За това и всеки нормален търговец предпочита да си взема парите в брой.
 
Хахахахах ти някога ползвал ли си карта ? Всъщност плащайки с моята кредитна карта дори печеля 0.25 % от сумата , която ми връщат като кеш бек на всеки 6 месеца.

На 100 лв. това са 25 стотинки, на 1 000 лв. са 2.50 лв. Значи ти печелиш 25 стотинки за 100 лв., но колко разплащания правиш за тази сума? Също така към таксата за всяко ползване на картата слагай и годишната такса за обслужване на картата. И какво излиза - хвалиш се, че за 6 месеца ако направиш разплащания за 1 000 лв. ще ти върнат 2.50 кеш, а всъщност си дал вероятно 10 пъти повече за такси. Бизнесмен, няма що!
 
Хахахахах ти някога ползвал ли си карта ? Всъщност плащайки с моята кредитна карта дори печеля 0.25 % от сумата , която ми връщат като кеш бек на всеки 6 месеца.
Това че от банката взимат 2 процента от търговеца мен лично не ме засяга....


Toва малко ми звучи като: някой ми счупи краката, даде ми патерица и сега съм му благодарен защото мога да ходя :D

Милионерите все с кешбек са станали такива :D
 
На 100 лв. това са 25 стотинки, на 1 000 лв. са 2.50 лв. Значи ти печелиш 25 стотинки за 100 лв., но колко разплащания правиш за тази сума? Също така към таксата за всяко ползване на картата слагай и годишната такса за обслужване на картата. И какво излиза - хвалиш се, че за 6 месеца ако направиш разплащания за 1 000 лв. ще ти върнат 2.50 кеш, а всъщност си дал вероятно 10 пъти повече за такси. Бизнесмен, няма що!
Ти ако въртиш 1000 лева за 6 месеца си е твой проблем. Таксата е 40 лева на година, която ако плащаш всичките си разходи през картата се избиват многократно. Естествено не с 1000 лева на 6 месеца.... Тоест твърдението , който плаща с карта губи може да го каже човек дето няма никаква представа за картите.
 
Аз харесвам разплащането с карти главно защото не пипам пари дето са ги пипали преди това 1000 човека, няма шанс да изгубя някакви стотинки при размяната, или дори левове, и също това ми помага да държа разходите под контрол, виждам в извлечението какво и къде е отишло. Освен това нося голяма сума пари без риск, някой да я открадне и.т.н. Няма и риск някой да сумти, че нямам дребни, да не говори, че сега с моята карта плащам и без пин малки суми. Минуса е, че има такса и се хрантутят най-големите изруди на света.
 
Таксата е 40 лева на година, която ако плащаш всичките си разходи през картата се избиват многократно.

Би ли ми обяснил как ще си избия тая такса ако плащам всички разходи през картата? Ама моля, говори с цифри.

Не знаеш и не можеш, ама да се намираш на приказки!

А това за 1 000-та лева беше, че лесно се смята.

Минуса е, че има такса и се хрантутят най-големите изруди на света.

Е, нали за тия такси говорим, ама Бърнито не мое се усети, че за такси по картата дава много повече, отколкото може да спечели реално.
 
Последно редактирано:
Е, ако имаш транзакции за над 2000 лв на месец, от кешбека. Възможно е ако е една кредитна за всички членове на семейството, но не знам дали дубликатите струват пари. Аз не ползвам кредитна де..., но оня ден се изядох. Стоя си в самолета след успешна сделка, и гледам биричка ама с пари, нямам евро, не искат моите дебитни...
 
Хахахахах ти някога ползвал ли си карта ?
Не бе, ние доматите с колците ги ядем. Имам 2 карти, които ползвам само за онлайн плащания, и чат-пат по бензиностанциите в Унгария и Сърбия, че там действат по илиянския курс с еврата.
 
Плащането с карта е много по-лесно и по-бързо, на моята карта единствения разход е годишната такса. Готов съм да жертвам 40лв на година за да не се разправям с пари брой. Също така е много по-добре от колкото да си държиш парите вкъщи. Аз лично държа по не повече от 50лв в мен за места където няма пос терминал.
 
Toва малко ми звучи като: някой ми счупи краката, даде ми патерица и сега съм му благодарен защото мога да ходя :D

Милионерите все с кешбек са станали такива :D

Милионер не се става и с плащания с карти. Милионер ставаш когато срещнеш подходящия човек с куфарче или по-скоро той срещне теб.
 
Би ли ми обяснил как ще си избия тая такса ако плащам всички разходи през картата? Ама моля, говори с цифри.

Не знаеш и не можеш, ама да се намираш на приказки!

А това за 1 000-та лева беше, че лесно се смята.



Е, нали за тия такси говорим, ама Бърнито не мое се усети, че за такси по картата дава много повече, отколкото може да спечели реално.
Не можеш ли да си го сметнеш сам ? 1000 лева платени през картата ти връщат 2.50 , 10 000 - 25 лева , 20 хиляди - 50 лева , което реално избива годишната такса по картата. Тоест за хора , които плащат през картата си повече от 20к на година им е безплатна (и си връщат всичко похарчено до 5 то число всеки месец за да нямат лихви разбира се).
В това число не вървят само плащания на пос терминал , но и плащане на всички сметки/данъци през оналйн системата.
Да спомена за незапознатите други такси няма (реално има 0.25 на всяка транзакция , но кеш бека е 0.50 процента тоест аз смятам реалната печалба след таксата при плащане с кредитната карта). Горното не важи за всяка банка тъй като не всички имат кеш бак програма.

Странник , когато реално нямаш представа за нещо и не си запознат не е хубаво да се изказваш като последна инстанция. Пак питам след като си толкова навътре в материала , колко карти си имал през живота си , колко банки си сменил та да правиш заключения , че който плаща с карта - губи ?
 
КК са много полезни. НО, КК в БГ са огромно лай.но с годишните си такси + такса транзакция. Ако харчите толкова, че да сте на 0, ОК. Иначе няма много смисъл.
 
С кеш в джоба не съществува риска да станеш за резил пред някоя мадама докато ти режат картата.
 
Бърни - нещо сметките са ти криви, пак не излизат.
И кое не излиза ? Аз съм го видял реално в моята сметка и в извлеченията си и знам че картата ми излиза безплатно. Естествено кредитна карта е за хора със стабилни доходи и финансова дисциплина. Само така излизаш на + . Така че твърдението ти че който използва карта губи си остава лъжа.
 
ПИБ дълги години даваха 1% cashback и там таксата за карта се избиваше неколкократно :), отделно други такси нямаха. Така че дори и финансово беше по-изгодно да се ползва КК от ПИБ пред кеш, особено извън БГ.
Вече намалиха кешбека и сложиха такси тук-там, но удобството си остава.
 
Много по-удобно е с карта. Това че някои не искат да имат за да не печелят банките е много глупаво. Не ползвайте телефони тогава, за да не печелят операторите, също и интернет. Не си купувайте нещо от магазина, за да не печелят продавачите, а си произвеждайте всичко сами. Аз имам карта към ПИБ - не кредитна, а дебитна. Имам такса 50ст на месец и като плащам на ПОС нямам никаква такса. Само на банкомат имам 90ст, ако не е на ПИБ, но аз от банкомати не тегля, а си плащам директно. С тези 6 лева годишно няма да обеднея, пък нека печели банката от мен, не ми дреме - удобно ми е и ми е 1000 пъти по-добре, отколкото да мъкна грозни хартиени банкноти и тежки монети.
 
Всеки нормален човек в днешно време има карта. - Това е първо. Дали ще я използваш или не, такса все има докато не я закриеш.
Аз лично получавам заплата по карта, следователно плащам редовно с нея и на пос терминал нямам никакви такси, абсолютно никакви. Какво ме засяга търговеца, след като така или иначе таксата на картата ще си я платя. Не може да ми говорят, че живеем в 21 век и лошият комунизъм е умрял, ама когато става дума за технологии и улеснения, дай да се правим на ощипани моми, защото банките печелили от това.

Моята гледна точка е, че трябва в големите обекти да има и възможност за разплащане с карта. Пак повтарям, това се стимулира в развитите държави.
 
Пак повтарям, това се стимулира в развитите държави.
То в "развитите държави" от самото раждане ти промиват мозъка, че трябва да живееш на кредит ...
 
Дебитната карта си е удобство и то голямо особено извън България. Но кредитната не виждам смисъл от нея, ако все си държиш баланса на 0 какъв е смисъла да даваш по 40-50 лв на година. Не че е кой знае колко пара обаче за мен по-добрият вариант е дебитната. Имам във всички валути и ги използвам, но за БГ най-удачно и удобно си е кеша няма какво да говорим.
 

Горе