Магазин в Етси помощ

Malkoto_pile

New Member
Здравейте, имам магазин в Етси, от 2 години, който добре се развива, продавам без да имам фирма, без да съм регистрирана по ЗДДС, кога ще изгърмя? :)

webstil

Well-Known Member
Освен куриерите, знам че следят вече и пощите за чужбина пратките, но не знам вече дали и колко изгърмели има. Може и да минеш между капките за това, което си пращала до сега, но за в бъдеще най-вероятно ще те хванат, въпрос на време.

alexkuzmov

Well-Known Member
Здравейте, имам магазин в Етси, от 2 години, който добре се развива, продавам без да имам фирма, без да съм регистрирана по ЗДДС, кога ще изгърмя? :)
Като да караш мотор е това.
Ако караш, рано или късно ще паднеш.

ПП. Защо не регистрираш фирма?

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Интересно дали добре се продава в това Etsy.. смисъл без да влагаш в реклама , продава ли се? 1-2-3 бройки на ден примерно..

webstil

Well-Known Member
Надценките са големи там, още повече като си без фирма, но не се продава лесно. Ако правиш нещо уникално и различно е едно, ако просто продаваш китайски неща - няма да ти е лесно да се справиш с конкуренцията. Това е маркетплейс за занаятчии попринцип.

Malkoto_pile

New Member
Като да караш мотор е това.
Ако караш, рано или късно ще паднеш.

ПП. Защо не регистрираш фирма?
ами замислям се сериозно, поне ако се гърми, да сменям после само бушоните хихи

TheEntrepreneur

Active Member
Има хванати изпращащи с български пощи. Ако имаш няколко хиляди пратки с тях тогава може да се безпокоиш.

Blinky

Owner
Повечето хора ползват така, но е голям риск да продължи така. Започвай лека полека да придвижваш нещата по минаване на светло. Разбираемо е в началото докато нямаш пари и само разходи да захапеш (което не значи, че е редно), но не и като вече имаш работещ бизнес. Успехи.

Kaloqn.

Member
Ако те хванат, ще те накарат да си платиш всичко. Един съсед плати 200 000 , не с онлайн, но все пак. Като сметнем и глобата, повече.

$INeed$

Well-Known Member
Мило пише, почвай веднага да мислиш да минеш на светло, защото до сега каквото е било си е бил чист късмет. Да кажем, че в началото не си била кой знае колко забележима и апетитна, но сега далеч не е така. Хубаво си задаваш въпроса тук, но ще е и хубаво да се зачетеш в постовете тук, които ти казват едно и също.
Ако те хванат, ще те накарат да си платиш всичко. Един съсед плати 200 000 , не с онлайн, но все пак. Като сметнем и глобата, повече.
Тоя какво точно е продавал бе? :) :) :)
Щом е платил толкова кой знае и колко е укрил.

EASYSURVIVOR

Well-Known Member
Не само че трябва да си откриеш фирма , трябва да се регистрираш по ДДС и да плащаш всеки месец ДДС.. задължително е за тези които продават в чужбина..
приготви си хубави парички за да си на светло аххах..
фирма 200-300 лв.. касов апарат 250 лв..
счетоводител всеки месец 200-300 лв.. счетоводител който да си разбира от работата, че след 2 дена на 01.07 влизат някакви нови правила и имаш оборот 10 000 евро после плащаш ДДС на всяка държава.. така че ти казвам спирай да пращаш и регистрирай си фирмата.. даже не само фирмата трябва да чакаш да се регистрираш по ДДС и след това ще почнеш да пращаш :) честито

bentos

Active Member
според мен не трябва да се притесняваш за данъци, понеже най-вероятно ще ти спрат магазина преди това. просто занимаваш ли се с пращане, почнат ли да ти трескат негативни че бавно идвало и не знам си какво и до няколко месеца приключва всичко. и сега един въпрос за разпалените плащачи на данъци счетоводители и тем подобни, защо фирма в англия лимита да мине по ддс е 80000 паунда а счетоводството 50 паунда на година? тука понеже сме супер напред 22000 паунда и си по ддс обаче и всеки месец 200-500 лв разходи за удоволствието да имаш бг фирма?

madgooglebot

Well-Known Member
Ако е регната по ддс, тогава плаща всеки месец за счети. Ако не е, само годишно приключване може да плаща - каде 200лв.

Ама май ви пързаля нещо :) Не прави такива обороти, защото до сега 44 пъти щяха да я хванат по преводите (за кво им е бг пощи??) Най вероятно джига некви произведения на изкуството, тва онова, 4-5 продажби в месаца я има я не, тей че мое и без счети, мое и без фирма..

Malkoto_pile

New Member
Повечето хора ползват така, но е голям риск да продължи така. Започвай лека полека да придвижваш нещата по минаване на светло. Разбираемо е в началото докато нямаш пари и само разходи да захапеш (което не значи, че е редно), но не и като вече имаш работещ бизнес. Успехи.
Благодаря!

Горе