Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

SSDCloud.BG Успех желая !

Времето ще покаже, ако сте наистина добри и устоите... и тогава можем само да Ви поздравим

Не го взимайте на вътре, тук хората са си напатили доста и и мат основание да са малко мнителни.

Вие се стягайте за ORM

Все пак не са се включили хейтарите още ...

или поне не всички
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

На Пламен му дадоха хостинг срещу 7 кинта. Правих тестове с новия магазин в 4 различни хостинг компании. При тази магазина е с най, добри резултати. Търсех евтин VPS и така се стигна до ssdcloud. Стан мога да ти дам достъп до панела за да видиш какво са ми дали и кореспонденцията между мен и ssdcloud.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Ето пиша ти аз, но съм говорил и с други колеги. Уж SSD, а скоростите, на дисковете им да се прекръстиш и ги чакаш да прочетат/запишат нещо. Близък на собственика разказва как си събират хардуеъра от възможно най-евтините дистрибутури и си ги сглабят сами. Реално плащаш за професионален хостинг, а получаваш one man show home edition който има пари да си ги дава там. Аз от няколко месец-а си разделих проектите в делта и при шефчето и спа спокоен.

Надявам се пича от VPSBG.eu не продава кеширани в SSD, обикновени хард дискове, представяйки ги за SSD. SSD Cahed при прости тестове работи добре, но си личи при по-сложен тест или когато сървъра се напълни с клиенти. При чисто SSD дори и да има клиенти с нужда от по-високо IO, няма да се получи деградация на скоростта до 33 MB. Намирам обяснението за няколко клиента злоупотребяващи с услугата и постоянно пишещи с по 100-150 MB за съшито с бели конци ServerBear Benchmark е трудно да бъде манипулиран.

Искам да кажа, че не съм доволен от услугата и писах на съпорта за прекратяване и рефънд.

Съжалявам, че трябва да съм "that guy", но услугата, която предлагате не отговаря на рекламираната:

serverbear.com/benchmark/2014/10/13/tfElzP2J9OiepEdG

[root@vpsbg tmp]# dd if=/dev/zero of=test bs=64k count=16k conv=fdatasync
16384+0 records in
16384+0 records out
1073741824 bytes (1.1 GB) copied, 32.4916 s, 33.0 MB/s

Съжалявам още веднъж, но писах и на съпорта за тези IO лимити - нямало такива...
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Привет,

Тези резултати не са точни, същия потребител мисля че беше постнал нови с 400+ МБ/с.
Използваме MLC SSD, а SSD Cached са си HDD (не използваме такива дискове), би било некоректно да се напише SSD :)
 
Последно редактирано:
  • Like
Реакции: CTAH
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Дейта центрите до колкото знам са 2, единия е Telepoint, другия Dedicated.
 
Re: От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Дейта центрите до колкото знам са 2, единия е Telepoint, другия Dedicated.

Еволинк мисля, че също имат дейта център. Не са само Telepoint. Освен ако Dedicated не се отнася за Еволинк. :)
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Еволинк мисля, че също имат дейта център. Не са само Telepoint. Освен ако Dedicated не се отнася за Еволинк. :)

Възможно е. Просто така пише в сайта.
 
Re: От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Възможно е. Просто така пише в сайта.

Да, нали обособиха Еволинк един дейтацентър в Овче купел, та се чудех дали не е този. Че то реално много няма. :)
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Основната ни инфраструктура е в SDC, бекъп сървърите в Telepoint. Снимките в първата си част са на SDC, във втората съответно на Telepoint.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Успях да постигна следния PageSpeed резултат с моя форум.

Gnp635Y.jpg


http://gtmetrix.com/reports/www.windowsbulgaria.com/rU7QlnwV
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Абе всичко си е на мястото само можеби рекламата със мрежовата защита и капацитета на линийте са леко завишени :)
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Добрия резултат е най-вече заради малкия обем на страницата - само 647КВ.
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

4.5 секунди... много трябва да си се постарал... ;)
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Това е от САЩ. Ако се посещава от България, сайта се зарежда за по-малко от секунда. :)
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

И така.. мина достатъчно време от както ползвам хостинга, за да си изградя мнение за услугата и смятам за нужно да напиша няколко реда за нея.

Даунтайм почти липсва, Pingdom показва следното за последните 2 месеца:

October 2015 - 99,98%
November 2015 - 100%

Общо взето, даунтайм има съвсем за малко, когато има например ъпдейт на даден модул, но и тогава не е много сигурно, че въобще ще се усети.

За скоростта мисля, че няма нужда да коментирам - изключително бързо зареждащ сайт, дори и през SSL.

От скоро плановете бяха обновени и си заслужават още повече. Давам пример за единия от тях. Срещу 18 лв. (15 ако платите за година) на месец получавате: 1GB RAM, 1 vCPU @ 3.3 GHz, 30 GB SSD и собствен IP адрес. Всичко се управлява през последна версия на cPanel, което улеснява много работата на клиента.

Също и да спомена за удобството, което присъства още от както са пуснали хостинга - избор на модули и PHP версия.
gxxw3TG.jpg


Общо взето - постоянно се работи върху подобряването на услугата, което ме радва супер много. :)
 
От: От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

@ bobbydigital

MySQL (или в нашия случай MariaDB 10.0) има буфери (един вид кеш), в който най-честите заявки се съхраняват в паметта, като по този начин се осигурява по-бърз отговор.
Конфигурираме внимателно тези буфери и кешове, така че производителността и използвания ресурс (ram) да са в оптимален баланс.

Не става ли въпрос за VPS? Как така вие ще настройвате тези работи??? По ваше усмотрение ли?
 
От: Летвата се вдига високо при хостинг компаниите

Не става въпрос за VPS - при тях клиента сам го администрира/управлява, освен ако не бъде поискано друго.
 

Горе