Маршрут Пловдив -> Варна

wbg

Active Member
Колеги, я кажете коя от следните маршрути да избера за пътуване с кола от Пловдив за Варна?


Благодаря
 
последния
Там ще го набуташ много яко.

Колеги, я кажете коя от следните маршрути да избера за пътуване с кола от Пловдив за Варна?


Благодаря
От тук е най-добре
 
Да да, кое му е най-доброто? Минавал ли си по тоя път от слънчака към варна да знаеш как се кара на зиг заг път? В никакъв случай. А сега има и натовареност и самоубийци по зиг заг завоите - не препоръчвам изобщо.


Най-добра настилка и най-спокойно е до Карнобат, и там хващаш ришкия проход.
 
Много интересно, ако човека тръгне през Руен, къде може да попадне. Дали ще стигне морето за 10-на часа? От една страна може да видиш неща за които не си подозирал, но от друга ако иска по-бързо и лесно да стигне Варна най-добре да си кара по главните пътища и магистралата.

@wbg

Ще те помоля да направиш някоя друга снимка от Варна. Нали знаете, че е събота сутрин. :)))
 
Нищо не знаеш ти моето момче:)

Знаеш ли, че близо до Варна има гара на име Синдел. Има село Синдел на друго място. Има село Китен, което не е на морето и т.н.
 
Колеги, я кажете коя от следните маршрути да избера за пътуване с кола от Пловдив за Варна?


Благодаря
Всичките съм ги минавал и най-добре е Пловдив - Бургас - Варна. Аз влизам и в Бургас, защото ям едни катми в мола, иначе има шорткът преди входа на Бургас като влизаш от магистралата, но да знаеш, че е доста разбит и преди имаше и камера. Внимавай :)
 
Всичките съм ги минавал и най-добре е Пловдив - Бургас - Варна. Аз влизам и в Бургас, защото ям едни катми в мола, иначе има шорткът преди входа на Бургас като влизаш от магистралата, но да знаеш, че е доста разбит и преди имаше и камера. Внимавай :)
Благодаря
 
През Бургас лятото има много трафик... и по - този път има най - много камери
През Айтос пътя е ремонтиран, по тесен, но нов
През Ришкия също му правят ремонт на отделни части, приятен като изключим тировете
През Дюлинския проход ти трябва джип.. много е зле, преди години минах едвам, едвам..
Може до Слънчака през селата, но пак е натоварено.. после към Варна едни колони..

От където и да минеш, си вземи вода, търпение, отваряй си очите, гледай табелите не са сложени случайно..
Лек път!
 
През Айтос се очкава да е по-спокойно. Пътя е ремонтиран и със съгурност ще се движиш по-бързо от крайморксия.
По крайморския, като застанат два автобуса пред теб и много нерви ще похабиш.
 
Няма ли полети Пловдив - Варна?
 
Няма ли полети Пловдив - Варна?
Пише, че има, но цените са такива, че ти се отщява. Едно време като имаше за около 40 евро София-Варна и обратно на УизЕйр, беше супер. Сега само България Еър за по над 100 евро.

Аз този бих препоръчал:


Минавал съм преди 2 години, дано е все така приятен.
 
Пише, че има, но цените са такива, че ти се отщява. Едно време като имаше за около 40 евро София-Варна и обратно на УизЕйр, беше супер. Сега само България Еър за по над 100 евро.

Аз този бих препоръчал:


Минавал съм преди 2 години, дано е все така приятен.
Аз ще дам поне 400 за бензин отиване и връщане с моята ламя. По на сметка ми излиза 100 евро на БГ Еър
 
Аз ще дам поне 400 за бензин отиване и връщане с моята ламя. По на сметка ми излиза 100 евро на БГ Еър
Ха, мислех, че МПС-то ти прави едно 5-6 л. на 100 км. В твоя случай ти е изгодно със самолет, освен, ако не сте двама и нагоре пътуващите към тази дестинация.
 
Винаги е различно. Въпрос на късмет, но и аз май предпочитам през Руен.

Мога само да добавя, че около Бургас и Слънчев Бряг пътя до Варна винаги е бил отвратителен като натовареност. Направо е абсурдно, та ако пътувам натам бих го избегнал ако имам тази опция...
Аз дето съм по-агресивен шофьор ме побиват тръпки там, защото някои хора изпреварват точно като за последно с идеята, че ти ще се изместиш извън пътя. Бащата е дърт бакшиш във Варна след 4 инцидента в този район вече не смее да минава.
Просто има прекалено много трафик през лятото за текущата инфраструктура.

И както каза @V.Andreev спазвай табелите - особено жълтите и на местата с дълги прави. Ако избереш крайбрежието - има силно подвеждащи участаци с внезапна промяна в наклона.
 
Аз ще дам поне 400 за бензин отиване и връщане с моята ламя. По на сметка ми излиза 100 евро на БГ Еър
Това лято трябваше със семейството да хванем самолет от София. Живеем във Варна. Вариантите бяха:
- самолет Варна - София - 800лв без куфари за трима (а имахме куфари и сумата скачаше до около 1200лв), отделно да платим хотел, тъй като полета от София бе рано сутринта и се разминаваха с този от Варна;
- личен автомобил - отиване и връщане 300-350лв с паркинга;
- автобус - 116лв.

Дали ще чака човек на летището до самото излитане 2-3 часа, после ще пътува час и така да станат 4 часа, плащайки за удоволствието четворна сума (не слагам сумата за хотела и такситата) или ще се вози комфортно с личния си автомобил за 2 часа отгоре...избора не е труден.
Ако разхода да се пътува със самолет е сравним с този с кола...примерно не 1200, а около 500-600лв с багажа би било супер. От друга страна пък ако имаше магистрала Варна-София - пътя до София щеше да е още по-кратък, по-безопасен и прочее.
За сравнение - Варна София в двете посоки с другия полет - София - Испания като разлика в цената бе 400лв. А не е като Испания да е на 450км от София.
На няколко пъти Wizzair се опитваха да пуснат евтини полети Варна-София и толкова пъти бяха удушавани, след което оставаха само България Еър да оперират на тази линия. В кратките промеждутъци, когато бюджетния оператор работеше спокойно цените бяха от 40 до 90лв на човек в посока.
 

Горе