Лаптоп или компютър

От: Лаптоп или компютър

Още една точка за Notebook
 
От: Лаптоп или компютър

Както са казали много преди мен, зависи от нуждата ама от 3 години съм на лаптоп, защото уча в друг град и пътувам и лаптопа си е да кажа наложителен. Няма такъв кеф да легнеш в леглото с лаптопа :D
 
От: Лаптоп или компютър

и двете ... е този бюджет спокойно се взимат по едно от двете ... и то от по-добрите (разумният горен кай) лаптопа върши работа в хола, нвън, и когато пътува човек ... за по-повърхностна работа .... аз лично предпочитам по-малките 12.1 - 13.3 инча ... сега ползвам едно делче, но ще минавам на леново (X301) за голямата машина - делл са по-добри от HP, леново май сякаш почват да обръщат внимание и имат нови десктопи ... не не съм ги пробвал.
 
От: Лаптоп или компютър

Задължително е да имаш от двете! Ако нямаш възможност за двете хвърляй монета!
 
От: Лаптоп или компютър

Десктоп !................ лаптопите са отживелица от 3 години................ нетбук това е истината 11ка уникално като книжка носиш си го навсякъде
 
От: Лаптоп или компютър

Зависи от потребността. Ако е за вкъщи - desktop, а иначе за работа или други - laptop. ;)
 
От: Лаптоп или компютър

@wessly - точно обраното според мен :)
За сериозна работа - настолен компютър.
За вкъщи/работа, когато ти е нужна мобилност - преносим компютър.
За забавление/екскурзии/почивки/бизнес/гъзарийка - таблет.

В много от случаите - таблета замества преносимия компютър (както и стана при мен). Понеже пак можеш да си четеш мейлите, проверяваш сайтове, е-банкиране, да работиш пълноценно с документи, презентации, таблици, да си управляваш домейните/хостинга (godaddy имат много удобно приложение за целта), да ползваш фтп, html/css редактор.
А на лаптоп да работиш с Фотошоп е пълно наказание - нито екрана му е достатъчно голям, нито ъглите на видимост са както трябва, а и мощността му не е кой знае каква. Изключвам вариантите за 15/17" лаптопите - те са си направо десктоп машини :)
Вариант е такъв кютюк да се сложи на бюрото и да се закачи към външен монитор. Но да го носиш напред-назад - тежи и не е удобно. Така че най-вероятно ще дадеш повече пари за евентуална мобилност, която не се знае колко ще ползваш, но хей - нали всички сега ползват лаптопи ;)
 
От: Лаптоп или компютър

И аз съм за лаптоп. Първо си взех Асус после Леново, но сякаш от второто съм по-доволен. Даже и батерията му държи повече.
 
От: Лаптоп или компютър

Лаптоп - Защото е по удобен за ползване,не шуми нощен ако го оставя включен,мога да го нося на ( партита,екскурзии,къмпинг и т.н )
 
От: Лаптоп или компютър

Ако е предимно за игри компютър категорично, ако ще е за интернет и филми може и лаптопче.
 
От: Лаптоп или компютър

На мен ми се вижда най-удобно един таблет и да си го разнасяш навсякъде, но има един много голям недостатък за мен и за това още не съм си взел - електронния подпис. Например ако си взема някой таблет с android - как ще си го пускам, той ми трябва за e-банкирането и за epay най-вече.
 
От: Лаптоп или компютър

Преди бях с 2 ръце за настолен компютър. Причината е, че просто бях свикнал. Но от доста време лаптопът ми е много по-удобен по простата причина, че е навсякъде с мен.
 
От: Лаптоп или компютър

Единствената причина да предпочитам лаптоп е защото мога да си бачкам в леглото. По-удобно е, отколкото да стоя примерно 4 часа на стол. Мислил съм си да си взема десктоп машина, да я набухам под леглото, да закача един монитор на тавана и да си купя безжични мишка и клавиатура, ама при положение, че таванът е на 2.5 метра от леглото, ще трябва да си взема >25" монитор или в противен случай да уголемя шрифта или да ползвам лупата.
 
От: Лаптоп или компютър

Единствената причина да предпочитам лаптоп е защото мога да си бачкам в леглото. По-удобно е, отколкото да стоя примерно 4 часа на стол. Мислил съм си да си взема десктоп машина, да я набухам под леглото, да закача един монитор на тавана и да си купя безжични мишка и клавиатура, ама при положение, че таванът е на 2.5 метра от леглото, ще трябва да си взема >25" монитор или в противен случай да уголемя шрифта или да ползвам лупата.
Ето едно доказателство, че мързела води към прогрес и иновации. :) Аз лично подкрепям идеята, само ако може и някак си да се сменят позити, че сващането е в кърпа вързано, и аз съм за идеята.

Моято причина е много проста: Просто ми е по-удобно, както монитора, така и клавиатурата. От има няма вече 4-5 години не съм използвал настолен компютър и не съм инвестирал в такава машина. Лаптопът е преносим, лесен за експлатиране, без излишни дважди за вързване към него (клавиатура, монитор, колонки), красив. Може да има много, но това ми е достатъчно, за да го харесвам до такава степен, че ако някой ме пита какво да избере, да съм твърдо за лаптоп. :)
 
От: Лаптоп или компютър

В интерес на истината имам 1 приятел, който е реализирал вече подобна идея :)
 
От: Лаптоп или компютър

В интерес на истината имам 1 приятел, който е реализирал вече подобна идея :)
:)

А скоро виждал ли си го, защото аз бих прекъснал соц. живот, ако имам такива условия. Базикам се, но все пак звучи доста добре и зарибяващо. Виждал съм много хора от нашия кръг да работят с лаптоп в леглото. Ако си причинят гореспоменатото, ще са може би идея по-добре.

Обаче е факт, че все още не съм виждал офис обзаведен само и единствено с лаптопи. Всеки, ама без изключение, офис има предимно настолни компютри. Но го разбирам - може с по-малко пари да достигнеш много повече капацитет. И както се вика е идея по-сериозен, макар, че на мен не ми се вижда по-сериозен.

Не знам, но това за мен е предимство №1 на настолните компютри. Ако лаптопът има такива параметрки, то обикновенно е на много голяма цена. Геймърските лаптопи са на още не много приемливи цени. Видях преди много време, май 2 години, лаптоп с двоядрено дъно, водно охлаждане, 18 инча, абе мега геймърски на Sony, но беше за 4К лева. И умря всичко детско в мен. Но още ми е ума. :) Ще изчакам или да падне или да събера мселост да си го взема.
 
От: Лаптоп или компютър

, лаптоп с двоядрено дъно, водно охлаждане, 18 инча, абе мега геймърски на Sony, но беше за 4К лева.
На това му трябват 3Д слушалки. Иначе си губи смисъла. + волан и всичко свързано. Иначе си губи смисъла.
Плюс антифриз за зимата. :wink:
Ако ще е преносимо, то наистина да е преносимо, а не да пъшкаш докато го носиш. Има далеч по приятни начини да се пъшка.
Аз съм твърдо за настолен. И съм усвоил американски навици - краката на масата до монитора, почти полегнал.
Засега не ми се налага преносимо, макар лятно време следобедите да не са ми натоварени. Но предпочитам да прочета книжка през това време.
 

Горе