеличавате жестоко. нещата са далеч по-елементарни. Златото е прието за финансов инструмент и заради това има стойност (както картините на известни художници). Това, че като метал е имал някакви предимства, може да е аргумент преди 5000 г., днес не е аргумент за стойността му (а историята).
 

Горе