Лаптоп или компютър

От: Re: Лаптоп или компютър

..
Искам да питам (хората, които имат или са работили с него) как ви се виждат ултрабуците? Заслужават ли си парите? Добри ли са за работа? Удобни ли са? Могат ли да се върши "нормална" уебмастърска работа с тях и в същото време да са по-бизнес. Ей такива неща ме интересуват. Много ми е чудно, защото съм се влюбил в 1-2 модела и искам малко мнения от хора, които вече ги използват. :)
Няма по-удобно нещо.
Всичко може да се върши, че и отгоре.
По-бизнес от това здраве му кажи :) .

Не знам какво обхваща "нормална уебмастърска работа" - за всеки е различно предполагам. Аз ползвам Макбук Еър, ама за повечето занимаващи се основно със СЕО едва ли е подходящ избор. Повечето СЕО софтуер (разни там аутосъбмитъри, спинъри и прочие) доколкото знам са само за Уиндоус. Не че на такова не можеш да му сложиш Уиндоус, но едва ли ще е финансово ефективно решение.

Иначе е супербързо - заради ССД диска основно (ултрабук без ССД май няма), включително тежки неща като Фотошопи. Диабло 3 върви гладко. Батерията дръжи мноооооооого дъъъъъълго и то без да го жалиш особено. 5-7 часа не са проблем.

Почти не топли на кълките или шкембето. Загрява само ако теглиш нещо продължително време или пуснеш игра.

Единствен евентуален минус - екранчето не е особено голямо. И дискът и той минималистичен откъм обем, ама то поначало не е направено за дръпане на филми.

ПС: Предполагам който и да е Уиндоус ултрабук ще има подобни качества ако е с IvyBridge (мощно+икономично+не топли) процесор и SSD диск.
 
Леле, мерси много. Как ме уцели, че за бизнес цели изцяло ще бъде предназначен. Като цяло и презентации, за пред публика, работа със софтуери за уеб изграждане и промотиране, и подобни.

Нормалната уебмастърска работа обхваща, работа с графични програми, софтуери за редакция на страници и оптимизаторски (анализиращи, генериращи списъци с директории и социални мрежи и др. За събмитъри и спинъри - това е по-скоро за аутсорсинг поради естеството на работа - има по-опитни от мен тук) такива, и всичко, което се сетиш свързано както с изграждане на сайтове, така и тяхното популяризиране на ниско ниво или казано с други думи - хамалогията в тази област. :) Това за мен е нормалната уебмастърска работа, която да може този ултрабук да поеме. Ще гледам да е с операционна система, както е при теб. Но ще гледам да е Windows 7, защото за доста от програмите няма да се чудя дали ще се подкарат. Решавам си бързо този проблем. Примерно имам един софтуер, които не пали под Дебиан. :)

Стига бе, ти верно ли? 7 часа? Това е далеч от това, което си представях за тези машинки. Мислех, че макс 3, защото 2 за мен е дар божии в момента. :) Но ако са го мислили за големи преходи без ел. система наблизо, няма какво толкова да се учудвам сякаш.

Благодарско за изчерпателното мнение. Много ми помогна. Наистина май това ще е. Явно продължавам традицията с преносимите компютри. Явно никога вече няма да седна на настолен. Но честно да си кажа, не ми и липсва чувството. ;)
 
От: Лаптоп или компютър

Ааааами първо разучи конкретния модел. Да не изляза виновен после :) .
7 часа баш не знам дали ще издържи (по документация толкова макс), ама при мене над 4 часа удря при положение че имам доста неща наотворени + разни сървиси допълнителни.
Предишния Дел (голям кютюк) със зор устискваше час и 20 минути.
 
От: Лаптоп или компютър

Мен лично ми харесва повече компа, пъво че са му ефтини частите :D, второ че ми е по удобно и 3-то че не се прецаква лесно като лаптопа.
 
От: Re: Лаптоп или компютър

Искам да питам (хората, които имат или са работили с него) как ви се виждат ултрабуците? Заслужават ли си парите? Добри ли са за работа? Удобни ли са? Могат ли да се върши "нормална" уебмастърска работа с тях и в същото време да са по-бизнес. Ей такива неща ме интересуват. Много ми е чудно, защото съм се влюбил в 1-2 модела и искам малко мнения от хора, които вече ги използват. :)

Аз си ъпгрейднах лаптопа с SSD диск и вече мога да го считам за Ultrabook :) Ако трябва да бъдем коректни, за да го смятам за ултрабук ще трябва да му махна и DVD-то :) Ето дефиницията за Ултрабук - http://en.wikipedia.org/wiki/Ultrabook

Много съм доволен SSD ъпгрейда, всичко се зарежда мигновенно и няма чакане и "Loading...". Според мен няма смисъл да се трошат пари за нов ултрабук, просто си направи упгрейд на лаптопа с SSD и ако батерията ти я стара, може да си я смениш.
 
От: Лаптоп или компютър

Иначе по темата - аз ползвам настолен компютър и лаптоп. Към лаптопа съм си свързал монитор, мишка и клавиатура. Ако нямах нищо - бих си купил първо настолен компютър....естествено ако нямам реална нужда да пътувам често или т.н.
 
От: Лаптоп или компютър

От месец и половина си смених стария MBPro 15" с това зверче-> MacBook Pro 13" i7 на 2.7GHz, 10GB DDR3 RAM, 750GB 2.5" @7200rpm HDD Western Digital Scorpio Black.
Към него съм бучнал един 24" ISP монитор, звука върви по оптика. Машинката поддържа до два монитора едновременно, но чак толкова не са ми нужни.
Така си имам добра работна настолна станция и винаги мога да си я взема на път, защото тежи само 2кг (а и батерията забравих да спомена - държи 7 часа и то при добро натоварване -> браузване в интернет, писане на документи, слушане на музика, писане в скайп, пускане на Photoshop от време на време).
 
От: Лаптоп или компютър

Преди бях сложил в блога си анкета.

21% от гласувалите предпочитат настолен компютър
41% предпочитат лаптоп
38% и двете

http://poll.fm/3j24g
 
От: Лаптоп или компютър

С интерес прочетох описанието ти, изтъкнати са доста важни разлики, както и прилики м/у лаптопа и настолния компютър.
 
От: Лаптоп или компютър

Asus Zenbook - за тези които си падат по ултрабуци. Лек и суперкрасив.
 
От: Лаптоп или компютър

За уеб разработка - лаптоп. Ама и за други неща - desktop машина. Най-добре и двете. :p
 
От: Лаптоп или компютър

Я кажете какви са предимствата на лаптопа пред компютъра и обратно.. и кое е по доброто.. И наи важното ЗАЩО?

Ако ще седи на масата в къщи компютър, ако е се разнася лаптоп.

Компютър предимства - повече мощност за по-малко пари, по лесен ъпгреид, по лесно сервизиране и почистване(сменят се почти всички платки без проблем), по-голяма дуракоустойчивост (ако залееш клавиатурата, си взимаш една нова за 30 лв и нямаш други поражения)...

Лаптоп предимства - МОБИЛНОСТ, Екстри (вградени камери, кард рейдъри...) предимство - може да си лежиш на дивана и да си го ползваш (с подходяща подложка)
Недостатъци - Трудно сервизиране, почистване (почти невъзможно за непрофесионалист). Невъзможност за ъпгрейд, с изключение на памет и твърд диск.
Малка дуракоустойчивост - при заливане може да се стигне до смяна на дънна платка или направо до смяна на лаптопа...
 
От: От: Лаптоп или компютър

Компа си остава легенда! :wink:

Машината се взема според нуждите и според ползвателя.
Клиент си взе лаптоп за 7 годишно хлапе. На този лаптоп до момента му са сменени 3 пъти твърд диск, 1 път дънна платка, и 1 път дисплей, за скромното ползване от около година...
Така, че ако имаш такова хлапе и можеш да му купуваш лаптоп за 1200 лв всяка година, супер. Иначе компютрите може и да са отживелица
 
От: Лаптоп или компютър

Кат са ядосам на лигата и счупя монитора нали пак трябва да купя нов? Така, че е същото :D ... Просто компютъра има по-добри параметри и охлаждане за по-малко пари (при лаптопите i7 е с две физически ядра в повечето модели, но това не се споменава нали?), а на лаптопа параметрите са доста замамливи. Винаги се забравя "М"-то накрая. :)
 
От: От: От: Лаптоп или компютър

Машината се взема според нуждите и според ползвателя.
Клиент си взе лаптоп за 7 годишно хлапе. На този лаптоп до момента му са сменени 3 пъти твърд диск, 1 път дънна платка, и 1 път дисплей, за скромното ползване от около година...
Така, че ако имаш такова хлапе и можеш да му купуваш лаптоп за 1200 лв всяка година, супер. Иначе компютрите може и да са отживелица

Днешната младеж :) :mad:
 
От: От: От: Лаптоп или компютър

Машината се взема според нуждите и според ползвателя.
Клиент си взе лаптоп за 7 годишно хлапе. На този лаптоп до момента му са сменени 3 пъти твърд диск, 1 път дънна платка, и 1 път дисплей, за скромното ползване от около година...

Болезнено познато - обслужвам и аз подобни клиенти понякога :)

Иначе - според нуждите на конкретния човек. Аз съм с настолна машина и огромен монитор в момента (повече неща с един поглед, лаптопите просто нямат тези екрани), но през повечето време не ползвам лаптоп. Просто не ми трябва. От време на време, спомагателно. Фактор е и мястото, с което разполагаш физически.
 
От: Лаптоп или компютър

От както си взех лаптоп, не съм помирисвал пц :) Работя на няколко места и лаптопа винаги е с мен, просто вдигам капака и продължавам от там, където съм прекъснал. У нас гледам да си почивам, но когато ми се налага да работя го връзвам към минитор + кбд и мишка (вече все по-рядко, защото свикнах с монитора на лаптопа). Вярно е, че е по-скъпо да си с лаптоп, но цена - производителност, намалява с всяка година. Преди месец си взех Lenovo y510p, тежък е а батерията я няма за нищо, но пък може всичко ;) Излезе ми към 2100лв., за такава мощ беше немислимо до скоро да се побере в лаптоп а вече и цената е приемлива. Според мен, настолните компютри ще изчезнат полека, след няколко години ще има само сървъри, специализирани машини и лаптопи :)
 
От: Лаптоп или компютър

PC няма никога да изчезне. По простата причина, че даваш малко - взимаш много (в сравнение с лаптопа). Нали знаеш, че зад модела на компонентите на лаптопите има едно "M", което значи мобилна версия. А струва колкото стандартната, но е по-малко производителност (особено видеокартите). Иначе за работа, програмиране, поддържане на уебсайтове и т.н. лаптопа си няма заменимо нещо. Но си е друго на PC-то.
 
От: Лаптоп или компютър

Абе в крайна сметка всичко се свежда до това за какво ти трябва. Не мислите ли ?
 

Горе