Магазин в Етси помощ

Malkoto_pile

New Member
Здравейте, имам магазин в Етси, от 2 години, който добре се развива, продавам без да имам фирма, без да съм регистрирана по ЗДДС, кога ще изгърмя? :)
 
Освен куриерите, знам че следят вече и пощите за чужбина пратките, но не знам вече дали и колко изгърмели има. Може и да минеш между капките за това, което си пращала до сега, но за в бъдеще най-вероятно ще те хванат, въпрос на време.
 
Здравейте, имам магазин в Етси, от 2 години, който добре се развива, продавам без да имам фирма, без да съм регистрирана по ЗДДС, кога ще изгърмя? :)
Като да караш мотор е това.
Ако караш, рано или късно ще паднеш.

ПП. Защо не регистрираш фирма?
 
Интересно дали добре се продава в това Etsy.. смисъл без да влагаш в реклама , продава ли се? 1-2-3 бройки на ден примерно..
 
Надценките са големи там, още повече като си без фирма, но не се продава лесно. Ако правиш нещо уникално и различно е едно, ако просто продаваш китайски неща - няма да ти е лесно да се справиш с конкуренцията. Това е маркетплейс за занаятчии попринцип.
 
Като да караш мотор е това.
Ако караш, рано или късно ще паднеш.

ПП. Защо не регистрираш фирма?
ами замислям се сериозно, поне ако се гърми, да сменям после само бушоните хихи
 
Има хванати изпращащи с български пощи. Ако имаш няколко хиляди пратки с тях тогава може да се безпокоиш.
 
Повечето хора ползват така, но е голям риск да продължи така. Започвай лека полека да придвижваш нещата по минаване на светло. Разбираемо е в началото докато нямаш пари и само разходи да захапеш (което не значи, че е редно), но не и като вече имаш работещ бизнес. Успехи.
 
Ако те хванат, ще те накарат да си платиш всичко. Един съсед плати 200 000 , не с онлайн, но все пак. Като сметнем и глобата, повече.
 
Мило пише, почвай веднага да мислиш да минеш на светло, защото до сега каквото е било си е бил чист късмет. Да кажем, че в началото не си била кой знае колко забележима и апетитна, но сега далеч не е така. Хубаво си задаваш въпроса тук, но ще е и хубаво да се зачетеш в постовете тук, които ти казват едно и също.
Ако те хванат, ще те накарат да си платиш всичко. Един съсед плати 200 000 , не с онлайн, но все пак. Като сметнем и глобата, повече.
Тоя какво точно е продавал бе? :) :) :)
Щом е платил толкова кой знае и колко е укрил.
 
Не само че трябва да си откриеш фирма , трябва да се регистрираш по ДДС и да плащаш всеки месец ДДС.. задължително е за тези които продават в чужбина..
приготви си хубави парички за да си на светло аххах..
фирма 200-300 лв.. касов апарат 250 лв..
счетоводител всеки месец 200-300 лв.. счетоводител който да си разбира от работата, че след 2 дена на 01.07 влизат някакви нови правила и имаш оборот 10 000 евро после плащаш ДДС на всяка държава.. така че ти казвам спирай да пращаш и регистрирай си фирмата.. даже не само фирмата трябва да чакаш да се регистрираш по ДДС и след това ще почнеш да пращаш :) честито
 
според мен не трябва да се притесняваш за данъци, понеже най-вероятно ще ти спрат магазина преди това. просто занимаваш ли се с пращане, почнат ли да ти трескат негативни че бавно идвало и не знам си какво и до няколко месеца приключва всичко. и сега един въпрос за разпалените плащачи на данъци счетоводители и тем подобни, защо фирма в англия лимита да мине по ддс е 80000 паунда а счетоводството 50 паунда на година? тука понеже сме супер напред 22000 паунда и си по ддс обаче и всеки месец 200-500 лв разходи за удоволствието да имаш бг фирма?
 
Ако е регната по ддс, тогава плаща всеки месец за счети. Ако не е, само годишно приключване може да плаща - каде 200лв.

Ама май ви пързаля нещо :) Не прави такива обороти, защото до сега 44 пъти щяха да я хванат по преводите (за кво им е бг пощи??) Най вероятно джига некви произведения на изкуството, тва онова, 4-5 продажби в месаца я има я не, тей че мое и без счети, мое и без фирма..
 
Повечето хора ползват така, но е голям риск да продължи така. Започвай лека полека да придвижваш нещата по минаване на светло. Разбираемо е в началото докато нямаш пари и само разходи да захапеш (което не значи, че е редно), но не и като вече имаш работещ бизнес. Успехи.
Благодаря!
 

Горе