Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

redrum

Well-Known Member
[h=1] Хотелиери се обявиха "за" застрояването на Карадере
[/h]Частни имоти, върху които има обществен интерес. Имат ли право хората да указват натиск върху държавата, която да блокира частните работи на частните предприемачи, в частните им имоти?



От НАБЧ изтъкват, че проектът за застрояване на Карадере касае частни територии.
"Ако толкова много харесват и милеят за тези частни територии, има просто решение - да ги изкупят".
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Доколкото знам Карадере попада в няколко защитени зони - спор значи няма - да се спира застрояването, докато не се направи оценка за въздействието на проекта върху околната среда.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

И ако бъде изваден от защитените зони (ако попада), това какво значи, че всичко е ок и нямаме нищо против на презастроеното ни Черноморие да се пръкне още един бетонен мастодонт?
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

много са ми смешни тези на който "протестирането" им е хоби
дай им протест и те са там - няма значение за какво!

и аз съм "за" - било то и напук
тъпите софиянци не може да решават какво да се прави в цяла България
хората около Карадере, ако са против - ще протестират

ай сиктир
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

хората около Карадере, ако са против - ще протестират
Хората не трябва да имат думата в случая.Интересът е на всички, не само на шепа местни.

Ей за това вече няма къде да се отиде на черноморието, всичко е усвоено от капитализма и генерира печалби!
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

точно за това е...да знаеш :lol:

Хората не трябва да имат думата в случая.Интересът е на всички, не само на шепа местни.

тогава референдума за Крим трябваше да е в цяла Украйна :shock:
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

А за кое е, искам да отида на некомерсиално място, за да си почина. Ще ми кажеш ли къде мога да го направя, освен на 2-3 места по южното черноморие? Дай и тях да унищожим.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Има и незастроени места..даже ти знаеш 2-3 - малко ли са ти?

хората искат работа.. не им пука дали ще има още един хотел
първо храната, след това всички останалите екстри (за теб са екстри, за тях са жизнено важна необходимост)

айде да предположим, че след време изведнъж израстен духовно и този хотел ни пречи - лесно се събаря, след това запълват дупката с десет камиона пясък и готово - отивай се печи :oops:
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Според мен строителство в зони Натура 2000 не трябва да има. Но алчността е безмерна, както и глупостта.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Хората не трябва да имат думата в случая.Интересът е на всички, не само на шепа местни.

Ей за това вече няма къде да се отиде на черноморието, всичко е усвоено от капитализма и генерира печалби!

Ей тази воля на налагането на един мнението на другите - Крим да им отнемем ли думата в случая :)

Ако тези места са законни, което ме съмнява и ако това е намерението на собствениците то тогава, не знам какво трябва да коментирам.

Във Варна стана същото но по линия Алея 1. Зелените както винаги скокнаха, но бяха просто маша в ръцете на отсрещният лагер, който не му мина проекта. С две думи, морските градове, трябва да имат морски изглед както навсякъде по света. В случаят във Варна тези места си бяха свалчещна зона, изпозлвана за битови и строителни отпадаци и в крайна сметка, ако не бяха са взели мерки цялата горна част от морската ни градина щеше да пропадне.

Аз искам да имаме облагородена морска ивица - спрямо изисквания и нуждите на мястото.

А мога ти изброя стотици места, където може да идеш да се печеш или плуваш - все пак морската ни граница е стотици км. Но ще избереш да отидеш на място, което е сигурно и има определни удобства.

Не забравяй, че по закон 1/3 от плажната ивица е на концесионера, всичко друго е за общо ползване ...

П.С. Ако всичко е незаконно то тогава си има надлежен ред това да се спре
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Дреме ми какво искат хората, тия зони въобще не трябва да са частна собственост. След 30 години искам и децата ми да могат да ходят и да се любуват на морето и красотата на Странджа. Не може заради личните интереси на няколко индивида да се лишават всички български граждани от възможността да се любуват на природните красоти на България.
 
От: От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Ей тази воля на налагането на един мнението на другите - Крим да им отнемем ли думата в случая :)

Ако тези места са законни, което ме съмнява и ако това е намерението на собствениците то тогава, не знам какво трябва да коментирам.

Ти май зовеш за регулации (закони)? И да не са законни, могат да се узаконят, това ще направи ли нещата правилни? Не мисля.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Дреме ми какво искат хората, тия зони въобще не трябва да са частна собственост. След 30 години искам и децата ми да могат да ходят и да се любуват на морето и красотата на Странджа. Не може заради личните интереси на няколко индивида да се лишават всички български граждани от възможността да се любуват на природните красоти на България.

Накрая да не кажеш не може аз да имам грозна жена, а другите да имат манекенки - това са общи красоти, така че и на мен ми се полага :D
 
От: От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Ти май зовеш за регулации (закони)? И да не са законни, могат да се узаконят, това ще направи ли нещата правилни? Не мисля.

Ако обществото е решило Х територия, говоря пак обществото и най-вече говоря за местното - та ако то е решило това да е парк или друга защитена зона, която не може се строи - то тогава, това ще стане. Ако не е решено това, то тогава не знам какво ще го спре.

Никой няма право да ми каже, какво да правя с моята собственост - така искам ти го кажа. Ако тази собственост не е моя и е иззета по незаконен начин, то тогава си има надлежни процедури. В горният случаи, общността ще има процедури, за възмездие и абсолютна справедливост. Но за жалост не сме така, то всички процедури и закони идат от страна на държавата, ако тя каже няма проблем - не виждам къде е проблема?

Щом местните са решили да го има, не знам защо да нямат думата. Нали се радваше на крим, че е взела думата си, но пък си против други като си я вземат - малко двойнствен стандарт малко.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Какво общо има свободният пазар с българските далавери и беззаконие? Или според теб свободен пазар е равно на далавери и беззаконие? А стига малоумни пропаганди! :)
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Какво общо има Крим с българското черноморие и презастрояването му? Що се правиш на глупав?

Черноморието ни се развива на парче, няма идеи за бъдещето му, защото се търси печалбата, лесната и бърза печалба, нещо характерно за капитализма и капиталистите. Хиляди места вече са унищожени и презастроени и от това не печелят местните хора, защото не те са инвеститорите. Или ще ми кажеш, че голямата им печалба е в това да сменят чаршафи и да са слуги? Тези решения не трябва да се взимат от обикновения човек, защото понякога интересите на индивида противоречат на националните интереси. За това черноморието ни е унищожено и местата, на които съм ходил преди 10 години вече не съществуват. Всичко това се е породило от стремежа към печалба.
 
От: От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Какво общо има свободният пазар с българските далавери и беззаконие? Или според теб свободен пазар е равно на далавери и беззаконие? А стига малоумни пропаганди! :)
Пазарът ще е най-свободен, ако няма никакви регулации. Законите са регулации. В България закони на практика няма и всичко се определя от това, кой има пари. Който има пари си постига целите и си купува каквото пожелае. Това е пазарната икономика. Ето ти абсолютно свободен пазар, без досадните регулации на законите. Според логиката на пазарната икономика, ако инвестициите са ялови, хотелите ще останат празни и така пазарът ще се саморегулира. Само че, това няма да върне унищожените завинаги ландшафти и природа.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Какво общо има Крим с българското черноморие и презастрояването му? Що се правиш на глупав?

Черноморието ни се развива на парче, няма идеи за бъдещето му, защото се търси печалбата, лесната и бърза печалба, нещо характерно за капитализма и капиталистите. Хиляди места вече са унищожени и презастроени и от това не печелят местните хора, защото не те са инвеститорите. Или ще ми кажеш, че голямата им печалба е в това да сменят чаршафи и да са слуги? Тези решения не трябва да се взимат от обикновения човек, защото понякога интересите на индивида противоречат на националните интереси. За това черноморието ни е унищожено и местата, на които съм ходил преди 10 години вече не съществуват. Всичко това се е породило от стремежа към печалба.


Има общо защото и в двата случая местните са решили нещо. За Крим може, за нашите не може :)
Кой ти каза, че цялото черноморие трябва да има единен план за развитие? Как можеш да сравняваш различни локации, релефи и т.н. Това е пазара, който решава. И тези хора, ако са си намерили, такава работа значи, че няма каква друга.
Ако всичко е еднакво както искаш то този модел, как ще се финансира.

Айде не бъркай свободен пазар с беззаконието и схемите.
 
От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Нищо не бъркам. Местните не ми е известно да са решили каквото и да е, това на първо време. Но и да са решили, аз имам право да реша не по-малко от тях, защото съм гражданин на държавата. Референдумът в Крим беше за цялата република, а не само за едно населено място. Логиката ти не струва. Да направят референдум, в който да се пита дали да се строи в последните останали незастроени места по черноморието и планините, да видим какви ще са резултатите.

Мен не ме интересуват нечии анономни офшорни инвестиции и стремежи за печалба. Интересува ме запазването на българската природа и развитието на селски туризъм, който да е в хармония с нея. Стига строежи, капитализъм и печелбарство, искам за децата ми да остане нещо от красотите на България.

Айде не бъркай свободен пазар с беззаконието и схемите.
Нали не искаш регулации от страна на държавата? Как се съвместява разбирането ти за свободен пазар със законовите регулации? Свободен пазар, ама регулиран от закони. Дървен камък.
 
От: От: Към всички колеги радатели за свободния пазар - подкрепяте ли унищожението?

Пазарът ще е най-свободен, ако няма никакви регулации. Законите са регулации. В България закони на практика няма и всичко се определя от това, кой има пари. Който има пари си постига целите и си купува каквото пожелае. Това е пазарната икономика. Ето ти абсолютно свободен пазар, без досадните регулации на законите. Според логиката на пазарната икономика, ако инвестициите са ялови, хотелите ще останат празни и така пазарът ще се саморегулира. Само че, това няма да върне унищожените завинаги ландшафти и природа.

Свободен пазар и беззаконие са различни работи. Законите служат за да гарантират правилата и конкуренцията на пазара.

В България си има закони, има си защитени местности върху, които не трябва да се строи и аз съм против презастрояването. Нашите далавераджии обаче намират варианти да заобиколят закона и да ги застрояват. Това няма нищо общо със свободния пазар.
 

Горе