Къде да инвестирам парите си...?

AdamWatches

New Member
Здравейте. Пиша много рядко и чета много често този форум. Наблюденията ми показват, че е най-логично да задам въпроси за парите единствено в този сайт. Та разполагам със едни свободни 7хил. лв. и мисля да ги инвестирам някъде. Ако беше допреди година, веднага щях да си купя една кола, но вече не мисля да действам така. Може би и малко книгите на Роберт Кийосаки и другите богаташи ми оказаха влияние върху финансовата грамотност. Та сега искам да ги инвестирам някъде, че поне да удвоя част от тази сума. Имам добри познания по маркетинг и онлайн продажби като цяло. Дайте някакви идеи?
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

ММммм промиването на мозъка с Богат татко, беден татко продължава :) Няма лошо полезна и леко утопична книжка, но има и полезни съвети в нея.
Щом разбираш от маркетинг и онлай търговия не разбирам защо питаш ? Отварянето на онлайн магазин с няколко продукта на склад и добра рекламна кампания може да ти осигури печалба. Разбира се тука се преценяват търсене на продукта, възможност за пробиване на пазара и прочие...
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Не знам какъв отговор се надяваш да получиш? Започни нов проект и ги вложи там. Това без да съм чел никакви книжки ти го казвам :)
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Не знам какъв отговор се надяваш да получиш? Започни нов проект и ги вложи там. Това без да съм чел никакви книжки ти го казвам :)
Да, или може да купиш вече развит бизнес. Има доста сайтове за продан, което е не лош бизнес и ако съм честен много по-добра инвестиция е от някое замиращи кафе или някой офлайн бизнес, макар че за 7К не знам какъв офлайн бизнес ще се вземе, като разходите на месец ще изяде половината бюджет, ако си сметнеш 6-те месеца "потръгване" на бизнеса.

Аз лично бих ги сложил с идея (моя) или вече работещ бизнес, който не е стигнал максимума си, поради ред причини (финансови, несериозност или нежелание на собственика, преориентиране към нещо друго). За пример ще дам един сайт, който исках да купя преди няколко години, но нямах толкова кеш....ставаше дума за един доста голям сайт за билярдни принадлежности и информация. Правеше по $1,5-2К на месец, чисти, модела беше дропшип + афилиейт на кликбанк (за ebook-циите и инфо продуктите). Беше добра инвестиция, като можеше да достигне и повече продажби. Но и цената беше доволна - $12К, ако не се лъжа.

Да, идеята е, че може да се инвестира в нещо такова или в съвсем друго направление, но онлайн. ;) Поне мое мнение. Както се вика и един аф. сайт да вземеш, пак може да се избие като инвестиция. Друго - може просто да започнеш от А,Б,В - да си развиеш нещо твое. Все пак стартовия бюджет не е никак лош. Но тук се иска силно проучване, за да направиш добър бизнес план. Не е добре да няма такова нещо, все пак говорим за бизнес, нали? :)

Ти към какво реално имаше интерес, защото и това е хубаво да е на лице. Бизнес, бизнес, но все пак трябва да изпитваш и задоволство като го правиш. ;)
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Моето мнение е, че човек когато реши да инвестира в каквото и да било е добре да си има понятие от това което прави, най-малкото за да не си пръсне парите на вятъра и да не го лъже всеки втори.

След като имаш знания и опит в продажбите, най-добрият вариант е да се занимаваш именно с това. Намери хубав продукт към който има интерес и го продавай, като за начало можеш да пробваш да продаваш през вече развити платформи за продажба като продавалник например... колкото да придобиеш представа дали има интерес и печалба от цялата работа.

Когато си сигурен, че ще има интерес и печалба, можеш да си направиш и собствен сайт.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Инвестирай в фабрика за компоти :)
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Ето алтернатива:

Сглоби си една копачка за биткойни, лайткойни, и секви други койни с половината пари, с другата ще плащаш тока докато събереш достатъчно за да обменяш по борсите.
Изобщо не се бъзикам, ако курсовете растат ще лапнеш сериозно.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

По принцип възможности бол. За момента с около 10 хиляди можеш да пуснеш такси. Има някои уловки тук, като например колата трябва да е от Германия, за да е на не повече от 3 години, супер запазена и на малко километри. По-евтините са чукнати някъде, но стига да не е по ходовата част или отворена въздушна възглавница са поправими нещата. За една година колата се изплаща. Останалите 6 работят за теб ако я даваш под аренда. Арендата на двамата шофьори на ден е 50 лв., на месец са около 1200, от които за теб са 700-900, в останалите са включени станция, управлението, автокаското и някакви евентуални ремонти (те не са всеки месец). Но трудно ще го направиш по правилния начин без подходящото място и точната информация. :wink:
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Благодаря на всички за съветите. Почвам подред с коментари. alabam4eto ме заинтригува с коментара си, че "Богат татко, беден татко" е промиване на мозъци. В каква посока ми промиват мозъка и дали според теб това може да ми навреди по някакъв начин? Иначе и аз мога да регистрирам фирма и да отворя онлайн магазин, но ми липсва идея за печеливш продукт. Все още съм в търсене на някакъв иновативен продукт, който би се продавал на българския пазар. Както се разбира и от ника ми, преди време продавах часовници. Е, какво да кажа - пазара вече е пренаситен от предлагане. Преди година само в Продавалник имаше 4хил. обяви за часовници. Сега има 16хил. Ако не е някаква нова марка, със познатите продукти няма как да се пробие, независимо какво е обслужването. Обичам да давам пример с VM Zona - часовник, който доставчика ми предлага за 9лв.(всички документи са изрядни), там се предлага за 12лв.
Blinky - съгласен съм с теб, че трябва първо да имаш знания и после да инвестираш. И аз правя точно това - първо проучвам и после действам. Virosss каза същото нещо. А и най-много мерак имам към продаването. Тоест умея да продавам, само ми дайте определен продукт. И аз съм привърженик на онлайн бизнеса и ми е много по-лесно да поддържам онлайн магазин, вместо реален такъв. За последните две мнения не мога да кажа нищо, понеже не съм запознат много със споменатите идеи.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Според мен е хубаво да намери нещо готово колегата. Нещо западнало в което да види че може да го съживи.
Спрямо онлайн магазина. Аз съм на мнение че е по добре да вземеш един стар магазин независимо слаб и а си вкараш стоката от колкото да изграждаш нов.
Старото винаги има по някой доволен редовен клиент.

Но като цяло за инвестиция, според мен търговията а именно Онлайн магазин. Това е най - доброто решение за инвестиция в наши дни.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Мен много ме привлича идеята за онлайн продажба чрез онлайн магазин, Продавалник и фейсбук едновременно. Не ме е толкова жал, че има риск да загубя инвестираните пари, колкото да плащам над 200лв. на месец на държавата за фирмени разходи, счетоводство, данъци, осигуровки и купища други глупости. Особено ако тръгна да внасям нова стока за бг пазара... дупе да ми е яко.. Колеги, не искам да изградите представа за мен като постоянно мрънкащ човек. Имам голямо желание, средства и търговски нюх, обаче все още мисля, че не съм открил продукта, който да си заслужава инвестицията. Очаквам и други идеи... :)
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Има доста варианти, ако искаш да ги инвестираш в онлайн бизнес. Аз бих те посъветвал да не навлизаш в бг пазара, защото там инвестицията ще ти се върне доста бавно, а има и голям шанс въобще да не се върне тази инвестиция. Според мен за да се храниш от сайтове трябва да се съсредочиш върху пазарите в определени държави. Все още не е точното време за онлайн бизнес в България.

Къде точно да ги инвестираш много зависи и от теб, има буквално стотици начини за да изкарваш прилични пари, но кой ще пасне при теб никой не може да ти каже. Ти трябва сам да си определиш. Просто трябва да си поставиш цел и да предприемеш действия за да постигнеш целта си.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Спекулацията с валута и финансови инструменти е нещото, което препоръчвам да не правите. Първо - защото е вредно за вашето здраве (честите загуби се отразяват много зле на психиката ви, независимо от това, че се компенсират с печалбите и нетно сте на печалба - Насим Талеб го е обяснил много добре в книгите си). Второ - защото е доста вероятно да изгубите всичките си пари.

Помисли как си спечелил тези пари, които имаш (и искаш да инвестираш) и дали можеш да наемеш хора, които да правят това, което си правил ти, но да са съгласни да го правят за по-малко пари. Проблемът е, че след като наетите от теб хора разберат как се вадят пари, има голяма вероятност да започнат да работят за себе си и да ти станат конкуренция.
 
  • Like
Реакции: snux
От: Къде да инвестирам парите си...?

Мен много ме привлича идеята за онлайн продажба чрез онлайн магазин, Продавалник и фейсбук едновременно. Не ме е толкова жал, че има риск да загубя инвестираните пари, колкото да плащам над 200лв. на месец на държавата за фирмени разходи, счетоводство, данъци, осигуровки и купища други глупости. Особено ако тръгна да внасям нова стока за бг пазара... дупе да ми е яко.. Колеги, не искам да изградите представа за мен като постоянно мрънкащ човек. Имам голямо желание, средства и търговски нюх, обаче все още мисля, че не съм открил продукта, който да си заслужава инвестицията. Очаквам и други идеи... :)
Откри ли продукта? :)
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Продукта е хапче Пласебо :) казваш, че е хомеопатичен продукт и води до подмладяване и всички богати чичковци почват да купуват :p
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Проблемът с акциите е, че няма как да вземеш информирано решение кои акции да купиш. Липсва ти обективна информация за това как се управлява компанията, не знаеш как точно компанията се източва чрез корупция и със съучастието на управителя и мажоритарния собственик (сделки със свързани лица) т.н.

Тоест липсва ефективен контрол - няма как да контролираш инвестицията си, а си просто наблюдател - гледаш цените на акциите и дивидентите, които евентуално компанията ще разпредели.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Adamwatches ми е старата регистрация във форума. Така и не успях да си спомня паролата. Та как се развиха нещата - с тези пари съм си купил кола, но продължавам да трупам и в момента разполагам отново с почти същата сума. Занимавам се главно с онлайн търговия из сайтове за обяви. Скоро ще инвестирам 1к лева в онлайн магазин за медицински уреди и консумативи(специално тези, за които е разрешено да се продават онлайн). Въпреки че тази ниша не е много популярна, вярвам че има бъдеще в България(на фона на застаряващо население, отрицателен естествен прираст, ниска смъртност). Ще работя на принципа на дропшипинга, 20% за мен. Като цяло тези пари съм ги прежалил и ще се старая доста за да се получи нещо хубаво. Имам планове за онлайн магазин и за турския пазар, но проблема с митниците и доставката на стоките ме спира.

Бих инвестирал и в акции, но не съм много запознат откъде мога да следя моментното състояние на фирмите и корпорациите, не знам как се инвестира и т.н. Ако дадете малко насоки ще съм Ви благодарен.
 
От: Къде да инвестирам парите си...?

Тази сфера не ти я препоръчвам. Точно в медицинските уреди се опитват да се наложат Zepter, които обаче продават доста скъпо. Не знам на какви марки ще заложиш, но хората в България не биха си позволили скъпи неща, пък било то за здраве. Според мен най-вървежната идея в момента е евтини женски боклуци от Китай, тъй като жените винаги обичат да имат нещо ново, а когато пък е и евтино, то става луд шопинг ;)
 

Горе