Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Имате ли Висше образование ?

  • Да

    Votes: 43 58.9%
  • Не

    Votes: 13 17.8%
  • Още съм ученик

    Votes: 10 13.7%
  • Завършил съм семестриално... Не съм си взел дипломата

    Votes: 7 9.6%

  • Общо гласове
    73
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

А това е интересна тема. Учил съм и в България, и в чужбина - навсякъде има и качествени, и прости хора, както са отбелязали много хора. Единствената разлика е, че в чужбина има компании, които ходят по университетите да търсят кадри, пък тук такова нещо реално няма. Има май някакви борси, ама не познавам никой лично да е намерил така работа в България (дано има обаче!). Така дипломата в чужбина е един вид да се покажеш пред компанията, докато тук си е май само за лично удовлетворение.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

СА "Д.А. Ценов" гр. Свищов
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Учил съм в ПУ 2 пъти (не, че имам 2 висши, а просто прекъсвах 2 пъти). В момента ще записвам за 3 път (прекалено свободно време, което трябва да се запълва някак). Един кетап (па макар и да си избършеш дупето с него) не е излишен. Да седи там пък все някога ще потрябва.
Преди 5 години на майтап записах и изкарах А категория. Дет се вика майтап майтап, от тогава от мотора почти не слизам. Тогава го изкарах за 120 лв. с изпит и простотии. Сега е около 300 лв. и изпита е по сложен (ако бях с уменията от тогава, сегашния изпит от пръв път нямаше да мога да го взема 100%).
Дето се вика висшето замести и казармата в момента ( да се отдели човек малко от родители и да свикне да живее самостоятелно). Както и в казармата (в която не съм бил, но имам познати) и в университета или ще възмъжееш (живееш сам, сам носиш отговорност и т.н.) или ще станеш плюнчо (всяка вечер алкохол, в края на месеца ядеш бурканихабер. ).
Иначе като ги гледам какви колеги завършиха (от двете ми записвания), направо един ден като ми се налага да наемам хора, такива дето имат висше ще ги преглеждам много внимателно. Не може човек който до последно му обяснявах елементарни неща от c++ да взима изпити, да "пише курсови проекти" и да се явява на държавен изпит (който да вземе), а все още е хал.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

В ПУ завърших бакалавър, но не смятам да продължавам там, а май и никъде другаде.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

УНСС - и бакалавър и магистър. Според мен обаче първо човек трябва да си намери работа, да се насочи към някаква работа и тогава да започне да учи нещо свързано с работата му.

За съжаление обаче, нещата са сбъркани - и после всеки иска да работи по "специалността" си.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Аз уча навигация във ВВМУ "Никола Йонков Вапцаров" в град Варна.От 18 годишна възраст тръгнах по света,първо ходих в щатите,после из Европа,учих в свободния МИО,но в крайна сметка опрях до моряклъка-много пари за нищо работа.Баща ми беше моряк,дядо ми също и май и аз натам отивам.3000 евро месечно чиста пара...с тенденция за изкачване до много повече пари...за какво друго да уча?
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Аз уча навигация във ВВМУ "Никола Йонков Вапцаров" в град Варна.От 18 годишна възраст тръгнах по света,първо ходих в щатите,после из Европа,учих в свободния МИО,но в крайна сметка опрях до моряклъка-много пари за нищо работа.Баща ми беше моряк,дядо ми също и май и аз натам отивам.3000 евро месечно чиста пара...с тенденция за изкачване до много повече пари...за какво друго да уча?

Мой познат е учил за капитан на кораб (каквото и да се учи в тая специалност ли е кво е). В последствие там помощник ли какъв стана. Мноооого пари взима. Жена му почна да му слага рога. Децата му не го познават. Приятели и роднини го виждат 1 седмица в годината (понякога повече). Да им сера на парите. Един път се живее и за нищо на света един ден като имам деца няма да ги заеба заради работата и парите.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Мой познат е учил за капитан на кораб (каквото и да се учи в тая специалност ли е кво е). В последствие там помощник ли какъв стана. Мноооого пари взима. Жена му почна да му слага рога. Децата му не го познават. Приятели и роднини го виждат 1 седмица в годината (понякога повече). Да им сера на парите. Един път се живее и за нищо на света един ден като имам деца няма да ги заеба заради работата и парите.
Никога не казваЙ никога, че не се знае какво ще ти дойде на главата.
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Мой познат е учил за капитан на кораб (каквото и да се учи в тая специалност ли е кво е). В последствие там помощник ли какъв стана. Мноооого пари взима. Жена му почна да му слага рога. Децата му не го познават. Приятели и роднини го виждат 1 седмица в годината (понякога повече). Да им сера на парите. Един път се живее и за нищо на света един ден като имам деца няма да ги заеба заради работата и парите.

това е лошата страна, а добрата е, че след 10 години може да има половин милион лева в сметката си :)
 
От: Къде сте учили/те Висшето си образование ?

Мой познат е учил за капитан на кораб (каквото и да се учи в тая специалност ли е кво е). В последствие там помощник ли какъв стана. Мноооого пари взима. Жена му почна да му слага рога. Децата му не го познават. Приятели и роднини го виждат 1 седмица в годината (понякога повече). Да им сера на парите. Един път се живее и за нищо на света един ден като имам деца няма да ги заеба заради работата и парите.

И аз имам семейство,има дъщеричка на 1 годинка и точно заради нея започнах да уча,защото просто не виждам с каква друга работа мога да и осигуря някакъв що годе добър начин на живот.Който квото и да ми говори в едно семейство няма ли пари няма и добри отношения,мизерията е трагедия и бедният човек е жив дявол,не знаеш какво можеш да очакваш.
 

Горе